П О С Т А Н О В А
Іменем України
16 грудня 2009 року Справа № 2а-5850/09/2370
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Мишенка В.В.
при секретарі Дубовій Ю.С.,
за участю: представника позивача Гриценка О.М. - за довіреністю, відповідача ОСОБА_2- особисто, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом Монастирищенського районного центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення коштів виплачених як допомога по безробіттю,
В С Т А Н О В И В:
Звернувшись до суду Монастирищенський районний центр зайнятості (далі-позивач) просить стягнути з ОСОБА_2 (далі-відповідач) кошти виплачені як допомога по безробіттю в сумі 2668 грн. 93 коп.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що наказом Монастирищенського районного центру зайнятості № НТ 061207 від 07.12.2006 року відповідачу надано статус безробітного і призначено допомогу по безробіттю. При проведені звірки з базою даних державного реєстратора Монастирищенської районної державної адміністрації Черкаської області виявлено, що відповідач зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності з 07.07.1993 р. Відповідачеві було повідомлено про факт виявленого порушення та запропоновано повернути кошти виплачені як допомога по безробіттю в сумі 2668 грн. 93 коп. Станом на 01.12.2009 року вказані кошти не повернуті.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі, відповідач позовних вимог не визнав та просив суд відмовити в їх задоволені, посилаючись на те, що він вважав, що не перебуває на обліку як субєкт підприємницької діяльності, не заперечуючи факту отримання допомоги по безробіттю в сумі 2668 грн. 93 коп.
Вислухавши доводи представника позивача, відповідача та дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Відповідач 21.11.2006 року звернувся до Монастирищенського районного центру зайнятості із заявою щодо надання йому статусу безробітного з виплатою допомоги по безробіттю до вирішення питання його працевлаштування.
Наказом Монастирищенського районного центру зайнятості № НТ 061207 від 07.12.2006 року відповідачу призначено допомогу по безробіттю як застрахованим особам з урахуванням страхового стажу понад 10 років 70% середньої заробітної плати (доходу) залежно від тривалості безробіття: 100 % - 90 календарних днів, 80 % - 90 календарних днів, 70 % - 180 календарних днів з 21 листопада 1996 року по 15 листопада 2007 року. З правами та обовязками відповідач був ознайомлений, що підтверджується особистим підписом у заяві від 21.11.2006 р. та персональній картці безробітного № 236103506111400006.
Наказом позивача від 19.11.2007 р. № НТ 071119 з 16.11.2007 р. відповідачу припинено виплату допомоги по безробіттю та знято з обліку, а також наказом № НТ 080102 від 02.01.2008 р. відповідача знято з обліку у звязку з відмовою від послуг позивача без поважних причин.
Таким чином загальний розмір коштів, отриманих відповідачем як допомоги по безробіттю, за період часу з 21.11.2006 р. по 15.11.2007 р. становить 2668 грн. 93 коп.
При проведені звірки з базою даних державного реєстратора Монастирищенської районної державної адміністрації Черкаської області виявлено, що відповідач зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності з 07.07.1993 р.
09.10.2009 року відповідачу було повідомлено про наявну інформацію щодо реєстрації як субєкта підприємницької діяльності, а також складено акт перевірки достовірності даних безробітних, які є підставою для надання особам статусу безробітного та призначення їм матеріального забезпечення на випадок безробіття № 100 від 22.10.2009 р. та видано наказ № 2361/84 від 22.10.2009 р. про повернення коштів, виплачених як допомога по безробіттю в сумі 2668 грн. 93 коп. про що рекомендованим листом повідомлено відповідача, але до дня звернення позивача до суду відповідач кошти не повернув.
Законом УРСР «Про зайнятість населення» № 803-XII від 01.03.1991 року передбачено, що безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.
Стаття 8 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» № 1533-III від 02.03.2000 року (далі-Закон України № 1533-III) зазначає, що Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.
Фонд є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом.
Відповідно до ст.12 Закону України № 1533-III, виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Директор Державного центру зайнятості центрального органу виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики та його заступники є відповідно керівником та заступниками виконавчої дирекції Фонду.
Керівник виконавчої дирекції Фонду входить до складу правління Фонду з правом дорадчого голосу.
Виконавча дирекція Фонду організовує виконання рішень правління Фонду та забезпечує дотримання законодавства України про страхування на випадок безробіття, діє від імені Фонду та підзвітна йому в межах та порядку, передбачених статутом Фонду.
Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.
Статтею 23 Закону України № 1533-III передбачено, що застрахованим особам, зазначеним у частині першій статті 22 Закону України № 1533-III, розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого Кабінетом Міністрів України, залежно від страхового стажу.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування. Суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається та їх обґрунтування.
Відповідно до вимог частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.11,14,70,71,89,94,159 163 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Монастирищенського районного центру зайнятості до ОСОБА_2 задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2: АДРЕСА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Монастирищенського районного центру зайнятості: 19100, Черкаська область м. Монастирище, вул. Жовтнева, 12-а (код ЄДРПОУ 21368454) кошти виплачені як допомога по безробіттю в сумі 2668 (дві тисячі шістсот шістдесят вісім) грн. 93 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня складення повного тексту постанови та наступного подання апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.В.Мишенко
Повний текст постанови виготовлений 18 грудня 2009 року.