Справа № 2-а-7171/09/1570
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 листопада 2009 року 18 год. 12 хв. м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Корой С.М.
при секретарі судового засідання Красних І.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом прокурора м.Іллічівська Одеської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у сумі 510 гривень на користь державного бюджету, суд,-
В С Т А Н О В И В :
Прокурор м.Іллічівська Одеської області звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовом в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до ОСОБА_1 в якому позивач просить стягнути з ОСОБА_1 штрафні (фінансові) санкції в сумі 510 гривень на користь державного бюджету, збір та витрати на інформаційно технічне забезпечення судового процесу.
У позові вказано, що при проведенні перевірки стану дотримання законодавства про автомобільний транспорт встановлено, що відповідач ОСОБА_1, порушив вимоги законодавства про автомобільний транспорт. На підставі ч.1 абз.4 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" до ОСОБА_1 застосовані фінансові санкції в сумі 510 гривень. Вiдповiдно до п.28 Порядку здійснення контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. №1567 фінансова санкція повинна бути перерахована на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій. До теперішнього часу фінансові санкції відповідачем не сплачені.
Вiдповiдач відповідно до акту №000960 вiд 22.04.08 р., у поясненнях про причини вчинення порушення пояснив, що ліцензію зобовязується оформити (копія а.с. 6).
21.05.08р. територіальним управлінням винесено постанову №050130 "Про застосування фінансових санкцій", у відповідності з якою до відповідача ОСОБА_1 застосовано фінансові санкції у сумі 510 гривень.
Відповідачу направлено постанову про застосування до нього фінансових санкцій з вимогою сплатити штраф, проте відповідачем проігноровано вимоги контролюючого органу, оскільки до часу звернення позивача з адміністративним позовом до суду, фінансові санкції до державного бюджету не сплачено.
В судовому засіданні судом прийнята часткова відмова представника прокуратури м.Іллічівська та представника Головної державної інспекції на автомобільному транспорті від адміністративного позову в частині стягнення з відповідача збору та витрат на інформаційно технічне забезпечення судового процесу та закрито провадження в цій частині.
Поряд із цим, в судовому засіданні представник прокуратури та представник Головної державної інспекції на автомобільному транспорті звернули увагу суду на зміну та уточнення обгрунтування підстав заявленого адміністративного позову, вказавши, що при проведенні перевірки стану дотримання законодавства про автомобільний транспорт встановлено, що в Одеській області, в м.Іллічівськ, по вул. Парковій, 4, вiдповiдач ОСОБА_1, порушив вимоги ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт", здійснюючи експлуатацію легкового автомобіля облаштованого, як таксі, без наявності ліцензійної картки та просили суд стягнути з відповідача на користь державного бюджету штраф у сумі 510 гривень.
Відповідач у судовому засіданні заперечував проти задоволення позову. В обґрунтування своєї позиції він зазначив, що його автомобіль під час здійснення перевірки не володів ознаками таксі, як зазначено в акті та передбачено в Законі України «Про автомобільний транспорт», на підтвердження чого надав до суду фото свого автомобіля. Також відповідач вказав, що не отримував повідомлення про розгляд його справи у Головній державній інспекції на автомобільному транспорті, як вказано в позові.
Судом під час судового розгляду досліджені наступні докази:
- реєстр рекомендованих поштових відправлень, квитанція та повідомлення про вручення поштового відправлення (копія а.с.5, 38, 39);
- акт №000960 від 22.04.2008 року про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом (копія а.с.6);
- запрошення відповідача на розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт від 12.05.08 року №221043/02 (копія а.с.7);
- постанова про застосування фінансових санкцій №050430 від 21.05.2008 року (копія а.с.8);
- супровідний лист від 21.05.08р. №21183/02 відповідачу про направлення на його адресу копії постанови №050130 (копія а.с.37);
- заява ОСОБА_1 до суду від 16.11.2009 року (а.с.31);
- фото автомобіля НОМЕР_1 ( копія а.с.33-36).
Розглянувши подані документи та матеріали, заслухавши пояснення представника прокуратури, представника позивача та відповідача з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області при виконанні повноважень з контролю дотримання законодавства України про автомобільний транспорт встановило порушення, а саме: при перевірці 22.04.08 року в Одеській області, в м.Іллічівськ, по вул. Парковій, 4, відповідач ОСОБА_1 , порушив вимоги ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт", здійснюючи експлуатацію легкового автомобіля облаштованого, як таксі, без наявності ліцензійної картки, що підтверджується актом перевірки №000960 від 22.04.08 року (копія а.с.6).
21.05.08р. територіальним управлінням винесено постанову №050430 "Про застосування фінансових санкцій", у відповідності з якою до відповідача ОСОБА_1 застосовано фінансові санкції у сумі 510 грн. (копія а.с.8).
Вiдповiдач у добровільному порядку зазначений штраф не сплатив.
Саттею 39 Закону України "Про автомобiльний транспорт" встановлено, що для фізичної особи, яка здійснює перевезення пасажирів на таксі необхідна наявність у водія ліцензії, посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та інших документів передбачених законодавством України.
Відповідно до ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлено відповідальність за порушення законодавства про автомобільний транспорт та передбачено, що від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про накладення стягнень у вигляді штрафів за встановлені порушення мають - посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, а також встановлено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт передбачено застосування до автомобільних перевізників санкцій за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки у вигляді штрафу у розмiрi тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Суд критично оцінює та не приймає як неправові посилання відповідача на те, що при складанні акту акт №000960 від 22.04.2008 року проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом він не здійснював перевезення пасажирів, а так само не здійснював експлуатацію легкового автомобіля облаштованого як таксі. Враховуючи, що відповідачем до суду надано фото автомобіля номерний знак та марка якого відповідають номерному знаку та марці автомобіля зазначеному в акт №000960 від 22.04.2008 року на якому хоча і відсутні передбачені Законом України "Про автомобiльний транспорт" розпізнавальні знаки таксі, проте з усіх сторін на автомобілі наявна реклама телефонного номеру виклику таксі. На досліджених судом фото не зазначено дати їх виготовлення, так і відповідач у судовому засіданні не зміг вказати коли виготовлено зазначені фото та надати до суду відповідні докази. З огляду на зазначені обставини суд вважає заперечення відповідача безпідставними та необґрунтованими.
Враховуючи вище викладене, а також, що в судовому засіданні доведено, що дійсно мало місце порушення законодавства про автомобільний транспорт з боку відповідача , суд вважає, що позовні вимоги є законними, обґрунтованими, підтвердженими дослідженими у судовому засіданні доказами та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 2, 4, 6, 8-11, 69-71, 86, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов прокурора м.Іллічівська Одеської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у сумі 510 гривень на користь державного бюджету задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (68000, АДРЕСА_1) на користь державного бюджету на р/р 31115106700015 м.Іллічівськ, банк ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011, отримувач: ГУДКУ в Одеській області, код 23215045, код платежу: 21081100 фінансові санкції в сумі 510 ( пятсот десять) гривень.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або подання апеляційної скарги у строк встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний суддею 18.11.2009 року.
Суддя Корой С.М.
Справа № 2-а-7171/09/1570
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(вступна та резолютивна частина)
16 листопада 2009 року 18 год. 12 хв. м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Корой С.М.
при секретарі судового засідання Красних І.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом прокурора м.Іллічівська Одеської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у сумі 510 гривень на користь державного бюджету, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов прокурора м.Іллічівська Одеської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у сумі 510 гривень на користь державного бюджету задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (68000, АДРЕСА_1) на користь державного бюджету на р/р 31115106700015 м.Іллічівськ, банк ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011, отримувач: ГУДКУ в Одеській області, код 23215045, код платежу: 21081100 фінансові санкції в сумі 510 ( пятсот десять) гривень.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або подання апеляційної скарги у строк встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Корой С.М.