ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-6043/09/1370
01 грудня 2009 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Качур Р.П.
За участю секретаря судового засідання Дрозди І.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом прокурора Пустомитівського району Львівської області в інтересах держави Міністерства транспорту та звязку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області до Субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій в розмірі 1700 грн
з участю представників:
прокурора Львівської області Мельничука Ю.І. посвідчення № 54
від позивача: не зявилися
від відповідача: не зявилися
ВСТАНОВИВ:
25 вересня 2009 року прокурор Пустомитівського району Львівської області звернувся до Львівського окружного адміністративного суду в інтересах держави Міністерства транспорту та звязку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області з позовом до Субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій в розмірі 1700 грн
В обґрунтування своїх вимог покликається на те, що постановою про застосування фінансових санкцій № 030521 від 26 травня 2009 року т.в.о. начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області було застосовано фінансові санкції до субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 за порушення ст.ст. 39 та 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" в сумі 1700 грн. Дана постанова не оскаржувалась, в установлений термін сума фінансових санкцій сплачена не була. Відтак, цю суму слід стягнути з відповідача в користь державного бюджету.
Відповідач в судове засідання не зявився, хоча був повідомлений про час та місце судового розгляду справи, заяви про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило.
За таких обставин суд вважає за можливе розглядати справу у відсутності представника відповідача на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Заслухавши прокурора Львівської області, представника позивача, розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
19 травня 2009 р. працівниками територіального управління головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів та вантажно автомобільним транспортом ПП ОСОБА_2, за результатами перевірки прийнято Акт № 133449 від 19.05.2009 про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання субєктом господарювання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Перевіркою встановлено, що надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів здійснювались без оформлення документів, перелік яких визначений ст.ст. 39, 48 Законом України «Про автомобільний транспорт», а саме відсутня ліцензійна картка.
На підставі вказаного акту № 133449 від 19.05.2009 р. винесено Постанову № 030512 від 26.05.09 р. про застосування фінансових санкцій в розмірі 1700 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абз. 3 ст.60 закону України «Про внесення змін до закону України» про автомобільний транспорт» , а саме при наданні авто послуг відсутня ліцензійна картка.
Статтею 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», встановлено, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і предявляти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху документи, на підставі яких виконують вантажі перевезення. Документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: для автомобільного перевізника ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Статтею 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" в ред. від 23.02.2006 року № 3492-IV, з наступними змінами, встановлюється відповідальність за порушення законодавства про автомобільний транспорт. Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Враховуючи те, що відповідачем здійснювались перевезення пасажирів та вантажів без оформлення ліцензійної картки, що є порушенням ст. ст. 39, 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
Пунктом 4 ст. 94 КАС України встановлено, що у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідач фізична чи юридична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі ст. 39, 48, 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" в ред. від 23.02.2006 року № 3492-IV, з наступними змінами, ст. ст. 30, 36-1 Закону України "Про прокуратуру" та керуючись ст.ст. 17-19, 86, 94, 160-163 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 (с. Пикуловичі, Пустомитівський район, Львівська область) в користь обласного державного бюджету (ЗКПО 22406168, банк одержувча УДК у Львівській області МФО 825014 р/р 31117106700005, код платежу 21081100) фінансові санкції в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 07 грудня 2009 року
Суддя /підпис/ Р.Качур
З оригіналом згідно
Суддя Р.Качур