10.2.4 ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником
19 грудня 2017 року СєвєродонецькСправа № ЗВ/812/257/17Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисельова Є.О., розглянувши у порядку письмового провадження заяву Рубіжанського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження ВП № 47754802 за вимогою про сплату боргу від 06.05.2011 №Ф-531у Управлінням Пенсійного фонду України в м. Рубіжне Луганської області про стягнення заборгованості у розмірі 1440,00 грн. з ОСОБА_1,
ВСТАНОВИВ:
08 грудня 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява Рубіжанського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження ВП № 47754802 за вимогою про сплату боргу від 06.05.2011 №Ф-531у Управлінням Пенсійного фонду України в м. Рубіжне Луганської області про стягнення заборгованості у розмірі 1440,00 грн. з ОСОБА_1.
В обґрунтування заяви зазначено, що згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2016 року № 988 “Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України” управління Пенсійного фонду в Рубіжному Луганської області реорганізоване в ОСОБА_2 об’єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області шляхом злиття з управлінням Пенсійного фонду України в м. Рубіжному Луганської області. В спірних відносинах з відповідачем ОСОБА_2 об’єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області є правонаступником управління Пенсійного фонду України в м. Рубіжному Луганської області.
Представник заявника у судове засідання не прибув, просив розглянути заяву за відсутності його представника (арк. спр. 2, зворот. бік).
Боржник у судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлявся.
15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII “Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів”, яким Кодекс адміністративного судочинства України (далі – КАС України) викладено в новій редакції.
Відповідно до підпункту 10 пункту 1 розділу VII “Перехідні положення” КАС України справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Частиною 3 статті 3 КАС України закріплено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Згідно частини 3 статті 30 КАС України справа, прийнята адміністративним судом до свого провадження з додержанням правил підсудності, повинна бути ним розглянута і в тому випадку, коли в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому адміністративному суду.
Відповідно до частини 10 статті 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з’явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи положення частини 10 статті 205 КАС Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає за можливе розглянути дану справу в порядку письмового провадження.
Розглянувши заяву про заміну сторони виконавчого провадження, дослідивши матеріали справи, суд встановив таке.
Управлінням Пенсійного фонду України в м. Рубіжному Луганської області винесено вимогу про сплату боргу від 06.05.2011 № Ф-531у про стягнення з ОСОБА_1 на користь управління Пенсійного фонду України в м. Рубіжному Луганської області заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 1440, 00 грн (арк. спр. 7).
Постановою старшого державного виконавця Рубіжанського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Луганській області від 04.06. 2015 року відкрито виконавче провадження ВП № 47757802 з примусового виконання вимоги про сплату боргу від 04.06.2015 № Ф-531у (арк. спр. 8, 23).
Постановою Кабінету Міністрів України від 21.12.2016 року № 988 “Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України” управління Пенсійного фонду України в м. Рубіжному Луганської області реорганізоване в ОСОБА_2 об’єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області шляхом злиття з управлінням Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області.
Згідно з частиною 1 статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов’язки переходять до правонаступників.
Відповідно до пунктів 4, 5 Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2011 року № 1074, який визначає механізм здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади (далі - органи виконавчої влади) та їх територіальних органів, орган виконавчої влади утворюється шляхом утворення нового органу виконавчої влади або в результаті реорганізації (злиття, поділу, перетворення) одного чи кількох органів виконавчої влади. Орган виконавчої влади припиняється шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.
Згідно з пунктом 6 Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2011 року № 1074, права та обов'язки органів виконавчої влади переходять:
у разі злиття органів виконавчої влади - до органу виконавчої влади, утвореного внаслідок такого злиття;
у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади - до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади;
у разі поділу органу виконавчої влади - до органів виконавчої влади, утворених внаслідок такого поділу;
у разі перетворення органу виконавчої влади - до утвореного органу виконавчої влади;
у разі ліквідації органу виконавчої влади і передачі його завдань та функцій іншим органам виконавчої влади - до органів виконавчої влади, визначених відповідним актом Кабінету Міністрів України.
Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_2 об’єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області зареєстроване 30.03.2017 як юридична особа (арк. спр. 19-20).
Актом приймання-передачі пенсійних справ та особових рахунків від 04.04.2017, у зв’язку з реорганізацією управління Пенсійного фонду України в м. Рубіжному Луганської області шляхом злиття з управлінням Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області та утворенням Рубіжанського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області здійснено передачу пенсійних справ та особових рахунків від управління Пенсійного фонду України в м. Рубіжному Луганської області до Рубіжанського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області (арк. спр. 10).
Отже, в спірних правовідносинах належним стягувачем повинне бути ОСОБА_2 об’єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області, як правонаступник реорганізованого управління Пенсійного фонду України в м. Рубіжному Луганської області.
Згідно з пунктом 7 частини 1 статті 3 Закону України від 02.06.2016 № 1404-VIII “Про виконавче провадження” (далі – Закон № 1404) відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів: рішень інших державних органів та рішень Національного банку України, які законом визнані виконавчими документами.
Частиною 5 статті 15 Закону № 1404 визначено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником.
Суд враховує, що чинним законодавством не визначено юрисдикцію та предметну підсудність заяв про заміну сторони виконавчого провадження при виконанні вимоги територіального органу Пенсійного фону України про сплату недоїмки, яка є виконавчим документом.
Разом з тим, частиною 2 статті 74 Закону № 1404 визначено, що рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень інших органів (посадових осіб), у тому числі постанов державного виконавця про стягнення виконавчого збору, постанов приватного виконавця про стягнення основної винагороди, витрат виконавчого провадження та штрафів, можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
Частиною 1 статті 287 КАС України визначено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб..
Частиною 6 статті 7 КАС України визначено, що у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону).
З огляду на вищевикладене, з урахуванням того, що чинним законодавством не встановлено іншого порядку заміни сторони виконавчого провадження при виконанні рішень інших державних органів та рішень Національного банку України, які законом визнані виконавчими документами, суд дійшов висновку, що вирішення таких питань належить до юрисдикції адміністративного суду.
Аналогічну за змістом правову позицію (щодо належності розгляду справ про заміну сторони виконавчого провадження при виконанні виконавчого напису нотаріуса) висловлено Верховним Судом України у постанові від 18 листопада 2015 року у справі № 6-2391ц15.
Відповідно до частини 1 статті 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне здійснити заміну сторони виконавчого провадження - стягувача, з управління Пенсійного фонду України в м. Рубіжному Луганської області на ОСОБА_2 об’єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області.
Керуючись статтями 3, 15, 241, 243, 248, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
УХВАЛИВ:
Заяву Рубіжанського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження ВП № 47754802 з примусового виконання вимоги про сплату боргу від 06.05.2012 № Ф-531у - задовольнити.
Замінити стягувача у виконавчому провадженні ВП № 47754802 з примусового виконання вимоги про сплату боргу від 06.05.2011 № Ф-531у про стягнення з ОСОБА_1 на користь управління Пенсійного фонду України в м. Рубіжному Луганської області заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у сумі 1440,00 грн, з управління Пенсійного фонду України в м. Рубіжному Луганської області на ОСОБА_2 об’єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області (ідентифікаційний код 41245565, місцезнаходження: 93009, Луганська область, місто Рубіжне, вулиця Студентська, будинок 35-А).
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
СуддяОСОБА_3Судове рішення № 71079325, Луганський окружний адміністративний суд було прийнято 19.12.2017. Форма судочинства - Адміністративне, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти важливі дані про це судове рішення. Ми забезпечуємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних містить повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам швидко знаходити важливі дані.
Це рішення відноситься до справи № ЗВ/812/257/17. Юридичні особи, які зазначені в тексті цього судового документа: