Рішення № 71815341, 25.01.2018, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.01.2018
Номер справи
823/2201/17
Номер документу
71815341
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 січня 2018 року справа № 823/2201/17

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кульчицького С.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (19940, Черкаська область, Чорнобаївський район, с. Велика Бурімка, вул. Леніна, 76, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (18000, Черкаська область, вул. Смілянська, 23, ідентифікаційний код 21366538) про зобов’язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Черкаського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі – позивач) з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (далі – відповідач), в якому просить:

– зобов’язати відповідача провести з 01.11.2017 перерахунок (донарахування) призначеної позивачеві пенсії на підставі раніше поданих документів та додатково поданої позивачем довідки Черкаського обласного військового комісаріату за вих. №6/7/924 від 08.11.2017 з урахуванням в складі грошового забезпечення, з якого нараховується пенсія, виплачених позивачеві за період з червня 2015 року по травень 2017 року суми щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, одноразових премій відповідно до Дисциплінарного статуту та грошової допомоги мобілізованим в разі підписання контракту, з яких справлялися страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, та виплатити позивачеві різницю в недотриманій з 01.11.2017 пенсії та виплачувати перераховану позивачеві пенсію в новому розмірі, без обмеження кінцевої дати виплат.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що відповідач всупереч вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» при призначенні розміру пенсії не врахував суми щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, одноразових премій відповідно до Дисциплінарного статуту та грошової допомоги мобілізованим в разі підписання контракту, з яких справлялися страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Ухвалою суду від 26.12.2017 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження у справі №823/2201/17 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про зобов’язання вчинити певні дії, без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву протягом п’ятнадцяти днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі.

Відповідач у відзиві на позов, поданий до суду 15.01.2018 позовні вимоги не визнав, просив відмовити в їх задоволенні, вказував, що позивач отримує пенсію згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-ХІІ, положеннями якого не передбачено врахування до складу грошового забезпечення при обчисленні пенсій таких видів грошового забезпечення, як щомісячна додаткова грошова винагорода, грошова допомога на оздоровлення, одноразові премії відповідно до Дисциплінарного статуту та грошова допомога мобілізованим в разі підписання контракту.

На підставі ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справи проводиться в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд зазначає про таке.

З матеріалів справи судом встановлено та визнається сторонами, що позивач з 05.03.2004 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Черкаській області та отримував пенсію за вислугу років, з 13.06.2017 отримує пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-ХІІ (далі – Закон № 2262-ХІІ).

З 13.06.2017 згідно зі ст. 21 Закону № 2262-ХІІ позивачу обчислено пенсію із розміру грошового забезпечення, визначеного за посадою військовий комісар Чорнобаївського районного військового комісаріату Черкаської області на підставі грошового атестату №265861 від 12.06.2017 та довідкою про додаткові види грошового забезпечення № 6/7/512 від 12.06.2017. Відповідно до грошового атестату №265861 від 12.06.2017 позивач до 12.06.2017 задоволений такими видами грошового забезпечення – посадовим окладом, окладом за спеціальним званням, надбавкою за вислугу років. У довідці про додаткові види грошового забезпечення № 6/7/512 від 12.06.2017 зазначено додаткові види грошового забезпечення за останні 24 місяці служби, а саме: надбавку за виконання особливо важливих завдань, надбавку за роботу в умовах режимних обмежень та премію за період з 01.06.2015 по 31.05.2017.

28 листопада 2017 року позивач звернувся до відповідача із заявою щодо перерахунку пенсії з урахуванням додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, одноразових премій згідно із Дисциплінарним статутом та грошової допомоги мобілізованим в разі підписання контракту, з яких утримано та сплачено внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. До вказаної заяви позивачем було додано оригінал довідки Черкаського обласного військового комісаріату від 08.11.2017 № 6/7/924 виданої позивачеві про додаткові види грошового забезпечення та інші виплати, які не включені в довідку від 12.06.2017 № 6/7/512.

Листом від 14.12.2017 № 1512/Р-10 у відповідь на вказану заяву відповідач повідомив позивача, що чинним законодавством України не передбачено включення в додаткові види грошового забезпечення, які враховуються для призначення пенсії додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, одноразових премій згідно із Дисциплінарним статутом та грошової допомоги мобілізованим в разі підписання контракту, тому відсутні підстави для проведення перерахунку пенсії позивача.

Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із статтею 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення, створенням мережі державних, комунальних приватних закладів для догляду непрацездатними.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Частиною 3 ст. 43 Закону № 2262-ХІІ пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року – страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

У п. 7 постанови КМУ від 17.07.1992 № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей» (далі – Постанова № 393) передбачено, що пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей визначені Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-ХІІ (далі – Закон № 2011-ХІІ).

Частинами 1, 2 ст. 9 Закону № 2011-ХІІ встановлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

Постановою КМУ від 07.11.2007 № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» (далі – Постанова № 1294) впорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців (п. 3).

Згідно зі схемою додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України (щомісячних та одноразових, додаток № 25 до постанови № 1294) до одноразових віднесені такі види грошового забезпечення: винагорода, призначення та виплата якої пов'язана з обсягом та складностями роботи, що виконується під час проходження військової служби; матеріальна допомога на початкове обзаведення (вид матеріального забезпечення військовослужбовців, передбачений статтею 9-1 Закону № 2011-XII), а також одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям строкової військової служби та винагорода за тривалість безперервної військової служби.

Законом № 2011-ХІІ також гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення (ч.1 ст.10-1 Закону № 2011-ХІІ).

Умови, розмір та порядок виплати військовослужбовцям зазначеної допомоги визначені Постановою № 1294 та Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженою наказом Міністра оборони України від 11.06.2008 № 260 (далі – Інструкція № 260).

Відповідно до п.п.3 п.5 Постанови №1294 та п.п.30.3 п.30 розділу ХХХ Інструкції № 260 розмір грошової допомоги для оздоровлення визначається виходячи з посадових окладів, окладів за військовими званнями та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою згідно з законодавством України на день підписання наказу про надання цієї допомоги.

Отже, зазначена допомога є одноразовим додатковим видом грошового забезпечення, яка відповідно до ч.2 ст.9 Закону № 2011-ХІІ відноситься до складу грошового забезпечення військовослужбовців.

Аналізуючи наведені приписи законодавства України, суд дійшов до висновку, що грошова допомога на оздоровлення та грошова допомога мобілізованим, з яких нараховано і сплачено страхові внески, також входить до складу грошового забезпечення військовослужбовців, а отже повинна враховуватись при обчисленні пенсії.

Зазначена правова позиція висловлена Верховним Судом України в постановах суду від 10 березня 2015 року у справі № 21-70а15.

Відповідно до ч. 5 ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Щодо включення в додаткові види грошового забезпечення, які враховуються для призначення пенсії щомісячної додаткової грошової винагороди, суд зазначає про таке.

Частиною 7 ст.7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI визначено перелік видів виплат, на які не нараховується єдиний внесок, затверджується Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ч.1 п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 №1170 «Про затвердження переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі – Перелік № 1170) передбачено, що на одноразову допомогу при звільненні з військової служби не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Щомісячна додаткова грошова винагорода, яка передбачена постановою Кабінету Міністрів «Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби та внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Міністерства надзвичайних ситуацій» № 889 від 22.09.2010 та Інструкцією про розміри і порядок виплати щомісячної додаткової грошової винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України, затвердженою наказом Міністра оборони України від 15.11.2010 № 595 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.11.2010 за № 1194/18489), має тимчасовий характер, а тому не входить до структури і складу грошового забезпечення військовослужбовців, з якого нараховується й виплачується одноразова грошова допомога на підставі пункту 2 статті 15 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Така винагорода має окремий, особливий і разовий вираз виплати, позаяк виплачується тільки тим категоріям військовослужбовців, перелік яких наведений у цій Постанові, і тоді, коли у фонді грошового забезпечення наявні (передбачені) кошти для її виплати. Вона виплачується як доповнення до суми грошового забезпечення.

Виплата цієї винагороди ставиться в залежність від порядку й умов, що нормативно встановлені розпорядником коштів, відповідно до яких, зокрема, щомісячна її виплата можлива, коли військовослужбовець перебуває на військовій службі, і водночас вона не включається до складу одноразової допомоги при звільненні з військової служби.

Суд зазначає, що щомісячна додаткова грошова винагорода не включається до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється одноразова грошова допомога при звільненні з військової служби.

Аналогічний правовий висновок викладено Верховним Судом в ухвалі від 23.01.2018 К/9901/5409/18 (справа № 522/15648/16-а).

Суд зазначає, що до Переліку №1170 також не входить грошова допомога мобілізованим в разі підписання контракту та премії згідно з Дисциплінарним статутом, відповідно з цих сум утримується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, що також підтверджується довідкою Черкаського обласного військового комісаріату від 08.11.2017 № 6/7/924 виданої позивачеві про додаткові види грошового забезпечення та інші виплати, які не включені в довідку від 12.06.2017 № 6/7/512.

Отже, враховуючи, що пенсійним органом при обчисленні пенсії позивачу з 13.06.2017 не враховано суми отриманих позивачем грошової допомоги на оздоровлення, щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги мобілізованим в разі підписання контракту та премії згідно з Дисциплінарним статутом, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, суд дійшов до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог, щодо зобов’язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу з урахуванням вище зазначених виплат.

Також, суд вважає за необхідне на підставі ч.2 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України вийти за межі позовних вимог та також визнати протиправною відмову відповідача врахувати в грошове забезпечення для обчислення пенсії позивача сум щомісячної грошової допомоги на оздоровлення, щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги мобілізованим в разі підписання контракту та премії згідно з Дисциплінарним статутом, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, оформлену листом від 14.12.2017 № 1512/Р-10, оскільки це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів позивача, про захист яких він просить, а спосіб захисту, обраний позивачем, є недостатнім.

Відповідно до ст. 1-1 Закону № 2262-ХІІ законодавство про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, базується на Конституції України і складається з цього Закону, Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та інших нормативно-правових актів України, прийнятих відповідно до цих законів.

Згідно ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058-ІV (далі – Закон № 1058), до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону.

Отже, премії, допомоги, винагороди, компенсація за невикористану відпустку, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.

Аналогічна правова позиція викладена в ухвалі Вищого адмінстративного суду України від 09.10.2017 у справі № 344/9291/17, постанові Верховного Суду України від 20.10.2015 у справі № 559/3342/14-а, у постанові Верховного Суду України від 10.03.2015 у справі № 21-70а15.

Статтею 16 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що застрахована особа має право отримувати від страхувальника підтвердження про сплату страхових внесків, у тому числі в письмовій формі отримувати безоплатно відомості, внесені до її персональної облікової картки з системи персоніфікованого обліку та Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Порядок збору, розгляду та направлення на виконання документів щодо пенсій військовослужбовців врегульований постановою Правління Пенсійного Фонду України від 30.01.2007 № 3-1 «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі – Постанова № 3-1) та Положенням про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, затвердженим наказом Міністерства оборони України від 14.08.2014 № 530 (далі – Положення № 530).

Згідно з п. 7 Постанови № 3-1 для призначення пенсії за вислугу років і по інвалідності подаються грошовий атестат, або довідка про розмір грошового забезпечення, і довідка про додаткові види грошового забезпечення, які заявник отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби.

Водночас, ст. 63 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону.

Системний аналіз викладених правових норм надає підстави стверджувати, що отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду України від 28.05.2013 р. у справі № 21-97а13.

На отримувані позивачем суми щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, премій згідно з Дисциплінарним статутом та грошової допомоги мобілізованим в разі підписання контракту були нараховані та сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а тому суми таких виплат підлягають врахуванню для здійснення перерахунку пенсії позивача.

Суд зазначає, що спір виник з приводу перерахунку пенсії позивача на підставі вищевказаних конкретних складових його грошового забезпечення, тому перерахунок пенсії позивача повинен бути зроблений не у зв'язку із зміною розміру його грошового забезпечення, а у зв'язку з поданням ним у порядку, встановленому ст. 63 Закону № 2262-ХІІ додаткових документів, які дають право на відповідне підвищення пенсії.

Щодо посилання відповідача на те, що виплати, які просить врахувати позивач до грошового забезпечення для перерахунку пенсії, відносяться до разових платежів і мають характер окремих гарантій держави щодо соціального захисту військовослужбовців, суд зазначає, що дане твердження відповідача спростовується викладаним вище.

Відповідно до ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини та основоположних свобод як джерело права.

Згідно з ч.1 ст.1 Першого протоколу до цієї Конвенції кожній фізичній або юридичній особі забезпечується право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

Суд зазначає, що позивач мав обґрунтовані та розумні сподівання на призначення пенсії по інвалідності в правильному розмірі. Ухиляючись від здійснення перерахунку цієї пенсії, відповідач невиправдано втручається у право позивача на мирне володіння належними йому грошовими коштами. Такі дії свідчать про порушення ч.1 ст.1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Суд вважає, що ця обставина є додатковою, але не менш важливою підставою для задоволення адміністративного позову.

Щодо зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії без обмеження граничного розміру та будь-якого строку, суд зазначає, що у порядку адміністративного судочинства підлягають захисту лише порушені права.

Отже, суд позбавлений можливості задовольняти вимоги на майбутнє, а на даний час права позивача в цій частині не порушені, а тому суд дійшов до висновку щодо відмови у задоволенні цієї частини позовних вимог.

Згідно з ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб’єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Виходячи з підстав та предмету спору, системного аналізу положень чинного законодавства України та оцінки наявних у матеріалах справи доказів в сукупності, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення частково.

Керуючись ст.ст. 2, 90, 139-143, 242-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В :

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (18000, Черкаська область, вул. Смілянська, 23, ідентифікаційний код 21366538) врахувати в грошове забезпечення для обчислення пенсії ОСОБА_1 (19940, Черкаська область, Чорнобаївський район, с. Велика Бурімка, вул. Леніна, 76, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) сум щомісячної грошової допомоги на оздоровлення, щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги мобілізованим в разі підписання контракту та премії згідно з Дисциплінарним статутом, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, оформлену листом від 14.12.2017 № 1512/Р-10.

Зобов?язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (18000, Черкаська область, вул. Смілянська, 23, ідентифікаційний код 21366538) здійснити перерахунок ОСОБА_1 (19940, Черкаська область, Чорнобаївський район, с. Велика Бурімка, вул. Леніна, 76, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) пенсії по інвалідності, з включенням до складу (розміру) грошового забезпечення з якого призначається (обчислюється) пенсія, грошової допомоги на оздоровлення, щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги мобілізованим в разі підписання контракту та премії згідно з Дисциплінарним статутом, починаючи з 13.06.2017 та її виплату з урахуванням фактично виплаченої пенсії.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Копію рішення направити сторонам.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення до суду апеляційної інстанції через Черкаський окружний адміністративний суд. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя С.О. Кульчицький