
621/1505/17
2/621/94/18
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
іменем України
23 січня 2018 року м. Зміїв
Зміївський районний суд Харківської області у складі:
головуючого - Бібіка О.В.
з участю секретаря Горобець Н.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за позовною заявою ПАТ "Харківгаз" до ОСОБА_1 про відшкодування збитків,
ВСТАНОВИВ:
21.07.2017 року ПАТ "Харківгаз" звернулося до суду з позовною заявою до ОСОБА_1 про відшкодування збитків у розмірі 27246, 05 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідач є споживачем природного газу за місцем свого проживання, розподіл якого здійснюється ПАТ «Харківгаз» на підставі ліцензії виданої НКРЕ КП. Розподіл природного газу відповідачу здійснювався на підставі договору розподілу природного газу, який є договором приєднання, що укладається з урахуванням вимог статей 633,634,641 та 642 Цивільного кодексу України.
Фактом приєднання споживача ОСОБА_1 до умов Договору є забезпечення його домоволодіння природним газом, фізична доставка газу та цілодобовий доступ об’єкта споживача до газорозподільної системи та сплата відповідних рахунків за надані послуги, відповідно до Кодексом газорозподільних систем затвердженого постановою НКРЕ КП від 30.09.2015 року № 2494.
ПАТ «Харківгаз» як Оператор ГРМ відповідно до умов типового договору зобов’язується надати споживачу послугу з розподілу природного газу, а споживач зобов’язується прийняти надані послуги та сплатити їх вартість у розмірі, строки та порядку, визначеному в договорі.
Відповідно до п. 7.4 Договору споживач зобов'язується не допускати несанкціонованого відбору природного газу, та дотримуватись інших вимог цього Договору та Кодексу газорозподільних систем.
Відповідно до п. 4 гл. 1 розділу I Кодексу газорозподільних систем, несанкціоноване втручання в роботу газового лічильника - втручання в роботу або конструкцію чи складові комерційного вузла обліку (зокрема лічильника газу), у тому числі шляхом їх підробки, пошкодження чи пошкодження на них пломб, впливу дії спрямованого постійного магнітного поля або зміни конфігурації даних обчислювача/коректора об’єму газу (первинного програмування чи протоколу параметризації), внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним вузлом обліку не обліковується (обліковується частково чи з порушенням законодавства), та інші дії, що призводять до викривлення даних обліку природного газу.
Несанкціонований відбір природного газу – відбір (споживання) природного газу з газорозподільної системи з порушенням вимог чинного законодавства, зокрема цього Кодексу.
06 вересня 2016 року представниками ПАТ «Харківгаз» при здійсненні огляду газового лічильнику типу Gallus-G-4, заводський номер 4119886 в домоволодінні, власником якого є ОСОБА_1, яке розташоване за адресою: Харківська область, Зміївський район, с. Чемужівка, вул. Курдяєва, буд. 15/5, було виявлено ознаки порушення конструкції газового лічильника, про що складено акт про виявлення порушення № 167 від 09.09.2016 року. Після чого вищезазначений лічильник було демонтовано та направлено до лабораторії ПАТ «Харківгаз» для проведення експертизи, що засвідчується актом про демонтаж лічильника газу для проведення експертизи від 09.09.2016 року. В цьому ж акті вказано час та місце проведення експертизи та запропоновано споживачу з’явитися для прийняття участі при проведенні експертизи лічильника газу. Вказані акти були підписані представником ПАТ «Харківгаз» та відповідачем, при чому ніяких зауважень від останнього в актах не зазначено.
Демонтований лічильник газу запаковано в поліетиленовий пакет та опломбовано номерною пломбою ПАТ «Харківгаз» № R 18476739 та доставлений на місце проведення експертизи, про що було зроблено відповідний запис в акті про демонтаж лічильника газу для проведення експертизи.
Експертиза лічильника газу проводилася відповідно до Положення про проведення експертизи лічильників газу, установлених у споживачів і призначених для обліку природного газу в побуті, затвердженого наказом Мінпаливенерго від 27 грудня 2005 року № 619 (далі Положення), комісією, до складу якої входить представники газорозподільної організації та територіального органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології. Відповідачка також була присутня під час проведення експертизи.
Експертиза здійснювалася у такій послідовності: комісія проводить зовнішній огляд лічильника газу на предмет відповідності фактичного стану лічильника ознакам, зазначеним в акті про демонтаж лічильника газу. Результати огляду заносять до акту експертизи лічильника газу. Після зовнішнього огляду комісією перевіряються: відповідність місць фактичного розташування пломб місцям, зазначеним в акті про демонтаж лічильника газу; цілісність та місцезнаходження пломб, а також ознак порушень, зазначених в акті про зняття лічильника газу; цілісність заводського та повірочного тавра на лічильнику газу; цілісність відлікового механізму та корпусу лічильника газу; цілісність конструктивних елементів вихідного патрубка лічильника газу; наявність сторонніх предметів у середині лічильника газу; відповідність маркування лічильника газу нормативно-технічній документації. Після виконання вищевказаних робіт, проводиться його позачергова повірка згідно з ДСТУ 2708-99 "Метрологія. Повірка засобів вимірювальної техніки. Організація та порядок проведення".
Результати експертизи та позачергової повірки були зафіксовані в акті експертизи лічильника газу 455 від 09.09.2016 року. Даним актом встановлено несанкціоноване втручання в газовий лічильник та визначено механічне пошкодження відлікового механізму, та відповідно до результатів позачергової повірки визнано непридатним до застосування.
На виконання розділу 11 глави 5 пункту 8 Кодексу газорозподільних систем, вказаний акт про порушення від 06.09.2016 року № 167 та первинну документацію щодо виявленого правопорушення розглянуто на засіданні комісії ПАТ «Харківгаз» про що складено протокол засідання комісії з розгляду актів про порушення від 19.10.2017 року.
За результатами розгляду комісією акту про порушення від 06.09.2016 року № 167, прийнято рішення про задоволення вказаного акту, та проведення донарахування ОСОБА_1 необлікованого об’єму природного газу за період з 01.04.2016 по 05.09.2016 року.
Відповідно до п. 1 глави 2 розділу ХІ Кодексу ГРМ до порушень споживача та несанкціонованого споживача, які кваліфікуються як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування необлікованих об’ємів (обсягів) природного газу.
У разі виявлення Оператором ГРМ несанкціонованого газопроводу або несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу розрахунок об’єму необлікованого природного газу здійснюється за граничними об’ємами споживання природного газу населенням (додаток Х цього Кодексу) з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача (фізичної особи) за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням строку на його усунення. (п. 1 глави 3 розділу ХІ Кодексу ГРМ).
Донарахований необлікований об’єм природного газу Відповідачу, розраховано за граничними об’ємами споживання природного газу населенням з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача за період з з 01.04.2016 по 05.09.2016 року, що відображено в акті – розрахунку. При цьому вартість природного газу визначається за цінами закупівлі природного газу Оператором ГРМ протягом цього періоду, що передбачено пункту 1 глави 3 розділу XI Кодексу газорозподільних систем, та складає 27 246,05 грн.
До того ж п. 8 глави 9 розділу Х Кодексу ГРМ, визначено якщо за результатами експертизи буде підтверджений факт несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, витрати, пов’язані з демонтажем, транспортуванням, монтажем ЗВТ, та витрати, пов’язані з експертизою, компенсуються за рахунок споживача (сторони, відповідальної за збереження ЗВТ). При цьому якщо сам ЗВТ за результатами експертизи або позачергової чи експертної повірки буде визнаний таким, що непридатний до подальшої експлуатації та потребує ремонту, витрати, пов'язані з ремонтом ЗВТ або встановленням нового ЗВТ, мають бути компенсовані за рахунок споживача (сторони, відповідальної за збереження ЗВТ).
Таким чином Відповідачу було нараховано вартіть робіт, пов’язаних з проведенням експертизи, демонтажем, транспортуванням та монтажем та встановленням нового лічильника газу в розмірі 1 593,83 грн.
На момент пред’явлення позову, оплата необлікованого (донарахованого) об’єму природного газу та оплата за проведення робіт пов’язаних з проведенням експертизи, демонтажем, транспортуванням та монтажем та встановленням нового лічильника газу відповідачем не здійснена.
Враховуючи вищевикладене, відповідно до ст. ст. 525,526 ЦК України зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, одностороння відмова від зобов’язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Статтею 610 Цивільного кодексу України встановлено, що порушенням зобов’язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов’язання (неналежне виконання).
Частиною 4 статті 611 Цивільного кодексу України передбачено, що у разі порушення зобов’язання настають наслідки встановлені договором або законом, зокрема: відшкодування збитків.
Оскільки на підставі укладеного договору між сторонами виникли і існують цивільні права і обов’язки, згідно приписів статті 16 ЦК України позивач має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. У числі інших, одним із способів захисту цивільних прав та інтересів може бути відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди.
Таким чином, з Відповідача на користь Позивача підлягає стягненню сума завданих збитків у розмірі 27 246,05 грн., та сума вартості робіт пов’язаних з проведенням експертизи, демонтажем, транспортуванням та монтажем та встановленням нового лічильника газу в розмірі 1 593,83 грн.
Обставинами, на яких ґрунтуються позовні вимоги, є викладені в даній позовній заяві факти, в тому числі факт відсутності повної оплати відповідачем суми завданих ПАТ «Харківгаз» збитків.
Представник позивача ОСОБА_2 подала заяву про судовий розгляд справи за її відсутністю, підтримала позовні вимоги у повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві, не заперечувала проти ухвалення заочного рішення.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання, призначені на 21.11.2017, 23.01.2018 не з’явився, про час та місце розгляду справи належним чином, через свого представника ОСОБА_3 повідомлений (а.с.45), та шляхом направлення рекомендованого листа за останнім відомим місцем проживання, про поважність причин неявки в судове засідання не повідомив, з будь-якими заявами та клопотаннями до суду не звертався (а.с. 52).
Відповідно до підпункту 9 пункту 1 розділу XIII «Перехідні положення» Цивільного процесуального кодексу України, викладеного в новій редакції Законом України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03.10.2017 р. № 2147-VIII, що набрав чинності з 15.12.2017 р. (далі – ЦПК України) справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи (частина третя статті 3 ЦПК України).
У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо за положеннями ЦПК України розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється (частина друга статті 247 ЦПК України).
За загальним правилом частини першої статті 223 ЦПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею. При цьому відповідно до частини четвертої названої статті Кодексу у разі повторної неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).
З огляду на це та враховуючи одночасне існування умов, перелічених у частині першій статті 280 ЦПК України, визнавши достатніми наявні в справі матеріали для встановлення прав і взаємовідносин сторін, суд за згодою представника позивача, наданою ним у письмовій заяві про розгляд справи без його участі, вважає за можливе розглянути справу за відсутності належно повідомленого про судове засідання відповідача у порядку заочного провадження з дотриманням встановлених законом вимог і постановити заочне рішення.
Суд, розглянувши матеріали справи і оцінивши наявні в справі письмові докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні, вирішуючи справу, виходить з такого.
Судом встановлено, що 06 вересня 2016 року представниками ПАТ «Харківгаз» при здійсненні огляду газового лічильнику типу Gallus-G-4, заводський номер 4119886 в домоволодінні, власником якого є ОСОБА_1, яке розташоване за адресою: Харківська область, Зміївський район, с. Чемужівка, вул. Курдяєва, буд. 15/5, було виявлено ознаки порушення конструкції газового лічильника, про що складено акт про виявлення порушення № 167 від 09.09.2016 року (а.с.13-14).
Після чого вищезазначений лічильник було демонтовано та направлено до лабораторії ПАТ «Харківгаз» для проведення експертизи, що засвідчується актом про демонтаж лічильника газу для проведення експертизи від 09.09.2016 року (а.с.12).
В цьому ж акті вказано час та місце проведення експертизи та запропоновано споживачу з’явитися для прийняття участі при проведенні експертизи лічильника газу. Вказані акти були підписані представником ПАТ «Харківгаз» та відповідачем, при чому ніяких зауважень від останнього в актах не зазначено.
Результати експертизи та позачергової повірки були зафіксовані в акті експертизи лічильника газу 455 від 09.09.2016 року. Даним актом встановлено несанкціоноване втручання в газовий лічильник та визначено механічне пошкодження відлікового механізму, та відповідно до результатів позачергової повірки визнано непридатним до застосування (а.с.15).
На виконання розділу 11 глави 5 пункту 8 Кодексу газорозподільних систем, вказаний акт про порушення від 06.09.2016 року № 167 та первинну документацію щодо виявленого правопорушення розглянуто на засіданні комісії ПАТ «Харківгаз» про що складено протокол засідання комісії з розгляду актів про порушення від 19.10.2017 року.
За результатами розгляду комісією акту про порушення від 06.09.2016 року № 167, прийнято рішення про задоволення вказаного акту, та проведення донарахування ОСОБА_1 необлікованого об’єму природного газу за період з 01.04.2016 по 05.09.2016 року.(а.с.18)
Відповідно до п. 1 глави 2 розділу ХІ Кодексу ГРМ до порушень споживача та несанкціонованого споживача, які кваліфікуються як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування необлікованих об’ємів (обсягів) природного газу.
У разі виявлення Оператором ГРМ несанкціонованого газопроводу або несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу розрахунок об’єму необлікованого природного газу здійснюється за граничними об’ємами споживання природного газу населенням (додаток Х цього Кодексу) з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача (фізичної особи) за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням строку на його усунення. (п. 1 глави 3 розділу ХІ Кодексу ГРМ).
Донарахований необлікований об’єм природного газу Відповідачу, розраховано за граничними об’ємами споживання природного газу населенням з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача за період з з 01.04.2016 по 05.09.2016 року, що відображено в акті – розрахунку. При цьому вартість природного газу визначається за цінами закупівлі природного газу Оператором ГРМ протягом цього періоду, що передбачено пункту 1 глави 3 розділу XI Кодексу газорозподільних систем, та складає 27 246,05 грн. (а.с.19, 20,21)
До того ж п. 8 глави 9 розділу Х Кодексу ГРМ, визначено якщо за результатами експертизи буде підтверджений факт несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, витрати, пов’язані з демонтажем, транспортуванням, монтажем ЗВТ, та витрати, пов’язані з експертизою, компенсуються за рахунок споживача (сторони, відповідальної за збереження ЗВТ). При цьому якщо сам ЗВТ за результатами експертизи або позачергової чи експертної повірки буде визнаний таким, що непридатний до подальшої експлуатації та потребує ремонту, витрати, пов'язані з ремонтом ЗВТ або встановленням нового ЗВТ, мають бути компенсовані за рахунок споживача (сторони, відповідальної за збереження ЗВТ).
Таким чином Відповідачу було нараховано вартіть робіт, пов’язаних з проведенням експертизи, демонтажем, транспортуванням та монтажем та встановленням нового лічильника газу в розмірі 1 593,83 грн.
Відносини між газопостачальними підприємствами, газорозподільними підприємствами та фізичними особами - споживачами газу регулюються Правилами надання населенню послуг з газопостачання, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.1999 року №2246 (надалі - Правила).
Відповідно до п.25 Правил експертиза лічильника газу проводиться відповідно до Положення про проведення експертизи лічильників газу, установлених у споживачів і призначених для обліку природного газу в побуті, затвердженого наказом Мінпаливенергетики від 27 грудня 2005 року №619 (далі - Положення про експертизу).
Згідно п.1 зазначеного Положення його застосування є обов'язковим для газопостачальних організацій, газотранспортних організацій незалежно від форм власності та фізичних осіб, які застосовують лічильники газу для обліку природного газу в побуті.
Пунктом 3.1 Положення про експертизу визначено передумови проведення експертизи лічильників газу під час експлуатації, зокрема в таких випадках: 3.1.1. у разі сумнівів споживача щодо відповідності показів лічильника об'ємам газу, використаних газовими приладами та пристроями споживача за письмовим зверненням споживача; 3.1.2. у разі виявлення споживачем ознак порушення конструкції лічильника газу, у тому числі справності лічильного механізму, або порушень у роботі лічильника газу за письмовим зверненням споживача; 3.1.3. у разі виявлення представником газопостачальної (газотранспортної) організації: невідповідності показів лічильника об'ємам газу, використаних газовими приладами та пристроями споживача; ознак порушень конструкції лічильника газу, у тому числі справності лічильного механізму, або порушень у роботі лічильника; ознак зняття мастичних пломб або порушення повірчого тавра; зриву або пошкодження пломб газопостачальної (газотранспортної) організації на лічильнику газу або на патрубках лічильника; пристроїв, які застосовані для навмисного заниження показів лічильника газу.
Відповідно до ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними діями чи бездіяльністю фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Згідно з п. 1.3 Порядку відшкодування збитків, завданих газопостачальному або газорозподільному підприємству внаслідок порушення споживачем природного газу Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 29 травня 2003 року № 475, до порушень споживачем Правил, які тягнуть за собою відповідальність з відшкодування збитків, завданих газопостачальній або газотранспортній організації, відносяться, зокрема, пошкодження лічильника газу, пломб на ньому, порушення цілісності або пошкодження повірочного тавра, а також дій споживача, які призводять до заниження показань лічильника.
Відповідно до п. 2.2 вказаного Порядку у разі пошкодження лічильника газу, повірочного тавра, цілісності його пломб з вини споживача або дій споживача, що призвело до заниження показань лічильника, розрахунок збитків здійснюється за нормами з урахуванням кількості підключених газових приладів, пристроїв, розміру опалювальної площі, кількості осіб, яким надавались послуги з газопостачання, та кількості днів з часу останнього контрольного зняття представником газопостачального або газорозподільного підприємства показань лічильника газу до дня виявлення порушення, але не більше ніж за 6 місяців.
Згідно з п. 34 Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 1999 року № 2246 (далі - Правила), споживач несе відповідальність згідно із законодавством за пошкодження лічильника газу, пломб на ньому, порушення цілісності або пошкодження повірочного тавра, а також дії, що призводять до заниження показань лічильника.
Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 29 травня 2003 року № 475 затверджено Порядок відшкодування збитків, завданих газопостачальному або газорозподільному підприємству внаслідок порушення споживачем природного газу Правил надання населенню послуг з газопостачання (далі - Порядок).
Пунктом 2.2. Порядку передбачено, що у разі пошкодження лічильника газу, повірочного тавра, цілісності його пломб з вини споживача або дій споживача, що призвело до заниження показань лічильника, розрахунок збитків здійснюється за Нормамиспоживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 08 червня 1996 №619 (далі - Норми), з урахуванням кількості підключених газових приладів, пристроїв, розміру опалювальної площі, кількості осіб, яким надавались послуги з газопостачання, та кількості днів з часу останнього контрольного зняття представником газопостачального або газорозподільного підприємства показань лічильника газу до дня виявлення порушення, але не більше ніж за 6 місяців.
Факт пошкодження (втручання в роботу) лічильника газу, що призвело до заниження його показань, засвідчується актом експертизи лічильника газу, який складається за результатами проведення експертизи лічильника газу відповідно до Положення про проведення експертизи лічильників газу, установлених у споживачів і призначених для обліку природного газу в побуті, затвердженого наказом Мінпаливенерго від 27 грудня 2005 № 619.
Пунктом 16-1 Правил передбачено, що у разі коли лічильник газу, що перебуває у власності споживача, визнано в установленому порядку непридатним до подальшої експлуатації та ремонту, розрахунки із споживачем здійснюються протягом двох місяців з дня письмового повідомлення газорозподільним підприємством споживачеві про визнання лічильника газу непридатним до експлуатації та ремонту відповідно до середньомісячного обсягу споживання природного газу за аналогічний період (опалювальний або міжопалювальний) попереднього року або фактичний період споживання (опалювальний або міжопалювальний), якщо він становить менш як шість місяців, а в подальшому - відповідно до встановлених норм споживання та вимог Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу».
Таким чином, позивачем доведено належними доказами свої позовні вимоги, та позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Оскільки позовні вимоги задоволені, суд вважає за необхідне стягнути судовий збір з відповідача на користь позивача в розмірі 1600,0 гривень.
Керуючись ст. ст. 13, 141, 263, 265, 272, 280 – 284, 354, 355 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов ПАТ "Харківгаз" до ОСОБА_1 про відшкодування збитків – задовольнити.
Стягнути із ОСОБА_1, 31.10.1962 р.н, ідентифікаційний код: НОМЕР_1, на користь ПАТ «Харківгаз» (п/р № НОМЕР_2, у відділенні АБ «Кліринговий дім» м. Київ, МФО 300647, ЄДРПОУ 03359500) збитки в сумі 27246 (двадцять сім тисяч двісті сорок шість) грн. 05 коп.
Стягнути із ОСОБА_1, 31.10.1962 р.н, ідентифікаційний код: НОМЕР_1, на користь ПАТ «Харківгаз» п/р (№ НОМЕР_3 у відділенні АБ кліринговий дім» м. Київ, МФО 300647, ЄДРПОУ 03359500, ІПН: 033595020398) суму вартості робіт, пов’язаних з проведенням експертизи, демонтажем, транспортуванням та монтажем та встановленням нового лічильника газу в розмірі 1 593,83 грн. та судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 1600 грн. 00 коп., а всього 3193 (три тисячі сто дев'яносто три) грн. 83 коп.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Позивач має право оскаржити заочне рішення повністю або частково безпосередньо до апеляційного суду Харківської області шляхом подання апеляційної скарги в тридцяти денний строк з дня його проголошення.
Рішення суду у повному обсязі складено 23 січня 2018 року.
Суддя -