ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
03 січня 2018 року м. Київ № 826/17880/17
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Васильченко І.П., ознайомившись із позовною заявою і доданими до неї матеріалами
за позовом
Хотянівської сільської ради Вишгородського району Київської області
до
третя особа:
Державної служби геології та надр України,
Державної комісії України по запасах корисних копалин
Товариство з обмеженою відповідальністю «Надра ресурс»
про
визнання протиправними та скасування наказу щодо надання спеціального дозволу, спеціального дозволу на користування надрами, протоколу ДКЗ України про затвердження запасів корисних копалин,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду м.Києва звернулась Хотянівська сільська рада Вишгородського району Київської області із позовом до Державної служби геології та надр України, Державної комісії України по запасах корисних копалин, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «Надра ресурс» про визнання протиправними та скасування наказу щодо надання спеціального дозволу, спеціального дозволу на користування надрами, протоколу ДКЗ України про затвердження запасів корисних копалин.
Ознайомившись із позовною заявою позивача, суд встановив, що вона не відповідає вимогам ст. ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на наступне.
Відповідно до пунктів 2, 3, 11 ч. 5 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Окрім того, в позовній заяві зазначається ціна позову та власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Однак, позивачем в позовній заяві всупереч наведеним вище нормам не зазначено ідентифікаційного коду позивача, відповідачів, відомостей про відсутність аналогічного спору.
Позовна заява не містить розрахунку ціни позову, а саме: кількості заявлених позовних вимог, їх характеру (майновий чи немайновий) та їх розрахунку.
Наведене дає суду підстави дійти висновку про невідповідність поданої позовної заяви вимогам, передбаченим п.п. 2, 3, 11 ч. 5 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України.
Таким чином, позивачу необхідно оформити позовну заяву відповідно до приписів ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України та надати суду примірник уточнюючого позову із усунутими недоліками, в тому числі і примірники для сторін.
Відповідно до ч. 3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року N 3674-VI (надалі – Закон N 3674-VI) судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв’язку.
Ставки сплати судового збору встановлено ч. 2 ст. 4 Закону N 3674-VI, відповідно до якої встановлюється ставка судового збору за подання позовної заяви немайнового характеру юридичною особою - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно абз. 4 ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» з 1 січня 2017 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1600 гривень.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону N 3674-VI за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Аналіз вищенаведених положень свідчить про те, що особа, яка звертається до суду з адміністративним позовом повинна сплачувати судовий збір, крім осіб, яким надаються пільги щодо такої сплати. Доказом сплати судового збору є належним чином оформлений платіжний документ.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем заявлено три позовні вимоги немайнового характеру, а тому судовий збір має бути сплачений в сумі 1600*3=4800,00 грн.
Разом з тим, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», який набрав чинності 01.09.2015 р., статтю 9 Закону України «Про судовий збір» доповнено нормою, відповідно до якої суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України. Судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
У зв'язку із цим суд повинен перевірити, щоб платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою, що додаються до позовної заяви (заяви, скарги), містили відомості про те, за яку саме позовну заяву (заяву, скаргу, дію) сплачується судовий збір, а також перевірити зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Отже, лише за умов подання суду належним чином оформленого платіжного документу та за наявності доказів зарахування судового збору до Державного бюджету України, суд відкриває провадження у справі.
Так, позивачем, разом із адміністративним позовом, подано квитанцію про сплату судового збору № 2 від 09.11.2017 р. на суму 4800,00 грн.
Проте, судом встановлено, що станом на 03.01.2018 р. Діловодство спеціалізованого суду (ДСС) містить відомості про сплачений позивачем судовий збір, згідно квитанції № 2 від 09.11.2017 р. на суму 4800,00 грн., який зараховано у справі № 826/14572/17 суддя Шевченко Н.М.
Статистична картка справи № 826/14572/17 містить відомості про зарахування судового збору, згідно наведеного вище платіжного документа, до Державного бюджету України. Отже, зарахування судового збору, згідно останнього по справі № 826/17880/17 є неможливим.
За таких обставин суд не може прийняти наявний в матеріалах справи платіжний документ як належний доказ сплати судового збору, а тому приходить до висновку, що станом на день звернення позивача до суду із позовною заявою по справі № 826/17880/17 ним не сплачено судовий збір.
Отже, позивачу необхідно усунути вказаний недолік позовної заяви, сплатити судовий збір та надати суду докази на підтвердження його сплати.
Слід звернути увагу на те, що позивач має право повернути вищевказаний платіжний документ, звернутися з ними до органів Казначейської служби та повернути сплачений ним судовий збір.
Таким чином на усунення недоліків позовної заяви, позивачу необхідно сплатити судовий збір та надати суду докази такої сплати, а також привести позовну заяву у відповідність до приписів ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити) (ч. 2 цієї ж статті).
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачеві часу для усунення недоліків.
Документи на усунення недоліків позовної заяви позивачу слід подати через канцелярію Окружного адміністративного суду м.Києва, яка знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Велика Васильківська, 81-А.
Керуючись статтями 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Встановити позивачу десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання даної ухвали.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч. 4 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя І.П. Васильченко