Постанова № 71273590, 27.12.2017, Ратнівський районний суд Волинської області

Дата ухвалення
27.12.2017
Номер справи
166/1428/17
Номер документу
71273590
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 166/1428/17

провадження № 3/166/634/17

ПОСТАНОВА

іменем України

27 грудня 2017 року смт.Ратне Суддя Ратнівського районного суду Волинської області Фазан О.З., з участю секретаря судового засідання - Приймачук О.М.,захисника - ОСОБА_1, особи ,яка склала протокол про адміністративні правопорушення - ОСОБА_2, розглянувши матеріали справи, які надійшли з Державної прикордонної служби України Північного регіонального управління Луцького прикордонного загону відділу прикордонної служби "Доманове", про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого, за ч. 1 ст.185-10 КУпАП, -

в с т а н о в и в:

02 грудня 2017 року о 23 год.10 хв. в міжнародному пункті пропуску через державний кордон України для автомобільного сполучення «Доманове» на території Млинівської сільської ради Ратнівського району Волинської області було затримано громадянина ОСОБА_3,який не виконав законну неодноразово повторювану вимогу прикордонного наряду «СПНПП» ст.прапорщика ОСОБА_2 припинити порушення прикордонного режиму,а саме:відезйомку в пункті пропуску,яка здійснювалося ним без відповідного погодження органами ДПСУ та прослідувати до службового приміщення пункту пропуску для складання процесуальних документів за ст.202 КУпАП, тобто вчинив правопорушення за ч.1 ст.185-10 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_3 вину не визнав. Підтримав подані письмові заперечення, де вказує, що вказаного правопорушення не вчиняв,просить провадження у справі закрити на підставі ч.1 ст. 247 КУпАП, звільнивши від адміністративної відповідальності у зв'язку із відсутністю в діях складу адмістративного правопорушення. Підтвердив,що за вказівкою посадової особи митниці для завершення митного оформлення попрямував у напрямку на в'їзний канал у пункті пропуску. Після цього його зупинив працівник прикордонної служби та заборонив рух на канал пропуску у напрямку в'їзд. Після цього , попрямував із ним у службове приміщення з метою фіксування порушення його прав увімкнув камеру на мобільному телефоні. Після цього його затримано на 3 години .

Особа, яка склала протокол про адміністративне правопорушення пояснила суду, що ОСОБА_3 без його дозволу, як працівника Державної прикордонної служби України під час виконання ним службових обов'язків ,пов'язаних з охороною державного кордону «СПНПП» ( старший прикордонних нарядів пункті пропуску), прослідував з виїзного каналу у пункті пропуску по території пункту пропуску на в'їзний канал,тим самим порушив Технологічну схему пропуску осіб, транспортних засобів та вантажів через державний кордон у міжнанародному пункті пропуску для автомобільного сполучення " Доманове", ст. 22 Закон України" Про державний кордон України" ,відмовлявся пройти до службового приміщення для складання процесуальних документів за ст. 202 КУпАП,відмовився надати паспорт, здійснював відеозйомку його, інших працівників,все на своєму шляху, за допомогою мобільного телефону з початку слідування по території пункту без дозволу його , дзвонив на телефон довіри Державної прикордонної служби України,після цього його затримано до 3 годин, про що складено процесуальні документи. Такими діями порушено прикордонний режим, громадський порядок ,так як він знімає у пункті пропуску в присутності інших громадян,що заборонено. Він неодноразово, разів п'ять, пояснював ОСОБА_3 припинити відеозйомку, а тому застосували спецзасоби на 10 хвилин,після чого припинена відеозйомка ним. Копію протоколу про адміністративне правопорушення вручено, після вручення внесено запис, що розгляд справи відбудеться у Ратнівському районному суді, інші записи у протоколі вчинено ОСОБА_3.

Суд, заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, його захисника, особу, яка склала протокол про адміністративне правопорушення,дослідивши письмові докази ,приходить до наступного.

Так, у відповідності до ст. 26 Закону України " Про державний кордон України" ( далі Закон) ,режим у пунктах пропуску через державний кордон України - порядок перебування і пересування всіх осіб і транспортних засобів у межах території прикордонних залізничних і автомобільних станцій, морських і річкових портів, аеропортів і аеродромів, відкритих для міжнародного сполучення, а також здійснення іншої діяльності, пов'язаної з пропуском через державний кордон України осіб, транспортних засобів, вантажів, - визначається згідно з законодавством України Державною прикордонною службою України разом з компетентними органами. У приміщеннях і місцях, де здійснюється прикордонний контроль, Державна прикордонна служба України встановлює додаткові режимні правила, що регламентують порядок допуску в них осіб, які беруть участь у контролі та обслуговуванні пасажирів і транспортних засобів закордонного прямування, відправленні з пунктів пропуску транспортних засобів, що вибувають за кордон і прибувають в Україну, а також інші обмеження для запобігання незаконному перетинанню державного кордону України.

Пунктом 17 Положення про прикордонний режим,затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1147 від 27.09.1998 року ( в редакції від 21.06.2017 року) у контрольованому прикордонному Ратнівському районі відео,кіно- та фотознімання місцевості проводяться після інформування органу охорони державного кордону Держприкордонслужби.

Крім того, п.п. 2.13,2.14 " Порядку дій посадових осіб органів охорони державного кордону Державної прикордонної служби України щодо установлення режиму в пунктах пропуску через державний кордон ,здійснення контролю за його додержанням,а також організації і забезпечення взаємодії та координації контрольних органів і служб,що здійснюють різні види контролю, або беруть участь у забезпеченні режиму в пунктах пропуску через державний кордон ", затвердженого наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України № 627 від 29.08.2011 року,зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 вересня 2011 року за № 1117/19855 та п. 10.12 Розділу 10 "Технологічної схеми пропуску осіб, транспортних засобів та вантажів через державний кордон у міжнанародному пункті пропуску для автомобільного сполучення " Доманове" , затвердженої наказом начальника Луцького прикордонного загону № 113-од від 02.06.2016 року , заборонено під час перебування у пункті пропуску всім особам здійснювати несанкціоновану фото і відеозйомку на території пункту пропуску "Доманове" та зони митного контролю без дозволу відповідних посадових осіб Луцького прикордонного загону.

У відповідності до ст. 34 Закону громадяни зобов'язані додержувати режиму державного кордону України, виконувати вимоги прикордонного режиму та режиму в пунктах пропуску через державний кордон України .

Особи, винні в порушенні або спробі порушення режиму державного кордону України, прикордонного режиму або режиму в пунктах пропуску через державний кордон України, у незаконному переміщенні або спробі незаконного переміщення через державний кордон України вантажів, матеріалів, документів та інших предметів, а також в інших порушеннях законодавства про державний кордон України, несуть кримінальну, адміністративну або іншу відповідальність згідно з законодавством України ( ст. 35 Закону).

Таким чином, незважаючи на невизнання винуватості ОСОБА_3 вчинення правопорушення за ст. 185-10 ч.1 КУпАП, факт злісної непокори вимог працівника Державної прикордонної служби України під час виконання ним службових обов'язків ,пов'язаних з охороною державного кордону, ОСОБА_3 підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення ПнРУ № 402469 від 02.12.2017 року та долучених до нього документів : письмовими визнавальними поясненнями ОСОБА_3,протоколу про адміністративне затримання від 02.12.2017 року , рапортами ОСОБА_2, диском відео з особистої сторінки ОСОБА_3 в мережі фейсбук про вчинення ним правопорушення за ч.1 ст. 185-10 КУпАП ( а. с. 3-6,8,9,11).

Відповідно до ст.4 ч.2 .п. 5 Закону України "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з винної особи стягується судовий збір.

Враховуючи характер вчинених правопорушень, дані про особу яка, притягається до адміністративної відповідальності, майновий та сімейний стан, ступінь вини та інші обставини, що невиконання законної вимоги в пункті пропуску " Доманове" в період Російської збройної агресії проти України, приходжу до висновку про необхідність призначення стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі санкції статті, за якою притягується до адміністративної відповідальності , яке є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення,в дусі додержання законів України,поваги до правил співжиття,а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником,так і іншими особами.

Заперечення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності про відсутність в його діях складу адміністративного правопорушення спростовується вищенаведеними доказами, нормами чинного законодавства та ч. 2 ст. 34 Конституції України відповідно до якої право кожної особи вільно збирати,зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно,письмово або в інший спосіб - на свій вибір може бути обмежено законом в інтересах національної безпеки ( ст. 2 Закону) ,територіальної цілісності ,так як ОСОБА_3 здійснював відеозйомку у пункті пропуску " Доманове" без дозволу на це, не було відому для кого і як використає цей відеоматеріал.

Відсутність запису у врученій копії протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_3 про розгляд справи у Ратнівському районному суді не впливає на кваліфікацію його дій за ст. 185-10 ч.1 КУпАП, так як крім цього, цому додатково повідомлено під розписку,що розгляд справи відбудеться у суді(а.с.9).

Посилання захисника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 про те, що суд повинен дати юридичну оцінку доказам поданим після 03.12.2017 року, відсутності пояснень очевидців вчинення правопорушення ОСОБА_3 за ст. 185-10 ч.1 КУпАП, то слід зазначити наступне.

При розгляді цієї справи,суд керувався вимогами ст. ст. 245, 252 ,261,ст. 262 ч.2 п.2, ст. 263 КУпАП. Разом з тим, у відповідності до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законному порядку орган /посадова особа/ установлює наявність або відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, використовуваних при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосується забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Поряд з цим, у письмових поясненнях долучених до протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_3 ствердив,що після законної вимоги ОСОБА_2 " ти не підеш",після цього він із товаришем перейшли на іншу сторону до старшого зміни митників,тобто підтвердив факт злісної непокори вимог працівника Державної прикордонної служби України під час виконання ним службових обов'язків ,пов'язаних з охороною державного кордону. Такі письмові пояснення ОСОБА_3 підтвердив ОСОБА_2 та вони не спростовані у ході судового розгляду адміністративної справи,а отже відсутні підстави для закриття провадження в справі про адміністративне правопорушення за відсутності події і складу адміністративного правопорушення за ст. 185-10 ч. 1 КУпАП в діях ОСОБА_3

Керуючись ст. 34 Конституції України, ст. ст. 2,8,9,22,23,26,34,35,36 Закону України " Про державний кордон України " ст. ст.40-1, 185-10 ч.1, 283, 284,294 КУпАП,суд, -

п о с т а н о в и в :

ОСОБА_3 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.185-10 ч.1 КУпАП, застосувавши стягнення у виді штрафу розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян,що становить 85(вісімдесят п’ять) гривень в УДКСУ у Ратнівському районі код отримувача 37821937,МФО 803014,рахунок отримувача 31115106700320.

Відповідно до ст.308 ч.2 КУпАП в разі несплати штрафу порушником в добровільному порядку, не пізніше як через п’ятнадцять днів з дня вручення йому постанови, у порядку примусового виконання стягується подвійний розмір штрафу 170(сто сімдесят)гривень.

Стягнути з ОСОБА_3 320(триста двадцять ) гривень судового збору в УДКСУ у Ратнівському районі код отримувача 37821937,МФО 803014,рахунок отримувача 31219206700320.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Ратнівського

районного суду ОСОБА_4