
м. Лиман Справа № 236/3756/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 січня 2018 року суддя Краснолиманського міського суду Донецької області, ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли від Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв*язку та інформатизації про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, який не працює, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, який зареєстрований та фактично мешкає за адресою: вул. Ахсарова, 13/336, м. Харків,
за ч. 1 ст. 146 КУпАП, розглянуто у відсутності порушника,
В С Т А Н О В И Л А:
22.12.2017 до Краснолиманського міського суду Донецької області надійшов матеріал про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за ст. 146 ч. 1 КУпАП (протокол № 85 від 29.11.2017).
29.11.2017 о 10:00 годин, в ході перевірки дотримання вимог Закону України "Про радіочастотний ресурс України" щодо наявності дозвільних документів на експлуатацію радіоелектронних засобів, встановлені наступні порушення правил експлуатації радіоелектронних засобів, а також користування радіочастотним ресурсом України, виявлений громадянин ОСОБА_2, який 29.11.2017 здійснював експлуатацію трьох стаціонарних радіоелектронних засобів радіозв*язку у системі передачі даних використанням шумоподібних сигналів радіотехнології "широкосмуговий радіодоступ" типу Nano Bridge M5, Nano Beam M5 та Nano Station M5, за адресою: вул. Свердлова, 23, м. Лиман, Донецької області, та користувався радіочастотним ресурсом України без відповідних дозволів на експлуатацію виданих УДЦР, що є порушенням ч. 2 ст. 30, ч. 1 ст. 42 Закону України "Про радіочастотний ресурс України", тобто вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 146 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_2 не прибув, просить справу розглянути без його участі, про що суду надав відповідну заяву.
Повно та всебічно дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_2 вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 146 КУпАП.
Частиною 1 статті 146 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил реалізації, експлуатації радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв будь-якого виду і призначення, а так само користування радіочастотним ресурсом України без належного дозволу чи ліцензії або з порушенням правил, які регулюють користування радіочастотним ресурсом України.
Факт порушення правил експлуатації радіоелектронних засобів та користування радіочастотним ресурсом України без відповідних дозволів громадянином ОСОБА_2 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 85 від 29.11.2017, направленням на проведення спільних заходів щодо виявлення та припинення порушень закондавства України у галузі зв*язку від 24.11.2017, актом проведення спільних заходів щодо перевірки дотримання законодавства України у галузі зв*язку від 30.11.2017, протоколами №№ 29112017/5398, 29112017/5399, 29112017/5400 від 29.11.2017 інструментальної оцінки характеристик виявленого незаконно діячого РЕЗ, ВП (НДП) та спектограмами до них, протоколом огляду і вилучення речей від 29.11.2017, протоколом № 4 від 21.11.2017 засідання координаційної комісії щодо виявлення та припинення порушень законодавства України в галузі зв*язку, поясненнями ОСОБА_2 у протоколі.
За встановлених фактичних обставин справи, беззаперечно встановлено, що ОСОБА_2 вчинив правопорушення, передбачене ст. 146 ч.1 КУпАП, оскільки вищезазначені факти його вини є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в доказах, які містяться в матеріалах справи, що були повно та всебічно досліджені під час судового засідання.
Згідно положень ст. 23 КУпАП України, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
На виконання вимог ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на порушника за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 146 ч.1 КУпАП, враховую характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу порушника: вік та соціальне положення, ступінь його вини та відношення до скоєного адміністративного правопорушення.
За таких обставин, дотримуючись принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення та заходом державного примусу, за умов відсутності негативних наслідків скоєного адміністративного правопорушення, вважаю за необхідне та достатнє застосувати до порушника адміністративне стягнення, в межах санкції статті, у виді штрафу, без конфіскації засобів радіозв*язку оскільки саме такий вид стягнення, враховуючи вищевикладені обставини, буде достатньою мірою відповідальності для виховання особи, що вчинила дане адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також в повній мірі забезпечить запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, та повністю відповідатиме меті його застосування.
Також відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника стягується судовий збір в розмірі 352,40 гривень.
Керуючись ст. 146 ч.1, 283-284 КУпАП,
П О С Т А Н О В И Л А:
Визнати винним ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 146 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі 340,00 (триста сорок грн. 00 коп.) гривень, без конфіскації засобів радіозв*язку (Код платежу: 21081100, Рахунок: 31111106700564, Державний бюджет м. Лиман, банк одержувача ГУ ДКУ в Донецькій області, ОКПО: 37894853, МФО: 834016).
У разі не сплати штрафу в добровільному порядку, штраф підлягає стягненню в примусовому порядку в сумі 680,00 (шістсот вісімдесят грн. 00 коп.) гривень.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, на користь держави (р/р: 31215206700564, ЄДРПОУ: 37894853, МФО: 834016, отримувач: Краснолиманський УК/отг м. Лиман/22030101, Банк отримувача: ГУДКУСУ у Донецькій області; код бюджетної класифікації доходів: 22030101 Судовий збір (Державна судова адміністрація, 050), пункт 5) судовий збір в розмірі 352,40 (триста п*ятдесят дві грн. 40 коп.) гривень.
Постанова може бути оскаржена в Апеляційний суд Донецької області, шляхом подачі апеляційної скарги через Краснолиманський міський суд Донецької області протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя -