
14.12.2017 227/3999/17
У Х В А Л А
14 грудня 2017 року м.Добропілля
Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Мацишин Л.С., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Добропільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
12 грудня 2017 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Добропільського міськрайонного суду Донецької області з адміністративним позовом до Добропільського об’єднаного управління Пенсійного Фонду України Донецької області про визнання неправомірними дій Добропільського об’єднаного УПФУ Донецької області щодо невиплати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженцю ІНФОРМАЦІЯ_2, пенсії з 01 жовтня 2016 року по 31 березня 2017 року включно; та про зобов’язання відповідача нарахувати та виплатити позивачу пенсію за період з 01 жовтня 2016 року по 31 березня 2017 року включно.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд виходить з наступного.
Згідно ч. 2 ст. 107 КАС України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви при вирішенні питання про відкриття провадження в адміністративній справі повинен з'ясувати, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Як передбачено статтею 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Частиною 3 ст. 99 КАС України передбачено, що для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень (ч.4 ст.99 КАС України).
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач оскаржує дії Добропільського об’єднаного УПФУ Донецької області щодо припинення виплати пенсії з жовтня 2016 року. Тобто, про порушене своє право позивачу стало відомо після невиплати пенсії за жовтень 2016 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 103 КАС України, перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.
Виходячи з наведеного, позивач повинен був звернутися до суду протягом шести місяців з дня першої невиплати пенсії.
Частиною 1 ст. 100 КАС України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що з позовною заявою ОСОБА_1 звернувся до суду у грудні 2017 року.
Таким чином, суд вважає, що строк звернення до суду з позовною вимогою про нарахування та виплату пенсії за період з 01 жовтня 2016 року по 31 березня 2017 року ОСОБА_1 є пропущеним. Клопотання про поновлення пропущеного строку на звернення до суду від позивача не надходило. Крім того, не зазначені і причини порушення вказаного строку.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про необхідність залишення позову ОСОБА_1 без розгляду.
Керуючись ст. ст. 99, 100, 103, 107 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Добропільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій неравомірними та зобов’язання вчинити певні дії - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Добропільський міськрайонний суд Донецької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
При подачі апеляційної скарги, копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Добропільського міськрайонного суду
Донецької області ОСОБА_2
14.12.2017