Рішення № 71715526, 16.01.2018, Господарський суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
16.01.2018
Номер справи
904/9565/17
Номер документу
71715526
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49600

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.01.2018м. ДніпроСправа № 904/9565/17

Суддя господарського суду Дніпропетровської області Новікова Р.Г. при секретарі судового засідання Яковлєвій А.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали

за позовом Комунального підприємства "Коменергосервіс" Дніпровської міської ради, м. Дніпро

до Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Індустріального району, м. Дніпро

за участю третьої особи без самостійних вимог на предмет спору Головного управління націона

про зобов'язання укласти договір на поставку теплової енергії і надання послуг з централізованого гарячого водопостачання №815/02-16 від 06.06.2016р.

Представники:

Від позивача: ОСОБА_1, дов. №3 від 02.01.2018р.

Від відповідача: ОСОБА_2, дов. №б/н від 26.04.2017р.

Від третьої особи: ОСОБА_3, дов. №7/Гл від 02.01.2018р.

СУТЬ СПОРУ: Комунальне підприємство "Коменергосервіс" Дніпровської міської ради звернулось до Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Індустріального району з позовом про зобов'язання укласти договір на поставку теплової енергії і надання послуг з централізованого гарячого водопостачання №815/02-16 від 06.06.2016р.

В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на положення Закону України "Про теплопостачання", Закону України "Про житлово-комунальні послуги", Правил користування тепловою енергією, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1198 від 03.10.2007р., Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №630 від 21.07.2005р.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 17.11.2017р. порушено провадження у справі. Справа призначалась до розгляду в судових засіданнях на 05.12.2017р., 19.12.2017р. та 16.01.2018р.

01.12.2017р. відповідач надав відзив на позов, в якому зазначає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню. В обґрунтування своєї позиції, відповідач стверджує, що єдиним споживачем послуг з централізованого опалення та водопостачання за спірними адресами є ГУ НП в Дніпропетровській області.

Крім того, відповідач зазначає, що запропонована позивачем редакція договору на поставку теплової енергії і надання послуг з централізованого гарячого водопостачання №815/02-16 від 06.06.2016р., не відповідає нормам цивільного законодавства.

01.12.2017р. відповідач заявив клопотання, в якому просить залучити до участі у справі в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору Департамент по роботі з активами Дніпровської міської ради.

Представник позивача в судовому засіданні від 05.12.2017р. заперечував проти задоволення клопотання відповідача про залучення до участі у справі в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору Департамент по роботі з активами Дніпровської міської ради.

Судом було відмовлено в задоволенні вказаного клопотання.

Також, 01.12.2017р. відповідачем заявлено клопотання, в якому він просить залучити до справи іншого відповідача – Головне управління Національної поліції в Дніпропетровській області. Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 05.12.2017р. суд відмовив в задоволенні вказаного клопотання.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 05.12.2017р. до участі у справі в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору було залучено Головне управління Національної поліції в Дніпропетровській області.

13.12.2017р. відповідач надав до суду письмові пояснення. У своїх письмових поясненнях, відповідач стверджує, що спосіб захисту, обраний позивачем, не відповідає належним способам захисту, які визначені чинним законодавством України.

Також, відповідач зазначає, що запропонована позивачем редакція договору на поставку теплової енергії і надання послуг з централізованого гарячого водопостачання №815/02-16 від 06.06.2016р., не відповідає формі типового договору на поставку теплової енергії і надання послуг з централізованого гарячого водопостачання.

Позивач 14.12.2017р. надав письмові заперечення на відзив. Позивач зазначає, що договір на поставку теплової енергії і надання послуг з централізованого гарячого водопостачання №815/02-16 від 06.06.2016р. слід укладати безпосередньо з балансоутримувачем спірного майна, тобто з КВ ЖРЕП Індустріального району. Позивач також зазначає, що балансоутримувач не позбавлений можливості укласти з орендарем договір на відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого майна та надання комунальних послуг орендарю.

18.12.2017р. третя особа надала письмові пояснення, в яких зазначила, що станом на 15.12.2017р. між ГУНП у Дніпропетровській області та КВ ЖРЕП Індустріального району відсутні договори оренди спірних приміщень. За твердженням третьої особи проекти договорів оренди спірних приміщень перебувають на погодженні у Департаменті по роботі з активами Дніпровської міської ради. За наведених обставин, у ГУНП у Дніпропетровській області відсутні підстави для відшкодування КВ ЖРЕП Індустріального району витрат, пов’язаних з наданням комунальних послуг. В задоволенні позовних вимог третя особа просить відмовити.

05.01.2018р. позивач надав заперечення на письмові пояснення, надані відповідачем. У своїх запереченнях позивач зазначає, що в силу приписів чинного законодавства України укладення договору на поставку теплової енергії і надання послуг з централізованого гарячого водопостачання є обов’язковим. За наведених обставин, позивач зазначає, що він обрав правильний спосіб захисту своїх прав.

Також, позивач стверджує, що відповідно до змісту статті 179 Господарського кодексу України, сторони мають право конкретизувати умови типового договору. Таким чином, при внесенні змін до проекту договору на поставку теплової енергії і надання послуг з централізованого гарячого водопостачання №815/02-16 від 06.06.2016р., позивач дотримувався чинного законодавства України.

Крім того, позивач зазначив, що факт постачання теплової енергії до спірних приміщень був підтверджений представником третьої особи в судовому засіданні від 19.12.2017р.

Відповідач 16.01.2018р. надав письмові пояснення на заперечення від 04.01.2018р., в яких додатково виклав свою правову позицію. Відповідач зазначив, що КВ ЖРЕП Індустріального району не знаходиться за спірними адресами та, відповідно, не споживає теплову енергію.

Також, відповідач наголошує на тому, запропонований проект договору не відповідає умовам типового договору. Крім того, відповідач стверджує, що сторонами не було досягнуто згоди щодо істотних умов договору. Відповідач зазначив, що позивач не направляв на його адресу додатки №1, 2, 3, 4, 5 до спірного договору, також вказані додатки не були додані до матеріалів справи.

Разом з тим, відповідач зазначає, що не надавав згоди на укладення спірного договору та не отримував від позивача пропозиції щодо його укладення.

КВ ЖРЕП Індустріального району також зазначає, що з прохальної частини позовної заяви не вбачається на яких саме умовах позивач просить укласти договір між сторонами.

Заслухавши пояснення представників сторін та третьої особи, дослідивши матеріали справи, господарський суд, встановив.

Відповідно до акту приймання – передачі комунального майна від 01.04.2016р., Дніпропетровське міське управління УМВС України в Дніпропетровській області повернуло Комунальному виробничому житлово ремонтному – експлуатаційному підприємству Індустріального району нежитлове приміщення, розташоване за адресою м. Дніпро, вул. Янтарна, буд. 75а, корп. 3. Вказане майно було надано ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області в оренду на підставі договору оренди нерухомого майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста №66-ДКП/15 від 16.06.2015р. (а.с. – 15).

Також, відповідно до акту приймання – передачі комунального майна від 01.04.2016р., Дніпропетровське міське управління УМВС України в Дніпропетровській області повернуло Комунальному виробничому житлово ремонтному – експлуатаційному підприємству Індустріального району нежитлове приміщення, розташоване за адресою м. Дніпро, пр. Миру, буд. 4. Вказане майно було надано ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області в оренду на підставі договору оренди нерухомого майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста №67-ДКП/15 від 16.06.2015р. (а.с. – 14).

Акти приймання – передачі комунального майна від 01.04.2016р. до договорів №66-ДКП/15 від 16.06.2015р. та №67-ДКП/15 від 16.06.2015р., підписані сторонами без зауважень та заперечень до них.

З наведеного вбачається, що ДМУ УМВС України в Дніпропетровській області фактично припинило користування приміщеннями, які розташовані за адресами: м. Дніпро, вул. Янтарна, буд. 75а, корп. 3 та м. Дніпро, вул. Мира, буд. 4 з 01.04.2016р.

Листом №30/10798 від 28.04.2016р. ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області повідомило КП "Коменергросервіс" про розірвання договорів оренди, повернення орендованого майна балансоутримувачу та просило вилучити з договору на постачання теплової енергії точки обліку за наступними адресами: м. Дніпро, вул. Янтарна, буд. 75а, корп. 3 та м. Дніпро, вул. Мира, буд. 4 (а.с. – 16).

Згідно матеріалів справи, КВ ЖРЕП Індустріального району є балансоутримувачем спірних нежитлових приміщень, що розташовані за адресами: м. Дніпро, вул. Янтарна, буд. 75а, корп. 3 та м. Дніпро, вул. Мира, буд. 4.

КП "Коменергросервіс", як теплопостачальна організація, 30.06.2016р. звернулось до КВ ЖРЕП Індустріального району з листом №745, відповідно до змісту якого просило підписати договір на поставку теплової енергії та надання послуг з централізованого гарячого водопостачання №815/02-16 від 06.06.2016р. До вказаного листа були додані 2 примірника договору. Факт отримання листа №745 від 30.06.2016р. відповідачем підтверджується відміткою про отримання №1139 від 30.06.2016р. (а.с. – 17).

Докази того, що відповідач надав позивачу відповідь на лист №745 від 30.06.2016р., в матеріалах справи відсутні.

Згідно зі статтею 275 Господарського кодексу України, за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов'язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується. Відпуск енергії без оформлення договору енергопостачання не допускається. Предметом договору енергопостачання є окремі види енергії з найменуванням, передбаченим у державних стандартах або технічних умовах. Виробники і постачальники енергії, що займають монопольне становище, зокрема суб'єкти природних монополій, зобов'язані укласти договір енергопостачання на вимогу споживачів, які мають технічні засоби для одержання енергії. Розбіжності, що виникають при укладенні такого договору, врегульовуються відповідно до вимог цього Кодексу.

Частиною 3 статті 179 Господарського кодексу України встановлено, що укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язковим для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законодавством, або існує пряма вказівка закону чи органів державної влади або місцевого самоврядування щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів підприємницької діяльності.

При цьому, відповідно до ч.1 ст. 187 Господарського кодексу України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору.

Основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов'язки визначаються, зокрема, Законами України "Про житлово-комунальні послуги" і "Про теплопостачання".

Зазначені Закони є нормативним актом спеціальної дії, які регулюють відносини, що виникають між виробниками, виконавцями, споживачами у процесі створення, надання та споживання житлово-комунальних послуг.

Обов'язковість укладення договорів на постачання теплоенергії передбачена нормами ст. 275 Господарського кодексу України, п.п. 1 п. 3 ст. 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", ст. 24 Закону України "Про теплопостачання", п. 4 Правил користування тепловою енергією, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 3.10.2007р. №1198.

Положеннями статті 24 Закону України "Про теплопостачання" визначено, що основним обов'язкам споживача теплової енергії, зокрема, є своєчасне укладання договору з теплопостачальною організацією на постачання теплової енергії.

Зазначене правило кореспондує і з правилом, передбаченим частиною 3 статті 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги".

Згідно ч. ч. 2, 4 статті 19 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг є власник, споживач, виконавець, виробник; особливими учасниками цих відносин є балансоутримувач та управитель, які залежно від цивільно-правових угод можуть бути споживачем, виконавцем або виробником.

Споживачем теплової енергії за визначенням Закону України "Про теплопостачання" є фізична або юридична особа, яка використовує теплову енергію на підставі договору, укладання якого в силу статті 24 Закону є для нього обов'язковим.

Відповідно до положень пункту 3 Правил користування тепловою енергією, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1198 від 03.10.2007р. споживач теплової енергії - фізична особа, яка є власником будівлі або суб'єктом підприємницької діяльності, чи юридична особа, яка використовує теплову енергію відповідно до договору.

Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №630 від 21.07.2005р. регулюють відносини між суб'єктом господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальних послуг (далі - виконавець), і фізичною та юридичною особою (далі - споживач), яка отримує або має намір отримувати послуги з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (далі - послуги).

Пунктом 8 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №630 від 21.07.2005р. визначено, що послуги надаються споживачеві згідно з договором, що оформляється на основі типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення.

Таким чином, відповідно до вищезазначених норм, укладення господарського договору про надання послуг теплопостачання є обов'язковим для сторін. До того ж, обов’язок укладення вказаного договору покладений на споживача, який може бути зокрема, власником або балансоутримувачем об’єкту споживання.

Користування спірними приміщеннями Головним управлінням національної поліції у Дніпропетровській області не оформлено договорами оренди як на момент звернення позивача до відповідача із пропозицією про укладення спірного договору, так і на момент звернення позивача до суду.

За наведених обставин, суд не приймає до уваги твердження відповідача, стосовно того, що КВ ЖРЕП Індустріального району є неналежним відповідачем у справі. Також, вищенаведеними нормами спростовані доводи відповідача щодо необов’язкового укладення договору про надання послуг теплопостачання.

Частиною другою статті 179 Господарського кодексу України визначено, що Кабінет Міністрів України, уповноважені ним або законом органи виконавчої влади можуть рекомендувати суб'єктам господарювання орієнтовні умови господарських договорів (примірні договори), а у визначених законом випадках - затверджувати типові договори.

Відповідно до статті 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" споживач зобов’язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору.

Типова форма договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення затверджена Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №630 від 21.07.2005р.

Частиною 4 статті 179 Господарського кодексу України встановлено, що при укладенні договору сторони можуть визначити зміст договору на основі типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступити від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови.

Укладення господарських договорів на основі примірних і типових договорів повинно здійснюватися з додержанням умов, передбачених статтею 179 цього Кодексу, не інакше як шляхом викладення договору у вигляді єдиного документа, оформленого згідно з вимогами статті 181 цього Кодексу та відповідно до правил, встановлених нормативно-правовими актами щодо застосування примірного або типового договору (ч. 3 ст. 184 Господарського кодексу України).

Таким чином, в силу вимог закону умови типового договору в силу їх імперативності є обов'язковими для сторін і не підлягають зміні ними. Сторони можуть тільки конкретизувати такі умови без відступу від змісту типового договору.

Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивач просить зобов'язати Комунальне виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство Індустріального району укласти договір на поставку теплової енергії і надання послуг з централізованого гарячого водопостачання №815/02-16 від 06.06.2016р. з Комунальним підприємством "Коменергосервіс" Дніпровської міської ради.

Пунктом 5 додатків до позовної заяви визначений проект договору на поставку теплової енергії і надання послуг з централізованого гарячого водопостачання №815/02-16 від 06.06.2016р. (а.с. – 18 – 23).

Разом з договором, позивачем надані додаток №1 (обсяги поставки теплової енергії споживачу), №3 (умови припинення подачі теплової енергії), №4 (розрахунок споживання теплової енергії).

Таким чином, предметом дослідження у справі є проект договору на поставку теплової енергії і надання послуг з централізованого гарячого водопостачання №815/02-16 від 06.06.2016р. разом з додатками до нього (а.с. – 18 – 23).

За наведених обставин, суд не приймає твердження відповідача стосовного того, що з прохальної частини позовної заяви не вбачається, на яких саме умовах позивач просить укласти договір між сторонами.

КВ ЖРЕП Індустріального району також стверджує, що позивачем не направлялись на його адресу додатки до договору на поставку теплової енергії та надання послуг з централізованого гарячого водопостачання №815/02-16 від 06.06.2016р.

Як вбачається з матеріалів справи, проект договору на поставку теплової енергії та надання послуг з централізованого гарячого водопостачання №815/02-16 від 06.06.2016р. разом з додатками складає 6 аркушів (а.с. – 18 – 23).

Як вбачається з листа №745 від 30.06.2016р. позивач направив відповідачу 2 екземпляри проекту договору на поставку теплової енергії та надання послуг з централізованого гарячого водопостачання №815/02-16 від 06.06.2016р. на 14 аркушах.

Лист №745 від 30.06.2016р. був отриманий КВ ЖРЕП Індустріального району , що підтверджується відміткою про отримання за вхідним номером №1139.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач проігнорував пропозицію позивача про укладення договору на поставку теплової енергії, що обумовило звернення позивача із відповідним позовом до суду.

Відповідачем не спростовано належними та допустимими доказами, що разом з листом №745 від 30.06.2016р. на його адресу був направлений лише проект договору на поставку теплової енергії та надання послуг з централізованого гарячого водопостачання №815/02-16 від 06.06.2016р. без додатків до нього.

Крім того, відсутні докази того, що після отримання проекту спірного договору відповідач звертався до позивача з проханням надати решту документів.

За наведених обставин, суд не приймає доводи відповідача щодо неотримання проекту договору на поставку теплової енергії та надання послуг з централізованого гарячого водопостачання №815/02-16 від 06.06.2016р. та додатків до нього.

При дослідженні умов наданого позивачем проекту договору на поставку теплової енергії та надання послуг з централізованого гарячого водопостачання №815/02-16 від 06.06.2016р. встановлено, що не всі його умови відповідають умовам типового договору, що є підставою відмови в задоволенні позовних вимог про зобов'язання укласти договір на поставку теплової енергії і надання послуг з централізованого гарячого водопостачання №815/02-16 від 06.06.2016р.

Зокрема, Комунальне підприємство "Коменергосервіс" Дніпровської міської ради виключило із проекту договору на поставку теплової енергії і надання послуг з централізованого гарячого водопостачання №815/02-16 від 06.06.2016р. підпункти 3, 4, 6,7 пункту 16 типового договору, затвердженого Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №630 від 21.07.2005р.

Не відповідають умовами типового договору наступні пункти, які містить проект договору на поставку теплової енергії і надання послуг з централізованого гарячого водопостачання №815/02-16 від 06.06.2016р.:

Пункт 2.3.11 наступного змісту: "Обладнати тепловий ввід запірною арматурою, яка дозволяє за необхідності перекрити подачу теплової енергії."

Пункт 2.3.13 наступного змісту: "Встановити на відгалуженнях системи опалення від стояків замикаючі ділянки та запірну арматуру."

Пункт 4.2 наступного змісту: "У випадку реконструкції чи ремонту систем теплопостачання "Споживача", відновлення об’єму теплоносія в системах здійснюється за його рахунок.

Пункт 11.1 наступного змісту: "Споживач, приміщення якого розташоване в житловому будинку, зобов’язаний при укладенні договору надати "Теплопостачальній організації" документи, які підтверджують факт виводу приміщень з житлового фону, а також проект реконструкції опалювальної системи з обов’язковим обладнанням індивідуального вводу з відключення запірною арматурою."

Пункти 2.3.11, 2.3.13, 4.2 та 11.1 в редакції запропонованій позивачем в проекті договору на поставку теплової енергії і надання послуг з централізованого гарячого водопостачання №815/02-16 від 06.06.2016р., відсутні в умовах типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №630 від 21.07.2005р.

Відсутні такі обов’язки споживача і в Правилах користування тепловою енергією, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1198 від 03.10.2007р.

Зобов'язання укласти договір на поставку теплової енергії і надання послуг з централізованого гарячого водопостачання №815/02-16 від 06.06.2016р., з викладенням (зміною) судом усіх пунктів договору фактично виходить за межі позовних вимог, оскільки запропонована позивачем редакція суттєво відрізняється від Типового договору.

Решта умов проекту спірного договору на поставку теплової енергії і надання послуг з централізованого гарячого водопостачання №815/02-16 від 06.06.2016р., відповідає типовій форми, затвердженої Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №630 від 21.07.2005р. з урахуванням конкретизації умов, передбачених частиною 4 статті 179 Господарського кодексу України.

Суд також наголошує, що після приведення проекту договору у відповідність до вимог чинного законодавства України, позивач не позбавлений можливості звернутись до Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Індустріального району з пропозицією укласти договір на поставку теплової енергії і надання послуг з централізованого гарячого водопостачання, а у разі недосягнення згоди з відповідним позовом до суду.

Керуючись положеннями Закону України "Про теплопостачання", Закону України "Про житлово-комунальні послуги", Правил користування тепловою енергією, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1198 від 03.10.2007р., Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №630 від 21.07.2005р., Господарського кодексу України ст.ст. 2, 46, 73, 74, 76, 77-79, 86, 91, 129, 233, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні позовних вимог Комунального підприємства "Коменергосервіс" Дніпровської міської ради до Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Індустріального району про зобов'язання укласти договір на поставку теплової енергії і надання послуг з централізованого гарячого водопостачання №815/02-16 від 06.06.2016р. – відмовити.

Рішення набирає законної сили у відповідності до статті 241 Господарського процесуального кодексу України.

Рішення суду може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст підписаний 22.01.2018р.

Суддя ОСОБА_4