
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 грудня 2017 р. Справа № 592/11328/17Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Старостіна В.В.
Суддів: Бегунца А.О. , Рєзнікової С.С. ,
за участю секретаря судового засідання Машури Г.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Ковпаківського районного суду м. Суми, головуючого судді Чернобая О.І., від 21.11.2017р., повний текст складено 21.11.2017р., по справі № 592/11328/17
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області
про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинення дій,
ВСТАНОВИЛА
Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Ковпаківського районного суду м. Суми з адміністративним позовом до Головного Управління Пенсійного фонду України в Сумській області, в якому просив визнати дії відповідача щодо відмови в здійсненні перерахунку раніше нарахованої пенсії, згідно Схеми розмірів посадових окладів, затвердженої наказом Міністерства оборони України № 94 від 14.02.2017 року і зобов'язати відповідача у Порядку проведення перерахунку пенсій, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.3008 року скласти Список на ім'я позивача за формою з Додатком 1, направити Список до Сумського обласного військового комісаріату для складання Довідки про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії на підставі Наказу Міністерства оборони України № 94 від 14.02.2017 року та з врахуванням вимог Закону України № 614-VІІІ від 15.07.2015 року провести перерахунок пенсії з 01.09.2008 року в повному обсязі.
Постановою Ковпаківського районного суду м. Суми від 21.11.2017 року по справі № 592/11328/17 у задоволенні адміністративного позову відмовлено.
Не погодившись з постановою суду першої інстанції, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою задовольнити позовні вимоги в повному обсязі. В обґрунтування вимог апеляційної скарги позивач посилається на те, що оскаржувана постанова не відповідає нормам чинного законодавства, що полягає у порушенні норм матеріального та процесуального права, постанова є необґрунтованою та незаконною, що призвело до неправильного, на його думку, вирішення спору судом першої інстанції. Також надав заяву про розгляд справи в його відсутність.
Відповідач подав заперечення на апеляційну скаргу, в яких просить залишити апеляційну скаргу без задоволення та постанову суду першої інстанції без змін.
Відповідно до ч. 4 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду першої інстанції та доводи апеляційної скарги, дослідивши письмові докази в їх сукупності, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено у суді апеляційної інстанції, що з 2000 року ОСОБА_1 є пенсіонером Міністерства оборони України, а з 01.01.2007 року знаходиться на пенсійному обліку Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області.
16.09.2017 року позивач звернувся з письмовою скаргою на ім'я керівника Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, якою просив здійснити перерахунок раніше нарахованої пенсії на підставі ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ, п. 5 Постанову Кабінету Міністрів України № 1294 від 07.11.2007 року, Наказу Міністерства оборони України № 94 від 14.02.2017 року, рішень Верховного Суду України від 24.04.2012 року та 16.03.2016 року, ст. 244-2 Кодексу адміністративного судочинства України, Порядку проведення перерахунку пенсій затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008 року, Закону України № 614-VIII від 15.07.2015 року (а.с. 5).
Листом № 698/Ч-11 від 19.10.2017 року ОСОБА_1 відмовлено у відповідному перерахунку пенсії (а.с. 22).
Не погоджуючись із позицією та рішеннями відповідача, позивач звернувся до Ковпаківського районного суду м. Суми із зазначеним адміністративним позовом.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про відсутність підстав для задоволення адміністративного позову, з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що наказом № 94 Міністерства оборони України, затверджено розмір його посадового окладу таким же, як був затверджений наказами № 377 та № 814 Міністерства оборони України.
За інформацією Управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян, на обліку в Головному управлінні позивач перебуває з 01.01.2007 року як отримувач пенсії по інвалідності на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262).
Згідно ч. 4 ст. 63 Закону України № 2262, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із веденням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.
Нормативним актом, що регулює питання проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України № 2262 є Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008 року (далі - Порядок).
Як передбачено Порядком, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262 пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом. Або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
На підставі зазначеного в п. 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України відповідні державні органи (органи Міністерства оборони) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі (ГУПФУ) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.
Колегія суддів зазначає, що у судовому засіданні в суді першої інстанції встановлено та підтверджено позивачем, що Міністерство оборони України не передавало інформації про зміну грошового забезпечення військовослужбовців, у зв'язку з виданням Наказу Міністерства оборони України № 94 від 14.02.2017 року, до Пенсійного фонду України. У свою чергу Пенсійний фонд України не повідомляв Головне управління про наявність підстав перерахунку пенсій військовослужбовцям у зв'язку з виданням Міністерства оборони України Наказу № 94 від 14.02.2017 року.
Враховуючи викладене вище, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про те, що діями відповідача права позивача не порушені і адміністративний позов задоволенню не підлягає.
Отже, суд першої інстанції належним чином оцінив надані докази і на підставі встановленого обґрунтовано відмовив в задоволенні адміністративного позову.
Відповідно до ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Колегія суддів вважає, що постанова Ковпаківського районного суду м. Суми від 21.11.2017 року відповідає вимогам ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому відсутні підстави для її скасування та задоволення апеляційних вимог позивача.
Згідно ч. 1 ст. 316 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
На підставі викладеного, колегія суддів, погоджуючись з висновком суду першої інстанції, вважає, що суд дійшов вичерпних юридичних висновків, щодо встановлення фактичних обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального та процесуального права.
Доводи апеляційної скарги, з наведених вище підстав, висновків суду не спростовують.
Керуючись ст. ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 326, 327 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
П О С Т А Н О В И Л А
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.
Постанову Ковпаківського районного суду м. Суми від 21.11.2017р. по справі № 592/11328/17 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинення дій - залишити без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня її проголошення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного суду, крім випадків, встановлених ч. 5 ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя (підпис)Старостін В.В.Судді(підпис) (підпис) Бегунц А.О. Рєзнікова С.С. Повний текст постанови виготовлений та підписаний 22.12.2017 р.