Постанова № 71077732, 14.12.2017, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.12.2017
Номер справи
159/3695/17
Номер документу
71077732
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 грудня 2017 рокуСправа № 159/3695/17

Волинський окружний адміністративний суд в складі колегії суддів:

головуючого судді Денисюка Р.С.,

суддів Дмитрука В.В., Костюкевича С.Ф.,

при секретарі судового засідання Шепталовій А.П.,

за участю представника позивача ОСОБА_1,

представника відповідача-1 ОСОБА_2,

представника відповідача-2 ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом ОСОБА_4 до Міністерства юстиції України, Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання бездіяльності протиправною та зобовязання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_4 (далі ОСОБА_4, позивач) звернувся з адміністративним позовом до Міністерства юстиції України (далі МЮ України, відповідач-1), Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі ГУ ПФУ у Волинській області, відповідач-2) про визнання протиправною бездіяльності відповідача-1 щодо не повідомлення Пенсійного фонду України про підстави перерахунку пенсії позивачу з 01.01.2017 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1036 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294», визнання протиправною бездіяльності відповідача-2 щодо не проведення перерахунку пенсії позивачу з 01.01.2017 відповідно до вказаної постанови та зобовязання відповідача-1 повідомити Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсії ОСОБА_4 з 01.01.2017, а відповідача-2 провести перерахунок пенсії позивачу відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1036 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294» з 01.01.2017.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_4 є пенсіонером установ виконання покарань кримінально-виконавчої системи України, якому пенсія призначена відповідно до вимог Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб. Позивач вважає, що відповідно до частини третьої статті 63 цього Закону має право на перерахунок пенсії із урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для відповідної категорії осіб.

Для проведення перерахунку пенсії з 01.01.2017 звернувся до ГУПФУ у Волинській області та отримав відповідь про те, що повідомлення про перерахунок пенсій колишнім працівникам Державної кримінально-виконавчої служби України з Пенсійного фонду України не надходило.

Також звертає увагу на те, що Державна пенітенціарна служба України звернулася з листом від 12.01.2017 до Пенсійного фонду України з проханням про надання розяснення щодо механізму визначення середнього розміру (відсотку) додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат та премій) для проведення перерахунку пенсіонерам Державної кримінально-виконавчої служби України.

У відповідь Пенсійний фонд України листом від 26.01.2017 повідомив, що Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45. Згідно з Порядком перерахунок пенсій проводиться на підставі довідок, оформлених уповноваженими структурними підрозділами міністерств та відомств, про розмір грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців відповідно до пунктів 2, 5 зазначеної Постанови.

Крім того, Пенсійним фондом України було визнано, що у звязку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1036 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294» перерахунку підлягають пенсії осіб, за посадами яких було збільшено розміри грошового забезпечення.

Відтак, просить визнати бездіяльність МЮ України щодо не повідомлення Пенсійного фонду України про підстави перерахунку пенсії позивачу з 01.01.2017 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1036 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294», визнати протиправною бездіяльності ГУПФУ у Волинській області щодо не проведення перерахунку пенсії позивачу з 01.01.2017 відповідно до вказаної постанови та зобовязати МЮ України повідомити Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсії ОСОБА_4 з 01.01.2017, а ГУПФУ у Волинській області провести перерахунок пенсії позивачу відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1036 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294».

Відповідач-1 у поданих до суду письмових запереченнях адміністративний позов не визнав, посилаючись на те, що відповідно до вимог пункту 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 відповідачем листами від 12.01.2017 № 4/4-83-Тл/2-17 та від 09.02.2017 № 4/4-367-Тл/2-17 повідомлено Пенсійний фонд України про підстави для перерахунку пенсій військовослужбовцям. Однак, списки за формою згідно з додатком 1 вказаного Порядку від ГУ ПФУ у Волинській області на адресу Державної пенітенціарної служби України, правонаступником якої є Міністерство юстиції України, не надходили. Також посилається на пункт 3 вказаного Порядку, який визначає, що довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

З наведеного вбачається, що на відповідача-1 покладено обовязок інформування безпосередньо Пенсійного фонду України про виникнення підстав щодо необхідності перерахунку пенсії певному колу осіб, що ним і було зроблено, а оскільки списки за формою згідно з додатком 1 вищевказаного Порядку на його адресу не надходили, тому і відповідні довідки по кожній окремо особі зазначеній у списку у місячних строк не подавались до ГУ ПФУ у Волинській області. Враховуючи вищевикладене просить в задоволенні адміністративного позову відмовити повністю (а.с.41-42).

Представник відповідача-2 в поданому суду письмовому запереченні, позовні вимоги заперечила мотивуючи тим, що відповідно до Порядку №45 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміни розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у звязку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

На даний час ГУ ПФУ у Волинській області не отримувало від Пенсійного фонду України повідомлення про підстави перерахунку пенсій військовослужбовців та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. А тому позовні вимоги є безпідставними (а.с. 67-69).

Представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, з підстав, викладених у позовній заяві, просив позов задовольнити.

Представник відповідача-1 та представник відповідача-2 в судовому засіданні позовні вимоги заперечили, з підстав наведених у письмових запереченнях, просили в задоволенні позову відмовити повністю.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази, приходить до висновку, що адміністративний позов не підлягає до задоволення, з таких підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_4 є пенсіонером установ виконання покарань кримінально-виконавчої системи України, та якому пенсія призначена відповідно до положень Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб від 09.04.1992 №2262-XII.

28.04.2017 позивач звернувся з колективним листом до Премєр-міністра України ОСОБА_5 щодо вирішення питання про перерахунок раніше призначених пенсій у звязку з підвищенням грошового забезпечення військовослужбовців (а.с. 5).

Управління з питань роботи із зверненням громадян ОСОБА_6 Кабінету Міністрів України повідомило про те, що лист 05.05.2017 № 41-КО-010771/03 відповідно до частини третьої статті 7 Закону України «Про звернення громадян» надіслано Міністерству соціальної політики України для розгляду і надання відповіді (а.с. 6).

Листом від 30.05.2017 за № 3296/0/52-17/216 Департамент соціального забезпечення Міністерства соціальної політики повідомив про те, що постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1036 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №№ 1294» не визначено умов, порядку та розмірів перерахунку пенсій у звязку з підвищенням грошового забезпечення. Тому, підстави для проведення перерахунку пенсії відсутні. (а.с. 7).

В подальшому, 21.06.2017 ОСОБА_7 звертався з колективним листом до ГУ ПФУ у Волинській області щодо перерахунку пенсії колишнім працівникам Державної кримінально-виконавчої служби України у звязку із підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1036 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №№ 1294» (а.с. 8-9).

Листом від 04.07.2017 № 356/С-01 ГУ ПФУ у Волинській області повідомило позивача, що відповідно до відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, перерахунок раніше призначених пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміни розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у звязку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

Згідно з вимогами пунктів 2-3 вищевказаного Порядку, державні органи на виконання рішення Кабінету Міністрів України повідомляють у пятиденний строк Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за законом, а Пенсійний фонд України, в свою чергу, повідомляє у пятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням Фонду в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної у списку, за формою згідно з додатком 2 до Порядку та у місячний строк подають головним управлінням Пенсійного фонду України. Міністерством юстиції визначені уповноважені структурні підрозділи для підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України необхідних документів для призначення пенсій осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, які мають право на пенсію відповідно до Закону.

Однак, повідомлення про перерахунок пенсій колишнім працівникам Державної кримінально-виконавчої служби з Пенсійного фонду України на адресу ГУ ПФУ у Волинській області не надходило (а. с. 10).

Тому, 20.07.2017 позивач звернувся до Міністерства юстиції України із колективним зверненням у якому з посиланням на норми чинного законодавства просив підготувати та подати до органів Пенсійного фонду України необхідні документи для перерахунку пенсій осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, які мають право на пенсію відповідно до Закону (а.с.11-12).

Листом від 15.08.2017 № 31219/КО-18643/16 Міністерство юстиції України повідомило позивача про те, що умови, норми та порядок пенсійного забезпечення громадян України з числа осіб, які перебували на службі, в тому числі і в Державній кримінально-виконавчій службі України, визначено Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб». Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», який набрав чинності з 01.01.2017 внесено зміни, зокрема, до частини третьої статті 63 Закону, згідно із якою усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у звязку з підвищенням грошового забезпечення відповідній категорії осіб, які мають право на пенсію відповідно до Закону, на умовах та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1036 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №№ 1294» з 01.01.2017 підвищено посадові оклади окремим категоріям осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, про що поінформовано Пенсійний фонд України щодо необхідності проведення перерахунку пенсій цій категорії осіб.

Також зазначено, що Кабінетом Міністрів України на даний час не приведено у відповідність до вимог Закону постанову Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45. Крім цього, порядок проведення перерахунку пенсій пенсіонерам Державної кримінально-виконавчої служби України у звязку з набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1036 відсутній (а.с. 13).

Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склались між сторонами, суд зазначає наступне.

Спірні правовідносини в даному випадку регулюються Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XII (далі - Закон № 2262-XII) із змінами та доповненнями, що були чинні на день виникнення спірних правовідносин та постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1036 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №№ 1294».

Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону №2262-ХІІ, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у звязку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у звязку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Тобто, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 №1036 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу до деяких інших осіб" в частині встановлення розмірів посадових окладів рядового і начальницького складу установ виконання покарань. Вказана постанова набрала чинності з 01.01.2017.

Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 (далі Порядок №45) встановлено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у звязку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Згідно із пунктами 2-3 Порядку № 45 на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України (постанова Кабінету Міністрів України №1294 від 07.11.2007) Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзвязку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у пятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Пенсійний фонд України повідомляє у пятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки). Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Отже, нормами Порядку № 45 передбачено такий порядок дій для здійснення перерахунку пенсій: - Державна пенітенціарна служба України повідомляє ПФУ про наявність рішення Кабінету Міністрів України про підстави перерахунку пенсій, тобто про зміну розміру грошового забезпечення; - ПФУ повідомляє відповідні структурні підрозділи Пенсійного фонду про підстави проведення перерахунку пенсій та необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку Головним управлінням ПФУ; - Головні управління ПФУ складають відповідні списки та передають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій, які готують відповідні довідки.

Проаналізувавши вищенаведене, суд зазначає, що обовязок щодо направлення до Пенсійного фонду України інформації про зміни в грошовому забезпеченні осіб, які мають право на пенсію за Законом України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, тобто колишнім працівникам установ виконання покарань, покладено на Державну пенітенціарну службу України.

Таким чином, вказаним вище Порядком закріплено чіткий алгоритм дій для здійснення перерахунку раніше призначених пенсій, відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, згідно з яким Державна пенітенціарна служба України повідомляє Пенсійному фонду України про підстави такого перерахунку.

В даному випадку, позивач просить визнати протиправною бездіяльність МЮ України щодо не повідомлення Пенсійного фонду України про підстави перерахунку пенсії позивачу з 01.01.2017 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1036 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294».

Бездіяльність це не вчинення субєктом владних повноважень дій, які він повинен був і міг вчинити відповідно до покладених на нього обов'язків, згідно із чинним законодавством України.

За правилами частини першої статті 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Як вбачається з матеріалів справи, 12.01.2017 за вих. № 4/4-83-Тл/2-17 Державна пенітенціарна служба України, правонаступником якої є Міністерство юстиції України, скерувала Пенсійному фонду України лист, в якому просила поінформувати підпорядковані територіальні органи Пенсійного фонду України про необхідність проведення перерахунку пенсій пенсіонерам Державної кримінально-виконавчої служби України, розміри посадових окладів яким були змінені відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 та з метою підготовки довідок про грошове забезпечення для проведення перерахунку пенсій пенсіонерам Державної кримінально-виконавчої служби України просила надати розяснення щодо механізму визначення середнього розміру додаткових видів грошового забезпечення (а.с. 14).

Крім того, листом від 09.02.2017 за вих. № 4/4-367-Тл/2-17 Державна пенітенціарна служба України додатково повідомила Пенсійний фонд України щодо проведення перерахунку пенсій особам, звільнених з військової служби, в тому числі і позивача, а отже виконало вимоги Порядку від 13.02.2008 № 45 (а.с. 56).

Тобто, на момент розгляду справи судом, спір вирішений і права позивача не потребують судового захисту; відновлення порушених прав позивача забезпечено відповідачем-1 через надіслання 12.01.2017 за вих. № 4/4-83-Тл/2-17 та 09.02.2017 за вих. № 4/4-367-Тл/2-17 повідомлення Пенсійному фонду України щодо проведення перерахунку пенсій військовослужбовців, в тому числі і позивача.

І за своєю суттю, вчинення субєктом владних повноважень дій, спрямованих на повідомлення Пенсійного фонду України щодо проведення перерахунку пенсій військовослужбовців, виключає наявність ознак його бездіяльності.

Відтак, оскільки під час судового розгляду справи доводи позивача про протиправну бездіяльність МЮ України не знайшли свого підтвердження, тому з наведених вище підстав у задоволенні позовних вимог в цій частині необхідно відмовити.

Крім того, позивач просить зобовязати МЮ України вчинити дії, а саме: повідомити Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсії позивача з 01.01.2017.

Однак, суд зазначає, що для того, щоб зобовязати відповідача вчинити певні дії, слід констатувати перед цим наявність в його діях, бездіяльності чи прийнятих рішеннях ознак протиправності, чого на думку суду в даному випадку немає, оскільки відповідачем такі дії вже вчинені, а саме: надіслано Пенсійному фонду України повідомлення про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Щодо позовної вимоги про визнання бездіяльності ГУ ПФУ у Волинській області щодо не проведення перерахунку пенсії позивачу з 01.01.2017 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1036 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294» та зобовязати провести перерахунок пенсії позивачу відповідно до вказаної постанови з 01.01.2017, то суд зазначає, що вказана вимога є передчасною та задоволенню не підлягає, оскільки між позивачем та ГУ ПФУ у Волинській області ще не виникли правовідносини щодо перерахунку пенсії військовослужбовцям відповідно до частини третьої статті 63 цього Закону №2262-XII.

При цьому, наведеними вище нормами чинного законодавства, а саме Порядком № 45 передбачено чіткий алгоритм дій для перерахунку пенсії військовослужбовцям у звязку із набранням чинності 01.01.2017 постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1036 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294». Без їх дотримання (зокрема, направлення Пенсійним фондом України до ГУПФУ у Волинській області повідомлення про підстави для проведення перерахунку пенсії та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії, яких підлягають перерахунку) вимога про перерахунок і виплату пенсії позивачу ГУ ПФУ у Волинській області є передчасною.

Разом з тим, слід вказати, що суд здійснює захист порушеного права, а не права, яке може бути порушено в майбутньому.

Протилежного судом не встановлено.

Інші твердження позивача не спростовують висновків суду, зроблених в ході судового розгляду справи.

На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, що в задоволенні позовних вимог ОСОБА_4 необхідно відмовити повністю.

Керуючись статтями 158, 160 ч.3, 162, 163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», суд

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_4 до Міністерства юстиції України, Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання бездіяльності протиправною та зобовязання вчинити дії відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, яка буде складена у повному обсязі до 19 грудня 2017 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий Р.С. Денисюк

Судді В.В. Дмитрук

ОСОБА_8