Рішення № 71785783, 11.01.2018, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.01.2018
Номер справи
809/893/17
Номер документу
71785783
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"11" січня 2018 р. справа № 809/893/17

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

судді Біньковської Н.В.,

за участю: секретаря судового засідання Хоми О.В.,

позивача - ОСОБА_1

представників позивача - ОСОБА_2, ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ліквідаційної комісії Управління МВС України на Південно-Західній залізниці, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до ліквідаційної комісії Управління МВС України на Південно-Західній залізниці, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, в якому просить суд:

- визнати неправомірною бездіяльність ліквідаційної комісії Управління МВС України на Південно-Західній залізниці у не виготовленні, не наданні ОСОБА_1 та не направленні до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідки про розмір грошового забезпечення позивача для подальшого перерахунку пенсії;

- зобов'язати ліквідаційну комісію Управління МВС України на Південно-Західній залізниці зарахувати до вислуги років ОСОБА_1 час навчання в Калуському Хіміко-технологічному технікумі за період з 01.09.1990 року по 29.06.1994 рік, у розрахунку 1 рік навчання - за шість місяців служби;

- зобов'язати ліквідаційну комісію Управління МВС України на Південно-Західній залізниці зарахувати до вислуги років ОСОБА_1 період часу з 18.06.2002 року по 08.06.2005 року роботи на посаді завідувача юридичного відділу виконавчого комітету Калуської міської ради Івано-Франківської області;

- зобов'язати ліквідаційну комісію Управління МВС України на Південно-Західній залізниці виготовити і надати ОСОБА_1 та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідку про розмір грошового забезпечення пенсіонера ОСОБА_1 з повною реальною інформацією відповідно до ст.17 Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", згідно постанови КМУ від 11.11.2015 року №988, наказу МВС України від 06.04.2016 року №260 із заначенням основних і додаткових видів горошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2600,00 грн., підвищення посадового окладу (100 відсотків) - 2600 грн., оклад за військове (спеціальне) звання - 2000,00 грн., надбавка за вислугу років (40 відсотків) - 2880,00 грн., надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (100 відсотків) - 10080,00 грн., доплата за службу в нічний час (35 відсотків) - 1820,00 грн., надбавка за особливо важливі завдання (50 відсотків) - 3740,00 грн., премія (75,23 відсотків) - 5627,20 грн., основний розмір пенсії 60% грошового забезпечення за вислугу років (22 років вислуги). Підвищення за постановою КМУ від 23.04.2012 року №355 - 35 відсотків до основного розміру пенсії, визначеної з врахуванням розміру грошового забезпечення, надбавки за проживання в гірській місцевості - 25 відсотків - 650,00 грн., за інвалідність війни 3 групи при виконанні обов'язків військової служби - 50,00 грн., інвалідність війни 3 групи при виконанні обов'язків військової служби (ст.7) - 374,00 грн. Цей перерахунок здійснювати з 01.01.2016 року.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем протиправно, в порушення положень діючого законодавства не зараховано до вислуги років час навчання в Калуському хіміко-технологічному технікумі за період з 01.09.1990р. по 29.06.1994р., виходячи з розрахунку 1 рік навчання за 6 місяців служби, час роботи на посаді завідувача юридичного відділу виконавчого комітету Калуської міської ради за період з 18.06.2002 року по 08.06.2005 року, а також не надано позивачу та не направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідку про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку йому пенсії.

В судовому засіданні позивач та представники позивача позов підтримали з підстав, наведених у позовній заяві. Додатково пояснили, що позивач перебував на службі в органах внутрішніх справ, звільнений з 30.04.2014 року у запас (через обмежений стан здоров'я) з посади старшого інспектора сектору інспекції з особового складу відділу кадрового забезпечення Управління МВС України на Південно-Західній залізниці м. Київ. В квітні місяці 2017 року під час складання звернення до відповідача про видачу довідки для перерахунку пенсії у зв'язку із змінами в законодавстві щодо підстав проведення такого перерахунку виявив, що йому не зараховано до вислуги років період навчання в Калуському хіміко-технологічному технікумі з 01.09.1990 року по 29.06.1994 року та роботу на посаді завідувача юридичного відділу виконавчого комітету Калуської міської ради за період з 18.06.2002 року по 08.06.2005 року. У зв'язку з неодноразовими зверненнями із цими питаннями позивачу відмовлено, а таким чином вчинено відповідачем протиправну бездіяльність. Просили позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча відповідач про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. У минулому судовому засіданні представник третьої особи проти позову заперечив з підстав, наведених у письмовому поясненні (а.с.43).

Враховуючи положення частин 1, 3 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглянув справу за відсутності відповідача та третьої особи.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення позивача, його представників, пояснення представника третьої особи, дослідивши письмові докази, суд прийшов до висновку, що адміністративний позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 проходив службу в органах внутрішніх справ, відповідно до наказу №75 о/с від 29.04.2014 року з 30.04.2014 року звільнений з посади старшого інспектора сектору інспекції з особового складу відділу кадрового забезпечення Управління МВС України на Південно-Західній залізниці м. Київ за п."в" статті 64 у запас (через обмежений стан здоров'я) (т.1 а.с.37).

Вислуга на день звільнення становила: у календарному обчисленні - 14 років 6 місяців 19 днів, у пільговому обчисленні - 17 років 06 місяців 27 днів.

03.05.2017 року позивач звернувся із заявою до голови ліквідаційної комісії УМВС України на Південно-Західній залізниці про зарахування йому до вислуги років часу навчання в Калуському хіміко-технологічному технікумі з 01.09.1990р. по 29.06.1994р. з розрахунку один рік навчання за шість місяців служби та час роботи на посаді завідувача юридичного відділу виконавчого комітету Калуської міської ради за період з 18.06.2002 року по 08.06.2005 року, просив провести перерахунок вислуги років, здійснити перерахунок пенсії, видати довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з урахуванням вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», Закону України «Про Національну поліцію України» та іншого законодавства та надання відповідних документів до ГУ УПФУ в Івано-Франківській області для перерахунку пенсії (т.1 а.с. 160-163).

Відповідач 12.06.2017 року за вих.№Н/67 надав позивачу відповідь про результати розгляду його звернення із зазначенням рекомендацій звернення з цими питаннями до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області де перебуває пенсійна справа позивача (т.1 а.с.159). Зокрема, у відповіді зроблено посилання на загальні приписи статей 10, 17, 25 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та п. 2 Постанови КМ України «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їх сімей».

За змістом зазначена відповідь фактично є відмовою у зарахуванні позивачу до вислуги років часу навчання у технікумі, роботи на посаді завідувача юридичного відділу виконавчого комітету міської ради та наданні довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Стосовно позовних вимог про зобов'язання відповідача зарахувати до вислуги років позивачу час навчання в Калуському хіміко-технологічному технікумі за період з 01.09.1990 року по 29.06.1994 рік, у розрахунку 1 рік навчання - за шість місяців служби, суд зазначає наступне.

ОСОБА_1 відповідно до записів трудової книжки та копії диплома №027248 навчався у Калуському хіміко-технологічному технікумі на денній формі навчання з 01.09.1990р. по 28.06.1994 р. та здобув кваліфікацію технік-механік (т.1 а.с. 36, 157-158).

Судом встановлено, що Калуський хіміко-технологічний технікум перейменовано на Державний вищий навчальний заклад "Калуський політехнічний коледж" згідно наказу Міністерства освіти і науки України №16 від 21.02.2008р., навчальний заклад ліцензований як вищий навчальний заклад І рівня акредитації у 1994р.

Відповідно до частини 2 статті 17 Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до вислуги років поліцейським, особам офіцерського складу, особам середнього, старшого та вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, державної пожежної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції чи Державної кримінально-виконавчої служби України при призначенні пенсії на умовах цього Закону додатково зараховується час їхнього навчання (незалежно від форми навчання) у цивільних вищих навчальних закладах, а також в інших навчальних закладах, після закінчення яких присвоюється офіцерське (спеціальне) звання, до вступу на військову службу, службу до органів внутрішніх справ, Національної поліції, державної пожежної охорони, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції чи Державної кримінально-виконавчої служби України або призначення на відповідну посаду в межах до п'яти років із розрахунку один рік навчання за шість місяців служби.

Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України „Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсії і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей" від 17 липня 1992 року № 393, прийнятою на виконання Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", визначено, що до вислуги років особам офіцерського складу Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Цивільної оборони України та інших військових формувань, створених Верховною Радою України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки, Державної спеціальної служби транспорту, а також особам середнього, старшого і вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, особам рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної інспекції техногенної безпеки та Державної кримінально-виконавчої служби України при призначенні пенсій згідно з пунктом «а» статті 12 закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ» додатково зараховується час їхнього навчання (у тому числі заочно) у цивільних вищих навчальних закладах, а також у інших навчальних закладах, після закінчення яких присвоюється офіцерське звання, до вступу на військову службу або призначення на відповідну посаду в межах до п'яти років із розрахунку - один рік за шість місяців.

У наведеному вище тексті норми права розділові знаки і сполучник «також» у сполученні з «а» вказують, що обставини, викладені після сполучника, мають таке саме значення, як і викладені до зазначеного сполучника. Тобто додатково до вислуги років при призначенні пенсії зараховується час навчання у цивільних вищих навчальних закладах і в інших навчальних закладах, після закінчення яких присвоюється офіцерське (спеціальне) звання. Виходячи з синтаксичної структури речення додатково до вказаної вислуги може бути зарахований час навчання в навчальних закладах, зазначених у статті 17 вказаного вище Закону, якщо після їх закінчення присвоюється офіцерське (спеціальне) звання.

Таким чином, на підставі аналізу наведених вище норм права, суд дійшов висновку про те, що до вислуги років додатково зараховується час навчання (незалежно від форми навчання) у цивільних вищих навчальних закладах, після закінчення яких присвоюється офіцерське звання, до вступу на військову службу або призначення на відповідну посаду в межах до п'яти років із розрахунку один рік за шість місяців.

Закінчивши у червні 1994 року Калуський хіміко-технологічний технікум позивачу присвоєно кваліфікацію техніка-механіка по спеціальності „Технічне обслуговування і ремонт обладнання підприємств хімічної і нафтопереробної промисловості", що підтверджується копією диплому, однак Калуський хіміко-технологічний технікум не є тим закладом, після якого присвоюється офіцерське звання.

З послужного списку ОСОБА_1 слідує, що спеціальне звання лейтенант міліції було присвоєно йому наказом Міністерства внутрішніх справ України № 233 від 21.06.1997 року у день закінчення Національної академії внутрішніх справ України (а.с.164-171).

Відтак, після закінчення технікуму позивач був слухачем Національної академії внутрішніх справ України і лише 21 червня 1997 року йому присвоїли офіцерське звання.

За наведених обставин у задоволенні позовних вимог в частині зобов'язання відповідача зарахувати до вислуги років позивачу час навчання в Калуському хіміко-технологічному технікумі за період з 01.09.1990 року по 29.06.1994 рік, у розрахунку 1 рік навчання - за шість місяців служби, - слід відмовити.

Щодо вимоги про зобов'язання відповідача зарахувати до вислуги років ОСОБА_1 період роботи з 18.06.2002 року по 08.06.2005 року на посаді завідувача юридичного відділу виконавчого комітету Калуської міської ради Івано-Франківської області, суд зазначає наступне.

В судовому засіданні встановлено, що наказом УМВС України в Івано-Франківській області № 131 о/с від 21.09.2000 року ОСОБА_1 з 20.09.2000 року за власним бажанням звільнений з органів МВС України за п."ж" статті 64 у запас.

18.06.2002 року згідно розпорядження №155-рк від 17.06.2002 року позивач призначений на посаду завідувача юридичного відділу виконавчого комітету Калуської міської ради Івано-Франківської області із присвоєнням одинадцятого рангу посадової особи місцевого самоврядування. Цього ж дня прийняв Присягу посадової особи місцевого самоврядування. 08.06.2005 року розпорядженням № 170-рк від 26.05.2005 року ОСОБА_1 звільнений з цієї посади за власним бажанням, ст.38 КЗпП України.

Відповідно до пункту „в" частини 1 статті 17 Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби і військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах „б"-„д" статті 1-2 цього Закону, які мають право на пенсію за цим Законом, до вислуги років для призначення пенсії зараховується час роботи в органах державної влади, органах місцевого самоврядування або сформованих ними органах, на підприємствах, в установах, організаціях і у вищих навчальних закладах із залишенням на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України.

Виходячи з синтаксичної структури речення суд приходить до висновку, що додатково до вислуги років для призначення пенсії може бути зарахований час роботи в органах місцевого самоврядування або сформованих ними органів, якщо при цьому особа залишається, зокрема, на службі в органах внутрішніх справ.

Таким чином, враховуючи встановлені обставини та те, що позивач був звільнений у запас і працював юрисконсультом без залишення на службі в органах внутрішніх справ, суд дійшов висновку, що позовні вимоги в цій частині є безпідставними і задоволенню не підлягають.

Стосовно позовних вимог про визнання протиправною бездіяльності відповідача по не виготовленню, не наданню, не направленню довідки про розмір грошового забезпечення для подальшого перерахунку пенсії, зобов'язання виготовити, надати позивачу та направити таку довідку до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області з повною реальною інформацією відповідно до ст.17 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», згідно Постанови КМ України від 11.11.2005 року №988, наказу МВС від 06.04.2016 року №260 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в певних розмірах, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини 4 статті 63 Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" усі призначенні за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008 року затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Пунктом 1 вказаного Порядку визначено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться в разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Відповідно до положень частини 1 статті 63 Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону (ч.2 ст.63 Закону).

Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських (ч.3 ст.63 Закону).

За змістом пунктів 1, 2, 3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок раніше призначених пенсій проводиться у разі прийняття рішення КМУ про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які маю прав на пенсію. На підставі такого рішення МВС повинно повідомити у п'ятиденний строк ПФУ про підстави для перерахунку пенсій відповідним категоріям осіб, а ПФУ, в свою чергу повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від МВС своїм головним управлінням в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсія яких підлягає перерахунку. На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особа була звільнена із служби, якщо інше не передбачено цим порядком.

Встановлено, що листом від 03.02.2017 року №1461/05/22-2017 Міністерство внутрішніх справ України повідомлено Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсій у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 „Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції".

Відповідно до пункту 4 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року №3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 року за №135/13402, заява про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем його проживання.

За правилами пунктів 23-24 цього Порядку перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Отже, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган ПФУ так і відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи.

Таким чином, зазначені вище норми встановлюють обов'язок відповідача направити довідку про розмір грошового забезпечення уповноваженому органу Пенсійного фонду України, а також право позивача самостійно отримати від відповідача таку довідку, у разі виникнення права на перерахунок пенсії.

Беручи до уваги, що ОСОБА_1 звернувся до відповідача із заявою про видачу йому довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з врахуванням вимог Закону України „Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900 від 23.12.2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», Закону України «Про Національну поліцію України» та проханням направити таку довідку до ГУ УПФУ в Івано-Франківській області для перерахунку пенсії, а відповідачем такі дії не вчинено, суд приходить до висновку про те, що ліквідаційна комісія Управління МВС України на Південно-Західній залізниці допустила бездіяльність щодо не надання позивачу зазначеної довідки та не направлення її до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області.

Що стосується вимоги про зазначення у довідці певних складових грошового забезпечення, суд виходить з наступного.

З 01 січня 2016 року за позивачем на законодавчому рівні закріплено право на перерахунок призначеної йому пенсії за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Згідно пункту 15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України „Про національну поліцію" за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 „Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та наказом МВС України від 06.04.2016 № 260 «Про затвердження Порядку та умов грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання» визначено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно до розділу ІІ «Грошове забезпечення» Порядку та умов грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, затвердженого наказом МВС України від 06.04.2016 № 260, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.04.2016 року №669/28799, оклади за спеціальними званнями поліцейським виплачуються в розмірах згідно з додатком 1 до постанови № 988, крім курсантів ВНЗ МВС із специфічними умовами навчання, прийнятих на навчання, з числа цивільних осіб (п.1).

Посадові оклади для поліцейських середнього та вищого складу встановлюються згідно зі штатним розписом у розмірі згідно з додатками 3-9 до постанови № 988 залежно від місця фактичного розташування підрозділу апарату або окремого (відокремленого) структурного підрозділу органу поліції.

Поліцейським, які проходять службу в поліції особливого призначення та безпосередньо виконують функції із забезпечення громадського порядку та безпеки громадян, посадові оклади підвищуються до 100 відсотків посадового окладу (п.2 Порядку).

Надбавка за стаж служби в поліції поліцейським виплачується у відсотках до посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням у розмірах згідно з додатком 11 до постанови № 988 (п.3 Порядку).

Надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції поліцейським виплачується в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби.

Розмір надбавки встановлюється кожному поліцейському індивідуально залежно від специфіки умов проходження служби (успішне виконання повноважень, якість, складність, обсяг та важливість виконуваних завдань, залучення до розробки проектів нормативно-правових актів тощо) на підставі мотивованого подання керівника структурного підрозділу відповідного органу поліції та оголошується наказом по особовому складу (п.4 Порядку).

Поліцейським, які виконують службові обов'язки в нічний час, виплачується доплата за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час (п.11 Порядку).

Керівники органів поліції мають право преміювати поліцейських відповідно до особливостей проходження служби та особистого внеску поліцейського в загальні результати служби з урахуванням специфіки і особливостей виконання покладених на нього завдань та у межах асигнувань, затверджених на грошове забезпечення для утримання Національної поліції.

Розміри премії встановлюються за рішенням керівників органів поліції відповідно до затверджених ними положень про преміювання та наявного фонду грошового забезпечення (п.12 Порядку).

Відповідно до п.5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням; надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі; щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок; інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію; щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах "С", у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром "Байконур", якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена (пункт 6 Порядку проведення перерахунку).

Таким чином, довідка про перерахунок пенсії видається державним органом, з якого особа була звільнена, станом на час виникнення права на перерахунок. У такій довідці зазначаються дані за посадою, яка за класифікаційними характеристиками прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена.

Враховуючи, що відповідачем не надано позивачу довідку про перерахунок пенсії, а окремі складові грошового забезпечення поліцейських визначаються згідно наказів керівника відповідного органу, зокрема, розмір премії, надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції, доплати за службу в нічний час, а у суду відсутні дані про такі складові грошового забезпечення особи за відповідною посадою, суд вважає, що позовні вимоги про зобов'язання відповідача надати довідку про грошове забезпечення для подальшого перерахунку пенсії ОСОБА_1 із зазначенням наведених позивачем у позовній заяві основних і додаткових видів грошового забезпечення є передчасними, а тому не підлягають задоволенню у цій справі.

При цьому суд зазначає, що вимоги позивача про включення у довідку основного розміру пенсії 60% грошового забезпечення за вислугу років; підвищення за постановою КМУ від 23.04.2012 року №355 - 35 відсотків до основного розміру пенсії, визначеної з врахуванням розміру грошового забезпечення; надбавки за проживання в гірській місцевості - 25 відсотків - 650,00 грн.; за інвалідність війни 3 групи при виконанні обов'язків військової служби - 50,00 грн.; за інвалідність війни 3 групи при виконанні обов'язків військової служби (ст.7) - 374,00 грн. є безпідставними, оскільки в обговорюваній довідці зазначаються тільки дані про грошове забезпечення на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням. Крім того, такі виплати і підвищення вираховуються за наявності підстав органами Пенсійного фонду України.

Підсумовуючи зазначене вище, суд приходить до висновку про часткове задоволення позову, а саме визнання протиправною бездіяльність ліквідаційної комісії Управління МВС України на Південно-Західній залізниці у не виготовленні, не наданні ОСОБА_1 та не направленні до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 Зобов'язання ліквідаційну комісію Управління МВС України на Південно-Західній залізниці виготовити, надати ОСОБА_1 та направити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідку про розмір грошового забезпечення пенсіонера ОСОБА_1 із зазначенням у ній повної реальної інформації згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988, наказу Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 року №260 з врахуванням обставин, встановлених у цій адміністративній справі.

Відповідно до частини 1 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Враховуючи предмет спору у даній справі, значення справи для сторін, суд вважає за необхідне зобов'язати ліквідаційну комісію Управління МВС України на Південно-Західній залізниці подати до Івано-Франківського окружного адміністративного суду звіт про виконання цього рішення суду в 20 - денний строк з дня набрання ним законної сили.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність ліквідаційної комісії Управління МВС України на Південно-Західній залізниці у не виготовленні, не наданні ОСОБА_1 та не направленні до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1

Зобов'язати ліквідаційну комісію Управління МВС України на Південно-Західній залізниці виготовити, надати ОСОБА_1 та направити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідку про розмір грошового забезпечення пенсіонера ОСОБА_1 із зазначенням у ній повної реальної інформації згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988, наказу Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 року №260 з врахуванням обставин, встановлених у цій адміністративній справі.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Зобов'язати ліквідаційну комісію Управління МВС України на Південно-Західній залізниці подати до Івано-Франківського окружного адміністративного суду звіт про виконання цього рішення суду в 20 - денний строк з дня набрання ним законної сили.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Відповідно до статей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається через Івано-Франківський окружний адміністративний суд або безпосередньо до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) АДРЕСА_1;

ліквідаційна комісія Управління МВС України на Південно-Західній залізниці (код ЄДРПОУ 08602997) вул. Чапаєва, 6, м.Київ, 01030;

Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 20551088) вул. Січових стрільців, 15, м. Івано-Франківськ, Івано-Франківська область, 76018.

Суддя Біньковська Н.В.

Рішення складено в повному обсязі 19 січня 2018 року.