Рішення № 71345749, 28.12.2017, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.12.2017
Номер справи
803/1649/17
Номер документу
71345749
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 грудня 2017 року Справа № 803/1649/17

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого – судді Сорока Ю.Ю.,

розглянувши в місті Луцьку в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Волинській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДФС у Волинській області звернулося з позовом до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідач, будучи суб’єктом підприємницької діяльності, зобов’язаний своєчасно сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, визначених законодавством, однак за відповідачем рахується податковий борг з єдиного податку з фізичних осіб в сумі 3 184, 50 грн. Вжиті позивачем заходи щодо стягнення податкового боргу не спричинили його погашення, а тому позивач просить стягнути вказану суму заборгованості з відповідача.

В судове засідання представник позивача не прибув, проте подав клопотання від 28.12.2017 про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не прибув, при цьому повістка, яка надіслана рекомендованою кореспонденцією за адресою місцезнаходження, не була вручена відповідачу з незалежних від суду причин, а тому відповідно до приписів частини четвертої статті 124 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) слід вважати, що така повістка вручена належним чином.

Відповідно до частини дев’ятої статті 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Як визначено частиною четвертою статті 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Таким чином, оскільки в судове засідання учасники справи не прибули, хоча були належним чином були повідомлені про дату, час та місце судового розгляду, при цьому представником позивача заявлено клопотання про розгляд справи за його відсутності, а дану справу можливо розглянути і вирішити на основі наявних матеріалів, тому судовий розгляд справи здійснено в порядку письмового провадження, без фіксування адміністративного процесу технічними засобами.

Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 04.12.2015 була зареєстрована як суб’єкт підприємницької діяльності, перебувала на обліку як платник податків в Володимир-Волинській ОДПІ ГУ ДФС, з 01.01.2016 перебувала на спрощеній системі оподаткування (3 група). 15.08.2017 здійснено припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, що підтверджується витягом з інформаційних даних платника. (а.с.5-7)

Відповідно до підпункту 10.1.2 пункту 10.1 статті 10 Податкового кодексу України (далі – ПК України) єдиний податок відноситься до місцевих податків.

Згідно з пунктом 54.1 статті 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов’язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов’язання та/або пені вважається узгодженою.

Пунктом 293.1 статті 293 ПК України передбачено, що ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), та у відсотках до доходу (відсоткові ставки).

Відповідно до пункту 1 статті 293 ПК України фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць, зокрема для третьої групи платників єдиного податку – у відсотках до доходу (відсоткові ставки).

Судом встановлено, що за відповідачем рахується податковий борг по єдиному податку з фізичних осіб в сумі 3 184, 50 грн.

Податковий борг по єдиному податку з фізичних осіб виник в результаті самостійного нарахування грошового зобов’язання згідно поданих податкових декларацій №1600007618 від 02.11.2016 в сумі 457, 75 грн., №1700006513 від 30.01.2017 в сумі 1 083 грн., №1700012455 від 28.04.2017 в сумі 974, 25 грн. та №1700015080 від 02.08.2017 в сумі 669, 50 грн.(а.с.11-14)

Таким чином, станом на 26.10.2017 податковий борг відповідача по єдиному податку з фізичних осіб становить 3 184, 50 грн., що підтверджується також довідкою про наявність заборгованості по платежах до бюджету та розрахунком податкового боргу. (а.с.8-9)

Згідно із підпункту 14.1.175 статті 14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Пунктом 16.1 статті 16, пунктом 36.1 статті 36, пунктом 38.1 статті 38 ПК України передбачено, що платники податків зобов’язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом; податковим обов’язком визнається обов’язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом; виконанням податкового обов’язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов’язань у встановлений податковим законодавством строк.

Пунктом 95.1 статті 95 ПК України передбачено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

З метою погашення податкового боргу позивачем, сформовано та направлено податкову вимогу від 24.03.2017 №76115-03, однак вжиті контролюючим органом заходи не призвели до погашення податкового боргу (а.с.10).

Відповідно до пунктів 95.2, 95.3 статті 95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органом, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Пунктом 87.11 статті 87 ПК України визначено, що орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.

Враховуючи те, що за відповідачем рахується податковий борг, наявність якого підтверджується довідкою та розрахунком податкового боргу, зворотнім боком облікової картки платника, а вжиті контролюючим органом заходи не призвели до його погашення, тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги Головного управління ДФС у Волинській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу підлягають до задоволення, шляхом стягнення з ОСОБА_1 в дохід місцевого бюджету Нововолинської міської ради податкового боргу в розмірі 3 184, 50 грн.

Керуючись статтями 205, 229, 246, 255, 295 КАС України, на підставі Податкового кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 (45400, м. Нововолинськ, мікрорайон П’ятнадцятийАДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) в дохід місцевого бюджету Нововолинської міської ради податковий борг в сумі 3 184 (три тисячі сто вісімдесят чотири) гривні 50 копійок.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його складення.

Суддя Ю.Ю. Сорока