
Провадження № 2-а/359/491/2017
Справа № 359/10189/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 грудня 2017 року м. Бориспіль
Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Муранова-Лесів І. В., вивчивши адміністративний позов ОСОБА_1 до Бориспільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Київській області про визнання дій протиправними та зобов’язання призначити пенсію на пільгових умовах,-
встановив:
20.12.2017 до Бориспільського міськрайонного суду Київської області надійшла вище зазначена позовна заява, з проханням : визнати дії відповідача щодо відмови визначити пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до ст. 13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» протиправними; скасувати рішення від 21.06.2017 № 1668 про відмову у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п. «Б» ст. 13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення»; зобов’язати призначити пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до п. «Б» ст. 13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення», списку № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 року № 1173, списком № 2 затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 26.01.1991 року № 10 з дня його звернення до Бориспільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах. А саме з 01.05.2017 року.
Вивченням адміністративного позову встановлено, що він не підсудний Бориспільському міськрайонному суду Київської області, за наступних підстав.
Згідно ч. 1 ст. 20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про
реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Частиною 2 вказаної статті визначено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Відповідно до ч. 1 ст. 22 КАС України, місцеві адміністративні суди (місцеві загальні суди як адміністративні суди та окружні адміністративні суди) вирішують адміністративні справи як суди першої інстанції, крім випадків, визначених частинами другою - четвертою цієї статті.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо: при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи вище викладене, а також те, що адміністративний позов не підсудний Бориспільському міськрайонному суду Київської області, слід передати за підсудністю справу до Київського окружного адміністративного суду з урахуванням територіальної юрисдикції, визначеної ч.1 ст.25 КАС України.
Керуючись ст. ст. 20, 22,25, 29 КАС України –
ухвалив:
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Бориспільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Київській області про визнання дій протиправними та зобов’язання призначити пенсію на пільгових умовах – передати до Київського окружного адміністративного суду.
Ухвала судді може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п’ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя І. В. Муранова-Лесів