
ВЕРХОВНИЙ СУД
УХВАЛА
28.12.2017 Київ К/9901/533/17 820/3006/17
Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Шипуліної Т.М. розглянув матеріали касаційної скарги Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 09.10.2017 та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 13.12.2017 у справі № 820/3006/17 за позовом Публічного акціонерного товариства «КОНЦЕРН АВЕК ТА КО» до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про скасування податкового повідомлення-рішення,
В С Т А Н О В И В:
Публічне акціонерне товариство «КОНЦЕРН АВЕК ТА КО» звернулось до адміністративного суду з позовом до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 24.04.2017 № 0041501200.
Харківський окружний адміністративний суд постановою від 09.10.2017 адміністративний позов задовольнив у повному обсязі.
Харківський апеляційний адміністративний суд ухвалою від 13.12.2017 (повний текст складено 18.12.2017) залишив постанову Харківського окружного адміністративного суду від 09.10.2017 без змін.
Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби звернувся 13.12.2017 до суду касаційної інстанції з касаційною скаргою на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 09.10.2017 та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 13.12.2017.
Законом України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03.10.2017 № 2147-VIII, який набрав чинності 15.12.2017, внесено зміни до Кодексу адміністративного судочинства України шляхом викладення його в іншій редакції.
Відповідно до підпункту 12 пункту 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII, який набрав чинності 15.12.2017) заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
При вирішенні питання про відповідність касаційної скарги вимогам Кодексу адміністративного судочинства України в редакції, чинній на час подання касаційної скарги, судом встановлено таке.
Відповідно до частини четвертої статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, чинній на час подання касаційної скарги) касаційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.
Згідно з частиною першою статті 56 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, чинній на час подання касаційної скарги) сторона, а також третя особа в адміністративній справі можуть брати участь в адміністративному процесі особисто і (або) через представника.
Частиною сьомою статті 56 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, чинній на час подання касаційної скарги) визначено, що законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Відповідно до частини третьої статті 58 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, чинній на час подання касаційної скарги) довіреності від імені особи публічного права видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те особи і засвідчуються печаткою такої особи публічного права (за наявності).
Оригінали довіреностей або засвідчені підписом судді копії з них приєднуються судом до справи (частина перша статті 58 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, чинній на час подання касаційної скарги)).
Касаційну скаргу у справі № 820/3006/17 від імені Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби підписано представником відповідача - ОСОБА_2.
До касаційної скарги додано не оригінал документа на підтвердження повноважень ОСОБА_2, а копію такого документа - копію довіреності Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби від 24.03.2017, засвідчену самою ОСОБА_2
Доказів наявності в ОСОБА_2 встановлених законом повноважень щодо засвідчення копії довіреності для суду касаційної інстанції не надано.
Таким чином, додана до касаційної скарги відповідачем копія довіреності не є документом, що посвідчує повноваження ОСОБА_2 на представництво Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби.
Крім того, додана до касаційної скарги довіреність Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби від 24.03.2017 підписана виконуючою обов'язки начальника ОСОБА_3, проте наказ на її призначення виконуючою обов'язки начальника відповідачем не надано.
Згідно з частиною п'ятою статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, чинній на час подання касаційної скарги) до касаційної скарги додається також документ про сплату судового збору.
До касаційної скарги відповідач не додав документа про сплату судового збору.
Органи доходів і зборів не належать до суб'єктів, визначених у статті 5 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (в редакції, чинній на час подання касаційної скарги), які звільнені від сплати судового збору.
Відповідно до підпункту 3 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (в редакції, чинній на час подання касаційної скарги) за подання касаційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Згідно з частиною першою статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (в редакції, чинній на момент звернення до суду з позовом - липень 2017 року) судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Станом на 01.01.2017 прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1600 грн. (стаття 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 № 1801-VIII).
Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (в редакції, чинній на час подання позову - липень 2017 року) за подання адміністративного позову майнового характеру юридичною особою ставка становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У справі подано позовну заяву майнового характеру - загальна оспорювана сума за податковим повідомленням-рішенням від 24.04.2017 № 0041501200 становить 30637,04 грн.
Таким чином, судовий збір за подання до адміністративного суду вказаного позову складає 30637,04 грн. х 1,5% = 459,56 грн., але не може бути меншим ніж 1600 грн.
Отже, судовий збір, який відповідач повинен сплатити при поданні касаційної скарги, становить: 1600,00 грн. х 120% = 1920,00 грн.
Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів: УДКСУ у Печерському районі. Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897. Банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві. Код банку отримувача (МФО): 820019. Рахунок отримувача: 31213207700007. Код класифікації доходів бюджету: 22030102. Призначення платежу: «;101;___ код клієнта за ЄДРПОУ; судовий збір за позовом ____ у справі №____, Верховний Суд».
Згідно з частиною другою статті 332 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 330 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу, частиною першою якої передбачено залишення позовної заяви без руху із зазначенням її недоліків, способу та строку для їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, касаційну скаргу необхідно залишити без руху, встановивши строк, протягом якого Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби має усунути вказані недоліки та надати суду касаційної інстанції:
- оригінал документа на підтвердження повноважень ОСОБА_2 або копію такого документа, засвідчену у визначеному законом порядку;
- наказ на призначення ОСОБА_3 виконуючою обов'язки начальника Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби;
- документ про сплату судового збору за подання касаційної скарги у встановленому законом порядку та розмірі.
Керуючись статтею 332, підпунктом 12 пункту першого Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В :
1. Касаційну скаргу Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 09.10.2017 та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 13.12.2017 у справі № 820/3006/17 за позовом Публічного акціонерного товариства «КОНЦЕРН АВЕК ТА КО» до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про скасування податкового повідомлення-рішення - залишити без руху.
2. Встановити відповідачу строк для усунення недоліків касаційної скарги у десять днів з дня вручення йому копії ухвали про залишення касаційної скарги без руху.
3. Направити відповідачу копію ухвали про залишення касаційної скарги без руху для виконання.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.М. Шипуліна