
Справа № 577/1/18
Провадження № 3/577/23/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"11" січня 2018 р. м. Конотоп
Конотопський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого судді Буток Т.А.
при секретарі Кузнєцовій О.Л.
з участю прокурора Данилюка А.А.
розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Сумській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, не працюючого, депутата Попівської сільської ради Конотопського району, паспорт МА706504, виданий Конотопським РВ УМВС України в Сумській області, ІДН №3030815738,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, є депутатом Попівської сільської ради Конотопського району Сумської області та суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення.
Будучи субєктом декларування відповідно до ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання орупції», являючись субєктом відповідальності за правопорушення, повязані з корупцією, відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», всупереч вимогам вказаного Закону, несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, за 2016 рік, а саме: строк подання до 01.05.2017 року, дата фактичного подання 10.09.2017 року.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину свою у вчиненні правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, визнав повністю, підтвердивши, що вчинив його при вищевикладених обставинах, щиро розкаявся, при цьому пояснив, що деякій час бів відсутнім за місцем проживання, а також не подав декларацію в строк з технічною несправністю сайту НАЗК.
Прокурор у судовому засіданні вважає вину ОСОБА_1 доведеною в повному обсязі, тому він підлягає відповідальності за ч.1ст.172-6 КУпАП.
Суд, заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, тому він підлягає притягненню до адміністративної відповідальності з наступних підстав.
Постановою старшого слідчого Конотопського ВП ГУНП в Сумській області закрито кримінальне провадження №42017201170000122 від 04.08.2017 року за відсутністю в діяннях складу кримінального правопорушення, передбаченого ст.366-1 КК України.
Відповідно до протоколу про результати виборів депутатів Попівської сільської ради у багатомандатному виборчому окрузі на чергових виборах депутатів місцевих рад сільських, селищних, та, міських голів від 25 жовтня 2015 року, депутатом обрано ОСОБА_1
Згідно ч. 2 ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» та ч. 1 ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.
Відповідно до постанови Попівської сільської виборчої комісії від 28.10.2015 року «Про підсумки виборів депутатів сільської ради, а також про підсумки виборів сільського голови с. Попівка», ОСОБА_1 обрано депутатом Попівської сільської ради.
Отже, згідно п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є субєктом відповідальності за вчинення правопорушення, повязаного з корупцією.
Згідно п.п. 1 п. 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016 року, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 року за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016 року, Національне агентство з питань запобігання корупції (за текстом - НАЗК) визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» (далі-Закон) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи;
Так, до першого етапу - з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 року для декларацій (повідомлень) та суб’єктів декларування, щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці.
Другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Крім цього, згідно п. 2 вказаного Рішення, зазначена у пункті 1 цього рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно вимог п. 6 розділу II Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно цього Закону подають декларацію вперше продовжено до 1 травня 2017 року.
ОСОБА_1 подав декларацію до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповановажених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, 10.09.2017 об 17:55 год., що підтверджується наданою відповідно до листа адміністративного департаменту НАЗК роздруківкою послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповановажених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
Таким чином, з моменту вступу у дію Рішення НАЗК № 2 від 10.06.2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016 року, депутат Попівської сільської ради Сумської області ОСОБА_1 несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, хоча мав рівні можливості з іншими декларантами (які за таких же умов подали декларацію своєчасно), не був позбавлений можливості заповнити та подати декларацію в будь-який із місяців, що передував травню 2017 року, що могло б бути виправданням з урахуванням вказаних обставин. Пропуск строку на подачу декларації не є поважною причиною, у тому числі нестабільної роботи Реєстру, оскільки така нестабільність була не постійною, що в цілому не виключало реальну можливість подати декларацію.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.
Приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, враховуючи сімейний та матеріальний стан, обставину, що пом'якшують відповідальність, якою суд визнає повне визнання своєї провини, суд приходить до висновку про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу.
На думку суду, саме такий вид стягнення буде достатньою і необхідною мірою відповідальності для запобігання вчиненню нових правопорушень.
Керуючись Законом України «Про запобігання корупції», ст. ч.1 ст. 172-6, п.1 ч.1 ст. 284 КпАП України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) грн. 40 коп. на користь держави на рахунок: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: 31215256700001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Сумської області через Конотопський міськрайонний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: ОСОБА_2