Постанова № 7142275, 02.12.2009, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.12.2009
Номер справи
11236/09/1570
Номер документу
7142275
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №2-а-11236/09/1570

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 грудня 2009 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі :

головуючого судді Потоцької Н.В.

при секретарі Заліській Л.В.

за участю сторін:

представника прокуратури Кащенко В.А.

представника позивача (за довіреністю) Коржова Г.С.

представника відповідача не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом заступника прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Одеси до фізичної особи підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості в сумі 7624,52 грн., суд, -

ВСТАНОВИВ:

З позовом до суду звернувся заступник прокурора в Київському районі м. Одеси в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Одеси і вказав, що ФОП ОСОБА_3 у відповідно до ст.ст. 14, 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.03 року № 1058-ІV є страхувальником та платником страхових внесків, та має заборгованість зі сплати страхових внесків у сумі 7 624, 52 грн..

Відповідно до ст.ст. 19, 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», яка затверджена постановою Правління Пенсійного фонду України 19.12.2003р. № 21-1 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16.01.04р. за № 64/8663, платника зобов'язано самостійно нараховувати, обчислювати, та сплачувати страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування згідно встановлених законодавством строків і тарифів.

Згідно отриманого розрахунку Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Одеси, станом на 01.09.2009 борг підприємця по сплаті фінансових санкцій до управління складає 6218, 31 грн. та нарахованої пені у сумі 1406,21 грн. що і стало підставою для звернення до суду з позовом.

Просить задовольнити позов у повному обсязі.

Відповідач повідомлявся судом про дату, час та місце розгляду справи належним чином, про що свідчать поштові повідомлення № 1295125, № 1309908 отримані відповідачем (а/с- 20, 28).

Однак, заперечень по суті позовних вимог відповідач не надав, представника в судове засідання не направив. Процесуальними правами та обовязками, передбаченими ст. 49 КАС України, не скористався.

З урахуванням викладеного, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність відповідача за наявними в справі матеріалами.

Відповідно до пункту 1 «Положення про Пенсійний фонд України», затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 № 121/2001, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообовязкового державного пенсійного страхування, провадить збирання, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України.

Відповідно до покладених на нього завдань управління контролює надходження страхових внесків та інших платежів до фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів та інших документів щодо правильності обчислення та сплати страхових внесків, цільового використання коштів фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій.

Відповідно до ст.ст.19, 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», яка затверджена постановою Правління Пенсійного фонду України 19.12.2003р. № 21-1 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16.01.04р. за № 64/8663 платника зобов'язано самостійно нараховувати, обчислювати, та сплачувати страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування згідно встановлених законодавством строків і тарифів.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_3 зареєстрований та перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Київському районі м. Одеси як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, реєстраційний номер НОМЕР_1.

Згідно розрахунку станом на 01.09.2009 борг підприємця по сплаті фінансових санкцій до управління складає 6218, 31 грн. та нарахованої пені у сумі 1406,21 грн.

Відповідно до частини 2 статті 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.03 року № 1058-ІV суми страхових внесків своєчасно не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (недоїмка).

Відповідно до пункту 5 частини 9 статті 106 Закону за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. При цьому виноситься рішення. Підставою для прийняття відповідного рішення є акт про виявлене порушення, складений у вільній формі (п.п. 9.3.5 Інструкції).

Рішення про застосування фінансових санкцій повинно прийматися на підставі Акту про виявлене порушення в якому відображено у відповідності до закону підставу застосування фінансової санкції, що мотивує її застосування позивачем.

Судом встановлено, що позивачем винесені рішення № 1315 від 19.05.2009 р., № 1314 від 18.05.2009 р., № 1313 від 17.05.2009 р. про застосування фінансових санкцій, але позивачем в судовому засіданні не надано належних доказів які слугували підставою застосування цих санкцій до ФОП ОСОБА_3.

Відповідно до ч.4 ст.71 КАС України суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

Частиною 3 статті 106 Закону передбачено, що територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки.

Судом встановлено, що відповідач повідомлявся про наявність зазначеного боргу про що, свідчить повідомлення № 336025 яке отримане 21.05.2009 р. (а/с-13).

Суд наголошує, що стаття 19 Конституції України зобов'язує орган влади діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Як вбачається із ст. 2 ч. 3 КАС України у справах щодо рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Суд вважає, що при винесенні рішень про застосування фінансових санкцій позивач у відповідності до чинного Закону повинен був робити це на підставі Акту встановленого порушення, але суду цей документ не був наданий.

Статтями 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.

Приймаючи до уваги викладене та враховуючи, що позивачем обгрунтовано та підтверджено належним чином позовні вимоги щодо стягнення заборгованості у сумі 7624, 52 грн. гривень, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню повністю

Керуючись ст. ст. 6-8, 72, 86, 158-163, 167 КАС України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_3 заборгованість у сумі 7 624, 52 грн. на користь Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Одеси на р/р 256013013695, банк ВАТ «Державний ощадний банк України» МФО 328845, код ЄДРПОУ 20990714 .

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.5 ст. 186 КАС України.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний суддею 07.12.2009 року.

Суддя Потоцька Н.В.