Постанова № 71144568, 13.12.2017, Славутський міськрайонний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
13.12.2017
Номер справи
682/3084/17
Номер документу
71144568
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 682/3084/17

Провадження № 2-а/682/102/2017

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 грудня 2017 року Славутський міськрайонний суд Хмельницької області у складі головуючого судді Зеленської В.І., при секретарі Кондратюк Л.О., з участю позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Славута справу за адміністративним позовом голови Громадської ради при Славутській районній державній адміністрації Хмельницької області, координатора Громадсько-політичного об'єднання демократичних сил "Наша Славутчина" ОСОБА_1 до Берездівської сільської ради Славутського району Хмельницької області про визнання протиправними та скасування рішення Берездівської сільської ради Славутського району від 17.08.2017 р № 15 "Про створення опорних закладів Берездівської сільської ради",

п о с т а н о в и в:

Позов задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати рішення двадцять третьої сесії VII скликання Берездівської сільської ради Славутського району Хмельницької області від 17.08.2017 року №15 «Про створення опорних закладів Берездівської сільської ради».

Стягнути з Берездівської сільської ради Славутського району Хмельницької області на користь ОСОБА_1 витрати на оплату судового збору в сумі 640 грн.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Славутський міськрайонний суд Хмельницької області.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої ст. 160 КАС України, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає чинності після закінчення терміну подання апеляційної скарги, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Зеленська В. І.

Справа № 682/3084/17

Провадження № 2-а/682/102/2017

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 грудня 2017 року Славутський міськрайонний суд Хмельницької області у складі головуючого судді Зеленської В.І., при секретарі Кондратюк Л.О., з участю позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Славута справу за адміністративним позовом голови Громадської ради при Славутській районній державній адміністрації Хмельницької області, координатора Громадсько-політичного об'єднання демократичних сил "Наша Славутчина" ОСОБА_1 до Берездівської сільської ради Славутського району Хмельницької області про визнання протиправними та скасування рішення Берездівської сільської ради Славутського району від 17.08.2017 р № 15 "Про створення опорних закладів Берездівської сільської ради",

в с т а н о в и в:

26.10.2017 року позивач ОСОБА_1 - голова Громадської ради при Славутській районній державній адміністрації Хмельницької області, координатор Громадсько-політичного об'єднання демократичних сил "Наша Славутчина" звернувся в суд з адміністративним позовом до Берездівської сільської ради про визнання протиправними та скасування рішення Берездівської сільської ради Славутського району від 17.08.2017 р № 15 "Про створення опорних закладів Берездівської сільської ради".

Позов обґрунтовує тим, що 17.08.2017 р Берездівською сільською радою прийнято рішення №15 про створення опорних закладів Берездівської сільської ради Славутського району. Рішенням передбачено створення чотирьох Опорних закладів та їх філій, припинено юридичні особи, на основі яких створено Опорні заклади та їх філії, затверджено статути Опорних закладів та положення про філії відповідно. Зазначає, що прийняття вказаного рішення відбувалось з численними порушеннями чинного законодавства, зокрема прийняттю вказаного рішення не передувало обговорення доцільності реорганізації навчальних закладів з громадськістю, батьками учнів, які у них навчаються та працівниками навчальних закладів та не проведено належним чином конкурс на визначення опорних закладів – переможців, як цього вимагає Положення про освітній округ, не вказано у рішенні ступінь новоутворених навчальних закладів, що порушує права учнів, їх батьків, педагогічних працівників щодо належного отримання освітніх послуг.

Враховуючи наведене, просить рішення Берездівської сільської ради Славутського району від 17.08.2017 р №15 визнати протиправними та скасувати.

В судовому засіданні позивач позов підтримав з підстав викладених у позовній заяві.

Представник відповідача - Берездівської сільської ради Славутського району ОСОБА_2 проти задоволення позову заперечив та пояснив, що Берездівською сільською радою повністю дотримано процедуру реорганізації навчальних закладів на території Берездівської об'єднаної громади, процедуру створення опорних закладів та філій опорних закладів. Проект рішення був предметом обговорення депутатів на засіданні постійної депутатської комісії з питань освіти, культури, охорони здоров'я, фізкультури, спорту та соціального захисту населення. Реорганізація навчальних закладів була викликана відсутністю належного фінансування Берездівською сільською радою та з метою отримання державних субвенцій для фінансування НВК. Вважає, що підстав для задоволення позову немає.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що рішенням 23 сесії сільської ради VII скликання Берездівської сільської ради Славутського району Хмельницької області від 17.08.2017 року №15 «Про створення опорних закладів Берездівської сільської ради» (а.с.9-11) створено чотири Опорні заклади: 1. Берездівський навчально –виховний комплекс «дошкільний навчальний заклад – школа І-ІІІ ступенів» Берездівської сільської ради Славутського району Хмельницької області, до складу якого увійшли філії: Ставичанська філія ; Мухарівська філія, Піддубецька філія, Сьомаківська філія; 2. Малоправутинський навчально –виховний комплекс «дошкільний навчальний заклад – школа І-ІІІ ступенів» Берездівської сільської ради Славутського району Хмельницької області, до складу якого увійшли філії: Хвощівська філія, Великоправутинська філія, Манятинська філія; 3. Мирутинський навчально –виховний комплекс «дошкільний навчальний заклад – школа І-ІІІ ступенів» Берездівської сільської ради Славутського району Хмельницької області, до складу якого увійшла Дяківська філія; 4. Горицький навчально –виховний комплекс «дошкільний навчальний заклад – школа І-ІІІ ступенів» Берездівської сільської ради Славутського району Хмельницької області без утворення філій.

Пунктом 8.3 зазначеного рішення передбачено припинення юридичних осіб: Берездівський навчально-виховний комплекс «дошкільний навчальний заклад – школа І-ІІІ ступенів», Мухарівський навчально-виховний комплекс «дошкільний навчальний заклад – школа І-ІІ ступенів», Піддубецький навчально-виховний комплекс «дошкільний навчальний заклад – школа І-ІІ ступенів», Сьомаківський навчально-виховний комплекс «дошкільний навчальний заклад – школа І-ІІ ступенів», Ставичанський навчально-виховний комплекс «дошкільний навчальний заклад – школа І-ІІ ступенів», Малоправутинський навчально-виховний комплекс «дошкільний навчальний заклад – школа І-ІІІ ступенів» затверджено склад комісії з ліквідації навчальних закладів (а.с.6, 7, 9, 10).

Пунктом 14 оспорюваного рішення затверджено Статути Опорних закладів освіти по Берездівській сільській раді; п. 15 - затверджено положення положення про філії Опорних закладів .

Надаючи правову оцінку правовим відносинам, що досліджуються, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Частиною 1 статті 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.

Відповідно до частини 1 статті 10 Закону України «Про місцеве самоврядування» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

У відповідності до пункту 30 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради.

28 вересня 2017 р набрав чинності Закон України "Про освіту", відповідно до ст. 10 цього Закону невід’ємними складниками системи освіти є: дошкільна освіта; повна загальна середня освіта; позашкільна освіта; спеціалізована освіта; професійна (професійно-технічна) освіта; фахова передвища освіта; вища освіта; освіта дорослих, у тому числі післядипломна освіта. Рівнями освіти є: дошкільна освіта, яка відповідає нульовому рівню Національної рамки кваліфікацій; початкова освіта, яка відповідає першому рівню Національної рамки кваліфікацій; базова середня освіта, яка відповідає другому рівню Національної рамки кваліфікацій; профільна середня освіта, яка відповідає третьому рівню Національної рамки кваліфікацій; перший (початковий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти, який відповідає другому рівню Національної рамки кваліфікацій; другий (базовий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти, який відповідає третьому рівню Національної рамки кваліфікацій; третій (вищий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти, який відповідає четвертому рівню Національної рамки кваліфікацій; фахова передвища освіта, яка відповідає п’ятому рівню Національної рамки кваліфікацій; початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти, який відповідає шостому рівню Національної рамки кваліфікацій; перший (бакалаврський) рівень вищої освіти, який відповідає сьомому рівню Національної рамки кваліфікацій; другий (магістерський) рівень вищої освіти, який відповідає восьмому рівню Національної рамки кваліфікацій; третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень вищої освіти, який відповідає дев’ятому рівню Національної рамки кваліфікацій; науковий рівень вищої освіти, який відповідає десятому рівню Національної рамки кваліфікацій.

Згідно зі ст.ст. 12, 13 Закону України "Про освіту" сти.12 3. Повна загальна середня освіта має три рівні освіти: початкова освіта тривалістю чотири роки; базова середня освіта тривалістю п’ять років; профільна середня освіта тривалістю три роки.

Початкова, базова середня і профільна середня освіта можуть здобуватися в окремих закладах освіти або у структурних підрозділах однієї юридичної особи (закладу освіти).

Для забезпечення територіальної доступності повної загальної середньої освіти органи місцевого самоврядування створюють і утримують мережу закладів освіти та їхніх філій. Кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти (його філії), що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи. Право особи здобувати початкову та базову середню освіту у державному або комунальному закладі освіти (його філії), за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця особа, гарантується, що не обмежує право особи обрати інший заклад освіти. З метою створення умов для здобуття повної загальної середньої освіти, запровадження профільного навчання, забезпечення всебічного розвитку особи, раціонального та ефективного використання наявних ресурсів і матеріально-технічної бази закладів освіти, їх модернізації створюється освітній округ. Освітній округ - це сукупність закладів освіти (їхніх філій), у тому числі закладів позашкільної освіти, закладів культури, фізичної культури і спорту, що забезпечують доступність освіти для осіб, які проживають на відповідній території. Опорний заклад освіти - це заклад загальної середньої освіти, що має зручне розташування для підвезення дітей з інших населених пунктів, забезпечений кваліфікованими педагогічними кадрами, має сучасну матеріально-технічну і навчально-методичну базу та спроможний забезпечувати на належному рівні здобуття профільної освіти. Положення про освітній округ і опорний заклад освіти затверджується Кабінетом Міністрів України. З метою наближення місця навчання дітей до їхнього місця проживання у відповідному населеному пункті може утворюватися філія закладу освіти. Філія закладу освіти - це територіально відокремлений структурний підрозділ закладу освіти, що не має статусу юридичної особи та діє на підставі положення, затвердженого засновником відповідного закладу освіти на основі типового положення, що затверджується центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

Початкова школа може забезпечувати здобуття початкової освіти дітьми (незалежно від їх кількості) одного або різного віку, які можуть бути об’єднані в один або в різні класи (групи). Освітній процес у такій школі може організовуватися одним чи кількома вчителями або в будь-якій іншій формі, яка є найбільш зручною та доцільною для забезпечення здобуття дітьми початкової освіти відповідно до стандарту початкової освіти. Особи, які здобувають повну загальну середню освіту, проживають у сільській місцевості і потребують підвезення до закладу освіти і у зворотному напрямку, забезпечуються таким підвезенням за кошти місцевих бюджетів, у тому числі із забезпеченням доступності відповідного транспорту для осіб з порушенням зору, слуху, опорно-рухового апарату та інших маломобільних груп населення.

Органи місцевого самоврядування різних адміністративно-територіальних одиниць мають право прийняти з урахуванням потреб і пропозицій територіальних громад спільне рішення про організацію здобуття початкової, базової та профільної середньої освіти в закладі освіти (його філії) та забезпечення підвезення здобувачів освіти до нього і у зворотному напрямку.

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 статті 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Отже, виходячи з системного аналізу змісту вищезазначених правових норм, орган місцевого самоврядування, який діє в інтересах місцевої громади, під час прийняття рішень зобов'язаний діяти від імені та в інтересах конкретної місцевої територіальної громади або окремих категорій її членів, стосовно яких приймається рішення.

Згідно з витягом з протоколу про порядок денний 23 сесії сільської ради VII скликання Берездівської сільської ради Славутського району Хмельницької області від 17.08.2017 року під порядковим номером 13 винесено питання про перспективний план розвитку освіти Берездівської сільської ради на 2017 – 2019 навчальні роки та питання про створення опорних закладів Берездівської сільської ради, про які інформував начальник відділу освіти Берездівської сільської ради ОСОБА_3 Присутні 16 депутатів .

08.08.2017 року вказані питання винесено на порядок денний постійної комісії сільської ради з питань освіти, культури, охорони здоров’я, фізкультури, спорту та соціального захисту населення .

Слід зауважити, що протокол засідання постійної комісії датований 13 серпня 2017 р, що викликає сумнів у проведенні такого засідання.

З аудіозапису засідання Постійної комісії вбачається, що начальник відділу освіти Берездівської сільської ради ОСОБА_3 проінформував депутатів про можливу реорганізацію закладів освіти на території Берездівської сільської ради та запропонував обговорити питання реформування закладів освіти в колективах освітніх закладів (аудіозапис додається). При цьому, проект рішення "Про перспективний план розвитку освіти Берездівської сільської ради" членам Постійної комісії не був запропонований та не був розданий для вивчення і обговорення.

07.08.2017 р ще до обговорення питання про реформування закладів освіти на території Берездівської сільської ради на засіданні Постійної депутатської комісії, Берездівським сільським головою винесене розпорядження "Про проведення конкурсу на кращий опорний1 заклад", яким створено конкурсну комісію, а в додатку до розпорядження "Умови проведення конкурсу на кращий проект опорної школи" зазначено, що підбиття підсумків конкурсу відбудеться 11.08.2017 р, тобто через три дні після винесення розпорядження. Виходячи з принципу "розумності строків", термін 3 дні є недостатнім для повідомлення учасників, підготовки та об'єктивного оцінювання результатів, що свідчить про упередженість органу місцевого самоврядування у питаннях реорганізації закладів освіти на території Берездівської сільської ради.

17.08.2017 року Берездівською сільською радою прийнято рішення №13 «Про перспективний план розвитку освіти Берездівської сільської ради на 2017 – 2019 н.р.», в якому передбачено створення до 30.10.2017 року ряду опорних навчальних закладів та їх філій (а.с.9), незважаючи на те, що Закону України "Про освіту" набрав чинності лише 28.09.2017 р.

Представник відповідача стверджує, що відповідачем повністю дотримано порядок створення опорних закладів, проведено обговорення та консультації з громадськістю села, батьками, педагогічними колективами щодо доцільності реорганізації навчальних закладів, надалі проведено конкурс на кращий опорний заклад, в подальшому вказане питання розглянуто на засіданні профільної комісії, включено в порядок денний чергової сесії Берездівської сільської ради.

Разом із тим, такі твердження представника відповідача не знайшли свого підтвердження у процесі судового розгляду даної справи.

Постановою Кабінету Міністрів від 03.11.2010 р. № 996 затверджено Порядок проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики (далі - Порядок).

Згідно з положеннями пункту 3 Порядку мають проводити консультації з громадськістю з питань, що стосуються суспільно-економічного розвитку свого регіону, реалізації та захисту прав і свобод громадян, задоволення їх політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів.

Відповідно до п.12 Порядку в обов'язковому порядку проводяться консультації з громадськістю у формі публічного громадського обговорення та/або електронних консультацій з громадськістю щодо проектів нормативно-правових актів, які стосуються конституційних прав, свобод та обов'язків громадян.

Таким чином реформування мережі загальноосвітніх закладів безперечно належить до питань соціально-економічного розвитку, а також реалізації прав і свобод громадян (насамперед у контексті забезпечення належного доступу до загальної середньої освіти, яка відповідно до статті 53 Конституції України є обов'язковою), а, отже, держава та органи місцевого самоврядування не можуть створювати перешкоди у реалізації права на освіту.

Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 №777 затверджено Положення про освітній округ (далі Положення), п.1 якого передбачено, що це положення визначає правовий статус, порядок утворення та основні засади діяльності освітнього округу.

Пунктом 2 Положення передбачено, що засновниками (співзасновниками) освітнього округу, опорного закладу та його філій можуть бути представницькі органи місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад, районні ради.

Відповідно до п. 5 Положення засновники для прийняття рішення про створення освітнього округу, опорного закладу та його філії організовують проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед громадськості щодо утворення округу, опорних закладів та їх філій.

Згідно з п. 6 Положення засновник визначає опорні заклади серед підпорядкованих йому загальноосвітніх навчальних закладів на конкурсній основі відповідно до затверджених ним умов.

Свідок ОСОБА_3 в судовому засіданні підтвердив, що обговорень з громадськістю щодо утворення опорних закладів не проводилося.

Між тим, приймаючи рішення Берездівською сільською радою не враховано інтереси місцевої громади щодо належного забезпечення прав та інтересів дітей, а також їх батьків, не враховано, що в інтересах дітей та батьків органи місцевого самоврядування різних адміністративно-територіальних одиниць мають право прийняти з урахуванням потреб і пропозицій територіальних громад спільне рішення про організацію здобуття початкової, базової та профільної середньої освіти в закладі освіти (його філії) та забезпечення підвезення здобувачів освіти до нього і у зворотному напрямку.

Таким чином, рішення про припинення діяльності навчально-виховних комплексів на території Берездівської сільської ради не може прийматися без проведення відповідних консультацій з громадськістю та без врахування інтересів громади відповідного населеного пункту. Процедура проведення таких консультацій чітко регулюється згаданим Порядком та Положенням і передбачає опублікування відповідного документу на сайті органу, що планує його видати.

Наведене узгоджується з ч.3 статті 15 Закону «Про доступ до публічної інформації», відповідно до якої проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.

Доказів того, що Берездівською сільською радою на своєму сайті висвітлювалася будь яка інформація пов’язана з створенням опорних закладів, представником відповідача не надано.

Допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 показали, що на засіданні сесії Берездівської сільської ради 17.08.017 року, на якій вони були присутні, їм не було відомо про включення до порядку денного питання про створення опорних закладів Берездівської сільської ради шляхом припинення юридичних осіб НВК та створення на філій навчальних закладів, проект рішення не був розданий депутатам, а в оголошеному проекті рішення було вказано лише про створення опорних закладів. Жодних обговорень ні з громадськістю, ні з трудовими колективами закладів освіти, ні з батьками дітей щодо створення опорних навчальних закладів та їх філій проведено не було.

Крім цього слід зазначити, що в рішенні сесії Берездівської сільської ради №13 «Про перспективний план розвитку освіти Берездівської сільської ради на 2017 – 2019 н.р.» від 17.08.2017 р, в якому передбачено створення до 30.10.2017 року ряду опорних навчальних закладів та їх філій, не зазначено відповідно до Закону України "Про освіту" рівень освіти кожного навчального закладу, який є невід’ємниим складником системи освіти, що порушує права як самих новостворених закладів освіти, бо не визначає їх освітній статус, так і права педагогічних працівників і батьків, діти яких мають здобувати освіту у вказаних опорних закладах чи їх філіях.

Частиною 3 статті 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до статті 19 Закону України «Про охорону дитинства» кожна дитина має право на освіту.

Держава гарантує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; надання державних стипендій та пільг учням і студентам цих закладів у порядку, встановленому законодавством України.

Держава забезпечує право на вибір навчального закладу у державних і комунальних навчальних закладах.

Відповідно до рішення Конституційного суду України від 04.03.2004 р. № 5-рп/2004(справа №1-4/2004), у справі за конституційним поданням 50 народних депутатів України про офіційне тлумачення положень ч. 3 ст. 53 Конституції України (справа про доступність і безоплатність освіти), поняття «доступність», яке вживається у положеннях Основного Закону України, відповідних законах про освіту, інших нормативно-правових актах, доступність освіти за конституційно-правовим смислом необхідно розуміти так, що нікому не може бути відмовлено у праві на освіту, і держава має створити можливості реалізувати це право.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач не довів законність прийнятого ним рішення, належними і допустимими доказами.

Враховуючи зібрані докази у сукупності, суд приходить до висновку, доводи позивача є законними і обґрунтованими, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, а тому позов підлягає задоволенню

Керуючись ст. ст. 71, 94, 160-164, 186, 254 КАС України, суд

п о с т а н о в и в:

Позов задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати рішення двадцять третьої сесії VII скликання Берездівської сільської ради Славутського району Хмельницької області від 17.08.2017 року №15 «Про створення опорних закладів Берездівської сільської ради».

Стягнути з Берездівської сільської ради Славутського району Хмельницької області на користь ОСОБА_1 витрати на оплату судового збору в сумі 640 грн.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Славутський міськрайонний суд Хмельницької області.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої ст. 160 КАС України, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає чинності після закінчення терміну подання апеляційної скарги, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Зеленська В. І.