Постанова № 71256571, 21.12.2017, Київський районний суд м. Одеси

Дата ухвалення
21.12.2017
Номер справи
520/12329/17
Номер документу
71256571
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 520/12329/17

Провадження № 2-а/520/784/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.12.2017 року

Київський районний суд м.Одеси

в складі: головуючогосудді Луняченка В.О.,

при секретарі Нефедової Г.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Одеській області про зобовязання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

12.10.17 року позивач звернувся до суду з заявою про зобовязання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області зробити перерахунок раніше призначеної пенсії , за весь час починаючи з 07.07.2017 року з урахуванням того, що до складу грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, повинні бути включені: оклад за військовим званням, посадовий оклад, надбавка за вислугу років, надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби, премія, надбавка за кваліфікацію, надбавка за особливі умови служби, пов'язані з підвищеним ризиком для життя, винагорода за тривалість безперервної військової служби, надбавка за службу в умовах режимних обмежень, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, матеріальна допомога на оздоровлення, індексація та грошова допомога при звільненні, щомісячна додаткова грошова винагорода, 1/12 матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та матеріальної допомоги на оздоровлення в довідці про розмір грошового забезпечення за останній повний місяць служби; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити доплату частини не виплаченої пенсії за весь час починаючи з 07 липня 2016 року; відповідно до ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України стягнути з відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, (код ЄДРПОУ 20987385, юридична адреса: вул. Канатна,83, м. Одеса, 65107) на користь, ОСОБА_1, (код НОМЕР_1, адреса: вул. Академіка Вавілова, буд. 56/106, м. Одеса, 65122) витрати на сплату судового збору у розмірі 640 гривень; відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 163 Кодексу адміністративного судочинства України, зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України Одеській області в місячний термін надати до суду звіт про виконання судового рішення, посилаючись на те, що він з 07.07.2016 року отримує пенсію за вислугу років, яка призначена йому Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» на підставі довідок військової частин 1485 про розмір грошового забезпечення за 24 календарних місяці пере звільненням на пенсію та розмір грошового забезпечення за останній повний місяць служби, однак після того як він дізнався, що пенсія йому призначена з заниженням реального розміру грошового забезпечення з якого повинна була бути обчислена пенсія, оскільки до довідки на підставі якої нарахована пенсія не включено 1/12 матеріальної допомоги для вирішення соціально- побутових питань та матеріальної допомоги на оздоровлення, він звернувся до пенсійного фонду та листом Головного управління пенсійного фонду України в Одеській області від 12.09.2017 року №1040/Д-11 останньому відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії з тих підстав, що Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» не передбачене врахування до складу грошового забезпечення при обчисленні пенсії таких видів як матеріальна допомога для вирішення соціально - побутових питань, матеріальна допомога на оздоровлення індексація та вихідна допомога при звільненні.

Зазначену відмову позивач вважає незаконною та такою, що порушує його права, що стало причиною для звернення до суду з відповідними позовними вимогами.

До судового засідання від позивача надійшла заява щодо розгляду справи за його відсутності на підставі наявних доказів, що містяться в матеріалах справи.

Представник відповідача ГУ ПФУ в Одеській області у судове засідання не зявився, будучи належним чином повідомленими про час та місце розгляду справи, при цьому від ГУ ПФУ в Одеської області були надані заперечення проти позову, в якому останнє не погоджується з позовними вимогами та просить відмовити у задоволенні позову, з посиланням на той факт, що довідка №56-59 від 16.08.2017 року на які посилається позивач не можуть бути враховані головним управлінням оскільки не передбачені Порядком №13-1. Також у запереченні зазначено, що головним управління були враховані ті додаткові види грошового забезпечення які зазначені у додатку.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав:

Наказом голови Державної прикордонної служби №204-ос від 18.03.2016 року ОСОБА_1, був звільнений в запас за ст. 26 ч. 8 пункту 1 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", за станом здоров'я.

Наказом командира Одеського загону морської охорони Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України № 94-ос від 01.04.2016 року зі змінами, внесеними наказом командира Одеського загону морської охорони № 207-ос від 06.07.2016 року, ОСОБА_1 з 06.07.2016 року був виключений зі списків особового складу частини.

З 07.07.2016 року ОСОБА_1 отримує пенсію за вислугу років, яка призначена йому Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" на підставі довідок військової частини 1485 про його розмір грошового забезпечення за 24 календарних місяця підряд перед зверненням за пенсією та розмір грошового забезпечення за останній повний місяць служби.

У серпні 2017 року позивачу стало відомо про порушення його прав з питань обчислення пенсії та те, що з вини роботодавця пенсія йому призначена відповідно до вищевказаних довідок з заниженням реального розміру грошового забезпечення, з якого повинна була обчислена пенсія, а саме до довідки про розмір мого грошового забезпечення за 24 місяця підряд перед зверненням за пенсією не включені суми матеріальної допомоги для вирішення соціально- побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення, індексації та грошової допомоги у разі звільнення, щомісячної додаткової грошової винагороди, а до довідки про розмір грошового забезпечення за останній повний місяць служби не включена 1/12 матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та матеріальної допомоги на оздоровлення.

З цих підстав позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області.

Згідно листа Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 12.09.2017 року № 1040/Д-11 останньому відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії з тих підстав, що Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільненим з військової служби, та деяких інших осіб" не передбачене врахування до складу грошового забезпечення при обчисленні пенсії таких видів, як матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, матеріальна допомога на оздоровлення, індексація та вихідна допомоги при звільненні.

Вказані дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови у перерахунку призначеної ОСОБА_1 пенсії є протиправними та такими, що грубо порушують вимоги законодавства України та його права, гарантовані Конституцією України.

Згідно з ч. 2ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23 грудня 2015 року №900-VIIIстаттю 63Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» після частини другої доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Відповідно до п. 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Разом з тим, питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007р. №3-1(далі - Порядок №3-1).

Абзацом 1 пункту 24 даного Порядку передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 цього Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Зазначене не суперечить вимогам п. 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. № 45, згідно з яким Міністерство внутрішніх справ України повідомляє у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. В свою чергу, Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження відповідної інформації своїм головним управлінням в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсія яких підлягає перерахуванню. Після складання таких списків та подання їх відповідним органам, уповноважені керівники цих органів своїм рішенням видають довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій.

Як визначено в п. 3 Порядку, на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної у списку, та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФУ. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Таким чином, враховуючи викладені обставини, порядок проведення перерахунку пенсії у відповідності до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 рбуло дотримано, а бездіяльність ГУ ПФУ в Одеській області щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 є протиправною.

Відповідно до частини третьої статті 43 Закону № 2262-ХІІ (у редакції, чинній на час призначення пенсії) передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно із пунктом 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей» (далі - постанова № 393) пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей визначені Законом України від 20 грудня 1991 року № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі - Закон № 2011- XII).

Військовослужбовцям у зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.

Частиною першою статті 9 Закону № 2011-XII установлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Частиною другою цієї статті визначено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія), одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

Постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» (далі - постанова №1294) упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців (пункт 3 цієї постанови).

Постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2010 р. N 889 "Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії, Служби зовнішньої розвідки та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій" установлено щомісячну додаткову грошову винагороду військовослужбовцям.

Згідно зі схемою додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України (щомісячних та одноразових, додаток №25 до постанови № 1294) до одноразових віднесені такі види грошового забезпечення: винагорода, призначення та виплата якої пов'язана з обсягом та складностями роботи, що виконується під час проходження військової служби; матеріальна допомога на початкове обзаведення (вид матеріального забезпечення військовослужбовців, передбачений статтею 9-1 Закону № 2011-ХІІ), а також одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям строкової військової служби.

Законом № 2011-ХІІ також гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення (частина перша статті 10-1 цього Закону).

Умови, розмір та порядок виплати військовослужбовцям зазначеної допомоги визначені постановою № 1294 та Інструкцією. Так, розмір грошової допомоги на оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою на день вибуття в щорічну основну відпустку (підпункт 3 пункту 5 постанови № 1294, підпункт 30.4 пункту 30 розділу XXX Інструкції).

Наведеними нормативними актами, окрім іншого, регламентовано умови та порядок виплати військовослужбовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

Розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань установлюється за рішенням Міністра оборони України виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України (підпункт 3 пункту 5 постанови № 1294, підпункти 33.1, 33.3 пункту 33 розділу XXXIII Інструкції).

Одноразова грошова допомога при звільненні передбачена статтею 15 Закону № 2011- XII.

Отже, зазначені допомоги є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до частини другої статті 9 Закону № 2011-ХІІ відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців.

Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначає Закон України від 3 липня 1991 року № 1282-ХІІ «Про індексацію грошових доходів населення», згідно зі статтею 1 якого індексація грошових доходів населення - це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Тобто, індексація є частиною державної системи соціального захисту громадян, спрямованою на підтримання їх купівельної спроможності.

Аналізуючи вище згадані норми. Верховний Суд України в постанові від 10 березня 2015 року (справа № 21-70а15) вказав, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація та одноразова грошова допомога при звільненні, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія. В постанові Верховного Суду України в від 20 жовтня 2015 року (справа № 2Г2942а15) вказано, що щомісячна додаткова грошова винагорода військовослужбовця, яку він отримував під час проходження служби, з якої нараховані і сплачені страхові внески, має бути включена до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії.

З урахуванням наведеного, дії ГУ ПФ в Одеській області по неврахуванню для перерахунку пенсії грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, є протиправними.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Вищого адміністративного суду України від 09 березня 2016 року у справі К/800/7097/15 (333/1777/14-а).

Відповідно до частини третьої ст. 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Довідки із заниженням реального розміру мого грошового забезпечення для обчислення та призначення пенсії мені надані з вини державного органу - Одеського загону морської охорони (військова частина 1485), тому перерахунок пенсії позивачу повинен бути здійсненний з 07 липня 2016 року.

За таких обставин, враховуючи, що у відповідності до ч. 3ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком, тому позовні вимоги підлягають задоволенню без застосування вимог ст.ст.122,123 КАС України.

Також з відповідача на користь позивача необхідно стягнути в рахунок бюджетних асигнувань 640,00 грн. понесених судових витрат (а.с. 1).

Відповідно до вимог ст. 382 суд може встановити контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах, у звязку з чим суд вважає за доцільне зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України Одеській області в місячний термін надати до суду звіт про виконання судового рішення.

Керуючись ст.ст.2,5,9,32,72,77,122,123,229,242-246,250, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Одеській області про зобовязання вчинити певні дії -задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку його пенсії з 07.07.2016 року відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області зробити перерахунок раніше призначеної пенсії ОСОБА_1, за весь час починаючи з 07.07.2017 року з урахуванням того, що до складу грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, повинні бути включені: оклад за військовим званням, посадовий оклад, надбавка за вислугу років, надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби, премія, надбавка за кваліфікацію, надбавка за особливі умови служби, пов'язані з підвищеним ризиком для життя, винагорода за тривалість безперервної військової служби, надбавка за службу в умовах режимних обмежень, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, матеріальна допомога на оздоровлення, індексація та грошова допомога при звільненні, щомісячна додаткова грошова винагорода, 1/12 матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та матеріальної допомоги на оздоровлення в довідці про розмір грошового забезпечення за останній повний місяць служби.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити доплату частини не виплаченої, ОСОБА_1 пенсії за весь час починаючи з 07 липня 2016 року.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 судові витрати у розмірі 640 (шістсот сорок) гривень.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України Одеській області в місячний термін надати до суду звіт про виконання судового рішення.

На рішення може бути подана апеляційна скарга до Одеського апеляційного адміністративного суду через Київський районний суд м.Одеси протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя Луняченко В. О.