
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
08 грудня 2017 року
справа № 808/2158/17
Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Лукманова О.М., перевіривши на відповідність нормам КАС України апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Запорізькій області на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 08 листопада 2017 року у справі № 808/2158/17 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергомаш» до Головного управління ДФС у Запорізькій області, про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення в частині, -
в с т а н о в и в:
Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 08.11.2017 року позовні вимоги ТОВ «Енергомаш» задоволено. Відповідач - Головне управління ДФС у Запорізькій області, не погодившись з вищезазначеною постановою суду, подало 13.11.2017 року до суду апеляційну скаргу.
Згідно ч.6 ст.187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Відповідно ч. 1, ч. 2 ст. 87 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов’язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв’язку з нововиявленими обставинами: 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Розмір судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру юридичною особою, складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімального прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Для вирахування розміру судового збору необхідно враховувати суму, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, або могла б бути сплачена при зверненні до суду першої інстанції.
Сума, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви складала 7839,00 грн. – 1,5% = 117,58 грн. Враховуючи, що сума 117,58 грн. менше дозволеного мінімуму – одного розміру прожитого мінімуму для працездатних осіб 1600,00 грн., саме від суми 1600,00 грн. слід брати 110 відсотків для визначення суми судового збору, що підлягає сплаті при поданні апеляційної скарги. 1600,00 грн. х 110% = 1760,00 грн.
Апелянту необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1760,00 грн.
Відповідно до ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додаються її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. До апеляційної скарги додаються копії доданих до неї письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копії апеляційної скарги та додані матеріали до апеляційної скарги необхідно направити всім сторонам по справі. Апелянтом не надано додатків до копії апеляційної скарги.
Ухвалою суду від 29.11.2017 року апеляційна скарга Головного управління ДФС у Запорізькій області залишена без руху та надано строк для усунення недоліків до 07.12.2017 року.
08.12.2017 року до суду, за допомогою засобів поштового зв’язку, надійшло клопотання в якому заявник апеляційної скарги просить суд надати подовжений строк для усунення недоліків апеляційної скарги. Вказує, що подовження строку для усунення недоліків сприятиме сплаті судового збору. До клопотання долучено виписку по рахунках станом на 27.11.2017 року, відповідно до якої, відповідач не має коштів для сплати судового збору у термін відведений судом для усунення недоліків апеляційної скарги. Апелянт вказує, що кошти можуть з’явитись у майбутньому.
Відповідно до ч. 5 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Згідно ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Вбачається, що для усунення недоліків апеляційної скарги, апелянту необхідно мати достатній строк, більший строк, протягом якого апелянт зможе реалізувати своє право звернення до суду.
З огляду на те, що Головне управління ДФС у Запорізькій області не може усунути недоліки апеляційної скарги у час відведений судом та вказує на труднощі щодо їх усунення, існує необхідність подовжити строк протягом якого апелянт зможе виконати вимоги ухвали суду від 29.11.2017 року.
Недоліки апеляційної скарги можуть бути усунені шляхом надання належного документа про сплату судового збору.
Керуючись ст. ст. 108, 187, 189 КАС України, -
у х в а л и в:
Заяву Головного управління ДФС у Запорізькій області про надання подовженого строку для усунення недоліків апеляційної скарги – задовольнити.
Надати Головному управлінню ДФС у Запорізькій області подовжений строк для усунення недоліків апеляційної скарги до 09 січня 2018 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня її отримання шляхом подання касаційної скарги.
Суддя О.М. Лукманова