Рішення № 71655765, 18.01.2018, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
18.01.2018
Номер справи
826/17104/17
Номер документу
71655765
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 січня 2018 року м. Київ № 826/17104/17

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Каракашьяна С.К., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1доМіністерства внутрішніх справ Українипро зобов'язання вчинити дії, ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

ОСОБА_1 (далі-позивач/ОСОБА_1) звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва із позовною заявою до Міністерства внутрішніх справ України (далі- відповідач/МВС України, в якій просить суд:

- зобов'язати відповідача переоформити довідку про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії, включивши в її текст, крім раніше зазначених даних, надбавку за виконання «особливо важливих завдань», в розмірі, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294;

- надіслати до Головного управління Пенсійного фонду України нововиготовлену довідку для проведення перерахунку пенсійного утримання.

Позивач обґрунтовує позовні вимоги тим, що Міністерством внутрішніх справ України сформовано довідку від 31.05.2017 №22/6-1459 для перерахування пенсійного утримання, яка, на думку позивача, є неповною, оскільки, в останній не відображена надбавка за виконання особливих завдань під час проходження служби.

Відповідачем подано відзив на позовну заяву ОСОБА_1, відповідно до змісту якого відповідач проти позовних вимог заперечує, зазначає, що у відповідача відсутні правові підстави для включення до довідки для перерахунку пенсійного утримання позивача надбавки за виконання особливо важливих завдань, оскільки така надбавка не виплачувалась поліцейським за грудень 2015 року. МВС України було підготовлено довідку для перерахунку пенсії позивачу від 31.05.2017 від 31.05.2017 №22/6-1459 з урахуванням вимог Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінетів Міністрів України від 13.02.2008 №45.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 є пенсіонером органів внутрішніх справ та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Міністерством внутрішніх справ України сформовано довідку від 31.05.2017 №22/6-1459 стосовно ОСОБА_1 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, згідно якої, відповідно до частини третьої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови КМУ від 11.11.2015 №988, наказу МВС від 06.04.2016 №260, розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01.01.2016, за посадою старший слідчий в особливо важливих справах ГСУ МВС України/старший слідчий в ОВС апарату Національної поліції становить 11929,51 грн., з яких:

посадовий оклад - 2900,00 грн.;

оклад за військовим (спеціальним) званням підполковник поліції - 2200,00 грн.;

надбавка за стаж служби - 40% (2040,00 грн.);

премія - 67,08 % (4789,51 грн.)

Позивач, вважаючи, що відповідачем неправомірно не включено до розміру грошового забезпечення надбавку за виконання особливих завдань під час проходження служби, що порушує його законне право на соціальний захист і отримання перерахованої пенсії у більшому розмірі, звернувся з даним позовом до суду.

Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд бере до уваги наступне.

Відповідно до статті 102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Відповідно до статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у разі якщо на момент призначення пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, призначена пенсія підлягає негайному перерахунку.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23 грудня 2015 року №900-VIII статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» після частини другої доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Таким чином на осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які на цей час одержують пенсію поширено гарантії у сфері пенсійного забезпечення встановлені для поліцейських. Підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Постановою КМ України від 13.02.2008 №45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Згідно пунктом 5 цього Порядку для перерахунку пенсій враховується, зокрема, посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Згідно пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 р. "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (далі - Постанова КМУ №988), установлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Крім постанови КМ України від 11.11.2015 року №988, структура та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб в органах внутрішніх справ регулюється постановою КМ України від 07.11.2007 року № 1294, яка передбачає, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно до пункту 5 Постанови КМ України №1294 керівникам державних органів надано право у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання установлювати надбавку за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу - у розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.

З врахуванням проаналізованих доказів, встановлених правовідносин та відповідних норм законодавства суд приходить до висновку, що Постанова №988 так само, як і Постанова №1294, розповсюджуються на працівників органів внутрішніх справ, в даному випадку позивача, і містять в собі різний предмет правового регулювання грошового забезпечення працівників органів внутрішніх справ і встановлені цими постановами надбавки не можуть замінювати одна одну.

Крім того, Постановою №988 затверджені посадові оклади та надбавки працівникам поліції, а надбавки, доплати і премії, не враховані зазначеною постановою, встановлені згідно з Постановою №1294, яка є чинною і повинна враховуватися при перерахунках пенсій.

Як вбачається з листів Головного управління Пенсійного фонду від 05.10.2017 №23679/09/А-2036, від 24.11.2017 №28755/03/А-2036/1 позивач отримував надбавку за особливі важкі завданні в розмірі 50%.

Отже, враховуючи те, що Постановою №988 не врегульована виплата надбавки за виконання особливо важливих завдань та премії працівникам органів внутрішніх справ, а їх виплата врегульована відповідно до Постанови №1294, то виплата вказаних надбавок та премії повинні бути враховані при видачі довідки для перерахунку пенсії, оскільки позивач отримував їх під час проходження служби.

З огляду на вищевикладене, позовні вимоги ОСОБА_1 щодо зобов'язання відповідача переоформити довідку про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії, включивши в її текст, крім раніше зазначених даних, надбавку за виконання «особливо важливих завдань», в розмірі, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 та зобов'язання надіслати до Головного управління Пенсійного фонду України нововиготовлену довідку для проведення перерахунку пенсійного утримання є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Щодо клопотання позивача про встановлення судового контролю за виконання судового рішення та надання звіту про виконання судового рішення суд зазначає наступне.

Згідно частини першої статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Таким чином, приписами наведеної статті суду надано право, а не обов'язок зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

За встановлених у даній справі обставин, судом не вбачається підстав для зобов'язання відповідача подати звіт про виконання судового рішення.

Згідно частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частин першої та другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Оцінивши докази, наявні в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 77, 78, 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва -

ВИРІШИВ:

1. Позов ОСОБА_2 задовольнити.

2. Зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України виготовити нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 згідно постанов Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 та від 11.11.2015 №988 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в розмірі:

посадовий оклад - 2900 гривень;

оклад за спеціальним званням - 2200 гривень;

надбавка за стаж служби - 40% (2040,00 гривень);

надбавка за виконання особливо важливих завдань - 50%(3570 гривень);

премія - 67,08 % (4789,51 грн.)

починаючи з дати виникнення права на перерахунок - з 01.01.2016 року.

3. Подати ново виготовлену довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України нововиготовлену довідку для проведення перерахунку пенсійного утримання.

4. Стягнути понесені ОСОБА_1 судові витрати в розмірі 704,80 грн. (сімсот чотири гривні 80 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Міністерства внутрішніх справ України.

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295, 296 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя С.К. Каракашьян