
Справа № 643/15948/17
Номер провадження 2-а/643/77/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.01.2018 Суддя Московського районного суду м. Харкова, ОСОБА_1, розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_2 до Адміністрації Державної прикордонної служби України, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про зобов’язання вчинити певні дії,
встановив:
11.12.2017 ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Адміністрації Державної прикордонної служби України, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про зобов’язання відповідачів вчинити певні дії щодо перерахунку пенсії.
Ухвалою Московського районного суду м. Харкова від 13.12.2017 по справі відкрито скорочене провадження.
29.12.2017 на адресу суду надійшло клопотання від Адміністрації Державної прикордонної служби України про передачу справи на розгляд до Харківського окружного адміністративного суду.
Суд, дослідивши матеріали справи прийшов до наступного.
Пунктом 10 ч.1 розділу 7 КАС України ( в редакції від 15.12.2017) передбачено, що справи у судах першої інстанції, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцію Кодексу.
Відповідно до ст. 20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Кодексом адміністративного судочинства України, в редакції від 15.12.2017 року, не визначено алгоритму дій суду у випадку подання позову із порушенням правил предметної підсудності, в зв'язку із чим, відповідно до положень ч.6 ст. 7 КАС України суд вважає за доцільне застосувати аналогію закону.
Згідно ч. 6 ст. 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.
Пунктом 2 ч.1ст. 29 КАС України передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
З огляду на вищевикладене суд приходить до висновку про наявність підстав для передання вказаного адміністративного позову за підсудністю до Харківського окружного адміністративного суду
Керуючись ч.6 ст. 7, ст.20, п.3 ч.1 ст. 29, 295, п. 12 ч.1 розділу 7, КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Адміністрації Державної прикордонної служби України, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про зобов’язання вчинити певні дії, передати на розгляд до Харківського окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Харківського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання ухвали.
Суддя Московського районного
суду м. Харкова Т.В. ОСОБА_1