
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Справа № 279/1578/17
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" січня 2018 р.
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області у складі судді Шульги О.М., з секретарем Башинською Н.М. розглянувши в спрощеному у провадженні в приміщенні суду в м.Коростені адміністративну справу №279/1578/17 за позовом ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов"язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
03.05.2017 року позивач звернувся до суду з даним позовом.
Ухвалою Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 10.05.2017 року позов в частині пред’явлених вимог за період з 01.01.2016 року по 03.11.2016 року було залишено без розгляду.
Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 21.11.2017 року вказану ухвалу Коростенського міськрайонного суду від 10.05.2017 року скасовано, а справу в цій частині направлено для продовження розгляду.
З позовної заяви слідує, що позивач з 19.11.1991 року по 14.04.2010 року проходив службу в органах внутрішніх справ, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Житомирській області де отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". В березні 2017 року звернувся до відповідача з заявою про проведення перерахунку пенсії , однак отримав відмову. Вважає своє право на перерахунок пенсії порушеним та просить рішенням суду визнати бездіяльність відповідача щодо не проведення перерахунку пенсії протиправною та зобов"язати провести перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23.12.2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» постанов КМУ №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», №947 від 18.11.2015 року «Про внесення змін до постанови КМУ від 09.03.2006 року №268, починаючи з 1.01.2016 року, без обмеження граничного розміру. Одночасно просив встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов"язання подати у 10 денний строк звіт про виконання рішення суду.
Дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку про наступне.
Судом встановлено, що позивач є пенсіонером органів внутрішніх справ, якому пенсія призначена відповідно до положень Закону України №2262-XII.
Позивач звернувся до відповідача з заявою про проведення перерахунку, однак отримав відмову зі змісту якої слідує, що до Управління інформація про підстави проведення перерахунку пенсії не надходила.
Згідно зі статтею 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.
Спірні правовідносини між сторонами щодо порядку та умов перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовцям, в тому числі особам, які перебували на службі в органах внутрішніх справ, регулюються Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9.04.1992 року №2262-XII (надалі - Закон №2262-XII), Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23.12.2015 року №900-VIII із змінами та доповненнями.
Відповідно до ч.3 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» всі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за вказаним Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені ч.2 ст.51 цього Закону.
З зазначеної норми права слідує, що підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
За правилами п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою КМУ від 13.02.2008 року №45 Порядку, перерахунок раніше призначених, згідно із вказаним Законом пенсій, проводиться в разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» внесено зміни та підвищено грошове забезпечення поліцейських.
Відповідно до абзацу другого розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про національну поліцію» (згідно із Законом України від 23.12.2015 року №900 -VІІІ) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Згідно ст.102 Закону України «Про національну поліцію», пенсійне забезпечення поліцейських здійснюються також в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Відповідно до даних УМВС України в Житомирській області повідомлення про перерахунок пенсії позивачу разом з відповідною довідкою було направлене Управлінню Пенсійного фонду 26 травня 2016 року.
Отже, відповідач не позбавлений можливості провести позивачу перерахунок пенсії, оскільки має інформацію про зміни у грошовому утриманні осіб, пенсія яким призначена відповідно до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», яка є підставою для здійснення перерахунку пенсії Позивачу з 01.01.2016 року по 3.11.2016 року.
Керуючись ст.241-246, 255, 257, 295 КАС України, -
У Х В А Л И В:
Позовні вимоги задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо непроведення перерахунку та виплати перерахованої пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 року по 3.11.2016 року, включно.
Зобов"язати ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23.12.2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» постанов КМУ №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», №947 від 18.11.2015 року «Про внесення змін до постанови КМУ від 09.03.2006 року №268, починаючи з 01.01.2016 року по 03.11.2016 року, включно, без обмеження граничного розміру.
В частині вимог про встановлення судового контролю за виконанням рішення відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Учасник справи, якому повне рішення не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи:
Позивач ОСОБА_1, місце проживання: 11500, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1.
Відповідач ОСОБА_2 Управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, місцезнаходження: 10003, м.Житомир, вул.Ольжича, 7, код ЄДРПОУ 13559341.
Суддя :