
Справа № 815/231/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 січня 2018 року м. Одеса
У залі судових засідань №25
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді – Свиди Л.І.
при секретарі судового засідання – Донець В.Р.
за участю сторін
представника позивача - ОСОБА_1 (по довіреності)
представника відповідача - ОСОБА_2 (по довіреності)
представника третьої особи - ОСОБА_3 (по довіреності)
розглянувши у судовому засіданні справу за позовною заявою кандидата у депутати Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області на перших виборах депутатів Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області Таїровської селищної об’єднаної громади в одномандатному виборчому окрузі № 23, 24 грудня 2017 року ОСОБА_4 (АДРЕСА_1, 65122, РНОКПП: НОМЕР_1) до Таїровської селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області (ділянка № 10, буд. 39/1, Лиманка, Овідіопольський район, Одеська область, 65497), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору – ОСОБА_5 (65125, одеська обл., Овідіопольський район, с. Лиманка, ж/м «Ульянівка», масив «Радужний»АДРЕСА_2) про визнання протиправними дії Таїровської селищної виборчої комісії, визнання недійсними протоколів про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, про підсумки голосування та результати виборів депутатів Таїровської селищної ради в одномандатному виборчому окрузі № 23, визнання протиправною та скасування постанови, зобов’язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До суду звернувся кандидат у депутати Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області на перших виборах депутатів Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області Таїровської селищної об’єднаної громади в одномандатному виборчому окрузі № 23 ОСОБА_4 з позовною заявою до Таїровської селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору – ОСОБА_5, про визнання протиправними дії відповідача, вчинених 13.01.2018 року щодо проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці № 511449, встановлення підсумків голосування та результатів виборів депутатів Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області в одномандатному виборчому окрузі № 23 та складання відповідних протоколів; визнати недійсними: протоколу повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці № 511449 з виборів депутатів Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області в одномандатному виборчому окрузі № 23; протоколу про підсумки голосування на виборчій дільниці № 511449 з виборів депутатів Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області в одномандатному виборчому окрузі № 23, протоколу про результати виборів депутатів Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області в одномандатному виборчому окрузі № 23, складені Таїровською селищною виборчою комісією Овідіопольського району Одеської області 13.01.2018 року; визнання протиправною та скасування постанови Таїровської селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області № 366 від 13 січня 2018 року «Про визнання ОСОБА_5 депутатом Таїровської селищної ради, обраним в одномандатному виборчому окрузі № 23»; зобов’язання Таїровської селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області провести повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 511449 з виборів депутатів Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області в одномандатному виборчому окрузі № 23, встановити підсумки голосування та результати виборів депутатів Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області в одномандатному виборчому окрузі № 23 згідно до вимог Закону України «Про місцеві вибори» та скласти відповідні протоколи про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №511449, про підсумки голосування та про результати виборів депутатів Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області в одномандатному виборчому окрузі № 23.
Представник позивача в судове засідання з’явився, підтримав позовні вимоги в повному обсязі та зазначив, що відповідачем 13 січня 2018 року під час повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці №511449 в одномандатному виборчому окрузі №23 допущено грубе порушення закону та такий підрахунок голосів здійснений у не встановлений Законом України «Про місцеві вибори» спосіб. Під час повторного підрахунку голосів члени виборчої комісії не перевіряли чи входять виборчі адреси виборців до складу виборчого округу та керувалися позначками у списках виборців олівцем, що є грубим порушенням ч. 6, 9 ст. 79, ч. 9, 10 ст. 83 Закону України «Про місцеві вибори». При цьому, представник позивача зазначає, що єдиним способом встановлення належності виборчих адрес виборців до меж виборчого округу є звірка цих адрес з адресами виборців та ці обставини призвели до включення виборців, виборчі адреси яких до складу одномандатного виборчого округу №23 не входять, а також спотворення результатів голосування.
Представник відповідача в судове засідання з’явився, відзиву на позов відповідачем не було надано, з наданих в судовому засіданні пояснень вбачається, що відповідач позов не визнав, оскільки ним в межах законодавства здійснений повторний підрахунок голосів виборців, підстав для скасування оскаржуваних протоколів та постанови не має, тощо.
Представник третьої особи - ОСОБА_5, яка залучена судом до участі у справі при відкритті провадження, в судове засідання з’явився, надав відзив на позов та просив відмовити у його задоволенні, оскільки невідповідність кількості контрольних талонів виборчих бюлетенів з підписами виборців (244) та кількості підписів виборців у списку виборців (236) не може бути підставою для визнання протиправними та скасування оскаржуваних протоколів, про таку невідповідність відповідачем складений акт, в якому причиною такої невідповідності зазначено не проставляння виборцями підписів в виборчому списку.
Під час судового засідання судом задоволені клопотання представника позивача про витребування та огляд в судовому засіданні списків виборців та допит в якості свідка секретаря Таїровської селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області – ОСОБА_6 та з цих підстав судом оголошена перерва у розгляді справи.
Вивчивши матеріали справи, надані суду відповідачем письмові докази, дослідивши списки виборців, а також обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги, та заперечення відповідача і третьої особи, докази, якими вони підтверджуються, заслухавши учасників справи та допитавши свідка, суд приходить до висновку, що позов не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
ОСОБА_4 зареєстрований кандидатом у депутати в одномандатному виборчому окрузі №23 з виборів депутатів Таїровської селищнної ради Овідіопольського району Одеської області, про що свідчить копія посвідчення №28 від 29 листопада 2017 року
Відповідно до додатку до постанови №5 від 15.11.2017 року «Про утворення територіальних виборчих округів з виборів депутатів Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області» межами територіального округу № 23 є вул. ж/м «Ульянівка» масив «Радужний»: 8, 10А, 10Б, 20 з орієнтовною кількістю виборців 499.
На виконання Постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 9 січня 2018 року по справі №815/88/18 Таїровською селищною виборчою комісією Овідіопольського району Одеської області 13.01.2018 року було відкрито засідання щодо перерахунку виборчих бюлетенів в межах виборчої дільниці №511449 з вборів, в тому числі, депутатів в одномандатних виборчих округах №21, 22, 23.
Таїровською селищною виборчою комісією Овідіопольського району Одеської області 13.01.2018 року здійснений повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №511449 з виборів депутатів Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області в одномандатному виборчому окрузі №23, в якому позивач зареєстрований кандидатом у депутати.
Під час повторного підрахунку голосів виборців членами комісії, у відповідності до ч. 13 ст. 27, ч. 9 ст. 79 Закону України «Про місцеві вибори», складений акт від 13 січня 2018 року про виявлення невідповідності кількості контрольних талонів виборчих бюлетенів з підписами виборців та членів дільничної виборчої комісії з місцевих виборів (244) та кількості підписів виборців у списку виборців, які отримали виборчі бюлетені в одномандатному виборчому окрузі №23 (236), тобто, розбіжність складає 8.
Згідно із рішенням виборчої комісії №364 від 13 січня 2018 року причиною невідповідності є те, що не всі виборці, які отримали виборчі бюлетені поставили підписи в виборчому списку у зв’язку із неналежною організацією проведення виборчого процесу головою та членами дільничної виборчої комісії №511449.
Проведення повторного підрахунку голосів протоколювалося, про що свідчить відповідний протокол №19 від 13 січня 2018 року.
За результатами повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці №511449 відповідачем складений протокол про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №511449 з виборів депутатів Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області в одномандатному виборчому окрузі №23.
На підставі цього протоколу відповідачем 13 січня 2018 року складений протокол про підсумки голосування виборців з виборів депутатів Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області в одномандатному виборчому окрузі № 23, та протокол про результати виборів депутатів Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області в одномандатному виборчому окрузі № 23, відповідно до яких більшість голосів набрала ОСОБА_5 – 170.
Постановою №366 Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області від 13 січня 2018 року ОСОБА_5 визнано депутатом Таїровської селищної ради.
Судом під час розгляду справи допитаний в якості свідка ОСОБА_6, який є секретарем територіальної виборчої комісії, який пояснив, що повторний підрахунок голосів здійснювався за кількістю контрольних талонів, а підписи звірялися з списками виборців за позначками олівцем до якого виборчого округу відноситься виборець з цим підписом та за цією адресою та зазначив, що перелічені підписи відповідають кількості 236, яка зазначена в акті про виявлення невідповідності кількості контрольних талонів виборчих бюлетенів з підписами виборців та кількості підписів виборців у списку виборців, які отримали виборчі бюлетені в одномандатному виборчому окрузі №23.
Судом за участю сторін у справі в судовому засіданні оглянуті оригінали списку виборців на 43 аркушах (з обох сторін) та встановлено, що вони містять 236 підписів виборців та ще один підпис є спірним та адреси цих виборців в виборчому списку відповідають виборчому округу № 23 (вул. ж/м «Ульянівка» масив «Радужний»: 8, 10А, 10Б, 20), про що сторонами заперечень не заявлено, а також встановлено, що виборчі списки мають в примітках позначку 23, тобто, номер виборчого округу біля підписів виборців з адресами, які відносяться до цього виборчого округу.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 20, ст. 25 Закону України «Про місцеві вибори» виборчі комісії з місцевих виборів є спеціальними колегіальними органами, уповноваженими організовувати підготовку та проведення відповідних місцевих виборів і забезпечувати додержання та однакове застосування законодавства України про місцеві вибори.
Територіальна виборча комісія є постійно діючим колегіальним органом, що в межах своїх повноважень забезпечує організацію та проведення місцевих виборів.
Територіальна виборча комісія на період здійснення своїх повноважень забезпечує організацію і проведення місцевих виборів у межах повноважень та у порядку, передбачених цим та іншими законами України.
Згідно із ст. 11 Закону України «Про місцеві вибори» виборчий процес місцевих виборів це здійснення суб'єктами виборчого процесу відповідних місцевих виборів виборчих процедур, передбачених цим Законом.
Останнім етапом виборчого процесу є підрахунок голосів виборців, установлення підсумків голосування і результатів місцевих виборів.
Під час повторного підрахунку голосів в одномандатному виборчому окрузі №23 встановлена тільки невідповідності кількості контрольних талонів виборчих бюлетенів з підписами виборців та членів дільничної виборчої комісії з місцевих виборів (244) та кількості підписів виборців у списку виборців, які отримали виборчі бюлетені в одномандатному виборчому окрузі №23 (236), тобто, розбіжність складає 8, про що складений відповідний акт, будь яких інших невідповідностей не встановлено, інших актів не складалося.
Судом встановлена в виборчому списку наявність підписів напроти виборців із адресами, які входять до виборчого округу №23 в кількості 236 підписів та одного спірного, тобто, фактично дані виборчого списку збігаються з даними протоколу повторного підрахунку голосів та позначки олівцем « 23» проставлені напроти саме цих виборців.
При цьому кількість контрольних талонів виборчих бюлетенів з підписами виборців та членів дільничної виборчої комісії з місцевих виборів (244) не заперечується сторонами у справі та збігається з даними кількості виборчих бюлетенів 239 голосів виборців та 5 бюлетенів визнані не дійсними
Зазначені обставини свідчать про можливість видачі бюлетенів без проставляння підпису в списку виборців та ці обставини відповідають даним виявленим під час повторного підрахунку голосів з врахуванням порахованих контрольних талонів, виборчих бюлетенів та акту про наявну невідповідність.
Враховуючи зазначене, кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені, виборчою комісією рахувалися за кількістю контрольних талонів, про що свідчить протокол комісії №19 від 13 січня 2018 року (за 16 членів комісії, проти « 0», утрималися « 0») та свідчення секретаря комісії ОСОБА_6
Право на здійснення повторного підрахунку голосів територіальною виборчою комісією, у випадках передбачених законом, передбачено ч. 7-14 ст. 83 Закону України «Про місцеві вибори», однак цим законом не передбачений порядок здійснення повторного підрахунку голосів виборців, а тому, суд погоджується про можливість застосування в даному випадку відповідачем аналогії закону та здійснення такого перерахунку у відповідності до ст. 79 цього Закону.
Відповідно до положень ст. 79 Закону України «Про місцеві вибори» підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці здійснюється відкрито і гласно членами дільничної виборчої комісії на її засіданні, яке проводиться у тому самому приміщенні, де відбувалося голосування.
Дільнична виборча комісія на підставі списку виборців для місцевих виборів спочатку встановлює кількість виборців на виборчій дільниці, яка оголошується і заноситься до відповідних протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці з кожних місцевих виборів. Потім дільнична виборча комісія підраховує невикористані виборчі бюлетені, у тому числі бюлетені, зазначені у частині тринадцятій статті 77 цього Закону, окремо з кожних місцевих виборів та у кожному виборчому окрузі, в яких проводилося голосування на виборчій дільниці, кількість яких також оголошується і заноситься до відповідних протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці. Потім дільнична виборча комісія підраховує кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені з відповідних місцевих виборів у відповідному виборчому окрузі, за підписами виборців у списку виборців та у витягу із списку виборців, передбаченому частиною третьою статті 78 цього Закону. Ця кількість оголошується. Потім дільнична виборча комісія підраховує кількість контрольних талонів виборчих бюлетенів з підписами виборців та членів дільничної виборчої комісії, які їх видали, окремо з кожних місцевих виборів та по кожному виборчому округу, в яких проводилося голосування на виборчій дільниці. Кількість таких талонів по кожному виборчому округу оголошується.
У разі взаємної відповідності кількості контрольних талонів, та кількості виборців, які отримали виборчі бюлетені, визначеній згідно з частиною шостою цієї статті, ця кількість оголошується і заноситься до відповідного протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у графу «Кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені».
У разі невідповідності кількості контрольних талонів, кількості підписів виборців у списку виборців, які отримали виборчі бюлетені, складається акт із зазначенням установленої рішенням дільничної виборчої комісії причини такої невідповідності, який підписується присутніми членами дільничної виборчої комісії. Цей акт мають право також підписати присутні кандидати, довірені особи кандидатів, уповноважені особи місцевої організації партії, офіційні спостерігачі.
Підписи засвідчуються печаткою цієї дільничної виборчої комісії. Після цього комісія приймає рішення про встановлення кількості виборців, які отримали виборчі бюлетені для голосування у відповідному виборчому окрузі. Ця кількість оголошується і заноситься до відповідних протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці.
Таким чином, з аналізу зазначеної норми законодавства можна дійти висновку, що у разі невідповідності кількості контрольних талонів, кількості підписів виборців у списку виборців, які отримали виборчі бюлетені, що мало місце під час повторного підрахунку голосів на виборчій дільниці № 511449 в одномандатному виборчому окрузі № 23, на підставі свого рішення про причини такої невідповідності виборча комісія самостійно приймає рішення про встановлення кількості виборців, які отримали виборчі бюлетені для голосування у відповідному виборчому окрузі, що і було зроблено комісією шляхом голосування.
Щодо тверджень представника позивача та доводів позовної заяви щодо наявності позначок в виборчих списках, що, на думку позивача, є підставою для висновку про користування під час підрахунку голосів членами комісії невідомими позначками, суд вважає їх не обґрунтованими, оскільки всі підписи в виборчому списку виборців стоять за адресами, які входять в виборчий округ №23 та ці позначки як раз і містять дані щодо виборчого округу.
Твердження представника позивача та позивача в обґрунтуваннях позову щодо необхідності під час підрахунку голосів виборців перевіряти підписи на предмет відповідності цих підписів особам, виборчі адреси яких входять до виборчого округу №23 та твердження про голосування і проставляння підписів в виборчому списку особами, які не проживають в цьому виборчому окрузі, суд вважає не обґрунтованими, оскільки жодна норма законодавства не передбачає такі дії під час підрахунку голосів та дані про обставини внесення підписів в виборчий список особами, які не входять до виборчого округу №23 не підтверджується жодним доказом у справі і є припущеннями позивача, таких обставин ні виборчою комісією, ні правоохоронними органами, ні судом у цій справі не встановлено.
Також при прийнятті рішення по цій справі суд враховує, що навіть в разі наявності невідповідності у виборчих скриньках виборчих бюлетенів у кількості, що перевищує кількість виборців, які отримали бюлетені, якщо їх рахувати за списками виборців, така розбіжність для визнання голосування недійсним, у відповідності до ч. 1 ст. 81 Закону України «Про місцеві вибори» має перевищувати п’ять відсотків, проте таких обставин під час розгляду цієї справи не встановлено, оскільки розбіжність між бюлетенями за контрольними талонами та виборчими списками не перевищує п’ять відсотків.
З врахуванням викладених обставин, суд не вбачає протиправності дій відповідача по цій справі щодо проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці № 511449, встановлення підсумків голосування та результатів виборів депутатів Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області в одномандатному виборчому окрузі № 23 та складання відповідних протоколів.
Крім того, оскаржувані протоколи складені у відповідності до вимог законодавства та на підставі повторного підрахунку голосів, який здійснений у відповідності до вимог законодавства, а тому відсутні підстави для визнання недійсними цих протоколів та скасування постанови Таїровської селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області № 366 від 13 січня 2018 року, а підстав для зобов’язання відповідача провести повторний підрахунок голосів виборців, встановити підсумки голосування та скласти відповідні протоколи у суду не має.
Згідно з ч.1 ст. 6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Відповідно до ч.1, 3 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню в повному обсязі.
Крім того, з огляду на матеріали справи суд встановив, що позивач не сплатив відповідної суми судового збору за подання позову.
Згідно з ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до Закону.
Відповідно до ч. 9 ст. 273 КАС України суд приймає позовну заяву щодо рішення, дії чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму або члена відповідної комісії до розгляду незалежно від сплати судового збору. У разі несплати судового збору на момент вирішення справи суд одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених цим Кодексом.
Згідно ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою встановлюється ставка судового збору у сумі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» встановлено, що з 1 січня 2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб розмірі становить – 1762 гривень.
Відповідно до положень ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
У позові заявлено шість позовних вимог немайнового характеру та таким чином судовий збір складає 704,80 грн. * 6 = 4228,80 грн.
З урахуванням того, що у задоволенні позовних вимог позивачу відмовлено в повному обсязі, відповідно до ст. 139 КАС України, судовий збір стягується з позивача.
Керуючись ст. ст 6, 14, 78, 90, 139, 161, 255, 273, 278 КАС України, суд -
В И Р І Ш И В:
У задоволенні позовної заяви кандидата у депутати Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області на перших виборах депутатів Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області Таїровської селищної об’єднаної громади в одномандатному виборчому окрузі № 23, 24 грудня 2017 року ОСОБА_4 (АДРЕСА_1, 65122, РНОКПП: НОМЕР_1) до Таїровської селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області (ділянка № 10, буд. 39/1, Лиманка, Овідіопольський район, Одеська область, 65497), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору – ОСОБА_5 (65125, одеська обл., Овідіопольський район, с. Лиманка, ж/м «Ульянівка», масив «Радужний»АДРЕСА_2) про визнання протиправними дії Таїровської селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області, вчинених 13.01.2018 року щодо проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці № 511449, встановлення підсумків голосування та результатів виборів депутатів Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області в одномандатному виборчому окрузі № 23 та складання відповідних протоколів; визнання недійсними: протоколу повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці № 511449 з виборів депутатів Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області в одномандатному виборчому окрузі № 23; протоколу про підсумки голосування на виборчій дільниці № 511449 з виборів депутатів Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області в одномандатному виборчому окрузі № 23, протоколу про результати виборів депутатів Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області в одномандатному виборчому окрузі № 23, складених Таїровською селищною виборчою комісією Овідіопольського району Одеської області 13.01.2018 року; визнання протиправною та скасування постанови Таїровської селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області № 366 від 13 січня 2018 року «Про визнання ОСОБА_5 депутатом Таїровської селищної ради, обраним в одномандатному виборчому окрузі № 23»; зобов’язання Таїровської селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області провести повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 511449 з виборів депутатів Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області в одномандатному виборчому окрузі № 23, встановити підсумки голосування та результати виборів депутатів Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області в одномандатному виборчому окрузі № 23 згідно до вимог Закону України «Про місцеві вибори» та скласти відповідні протоколи про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №511449, про підсумки голосування та про результати виборів депутатів Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області в одномандатному виборчому окрузі № 23 – відмовити повністю.
Стягнути з ОСОБА_4 (АДРЕСА_1, 65122, РНОКПП: НОМЕР_1) судові витрати у розмірі 4228,80 грн. (чотири тисяч двісті двадцять вісім гривень вісімдесят копійок) на рахунок: отримувач коштів - УК у м. Одесі/Київський район; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38016923; банк отримувача - ГУ ДКСУ в Одеській області; код банку отримувача (МФО) - 828011; рахунок отримувача - 31212206784005; код класифікації доходів бюджету - 22030101; призначення платежу - судовий збір, за позовом (ОСОБА_4 М.), Одеський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35118626.
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст. 278 КАС України. Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.
Суддя Л. І. Свида
.