КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
13 травня 2017 року №810/1674/17
Суддя Київського окружного адміністративного суду Басай О.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про скасування рішення,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 з позовом до ОСОБА_2, в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення про заборону проведення реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо зміни відомостей відносно Краснослобідської сільської ради Обухівського району Київської області, які містяться у вказаному реєстрі від 22.11.2016, прийняте державним реєстратором ОСОБА_2.
Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за даним адміністративним позовом, суд зазначає наступне.
Згідно з пунктом 3 частини першої статті 106 КАС, у позовній заяві зазначається ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
У вступній частині позовної заяви позивач зазначив відповідачем ОСОБА_2. Однак, всупереч вимогам пункту 3 частини першої статті 106 КАС, позивач не вказав її посади і місця служби.
З огляду на вказане, в порядку усунення недоліків позовної заяви, позивачу необхідно надати уточнену позовну заяву, в якій зазначити посаду та місце служби ОСОБА_2.
Частиною другою статті 106 КАС встановлено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Позивач стверджує про протиправність рішення про заборону проведення реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо зміни відомостей відносно Краснослобідської сільської ради Обухівського району Київської області, які містяться у вказаному реєстрі від 22.11.2016, прийняте державним реєстратором ОСОБА_2, проте, не вказує номеру цього рішення, та всупереч частині другій статті 106 КАС, не додає його до позовної заяви. Також, у позовній заяві позивач посилається на рішення четвертої позачергової сесії 7 скликання депутатів Краснослобідської сільської ради Обухівського району Київської області від 12.04.2016 №1 та на заяву ОСОБА_3, на підставі якої відповідач вчинив реєстраційні дії, проте, не додає їх до позовної заяви.
При цьому, позивач не вказує, які фактичні дії були вчиненні ним для отримання вказаних доказів та, що перешкоджало отриманню таких доказів.
Частиною третьою статті 106 КАС встановлено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Судом встановлено, що не зважаючи на вимоги частини третьої статті 106 КАС, позивач до позовної заяви не додав копій всіх документів, які приєднуються до копії позовної заяви, для відповідача.
Також, частиною третьою статті 106 КАС визначено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з частиною другою статті 87 КАС, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Положеннями абзацу першого частини першої статті 3 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI (далі - Закон №3674-VI) визначено, що судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Частиною першою статті 4 Закону №3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Також, частиною другою зазначеної статті передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано, зокрема, фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (згідно з Законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", станом на 01.01.2017 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1600 грн.).
Відповідно до абзацу другого частини третьої статті 6 Закону №3674-VI, у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Частинами першою та другою статті 9 Закону №3674-VI встановлено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Із змісту позовної заяви випливає, що позивач заявив одну вимогу немайнового характеру. Отже, ставка судового збору за звернення до адміністративного суду з даним позовом становить 640,00 грн. (0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
Однак, порушуючи положення частини третьої статті 106 КАС, позивач до позовної заяви не додав документа про сплату судового збору.
Відповідно до вимог частини першої статті 108 КАС, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Зазначені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, у зв’язку з чим суд, враховуючи положення статті 108 КАС, вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачу часу для усунення недоліків позовної заяви.
Вказані недоліки повинні бути усунені позивачем у строк до 21.06.2017 шляхом подання до суду:
1) позовної заяви, оформленої у відповідності до приписів статті 106 КАС, а саме:
- вказати у позовній заяві посаду та місце служби відповідача,
- зазначити у позовній заяві номер рішення державного реєстратора, яке оскаржується.
У разі неможливості надання: копії рішення державного реєстратора, що оскаржується, копії рішення четвертої позачергової сесії 7 скликання депутатів Краснослобідської сільської ради Обухівського району Київської області від 12.04.2016 №1 та копії заяви ОСОБА_3, на підставі якої відповідач вчинив реєстраційні дії, зазначити, які саме докази не можливо надати та у зв'язку з чим.
- надати копію уточненої позовної заяви з копіями всіх документів, які приєднуються до неї, для відповідача;
2) документа про сплату судового збору за звернення до Київського окружного адміністративного суду (отримувач коштів - Київський окружний адміністративний суд, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37955989, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Київській обл. м.Київ, код банку отримувача (МФО) - 821018, рахунок отримувача - 31213206784001, код класифікації доходів бюджету - 22030101, призначення платежу - *;101;_(код клієнта за ЄДРПОУ), судовий збір, за позовом ОСОБА_1, Київський окружний адміністративний суд) з позовом немайнового характеру в розмірі визначеному статтею 4 Закону №3674-VI, а саме - 640,00 грн., разом з документом, який підтверджує зарахування такого судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 КАС, суд
у х в а л и в:
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про скасування рішення.
Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви до 21 червня 2017 року.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Басай О.В.