
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22-ц/793/65/18Головуючий по 1 інстанції Пироженко С.А. Доповідач в апеляційній інстанції Василенко Л.І. Категорія: 43
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 січня 2018 року Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Черкаської області у складі:
головуючого Василенко Л.І.
суддів Карпенко О.В., Фетісової Т.Л.
секретаря Наконечної М.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Черкаси апеляційну скаргу Черкаського обласного військового комісаріату на рішення Соснівського районного суду м. Черкаси від 17 жовтня 2017 року (ухваленого 17 жовтня 2017 року о 15 годині 45 хвилин в приміщенні Соснівського районного суду м. Черкаси) у справі за позовом ОСОБА_3 до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Біла Церква, Черкаського обласного військового комісаріату про визнання рішення незаконним та зобов'язання вчинити певну дію,:
в с т а н о в и в :
19 квітня 2017 р. позивач звернувся до суду із зазначеним позовом. В обґрунтування заявлених вимог вказав, що з 01 серпня 1994 р. по 09 грудня 2010 р. він проходив військову службу у Збройних силах України. З 30 липня 1998 р. він перебуває на квартирному обліку зі складом сім'ї дві особи у списках осіб, які мають право на отримання жилих приміщень.
У 2006 р. та у 2010 р. у нього народилися діти, тому склад сім'ї було збільшено до чотирьох осіб. 07 жовтня 2010 р. відповідно до виписки з протоколу № 7 засідання житлової комісії Обухівського РВК від 07 липня 2010 р. його відновлено на квартирній черзі з 30 липня 1998 р. та передано його житлову справу до відділу КЕУ м. Київ, згідно Житлового кодексу України та наказу МОУ від 06 жовтня 2006 р. № 577.
09 грудня 2010 р. наказом Командувача сухопутних військ Збройних сил України № 625 його звільнено у запас за станом здоров'я.
23 січня 2013 р. на засіданні житлової комісії Обухівського РВК його знято з квартирного обліку в м. Обухів у зв'язку зі зміною місця проживання.
01 березня 2013 р. після зміни місця проживання він звернувся до Черкаського обласного військового комісаріату з рапортом про зарахування його на квартирний облік у м. Черкаси. 05 березня 2013 р. протоколом № 410 його постановлено на квартирний облік на одержання житла в м. Черкаси в загальну чергу з 28 грудня 1998 р. та включено до списків осіб, які користуються правом позачергового одержання житла разом із сім'єю складом 4 особи, як військовослужбовця звільненого в запас за станом здоров'я з 05 березня 2013 р. та включено його до списків осіб, які користуються правом першочергового одержання житла разом із сім'єю складом 4 особи, як інваліда 2 групи з 05 березня 2013 р.
13 березня 2013 р. на виконання вказаного вище протоколу його житлову справу направлено до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Черкаси для обліку у житловому відділі та зарахування в списки осіб, які потребують житла. 04 жовтня 2013 р. він отримав відповідь, що його справа повернута Квартирно-експлуатаційним відділом м. Черкаси до військового комісаріату для повторного розгляду. Листом від 23 жовтня 2013 р. КЕВ м. Черкаси йому було відмовлено у взятті на облік його справи та повідомлено, що рішення про зарахування на облік прийнято з порушенням житлового законодавства та передана на повторний розгляд житлової комісії Черкаського обласного військового комісаріату.
Постановою Соснівського районного суду м. Черкаси від 25 грудня 2013 р. було визнано незаконними дії Квартирно-експлуатаційного відділу м. Черкаси щодо відмови у прийнятті та повторного направлення до Черкаського обласного військового комісаріату житлової справи майора запасу ОСОБА_3 для обліку у житловому відділі та відмови у зарахуванні його у списики осіб, які потребують одержання житла складом сім'ї чотири особи. Зобов'язано Черкаський обласний військовий комісаріат передати його облікову справу до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Черкаси для обліку у житловому відділі та зарахуванні його у списки осіб, які потребують одержання житла складом сім'ї чотири особи. Зобов'язано Квартирно-експлуатаційний відділ м. Черкаси, прийняти його житлову справу для обліку та зарахувати його у списки осіб, які потребують одержання житла складом сім'ї чотири особи у Квартирно-експлуатаційному відділі м. Черкаси.
Проте вказане судове рішення не виконане. 12 лютого 2016 р. на засіданні житлової комісії Черкаського обласного військового комісаріату прийнято рішення зняти з обліку для поліпшення житлових умов при Черкаському ОВК майора запасу ОСОБА_3 із виключенням із списків загальної, першочергової та позачергової черги складом сім'ї чотири особи. Згідно листа КЕВ м. Біла Церква від 18 січня 2017 р. станом на 01 січня 2017 р. він не рахується в Узагальнених списках військовослужбовців та осіб звільнених з військової служби, які у черзі на поліпшення житлових умов по Черкаському гарнізону. Вважає вказане рішення незаконним, безпідставним та необґрунтованим.
Просив суд визнати протиправними та скасувати рішення засідання житлової комісії Черкаського обласного військового комісаріату, викладене в протоколі № 452 від 12 лютого 2016 р., яким знято його з обліку для поліпшення житлових умов при Черкаському ОВК із виключенням із списків загальної, першочергової та позачергової черг складом сім'ї чотири особи.
Зобов'язати Квартирно-експлуатаційний відділ м. Біла Церква поновити його в загальній, першочерговій та позачерговій черзі на отримання житла для обліку та зарахування його у списки осіб, які потребують одержання житла складом чотири особи у Квартирно-експлуатаційному відділі м. Біла Церква.
Рішенням Соснівського районного суду м. Черкаси від 17 жовтня 2017 р. визнано протиправним та скасовано рішення засідання житлової комісії Черкаського обласного військового комісаріату, викладене в протоколі № 452 від 12 лютого 2016 р., яким знято з обліку для поліпшення житлових умов при Черкаському обласному військовому комісаріаті майора запасу ОСОБА_3 із виключення із списків загальної, першочергової та позачергової черг складом сім'ї чотири особи.
Зобов'язано Квартирно-експлуатаційний відділ м. Біла Церква поновити в загальній, першочерговій та позачерговій чергах на отримання житла включити в списки майора запасу ОСОБА_3 для обліку та зарахувати його у списки осіб, які потребують одержання житла складом чотири особи у Квартирно-експлуатаційному відділі м. Біла Церква.
Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду Черкаський обласний військовий комісаріат оскаржив його в апеляційному порядку подавши апеляційну скаргу в якій, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просив його скасувати та ухвалити нове, яким відмовити в задоволенні позовних вимог.
При цьому скаржник послався на ту обставину, що судом першої інстанції не взято до уваги той факт, що військовослужбовці, які перебувають на обліку при звільненні з військової служби в запас або у відставку за віком, станом здоров'я залишаються на обліку у військовій частині до одержання житла з державного житлового фонду, а в разі розформування військової частини у військовому комісаріаті і квартирно-експлуатаційному органі та користуються правом позачергового одержання житла.
Враховуючи, що ОСОБА_3 було звільнено в запас за станом здоров'я протоколом житлової комісії Черкаського ОВК від 05 березня 2013 р. № 410 було безпідставно поставлено на квартирний облік на одержання житла в м. Черкаси, в загальну чергу з 28 грудня 1998 р. та в позачергову чергу для одержання житла з 05 березня 2013 р., так як він був звільнений не у зв'язку з реформуванням та не за віком, а за станом здоров'я.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представників Черкаського обласного військового комісаріату - Дмітрієва В.А., Косточку В.С., ОСОБА_3, адвоката Скіця С.М., представника Квартирно-експлуатаційного відділу м. Біла Церква - Свириденка В.М., вивчивши та обговоривши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених в суді першої інстанції, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає до залишення без задоволення.
Задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції виходив з того, що при прийнятті рішення про зняття з обліку ОСОБА_3 для поліпшення житлових умов житловою комісією Черкаського обласного військового комісаріату було зазначено лише про те, що ОСОБА_3 виключено із списків на підставі протоколу № 452 від 12 лютого 2016 р. без зазначення конкретної причини виключення, а тому вказані дії житлової комісії Черкаського обласного військового комісаріату є протиправними та порушують права позивача.
Відповідно до ч. 1 ст. 367 ЦПК України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними в ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Статтею 263 ЦПК України передбачено, що законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню цивільного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Розглядаючи спір, судова колегія вважає, що районний суд повно і всебічно дослідив і оцінив обставини по справі, надані сторонами докази, правильно визначив юридичну природу спірних правовідносин і закон, який їх регулює та виходячи з викладеного погоджується із зазначеним висновками суду виходячи з наступного.
Відповідно до пунктів 1, 9 ст. 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення на підставах, у порядку і відповідно до вимог, встановлених Житловим кодексом Української РСР та іншими нормативно-правовими актами. Військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової військової служби) та члени їх сімей, які проживають разом з ними, забезпечуються службовими жилими приміщеннями, що повинні відповідати вимогам житлового законодавства.
Військовослужбовці, що перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, при звільненні з військової служби в запас або у відставку за віком, станом здоров'я, а також у зв'язку із скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів, у разі неможливості використання на військовій службі залишаються на цьому обліку у військовій частині до одержання житла з державного житлового фонду або за їх бажанням грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, а в разі її розформування - у військових комісаріатах і квартирно-експлуатаційних частинах районів та користуються правом позачергового одержання житла.
Пунктом 2 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов і надання їм житлових приміщень в Українській РСР, затверджених постановою Ради Міністрів УРСР від 11 грудня 1984 р. N 470, встановлено, що жилі приміщення надаються громадянам, які потребують поліпшення житлових умов, постійно проживають у даному населеному пункті як правило, у вигляді окремої квартири на сім'ю.
Стаття 34 ЖК встановлює коло осіб, що потребують поліпшення житлових умов.
Згідно із ст. 40 ЖК громадяни перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов до одержання жилого приміщення, за винятком випадків, передбачених частиною другою цієї статті.
Громадяни знімаються з обліку потребуючих поліпшення житлових умов у випадках:
1) поліпшення житлових умов, внаслідок якого відпали підстави для надання іншого жилого приміщення;
1-1) одноразового одержання за їх бажанням від органів державної влади або органів місцевого самоврядування грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення у встановленому порядку;
2) виїзду на постійне місце проживання до іншого населеного пункту;
3) припинення трудових відносин з підприємством, установою, організацією особи, яка перебуває на обліку за місцем роботи, крім випадків, передбачених законодавством Союзу РСР, цим Кодексом та іншими актами законодавства Української РСР;
4) засудження до позбавлення волі на строк понад шість місяців, заслання або вислання;
5) подання відомостей, що не відповідають дійсності, які стали підставою для взяття на облік, або неправомірних дій службових осіб при вирішенні питання про взяття на облік (ч. 2 ст. 40 ЖК).
Зняття з обліку потребуючих поліпшення житлових умов проводиться органами, які винесли або затвердили рішення про взяття громадянина на облік (ч. 3 ст. 40 ЖК).
Зміст пункту 26 даних Правил повністю кореспондується із наведеною нормою закону.
У свою чергу згідно до п. 29 «Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями», затвердженого Постановою КМ України, від 03.08.2006 р. № 1081 «Про затвердження Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями» військовослужбовці, які перебувають на обліку при звільненні з військової служби в запас або у відставку за віком, станом здоров'я, а також у зв'язку із скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів, у разі неможливості використання на військовій службі залишаються на обліку у військовій частині до одержання житла з державного житлового фонду, а в разі розформування військової частини - у військовому комісаріаті і квартирно-експлуатаційному органі та користуються правом позачергового одержання житла.
Військовослужбовці знімаються з обліку у разі: поліпшення житлових умов, внаслідок чого відпала потреба в наданні житла; засудження військовослужбовця до позбавлення волі на строк понад шість місяців, крім умовного засудження; звільнення з військової служби за службовою невідповідністю, у зв'язку з систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем; подання відомостей, що не відповідають дійсності, але стали підставою для зарахування на облік; в інших випадках, передбачених законодавством - п. 30 Порядку.
Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_3 з 01 серпня 1994 р. по 09 грудня 2010 р. проходив військову службу у Збройних силах України. З 30 липня 1998 р. він перебуває на квартирному обліку зі складом сім'ї дві особи у списках осіб, які мають право на отримання жилих приміщень.
У 2006 р. та в 2010 р. у нього народилися діти, в наслідок чого склад сім'ї було збільшено до чотирьох осіб. 07 жовтня 2010 р. відповідно до виписки з протоколу № 7 засідання житлової комісії Обухівського РВК від 07 липня 2010 р. ОСОБА_3 відновлено на квартирній черзі з 30 липня 1998 р. та передано його житлову справу до відділу КЕУ м. Київ, згідно ЖК України та наказу МОУ від 06 жовтня 2006 р. № 577.
09 грудня 2010 р. наказом Командувача сухопутних військ Збройних сил України № 625 ОСОБА_3 звільнено у запас за станом здоров'я.
23 січня 2013 р. на засіданні житлової комісії Обухівського РВК ОСОБА_3 знято з квартирного обліку в м. Обухів у зв'язку зі зміною місця проживання.
01 березня 2013 р. після зміни місця проживання ОСОБА_3 звернувся до Черкаського обласного військового комісаріату з рапортом про зарахування його на квартирний облік у м. Черкаси.
05 березня 2013 р. протоколом № 410 ОСОБА_3 постановлено на квартирний облік на одержання житла в м. Черкаси в загальну чергу з 28 грудня 1998 р. та включено до списків осіб, які користуються правом позачергового одержання житла разом із сім'єю складом 4 особи, як військовослужбовця звільненого в запас за станом здоров'я з 05 березня 2013 р. та включено його до списків осіб, які користуються правом першочергового одержання житла разом із сім'єю складом 4 особи, як інваліда 2 групи з 05 березня 2013 р.
13 березня 2013 р., на виконання вказаного вище протоколу, житлову справу ОСОБА_3 направлено до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Черкаси для обліку у житловому відділі та зарахування в списки осіб, які потребують житла. 04 жовтня 2013 р. він отримав відповідь, що його справа повернута Квартирно-експлуатаційним відділом м. Черкаси до військового комісаріату для повторного розгляду. Листом від 23 жовтня 2013 р. КЕВ м. Черкаси йому було відмовлено у взятті на облік його справи та повідомлено, що рішення про зарахування на облік прийнято з порушенням житлового законодавства та передана на повторний розгляд житлової комісії Черкаського обласного військового комісаріату.
Постановою Соснівського районного суду м. Черкаси від 25 грудня 2013 р. було визнано незаконними дії Квартирно-експлуатаційного відділу м. Черкаси щодо відмови у прийнятті та повторного направлення до Черкаського обласного військового комісаріату житлової справи майора запасу ОСОБА_3 для обліку у житловому відділі та відмови у зарахуванні його у списики осіб, які потребують одержання житла складом сім'ї чотири особи. Зобов'язано Черкаський обласний військовий комісаріат передати його облікову справу до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Черкаси для обліку у житловому відділі та зарахуванні його у списки осіб, які потребують одержання житла складом сім'ї чотири особи. Зобов'язано Квартирно-експлуатаційний відділ м. Черкаси, прийняти його житлову справу для обліку та зарахувати його у списки осіб, які потребують одержання житла складом сім'ї чотири особи у Квартирно-експлуатаційному відділі м. Черкаси.
12 лютого 2016 р. на засіданні житлової комісії Черкаського обласного військового комісаріату прийнято рішення про те, що відповідно вимог п. 2.18, п. 10.11, п. 10.15 «Інструкції про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями» затвердженої наказом Міністерства оборони України від 30.11.2011 р. № 737, п. 3.10 «Інструкції про організацію забезпечення і надання військовослужбовцям Збройних сил України та членам їх сімей житлових приміщень» затвердженої наказом МО України № 577 від 30.10.2006 р. зняти з обліку для поліпшення житлових умов при Черкаському ОВК майора запасу ОСОБА_3 із виключенням із списків загальної, першочергової та позачергової черги складом сім'ї чотири особи.
Відповідно до п 10.11. «Інструкції про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями» затвердженої наказом Міністерства оборони України від 30.11.2011 р. № 737 житлова комісія військової частини наділена повноваженнями приймати рішення, зокрема, щодо зарахування військовослужбовців на облік, зняття військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей з обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов.
Водночас згідно до п. 2.18 вищезазначеної Інструкції визначено підстави, з яких знімаються особи з обліку. Військовослужбовці та особи, звільнені з військової служби, знімаються з обліку за місцем служби (за місцем звільнення з військової служби) у разі: поліпшення житлових умов у випадках, передбачених законодавством, за місцем перебування на квартирному обліку, унаслідок чого зникла потреба в наданні жилого приміщення; отримання за рахунок житлових фондів МО України жилого приміщення для постійного проживання; переміщення військовослужбовця до нового місця служби в інший населений пункт; звільнення з військової служби за підставами, не зазначеними в абзаці першому пункту 2.16 цього розділу; подання відомостей, що не відповідають дійсності, але стали підставою для зарахування на облік або неправомірних дій посадових (відповідальних) осіб при вирішенні питання про прийняття на квартирний облік; звільнення в запас або відставку до досягнення 20 років вислуги на військовій службі особами, які зараховані на облік після 01 січня 2005 року (крім випадків, вказаних у пункті 2.17 цього розділу); обрання для постійного місця проживання іншого населеного пункту особами, які звільнені у запас або у відставку; в інших випадках, передбачених законодавством.
Військовослужбовці та особи, звільнені з військової служби, виключаються зі списків осіб, що мають право першочергового та позачергового одержання жилих приміщень, у разі якщо вони були необґрунтовано включені до цих списків або втратили право на отримання жилого приміщення в пільговому порядку.
Рішення про зняття з обліку та виключення зі списків осіб, що мають право першочергового та позачергового одержання жилих приміщень, приймається житловою комісією військової частини, яка зарахувала військовослужбовця на облік, або її правонаступником. Рішення письмово доводиться до відома військовослужбовця у п'ятнадцятиденний строк із зазначенням причин зняття з обліку.
Пункт 10.15 приведеної Інструкції визначає, що організація та здійснення контролю за законністю перебування на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов, законністю розподілу жилої площі військовослужбовцям, особам, звільненим з військової служби, та членам їх сімей, за правильністю оформлення облікових справ покладаються на гарнізонні житлові комісії, житлові комісії органів військового управління, військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій ЗС України, а також на Комісію з контролю за розподілом житла в гарнізонах Збройних Сил України.
Командири (начальники) військових частин, які затверджують рішення житлових комісій, зобов'язані в межах компетенції перевіряти законність прийнятих житловою комісією рішень.
Рішення житлових комісій може бути: переглянуто житловою комісією, яка прийняла це рішення, або її правонаступником з підстав, передбачених законодавством та цією Інструкцією; оскаржено до суду.
Із протоколу № 452 від 12.02.2016 р. та відповідно оскаржуваного рішення не вбачається з якої саме, визначеної житловим законодавством та Інструкцією, підстави ОСОБА_3 було знято з обліку для поліпшення житлових умов із виключенням із списків осіб, що мають право загального, першочергового та позачергового одержання житлових приміщень.
Крім того, в протоколі № 452 від 12.02.2016 р. засідання житлової комісії Черкаського обласного військового комісаріату в розділі «слухали» вказано, що протоколом № 140 від 05 березня 2013 р. житлової комісії Черкаського ОВК на підставі рапорту від 01 березня 2013 р. ОСОБА_3 був безпідставно поставлений на облік для поліпшення житлових умов, без зазначення в чому саме полягає така безпідставність.
Суд першої інстанції правомірно врахував те, що зазначений протокол № 140 від 05 березня 2013 р. був предметом розгляду у адміністративній справі за позовом ОСОБА_3 до Квартино-експлуатаційного відділу м. Черкаси Міністерства оборони України, Черкаського обласного військового комісаріату про визнання дій державного органу незаконними та зобов'язання вчинити певні дії. Так, зокрема, в мотивувальній частині постанови Соснівського районного суду м. Черкаси від 25 грудня 2013 р. зазначено, що даний протокол є законним, має юридичну силу та, що законність даного рішення сторонами по справі не оспорюється.
Статтею 61 ЦПК України, в редакції чинній на час розгляду справи, визначено, що обставини, встановлені судовим рішенням у цивільній, господарській або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Згідно листа КЕВ м. Біла Церква від 18 січня 2017 р. станом на 01 січня 2017 р. ОСОБА_3 не рахується в Узагальнених списках військовослужбовців та осіб звільнених з військової служби, які у черзі на поліпшення житлових умов по Черкаському гарнізону.
Враховуючи викладене, суд першої інстанції дійшли обґрунтованого висновку про неправомірність дій відповідача та правильно задовольнили позовні вимоги.
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції та при цьому враховує те, що житловою комісією не наведено жодної з підстав, передбачених наведеними нормами права, для зняття з обліку осіб потребуючих поліпшення житлових умов. Інформація щодо надання позивачем відомостей, що не відповідають дійсності, які стали підставою для взяття на облік, або неправомірних дій службових осіб при вирішенні питання про взяття на облік або поліпшення житлових умов, внаслідок якого відпали підстави для надання іншого жилого приміщення, тощо в матеріалах справи відсутня.
З огляду на викладене колегія суддів вважає, що суд першої інстанції цілком обґрунтовано прийшов до висновку про необґрунтованість підстав та відсутність конкретизації причин виключення із списків на підставі протоколу № 452 від 12 лютого 2016 р. при прийнятті рішення комісією Черкаського обласного військового комісаріату про зняття з обліку ОСОБА_3 для поліпшення житлових умов житловою комісією Черкаського обласного військового комісаріату.
Суд першої інстанції повно та всебічно з'ясував обставини справи, дав їм належну правову оцінку. Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду. Рішення суду відповідає вимогам чинного законодавства, наданим доказам, обставинам справи і підстав для його скасування з мотивів, викладених в апеляційній скарзі, колегія суддів не вбачає.
За викладеного апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а судове рішення залишенню без змін.
Керуючись ст. ст. 268, 367, 368, 374, 375, 381-384 ЦПК України, колегія суддів,
п о с т а н о в и в :
Апеляційну скаргу Черкаського обласного військового комісаріату, залишити без задоволення.
Рішення Соснівського районного суду м. Черкаси від 17 жовтня 2017 року залишити без задоволення.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена до суду касаційної інстанції у касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня її проголошення.
Головуючий Л.І. Василенко
Судді : О.В. Карпенко
Т.Л. Фетісова
Повний текст постанови виготовлено 17 січня 2018 року.