
Справа № 444/34/18
Провадження № 3/444/49/2018
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 січня 2018 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Зеліско Р. Й., розглянувши матеріали адміністративної справи які надійшли від ГУ ДФС у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрована та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт серії КВ № 490317, виданий Жовківським РВ УМВС України у Львівській області 15.08.2000 року, ІПН НОМЕР_1, керівник Львівського навчально-курсового комбінату ,-
- за ст. 163-4 ч. 1 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1, працюючи керівниомк Львівського навчально-курсового комбінату, вчинила порушення порядку перерахування податку на доходи фізичних осіб, в сумі 25718,72 грн та військовий збір в сумі 1474,42 грн., чим порушено п.п. 168.1.1, п.п. 168.1.2, п. 168.1 ст. 168, п. 171.2 ст. 171, п.п. 1.5, п.п. 1.6 п.16-1 підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідних положень Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями, чим вчинила правопорушення передбачене ч. 1 ст. 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судовому засіданні повідомила, що ЛНКК вона очолювала до 26.12.2017 року, виплачувати податок на доходи не могла, оскільки на підприємстві були відсутні кошти. Незважаючи на те, що очолюване нею підприємстов було державним, бюджетних коштів з початку 2015 року до нього не надходило, а відтак не було коштів на здійснення необхідних виплат.
Крім цього, факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП підтверджується зібраними доказами, які знаходяться в матеріалах справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення №782 серії ГУ ЛВ №001048 від 28.12.2017 року, витягом з акту про результати позпланової документальної виїзної перевірки від 12.12.2017 року № 2238/13-01-14-06/00914473.
За наведених обставин в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення - неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством).
Разом із тим відповідно до статті 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Також, вимогами ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Обставин, які пом"якшують чи обтяжують відповідальність, судом не встановлено.
Згідно із ч. 2 ст. 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Приписами статті 22 КУпАП передбачено, що при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи вищенаведене, а також особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, її матеріальний стан, обставини, за яких було вчинено правопорушення (відсутність фінансування) та малозначність вчиненого діяння, вважаю за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, обмежившись щодо неї усним зауваженням.
Керуючись ст. ст. 22, 33, 163-1, 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ПОСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, звільнивши її від адміністративної відповідальності за вчинення даного адміністративного правопорушення на підставі ст. 22 Кодексу України про адміністративні правопорушення, обмежившись щодо неї усним зауваженням.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області, в порядку ст. 287 КУпАП.
Суддя Зеліско Р. Й.