Постанова № 71233548, 21.12.2017, Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
21.12.2017
Номер справи
243/8386/17
Номер документу
71233548
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 234/8386/17

Провадження № 3/243/1757/2017

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 грудня 2017 року м. Словянськ

Суддя Словянського міськрайонного суду Донецької області Старовецький В.І. за участю секретаря судового засідання Каліух К.М., прокурора Борисова А.А., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, розглянувши справу про адміністративне правопорушення у відношенні:

ОСОБА_1, народилася 27.06.1957 року в м. Ломоносов, Ленінградської області, РФ, ІНП НОМЕР_1, депутата Дмитрівської сільської ради Словянського району Донецької області, пенсіонер, зареєстрована та мешкає: с. Дмитрівка Словянського району, вул. Мічуріна, 37, якій роз'яснено зміст ст. 268 КУпАП, право на відвід, зміст ст. 63 Конституції України,

за скоєння правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КпАП України,

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу № 338 від 18.09.2017 року,про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, ОСОБА_1, являючись депутатом 7 скликання Дмитрівської сільської ради, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції»(далі Закону), будучи субєктом на якого поширюється дія Закону, в порушення ч. 2 ст.45 несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі -КУпАП).

Відповідно до рішення Дмитрівської сільської ради Словянського району від 17.11.2015 року № 1-7-4 «Про підсумки виборів депутатів Дмитрівської сільської ради 7 скликання 25 жовтня 2015 року та і визнанні їх повноважень», ОСОБА_1, було зареєстровано депутатом Дмитрівської сільської ради.

Таким чином, вона є субєктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, згідно підпункту «б» пункту 1 частини першої статті З Закону.

Згідно із частиною першої статті 45 Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Вказана декларація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр) та оприлюднюється на офіційному сайті НАЗК.

Верховною Радою України 23 березня 2017 року прийнято Закон № 1975-УІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб». Закон № 1975-УІП набрав чинності 30 березня 2017 року.

Відповідно до цього Закону строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше, продовжено до 1 травня 2017 року.

Встановлено, що ОСОБА_1, як депутат Дмитрівської сільської ради була ознайомлена зі строками подачі декларації та з положеннями ЗУ «Про запобігання корупції», вказане підтверджується поясненням останньої та поясненням секретаря Дмитрівської сільської Ради ОСОБА_2

В ході опрацювання Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, (https://public.nazk.gov.ua/search) встановлено що станом лише на 21.08.2017 року об 11 годині 38 хвилини ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік до НАЗК, тобто з порушенням строку відповідно до вимог ч. 1ст. 45 Закону, що підтверджується роздруківкою даної сторінки.

Так, ОСОБА_1 порушила вимоги фінансового контролю, а саме несвоєчасно (21.08.2017 року), без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.

ОСОБА_1 свою провину у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1ст. 172-6 КУпАП в судовому засіданні визнала повністю підтвердила всі фатичні обставини вказані у протоколі. У скоєному розкаялася та просила суворо не карати.

Прокурор зазначив, що на підставі наявних в матеріалах справи доказів, в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП. Пояснив, що її провина доведена в повному обсязі, умови складання протоколу про адміністративне правопорушення не суперечать чинному законодавству. Просив визнати ОСОБА_1 винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст. 172-6 КУпАП, визнати пом'якшуючою обставиною - щире каяття ОСОБА_1 та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Вислухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали провадження, суд дійшов наступних висновків.

Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення серед інших є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 9 КУпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку закономпередбачено адміністративну відповідальність.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено правопорушення, повязане з корупцією-діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до рішення Дмитрівської сільської ради Словянського району від 17.11.2015 року № 1-7-4 «Про підсумки виборів депутатів Дмитрівської сільської ради 7 скликання 25 жовтня 2015 року та і визнанні їх повноважень», ОСОБА_1 було зареєстровано депутатом Дмитрівської сільської ради.

Таким чином, депутат Дмитрівської сільської ради ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, згідно підпункту «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону.

Згідно із частиною першої статті 45 Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

(далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Вказана декларація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр) та оприлюднюється на офіційному сайті НАЗК.

Верховною Радою України 23 березня 2017 року прийнято Закон № 1975-УІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб». Закон № 1975-УІП набрав чинності 30 березня 2017 року.

Відповідно до цього Закону строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше, продовженодо 1 травня 2017 року.

Згідно до інформації, розміщеної в Єдиному державному реєстрі декларацій офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, ОСОБА_1 подала декларацію 21.08.2017 року об 11-38 годин, тобто після спливу строку, встановленого законом для подачі щорічної декларації.

Будь-яких доказів поважності причин несвоєчасності подачі декларації ОСОБА_1 не надано.

Згідно положень ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами тощо, а також іншими документами.

Для всебічного, повного та обєктивного розгляду справи суддя повинен дослідити та оцінити за своїм внутрішнім переконанням усі обставини та докази по справі в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю, відповідно до вимог ст. 252 КУпАП.

Згідно ч.3ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, повязаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями164-14,212-15,212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Таким чином, правопорушення, вчинене ОСОБА_1, було виявлено 18.09.2017 року, тобто датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу про адміністративне правопорушення, у якому було зафіксовано факт вчинення нею правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП.

За таких обставин, суд вважає, що ОСОБА_1 , являючись депутатом Дмитрівської сільської ради, будучи відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є субєктом, на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення повязане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1статті 172-6 КУпАП.

Вирішуючи питання про вид адміністративного стягнення, суддя враховує, у відповідності до ч. 2ст. 33 КУпАП, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність.

Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 суд визнає щире каяття.

Обставин, які б обтяжували відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

Враховуючи викладене, суддя вважає за доцільне піддати правопорушника такому виду стягнення, як штраф, в розмірі, передбаченому санкцією ч.1ст.172-6 КУпАП, оскільки така міра відповідальності відповідає вчиненому правопорушенню, і є такою, що відповідає меті

адміністративного стягнення, встановленого ст. 23 КУпАП України.

Крім того,відповідно до п.5 ст.4 Закону України«Про судовий збір»,ст. 40-1 КУпАП, з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в дохід держави в сумі 320 грн.

Керуючись,ст.4 Закону України «Про судовий збір», ч.1 ст.172-6,ст.ст.9,221,245,251,283,284 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною в скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та піддати адміністративному стягненню в вигляді адміністративному штрафу в доход держави в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот пятдесят )гривень 00 копійок

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 320 грн. на користь держави в особі Державної судової адміністрації України, (вул.Липська, 18/5, м.Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795)за наступними реквізитами:отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету : 22030106.

На постанову може бути подана апеляційна скарга особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Донецької області через Слов'янський міськрайонний суд.

Суддя

Словянського міськрайонного суду ОСОБА_3