
Справа № 390/2252/17
Провадження № 3/390/15/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.01.2018 року Суддя Кіровоградського районного суду Кіровоградської області Бойко І.А., розглянувши матеріали, про притягнення до адміністративної відповідальності, що надійшли з Військової прокуратури Кіровоградського гарнізону Південного регіону України відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, військовослужбовця, працюючого навідником в/ч А1469, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч.4 ст.172-11 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 з 09.08.2016 року, згідно наказу командира військової частини А1469 (по особовому складу) №25-РС, призначений на посаду навідника 1 відділення зенітного артилерійського взводу роти охорони військової частини А1469, прийнятий на військову службу за контрактом та зарахований до списків добового складу частини, яка дислокується за адресою: військове містечко Канатове, Кіровоградського району Кіровоградської області.
Будучи військовослужбовцем, ОСОБА_1 зобов'язаний додержуватись Конституції України, виконувати вимоги Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, ствердженого Законом України від 24 березня 1999 року № 548-ХІV, Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, затвердженого Законом України від 1- березня 1999 №551-XIV, Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та військової присяги.
Згідно ч.3 ст.24 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» військовослужбовці вважаються такими, що виконують обов'язки військової служби:
1)на території військової частини або в іншому місці роботи (занять) протягом робочого (навчального) часу, включаючи перерви, встановлені розпорядком (розкладом занять);
2)на шляху прямування на службу або зі служби, під час службових поїздок, повернення до місця служби;
3) поза військовою частиною, якщо перебування там відповідає обов'язкам військовослужбовця або його було направлено туди за наказом відповідного командира (начальника) тощо.
За розпорядком робочого дня у військовій частині А1469 робочий день розпочинається з 08 год. 00 хв., під час шикування особового складу зазначеної частини, та закінчується о 17 год. 00 хв. під час шикування особового складу зазначеної частини.
22.11.2017 о 08 год. 00 хв., під час проведення ранкового шикування військовослужбовців військової частини А1469, т.в.о. командира роти охорони, лейтенантом ОСОБА_2, виявлено факт відсутності військовослужбовця військової служби за контрактом - навідника зенітного артилерійського взводу роти охорони військової частини А1469 - рядового ОСОБА_1, який на телефонні дзвінки не відповідав, та на протязі дня не заявив про себе.
Після чого командуванням військової частини А1469 організовано пошук рядового ОСОБА_1, однак місцезнаходження останнього не було встановлено.
Таким чином, ОСОБА_1 не з’явився вчасно без поважних причин на службу у військовій частині А1469, в умовах особливого періоду, проводячи службовий час на власний розсуд.
23.11.2017, близько 07 год. 30 хв., рядовий ОСОБА_1 самостійно з'явився до військової частини А1469, чим припинив вчинення вказаного адміністративного правопорушення.
Згідно ст.268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, від нього до суду надійшла письмова заява, в якій він просить розгляд справи проводити без його участі, через зайнятість на службі, свою вину у скоєному визнав та просив його суворо не карати.
Зважаючи на те, що підстави для скерування справи для додаткового оформлення відсутні, враховуючи право ОСОБА_1 на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов’язків або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього обвинувачення, суд вважає, що справа підлягає розгляду в межах тих письмових доказів, які долучені до протоколу про адміністративне правопорушення.
Згідно вимог ст.15 КУпАП військовослужбовці за вчинення військових адміністративних правопорушень несуть відповідальність, передбачену главою 13-Б цього Кодексу, за умови, якщо ці правопорушення не тягнуть за собою кримінальну відповідальність.
Згідно вимог ст.26 Статуту внутрішньої служби ЗС України військовослужбовці залежно від характеру вчиненого правопорушення чи провини несуть дисциплінарну, адміністративну, матеріальну, цивільно - правову та кримінальну відповідальність згідно із законом.
Відповідно до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» в Україні особливий період настав з дня набрання чинності Указу Президента України від 17.03.2014 №303 «Про часткову мобілізацію», продовжено його Указом Президента України від 14.01.2015 № 15/2015 «Про часткову мобілізацію» і триває по цей час.
Згідно з вимогами ч. ч. 3, 8 ст. 4 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», часткова мобілізація може проводитися в окремих місцевостях держави, а також стосуватися певної частини національної економіки Збройних Сил України, інших військових формувань, оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, підприємств, установ і організацій.
З моменту оголошення мобілізації чи введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях настає особливий період функціонування економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій.
Пунктом 10 ст.1 Закону України «Про оборону України» особливий період настає з моменту оголошення рішення про мобілізацією, а відповідно до Указу Президента України від 14.01.2015 № 15/2015, затвердженого Законом України від 15.01.2015 № 113-VIII, на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва оголошена часткова мобілізація.
Отже, особливий період розповсюджується на військову частину А1469, яка дислокується військова частина, що дислокується за адресою: військове містечко Канатове, Кіровоградського району Кіровоградської області.
У відповідності до вимог ст.252 КУпАП, оцінюючи докази в їх сукупності, на підставі всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.172-11 КУпАП, так як він не з’явився вчасно без поважних причин на службу, в умовах особливого періоду.
Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення №24 від 15.12.2017 року, в якому міститься напис ОСОБА_1 про ознайомлення зі змістом протоколу та в якому він підтвердив свою відсутність без поважних причин на службі з 08.00 год. 22.11.2017 року по 07.50 год. 23.11.2017 року та висловив своє каяття. Крім того, його вина підтверджується матеріалами службового розслідування по факту невиходу на службу без поважних причин рядового ОСОБА_1 та наявними в ньому актом службового розслідування, письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2, ОСОБА_3
Письмові пояснення ОСОБА_1, надані ним 23.11.2017 року, згідно яких він не міг своєчасно з’явитись на службу та повідомити про свою неявку, через викрадення у нього мобільного телефону та грошей, суд не бере до уваги, та розцінює, як обраний ним спосіб уникнення відповідальності, оскільки доказів на підтвердження, зазначених фактів ним не надано ні під час проведення службового розслідування, ні під час розгляду справи в суді.
При накладенні адміністративного стягнення, відповідно до вимог ст.33 КУпАП, враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність за вчинене адміністративне правопорушення, а також службову характеристику за місцем проходження служби, згідно якої він характеризується посередньо.
Враховуючи обставини правопорушення, особу правопорушника, суд приходить до висновку, що накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі стане достатнім заходом впливу і буде сприяти його вихованню в майбутньому.
Від сплати судового збору за винесення постанови про накладення адміністративного стягнення ОСОБА_1 звільнений на підставі п.12 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись ст.ст. 268, 279, 280, 283, 284, 285 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.4 ст.172-11 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі сто сорока п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 2465 (дві тисячі шістдесят п’ять) грн. Штраф вноситься до установи банку на рахунок 31114149700001, отримувач коштів: ГУК у Кіровоградській області/Кіровогр. обл/21081300, банк отримувача: ГУ ДКСУ у Кіровоградській області, МФО 823016, код бюджетної класифікації: 21081300, ідентифікаційний код 37918230.
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у вказаний строк постанова надсилається для примусового виконання, в порядку якого з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст.7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя