
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Головуючий І інстанції: Масло С.П.
17 січня 2018 р. м. ХарківСправа № 612/691/17Харківський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді: Яковенка М.М.
суддів: Лях О.П., Старосуда М.І.
секретарі судового засідання: Жданюк А.О.
за участю:
позивача ОСОБА_1
представник відповідача: Суп Є.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Близнюківського районного суду Харківської області від 23 листопада 2017 року по справі № 612/691/17 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання неправомірними дії та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач, ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, в якому просив суд:
визнати дії відповідача щодо відмови в проведенні йому перерахунку пенсії протиправними,
зобов'язати відповідача провести йому перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18.11.2015 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року № 268», починаючи з 01 січня 2016 року з урахуванням змінених видів грошового забезпечення, зазначених у Довідці № 100/31689-2003006551 про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, яка надана Ліквідаційною комісією ГУ МВС України в Харківській області (з урахуванням надбавок, підвищень, цільової грошової допомоги, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) та інших додаткових видів грошового забезпечення, які були складовими при нарахуванні пенсії.
Встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання відповідача подати у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду.
Звернути до негайного виконання постанову щодо стягнення різниці в пенсії за минулий час з 01.01.2016, стягнути судові витрати.
Постановою Близнюківського районного суду Харківської області від 23 листопада 2017 року позов задоволено частково (а.с.23-26).
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області розглянути заяву ОСОБА_1 про перерахунок пенсії від 20 липня 2017 року та прийняти відповідне рішення.
В іншій частині позовних вимог відмовлено. Вирішене питання щодо судових витрат.
Позивач, ОСОБА_1 не погодившись з постановою суду першої інстанції, посилаючись на незаконність та необґрунтованість судового рішення, прийняття з порушенням норм матеріального та процесуального права, просив постанову скасувати та прийняти нове рішення, яким задовольнити вимоги у повному обсязі (а.с. 34-38). Апелянт наголошує на безпідставності висновків та вирішення його вимог у спосіб визначений суду першої інстанції, з огляду на те, що Відповідачем фактично здійснено відмову у перерахунку його раніше призначеної пенсії з підстав відсутності коштів та проведення такого перерахунку після надходження таких коштів, що знайшло своє відображення у відповіді наданої Відповідачем на звернення позивача за перерахунком 09.08.2017 року за вих..№16091 14/20, тому зобов'язувати Відповідача повторно розглянути заяву позивача та прийняти відповідне рішення з цього приводу, підстав не було.
Позивач наполягав на задоволенні апеляційної скарги.
Відповідач подав до суду відзив на апеляційну скаргу, в якій заперечував проти апеляційної скарги та наполягав на залишенні її без задоволення. У відзиві відповідач наголошує на відсутності підстав для задоволення позовних вимог позивача, в тому числі, що стосується додаткових видів грошового забезпечення, які позивач отримував за час роботи до виходу на пенсію, та які враховувались при обчисленні пенсії при її призначенні. На теперішній час, такі показники, які не увійшли до переліку грошового забезпечення нині працюючих працівників поліції, не можуть бути враховані при перерахунку пенсії колишніх працівників-пенсіонерів МВС, втому числі це стосується також показників індексації, що не може вважатися складовою, тобто об'єктом для обчислення пенсії позивача.
Колегія суддів заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення сторін, дослідивши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційних скарг, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає за необхідне апеляційні скарги задовольнити частково з наступних підстав.
Задовольняючи частково позовні вимоги, суд першої інстанції, з урахуванням приписів ч.2 ст.11 КАС України (в редакції на час розгляду справи) виходив з того, що виключно рішеннями територіального органу Пенсійного фонду вирішуються питання щодо перерахунку або про відмову в перерахунку пенсії, такі рішення породжують певні правові наслідки для заявників і мають обов'язковий характер. Відповідачем не було прийнято рішення відповідно до вимог Закону №2262-ХІІ, яке могло бути оскаржене у передбачений законом спосіб, а лише листом від 01.08.2017 повідомило позивача про неможливість перерахунку пенсії, а тому позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Враховуючи обраний спосіб судового захисту в межах спірних правовідносин, положення п.20 ч.1 ст.4, ч.6 ст.12, ч.3 ст.257 КАС України, колегія суддів приходить до висновку про незначну складність цієї справи.
Здійснюючи апеляційний перегляд колегія суддів не може погодитися в повному обсязі з висновками суду першої інстанції виходячи з наступного.
Як встановлено судами за матеріалами справи, що не є спірними між сторонами, що позивач є пенсіонером МВС та йому нарахована пенсія, яку він отримує з 08.05.2010 року
пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (а.с.9)
Ліквідаційною комісією ГУ МВС України в Харківській області ОСОБА_1 була видана довідка № 100/31689-2003006551 про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, згідно якої, відповідно до рішення Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988, розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01.01.2016 за посадою помічника начальника-оперативного чергового Близнюківського РВ ГУ МВСУ в Харківській області старший інспектор становить 6240 грн. 85 копійок.(а.с. 13)
20 липня 2017 року позивач із заявою звернувся до Головного УПФУ у Харківській області та просив здійснити перерахунок розміру пенсії, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 з урахуванням грошового забезпечення, встановленого Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988. (а.с. 10-11).
Головне УПФУ в Харківській області на адресу позивача направило лист від 01.08.2017, згідно якої зазначили, що надання особистої заяви про перерахунок пенсії у звязку з підвищенням грошового забезпечення, зміни розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення, або у звязку із введенням для відповідних категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій до органів Пенсійного фонду України, не визначено законодавством України. Перерахунок пенсії, з урахуванням довідки про грошове забезпечення від 31.05.2017, буде проведено автоматизованим способом, без витребування додаткової заяви, після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.(а.с. 12).
Також було встановлено, що 14.02.2017 року № 4133/02-23 Міністерство внутрішніх справ України направлено листа до Пенсійного Фонду України № 4019/02/22-2017 від 22.03.2017 року, в якому вказувалось щодо перерахунку пенсій особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ ( міліції), призначених відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». В даному листі вказувалось про те, що у відповідності до ч.3 ст. 63 Закону, з урахуванням змін, внесених ЗУ від 23.12.2015 року № 900-VІІ, перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством для поліцейських.
З метою забезпечення виконання вимог Закону, та рішень судів винесених з даного питання, МВС надіслано в установленому порядку до Пенсійного Фонду України повідомлення про підстави для перерахунку пенсій.
Так, стаття 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (в редакції, яка діяла на час призначення пенсії) передбачала, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому, перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Призначені військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей пенсії перераховуються з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ.
На час розгляду справи редакція статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» має наступну редакцію:
Перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону . При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Зазначені вимоги статті, узгоджуються також з приписами ч.18 ст.43 цього ж Закону.
Згідно «Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Відповідно до пунктів 23, 24 «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою правління Пенсійного Фонду України 30 січня 2007 № 3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за № 135/13402, перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. При цьому пенсіонери звертаються до органів, що призначають пенсії з відповідними заявами та в разі необхідності подають документи, які дають право на підвищення пенсії.
Про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.
Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії.
Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Відповідно до правового висновку Верховного Суду України у постанові від 22 квітня 2014 року у справі № 21-484/а13, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган Пенсійного фонду.
Постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», затверджено схему окладів за спеціальним званням поліцейських у розмірах згідно з додатком 1; схему посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання в розмірах згідно з додатком 2; схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3-10, тобто, відбулись зміни, які є підставою для перерахунку пенсії та зобов'язують органи, на які покладено проведення перерахунку здійснити його.
Постановою Кабінету Міністрів України № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268» внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», які також є підставами для перерахунку пенсії особам, які мають на це право.
29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» після частини другої доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».
Відповідно до абзацу 2 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» (згідно із законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VШ) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Як зазначено в ст. 102 Закону України «Про Національну поліцію», пенсійне забезпечення поліцейських здійснюються також в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
З урахуванням вищенаведених норм, колегія суддів приходить до висновку, що в розумінні вказаних вимог Позивач, як колишній працівник міліції та пенсіонер органів внутрішніх справ, має право на здійснення перерахунку розміру його пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988.
Для здійснення органами пенсійного фонду такого перерахунку, останньому необхідно мати відповідні показники грошового забезпечення працівників поліції, які співпадають за критеріями відповідності колишнього працівника ОВС, в особі позивача.
Суд правильно не погодився із твердженням відповідача про те, що постанова Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», яка набрала чинності 2 грудня 2015 року, не може бути підставою для перерахунку пенсії колишнім працівникам територіальних органів Міністерства внутрішніх справ, так як Закон України «Про Національну поліцію» набрав чинності 7 листопада 2015 року, тобто раніше, в зв'язку з чим дія в часі цього закону не може поширюватись на постанову, яка прийнята пізніше. Алогічність цього твердження є очевидною, оскільки Постанову прийнято на виконання вимог цього Закону, про що в ній зазначено, а тому питання про зворотну дію нормативно-правового акту в часі не може поставати.
При цьому суд враховує також і те, що питання призначення та перерахунку пенсії регулюється не вказаним вище Законом, а іншим, а саме Законом України № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», який набув чинності 23 грудня 2015 року, тобто після прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988.
На день набрання чинності Законом № 900-VIII постанова Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 діяла і є чинною на день розгляду справи по суті.
Враховуючи, що постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» встановлено грошове забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, то суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що таке збільшення є підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції.
Та обставина, що постанова Кабінету Міністрів України № 988 за датою передувала даті внесення змін до ст. 63 Закону № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», правового значення не має.
Щодо включення до складу показників інших видів грошового забезпечення, колегія суддів зазначає, наступне.
Так, відповідно до абзацу 7 п. 5 Порядку № 45 додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
Надбавки які отримував позивач за роботу при ОВС були встановлені наказом МВС України від 31.12.2007 № 499 для осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ і відсутні у поліцейських, тобто не передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988, якою по новому визначено структуру грошового забезпечення поліцейських.
Абзацами 4 та 5 пункту 5 Порядку визначено, що для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховуються, зокрема, наступні види грошового забезпечення:
«щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;
інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію».
В даному випадку не встановлювалися середні розміри додаткових видів грошового забезпечення та премії, що фактично виплачені Національною поліцією України за місяць, в якому виникло право на перерахунок.
Таким чином, перерахунок пенсії позивача підлягає за показниками виданої довідки Ліквідаційною комісією.
Колегія суддів зазначає, стосовно листа Пенсійного фонду України від 28.03.2017 року № 9493/02-23 щодо перерахунку та виплати пенсій після виділення додаткових коштів з Державного бюджету, на який посилається відповідач в апеляційній скарзі, є безпідставним, не ґрунтується на нормах закону. Право особи на здійснення перерахунку пенсії є абсолютним, не може ставитися в залежність від бюджетних асигнувань.
Стовно строків та часу, з якого підлягає захисту порушене право позивача колегію суддів також враховуються межі позовних вимог, правова позиція Верховного Суду України, висловлену в постанові від 01.07.2014 р. у справі № 21-244а14, відповідно до якої правовідносини щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсія призначається за спеціальними законами, виникають не в момент звернення за призначенням пенсії, а в момент виникнення права на її призначення.
Відповідно до частини 3 стаття 51 Закону №2262, перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком. (Статтю 51 доповнено частиною третьою згідно із Законом № 614-VIII від 15.07.2015, який набув чинності з 1 січня 2016 року).
Враховуючи, наявність права позивача на належний перерахунок з 01.01.2016 року, який залежить від виконання іншими суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, вимог ч.3 ст.51 Закону №2262, колегія суддів вважає за можливе проведення перерахунку за минулий час, починаючи з 01.01.2016 року. Позивач мав усі достатні сподівання щодо належного виконання відповідачами своїх обов'язків.
Стосовно висновків суду щодо повторного розгляду заяви позивача, колегія суддів зазначає. що питання подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, врегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою правління ПФУ від 30.01.2001 №3-1.
Відповідно до пункту 4 вказаного Порядку, подання документів, заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за щем проживання.
За результатами розгляду заяви та доданих до неї документів пенсійний орган ухвалює рішення про перерахунок чи про відмову у перерахунку раніше призначеної пенсії.
Рішення про відмову із зазначенням причини орган ПФУ видає (надсилає) заявникові протягом 5 днів з дня його прийняття.
Зазначена у постанові суду першої інстанції правова позиція Верховного Суду країни, висловлена ним у постанові від 22.04.2014 за наслідками розгляду справи № 21- 14а13, прийнята за інших обставин справи, що не є тотожними обставинам цієї справи, оскільки у випадку позивача до Відповідача було подано заяву встановленої форми. При встановленні оскаржуваного рішення суд першої інстанції проігнорував доказ, що наявний у матеріалах справи (подану заяву, яка відповідає зразку, наведеному у додатку 1 до додатку 7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»), та як наслідок прийняв незаконне рішення про часткове задоволення вимог. Так, суд прийняв рішення по справі, застосувавши норму права, що не підлягала застосуванню за цих обставин, що є порушенням норм матеріального права.
До того ж, як вже зазначалось вище, що право позивача на перерахунок виникло не внаслідок подій, які створив позивач звертаючись до відповідача із заявою про перерахунок, а внаслідок прийняття нормативного акту, що надавав можливість для відповідача самостійно здійснити такий перерахунок.
На зазначене, суд першої інстанції уваги не звернув, та надав неналежну правову оцінку фактичним обставинам справи, що призвело до безпідставного задоволення позову частково. Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню. Постанова суду першої інстанції скасуванню на підставі ст.317 КАС України з прийняттям нової постанови про часткове задоволення позовних вимогу. У іншій частині вимог слід відмовити.
З огляду на положення абз.2 ч.1 ст.371 КАС України, підстав для задоволення вимог щодо негайного виконання судового рішення за минулий період з 01.01.2016 року, не має.
Враховуючи, що позовні вимоги позивача є вимогами не майнового характеру та задоволенні частково, то відповідно до ч.3 ст.139 КАС України, колегія суддів приходить до висновку про пропорційне задоволення вимог, а саме з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір у розмірі 352 грн. за подання апеляційної скарги та 320 грн. за подання адміністративного позову, а всього 672 грн..
Відповідно до п. «г'» ч.1 ст.322 КАС України, необхідно встановити місячний строк для подання суб'єктом владних повноважень - відповідачем до суду першої інстанції звіту про виконання постанови, в зв'язку з тим, що вона вимагає вчинення певних дій.
Керуючись ст. ст. ч.6 ст.12, 23, 31, 33, 90, 257, 263, 292, 308, 310-311, 313, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329, 331 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Постанову Близнюківського районного суду Харківської області від 23 листопада 2017 року по справі № 612/691/17 - скасувати та ухвалити нову постанову.
Адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (паспорт серії НОМЕР_1, АДРЕСА_1) відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо забезпечення гарантії соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23.12.2015 р., ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 р. № 2262-ХII, постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 р. «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та № 947 від 18.11.2015 р. «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 р. № 268»
та довідки Ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області від 31 травня 2017 року №100/31689-2003006551 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, з 01 січня 2016 року з урахуванням раніше виплачених грошових сум пенсії.
У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (паспорт серії НОМЕР_1, АДРЕСА_1) судові витрати, у вигляді судового збору сплаченого за подання адміністративного позову у розмірі 320 гривен та 352 гривен за подання апеляційної скарги, а всього 672 (шістсот сімдесят дві) гривен.
Відповідно до п. «г'» ч.1 ст.322 КАС України, встановити місячний строк для подання суб'єктом владних повноважень - відповідачем до суду першої інстанції звіту про виконання постанови, в зв'язку з тим, що вона вимагає вчинення певних дій.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає оскарженню, а у випадках, передбачених п.2 ч.5 ст.328 КАС України, постанова може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У повному обсязі складена 22 січня 2018 року.
Головуючий суддя (підпис)М.М. ЯковенкоСудді(підпис) (підпис) О.П. Лях М.І. Старосуд