Постанова № 71147264, 13.12.2017, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.12.2017
Номер справи
820/4936/17
Номер документу
71147264
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 грудня 2017 р. № 820/4936/17

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Мельникова Р.В.,

суддів - Мар'єнко Л.М., Супруна Ю.О.

за участю секретаря судового засідання - Дирявої К.І.,

представника позивача - ОСОБА_1,

представника відповідача - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом фермерського господарства "ШАНС-4" до Державної фіскальної служби України про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В :

Фермерське господарство "ШАНС-4", звернулося до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить суд скасувати рішення комісії ДФС № 169947/33191788 від 19.09.2017 року, яким фермерському господарству "ШАНС-4" відмовлено у реєстрації податкової накладної № 2 від 08.08.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; вважати податкову накладну № 2 від 08.08.2017 року прийнятою та зареєстрованою датою (операційним днем), коли вона була надіслана фермерським господарством "ШАНС-4" до Державної фіскальної служби України засобами телекомунікаційного зв`язку для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних, а саме: 30 серпня 2017 року.

В обґрунтування позову позивачем зазначено, що рішення комісії ДФС № 169947/33191788 від 19.09.2017 року, яким фермерському господарству "ШАНС-4" відмовлено у реєстрації податкової накладної № 2 від 08.08.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, є протиправним та таким, що не відповідає діючому законодавству, порушує права ФГ "ШАНС-4", а отже підлягає скасуванню. При цьому, податкова накладна № 2 від 08.08.2017 року повинна вважатися прийнятою та зареєстрованою датою (операційним днем), коли вона була надіслана фермерським господарством "ШАНС-4" до Державної фіскальної служби України засобами телекомунікаційного зв`язку для реєстрації.

Представник відповідача у наданих до суду письмових запереченнях проти заявленого позову заперечував та зазначив, що рішення про відмову у реєстрації податкової накладної № 2 від 08.08.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних було прийнято відповідачем у межах та у спосіб встановлений чинним законодавством України у звязку з ненаданням фермерським господарством "ШАНС-4" документів на продаж та придбання товарно-матеріальних цінностей, договорів транспортування, зберігання на складах, оренди складських приміщень, розрахункових документів. Таким чином, позовні вимоги позивача є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Представник позивача в судове засідання прибув, позовні вимоги підтримав та просив суд задовольнити позов.

Представник відповідача в судове засідання прибув, проти заявленого позову заперечував з підстав, викладених у письмових запереченнях проти позову.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши подані сторонами документи, з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Фермерське господарство "ШАНС-4", код ЄДРПОУ 33191788, зареєстровано як суб'єкт господарювання у формі юридичної особи та перебуває на податковому обліку в Салтівській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Харківській області, що підтверджено наявною в матеріалах справи інформацією про юридичну особу (а.с. 12-16).

Також колегією суддів встановлено, що за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, основним видом діяльності позивача за кодом КВЕД є 01.11 вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.

Під час судового розгляду справи колегією суддів встановлено, що фермерським господарством "ШАНС-4" було виписано на користь товариства з обмеженою відповідальністю Торговий будинок Новоагро податкову накладну №2 від 08.08.2017 щодо операції з постачання на адресу вказаного контрагента пшениці 2 класу (код УКТ ЗЕД 1001) у кількості 171,5362 тон на суму всього 707586,67 грн. та пшениці 3 класу (код УКТ ЗЕД 1001) у кількості 66,5094 тон на суму всього 271580,00 (а.с.8).

У адміністративному позові та наданих під час судового розгляду справи поясненнях представником позивача вказано, що засобами телекомунікаційного зв'язку через Єдине вікно подання електронної звітності ДФС України підприємство позивача надіслало податкову накладну №2 від 08.08.2017 року, яка згідно квитанції від 30.08.2017 року була прийнята.

Відповідно до квитанції від 30.08.2017 року реєстрація податкової накладної була зупинена. Також у квитанції вказано, що ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених п.6 критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН\РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2107року №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання, обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 1001 (а.с. 9).

Колегія суддів зазначає, що відповідно до п. 201.1. ст. 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно з приписами п. 201.10. ст. 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.

При цьому, відповідно до пункту 74.2 статті 74 Податкового кодексу України в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Пунктом 74.3 статті 74 Податкового кодексу України передбачено, що зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової та митної політики.

Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних" № 1246 від 29.12.2010, податкова накладна електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Згідно пункту 12 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних № 1246 від 29.12.2010, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 року); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до пункту 13 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних № 1246 від 29.12.2010, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Водночас, пунктом 201.16 статті 201 Податкового кодексу України передбачено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.

Відповідно до підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

У відповідності до підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті "в" підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

З наданих представником позивача під час судового розгляду справи пояснень встановлено, що фермерським господарством ШАНС-4 надано до контролюючого органу відповідні пояснення та документальні підтвердження обсягів постачання та їх відповідність обсягам придбання згідно УКТ ЗЕД: 1001, в тому числі через електронний кабінет платника податків.

Квитанцією № 2 контролюючим органом повідомлено позивача, що комісією ДФС України прийнято рішення № 169947/33191788 від 19.09.2017 про відмову в реєстрації податкової накладної №2 від 08.08.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідно (а.с.10).

З наявної в матеріалах справи копії рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації № 169947/33191788 від 19.09.2017, вбачається, що відповідно до підпункту 201.16.3 пункту 201.16 статті 201 розділу V Податкового кодексу України прийнято рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. При цьому, на підставу прийняття вказаного рішення зазначено надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Колегія суддів зазначає, що з наявних в матеріалах справи доказів вбачається, що між фермерським господарством "Шанс-4" (постачальник) та товариством з обмеженою відповідальністю "Торговий будинок "Новаагро" (покупець) 03.08.2017 року укладено договір поставки № 0308П, відповідно до умов якого, постачальник зобов'язується поставити, а покупець зобов'язується прийняти та оплатити товар українського походження врожаю 2017 року на умовах викладених в договорі, а саме пшеницю 2 класу у кількості 520 тн +/- 10% та пшеницю 3 класу у кількості 365 тн +/- 10%.

Згідно договору №0308П від 03.08.2017 року покупець сплатив аванс, в розмірі 1175000,00 грн, що підтверджено наявною в матеріалах справи копією платіжного доручення № НОМЕР_1 від 08.08.2017 року.

На виконання умов договору позивачем поставлено товариству з обмеженою відповідальністю "Торговий будинок "Новаагро" товар (пшеницю 2 класу та пшеницю 3 класу), у зв'язку із чим виписано податкову накладну № 2 від 08.08.2017.

Факт виконання умов договору та оплати за товар також підтверджується наявними в матеріалах справи платіжними дорученнями, що підтверджують оплату контрагентом позивача авансу та оплати по факту.

Під час судового розгляду справи представником позивача надано пояснення та зазначено, що для здійснення власної господарської діяльності та отримання врожаю фермерське господарство "Шанс-4" закуповує насіннєвий матеріал, добрива, паливно-мастильні матеріали.

З матеріалів справи вбачається, що 20.01.2016 року між фермерським господарством "Шанс-4" (покупець) та ТОВ "Агроскоп Інтернешнл" (продавець) укладено договір купівлі-продажу №16НХ 094 ХАОО, відповідно до умов якого продавець зобов'язується передати у власність покупця, а покупець зобов'язується прийняти та оплатити на умовах викладених в договорі, фолік №(10л) на загальну суму з ПДВ 140731,20 грн, калібр 75%, енжіо 24,7%, прометренск 50% на загальну сума з ПДВ 305786,32 грн, реальність якого підтверджується видатковими накладними №АІ 000018457 від 21.12.2016, №АІ 000018459 від 21.12.2016, специфікаціями, платіжними дорученнями.

Також, 15.08.2016 року між фермерським господарством "Шанс-4" (покупець) та ТОВ "Седна Агро" (постачальник) укладено договір поставки № 33Р2016 №121-ШН, відповідно до умов якого позивач придбав селест Макс 165FS (20л.; POR6F36569) на загальну суму з ПДВ 197997,36 грн, що підтверджується наявними у матеріалах справи видатковою накладною №4855 від 19.08.2016, ТТН №д0000003226 від 19.08.2016, платіжним дорученням №193 від 25.08.2016.

З матеріалів справи також вбачається, що відповідно до умов договору купівлі-продажу нафтопродуктів № 139 від 23.08.2016, укладеного між фермерським господарством "Шанс-4" (покупець) та ФОП ОСОБА_3 (постачальник), позивачем придбано дизельне паливо ДП-Л-Євро5-В0 на загальну суму 338971,50 грн, що підтверджується видатковою накладною №77 від 23.08.2016, платіжними дорученнями №266 від 24.11.2016, №236 від 12.10.2016.

Також, 28.08.2016 року між фермерським господарством "Шанс-4" (покупець) та МПП "Агротехсервіс" (постачальник) укладено договір № 138, відповідно до умов якого позивач придбав озиму пшеницю, що підтверджується видатковою накладною №85 від 19.10.2016, платіжним дорученням №279 від 08.12.2016.

Колегія суддів зазначає. що відповідно до підпунктів "а", "б" пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України, об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України та постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг згідно приписів норми пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу України вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; б) дата відвантаження товарів;

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (пункт 188.1 статті 188 Податкового кодексу України).

Як встановлено судом під час розгляду справи, первинні документи щодо вказаної господарської операції були предметом аналізу комісії Державної фіскальної служби України при прийнятті нею оскаржуваного у даній справі рішення про відмову у реєстрації податкової накладної, проте безпідставно не були враховані.

Відповідно до квитанцій № 1 від 30.08.2017 року підставою для зупинення реєстрації було вказано встановлені помилки, а саме: виявлення невідповідності обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 1001, що спростовано дослідженими судом первинними документами щодо господарських операцій позивача з його контрагентами та обєктивно пояснюється видом діяльності позивача щодо вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.

Також, колегія суддів зазначає, що абзацом 1 Постанови Кабінету Міністрів України "Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації" № 190 від 29.03.2017 встановлено, що комісія Державної фіскальної служби приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації на підставі отриманих від платника податку на додану вартість відповідно до підпункту "в" підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України письмових пояснень щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, та/або копій документів, які платник податку має право подати до органу Державної фіскальної служби протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній / розрахунку коригування.

Абзацом 2 Постанови Кабінету Міністрів України "Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації" № 190 від 29.03.2017 передбачено, що підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, до якої/якого застосована процедура зупинення реєстрації згідно з пунктом 201.16 статті 201 Кодексу; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту "в" підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Колегія суддів зазначає, що в супереч вище викладеним нормам, рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації не містить в собі чіткої підстави для відмови у реєстрації податкової накладної. Крім того, в рішенні не зазначено, які саме документи складені з порушенням законодавства та яких документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.

З врахуванням встановлених під час судового розгляду справи обставин, суд приходить до висновку про наявність підстав для скасування рішення комісії ДФС №169947/33191788 від 19.09.2017 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 2 від 08.08.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Стосовно частини позовних вимог, в яких позивач просить суд вважати податкову накладну № 2 від 08.08.2017 року прийнятою та зареєстрованою датою (операційним днем), коли вона була надіслана фермерським господарством "ШАНС-4" до Державної фіскальної служби України засобами телекомунікаційного зв`язку для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних, а саме: 30 серпня 2017 року, колегія суддів зазначає наступне.

Як випливає зі змісту п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, з метою отримання податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, покупець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та податкову накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі податкова накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими покупцем.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

В свою чергу визнання протиправним неприйняття податкової накладної для реєстрації тягне настання наслідків, передбачених п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України. Отже, податкова накладна вважається зареєстрованою протягом того операційного дня, коли вона була надіслана платником податків для реєстрації.

Згідно листа Вищого адміністративного суду України від 24.10.2013 №1486/12/13-13, резолютивна частина постанови адміністративного суду про задоволення позовних вимог у справі, предметом оскарження в якій є протиправність неприйняття податкової накладної для реєстрації, повинна містити висновок про визнання протиправним неприйняття податкової накладної для реєстрації, а також зазначення того, що податкову накладну потрібно вважати прийнятою та зареєстрованою протягом операційного дня, коли її було надіслано платником податку (із зазначенням дати).

Зважаючи на викладене, резолютивна частина постанови адміністративного суду про задоволення позовних вимог у справі, предметом оскарження в якій є протиправність неприйняття податкової накладної для реєстрації повинна містити висновок про визнання протиправним неприйняття податкової накладної для реєстрації, а також зазначення того, що податкову накладну потрібно вважати зареєстрованою протягом операційного дня, коли її було надіслано платником податку (із зазначенням дати).

Вказана позиція викладена також у постанові Вищого адміністративного суду України від 27.07.2015 у справі № К/800/54056/13.

З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що для належного захисту прав платника податків належним є зазначення дати, з якої податкова накладна вважаються прийнятою та отриманою органом державної податкової служби.

Приймаючи до уваги, що податкова накладна № 2 від 08.08.2017 фактично подана та отримана Державною фіскальною службою України 30.08.2017 року, суд визнає податкову накладну такою, що подана у день її фактичного отримання, а саме 30.08.2017.

Відповідно до частини 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого вирішує справи відповідно до Конституції України та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Згідно частин 1, 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог фермерського господарства "ШАНС-4" до Державної фіскальної служби України про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії.

Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст.ст. 159-163, 167, 186, 254 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов фермерського господарства "ШАНС-4" до Державної фіскальної служби України про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Скасувати рішення комісії ДФС №169947/33191788 від 19.09.2017 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 2 від 08.08.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Вважати податкову накладну № 2 від 08.08.2017 року прийнятою та зареєстрованою датою (операційним днем), коли вона була надіслана фермерським господарством "ШАНС-4" до Державної фіскальної служби України засобами телекомунікаційного зв`язку для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних, а саме: 30 серпня 2017 року.

Стягнути на користь фермерського господарства "ШАНС-4" (63609, Шевченківський район, Харківська область, с. Гроза, вул. Новоселів, буд. 28, код ЄДРПОУ 33191788) сплачену суму судового збору у розмірі 3200 (три тисячі двісті) грн 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України (04053, м.Київ, Львівська площа, 8, код ЄДРПОУ 39292197).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлено 20 грудня 2017 року.

Головуючий суддя Р.В. Мельников

Суддя Л.М. Мар'єнко

Суддя Ю.О. Супрун