
П О С Т А Н О В А
іменем України
Справа №377/862/17
Провадження №2-а/377/104/17
14 грудня 2017 року Славутицький міський суд Київської області у складі судді Теремецької Н.Ф., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Київській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити дії, -
УСТАНОВИВ:
31 жовтня 2017 року позивачем до суду подано названу позовну заяву, в якій позивач просить: визнати бездіяльність ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Київській області щодо не проведення йому перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» протиправною; зобов’язати ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Київській області провести йому перерахунок та виплатити пенсію відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», починаючи з 01 січня 2016 року з подальшою виплатою пенсії з урахування перерахунку. Встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов’язання ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Київській області подати у 10-денний термін з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач з 21.10.2006 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Київській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». 29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900-VIII від 23 грудня 2015 року. Відповідно до цього Закону були внесені доповнення в ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Так, згідно ч. 4 ст. 63 цього Закону усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. Постановою КМУ від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» було внесено зміни та підвищено грошове забезпечення поліцейських. Абзацом другим п. 15 розділу ХІ Закону України «Про Національну поліцію» зі змінами, внесеними Законом України № 900-VIII від 23.12.2015 року, передбачено, що за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб. Отже, в зв’язку з прийняттям Закону України № 900-VIII від 23.12.2015 року виникли підстави для перерахунку пенсій пенсіонерам органів внутрішніх справ, тому з 01 січня 2016 року у позивача виникло право на перерахунок пенсії. Відповідно до п. 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затвердженого постановою КМУ від 13.02.2008 року № 45, Міністерство внутрішніх справ надіслало до Пенсійного фонду України лист( вих. № 4019/02/22-2017 від 22.03.2017), зазначивши, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу ОВС проводиться з урахуванням грошового забезпечення, установленого для поліцейських згідно з постановою КМУ від 11.11.2015 року № 988. В свою чергу на виконання постанови КМУ від 13.02.2008 року № 45 ГУПФУ в Київській області було підготовлено та надано в квітні 2017 року ліквідаційній комісії УМВС в Київській області списки осіб, які мають право на перерахунок пенсії для оформлення довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Відповідно до вимог п.3 Порядку № 45 в травні місяці 2017 року ліквідаційна комісія УМВС України в Київській області підготувала довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку та подала їх до ГУПФУ в Київській області, в тому числі й довідку про розмір грошового забезпечення позивача № 29/127 від 19.05.2017 року для перерахунку пенсії. Таким чином, бездіяльність відповідача щодо не перерахунку пенсії з 01.01.2016 року позивачу, з урахуванням отриманої інформації з ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Київській області № 29/Д-146зі від 23.10.2017 року, є протиправною.
Ухвалою від 02 листопада 2017 року у справі відкрито скорочене провадження та направлено відповідачеві копію позовної заяви з додатками.
20 листопада 2017 року відповідач подав до суду заперечення проти позову, в яких просив відмовити у задоволенні адміністративного позову, мотивуючи їх тим, що Державним бюджетом України, відповідно і бюджетом Пенсійного фонду України на 2016-2017 роки, у структурі бюджетної програми за КПКВК 2506080 «Фінансове забезпечення виплати пенсії, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, та дефіциту коштів Пенсійного фонду» видатки на проведення перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України ( міліції ), виходячи із грошового забезпечення поліцейських, не були передбачені у зв’язку з відсутністю підстав. З метою фінансового забезпечення проведення вищезгаданих перерахунків за період з 01.01.2016 по 31.10.2017 року Пенсійний фонд України звернувся до Міністерства соціальної політики України, як головного розпорядника бюджетних коштів, з повідомленням про необхідність виділення додаткових асигнувань по бюджетній програмі за КПКВК 2506080. Фінансове забезпечення перерахунків пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України здійснюватиметься за рахунок коштів Державного бюджету України, що потребує внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» в частині виділення додаткових асигнувань по бюджетній програмі за КПКВК 2506080 «Фінансове забезпечення виплати пенсії, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, та дефіциту коштів Пенсійного фонду». Враховуючи вищевикладене, перерахунок пенсії буде проведено після надходження коштів з Державного бюджету України. Крім того, позивач просить здійснити перерахунок та виплату пенсії з 01.01.2016 року, а до суду звернувся з даним позовом 31.10.2017 року, тобто з пропущенням шестимісячного строку звернення до суду, встановленого ст.99 КАС України. Відповідно до ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду.
Ухвалою від 22 листопада 2017 року справу призначено до розгляду в загальному порядку.
У судове засідання позивач не з’явився, про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином. Надав до суду заяву, в якій просив проводити судове засідання за його відсутності в порядку письмового провадження та задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач свого представника в судове засідання не направив, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином. Причини неявки суду не відомо.
У зв’язку з неприбуттям у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ст. 122 КАС України розгляд справи проведено в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
У такому випадку фіксування судового засідання технічними засобами за правилами ст. 41 КАС України не здійснюється.
Перевіривши наявні матеріали справи та визначивши відповідні їм правовідносини сторін, суд дійшов наступного висновку.
З матеріалів пенсійної справи позивача № 9595, копія якої була долучена до матеріалів справи, суд встановив, що ОСОБА_1 з 14.11.1990 року по 20.10.2006 року проходив службу в органах внутрішніх справ, з 21.10.2006 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Київській області як одержувач пенсії за вислугу років, призначеної відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (а.с. 61-75).
На звернення позивача до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України у Київській області із заявою про перерахунок пенсії із грошового забезпечення, встановленого для працівників Національної поліції України, відповідач листом від 17.10.2016 року № 939/К-01 повідомив позивача про відсутність для цього правових підстав, мотивувавши це тим, що після набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23.12.2015 року № 900-VIII, рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення або введення нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення для поліцейських Кабінетом Міністрів України не приймалося (а.с. 36-37).
Листом № 4019/02/22-2017 від 22 березня 2017 року Міністерство внутрішніх справ України повідомило Пенсійний фонд України про те, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України має здійснюватися з урахуванням грошового забезпечення, установленого для поліцейських згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», з першого числа місяця, що йде за місяцем, у якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії, тобто з 1 січня 2016 року ( а.с. 35).
12 жовтня 2017 року позивач звернувся із запитом на отримання публічної інформації до ліквідаційної комісії ГУМВС України в Київській області про надання інформації щодо складових, які включені до довідки на його ім’я, про розмір грошового забезпечення станом на 1 січня 2016 року згідно додатку 2 Порядку, затвердженого постановою КМУ від 13 лютого 2008 року № 45, для перерахунку його пенсії (а.с. 38).
Листом ліквідаційної комісії УМВС України в Київській області від 23.10.2017 року повідомлено позивача про розмір грошового забезпечення для перерахунку йому пенсії, а також зазначено, що довідка про розмір його грошового забезпечення для перерахунку пенсії передана до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Київській області (а.с. 39-40).
Копією довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 від 22.05.2017 року, виданої позивачеві ГУПФУ в Київській області, підтверджено факт її надходження з ліквідаційної комісії ГУМВС України в Київській області до ГУ ПФУ в Київської області( а.с. 94).
19 жовтня 2017 року ОСОБА_1 звернувся із запитом на отримання публічної інформації до ГУ ПФУ в Київській області щодо надання інформації про розмір його пенсії та зазначення причин, по яким пенсія в новому розмірі не виплачується (а.с. 41).
Листом ГУ ПФУ в Київській області від 30.10.2017 року позивача було повідомлено, що із прийняттям постанови КМУ від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» до ОСОБА_2 управління ПФУ у Київській області ліквідаційною комісією ГУ МВС України в Київській області були направлені довідки для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення, установленого для поліцейських. За результатами проведеного аналізу довідок про грошове забезпечення, наданих ліквідаційними комісіями ГУ МВС (УМВС) в областях, Пенсійним фондом України була сформована потреба в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій та направлено до Міністерства соціальної політики України. Перерахунок пенсії буде проведено після надходження коштів з Державного бюджету України (а.с. 74-75).
Вважаючи порушеними свої права та гарантії, позивач звернувся до суду з цим адміністративним позовом.
Вирішуючи спір відповідно до встановлених обставин справи та відповідних їм правовідносин, суд виходить з наступного.
Згідно ст. 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну сину. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Абзацом 2 пункту 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» передбачено, що за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
За змістом статті 102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється також в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Згідно ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» ( в редакції Закону № 900-VIII від 23.12.2015 року) перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Як зазначено у ч. 4 цієї статті, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Відповідно до пункту 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 (далі Порядок № 45), перерахунок раніше призначених пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» встановлено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Таким чином, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції.
Відповідно до п.2 Порядку № 45 на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.
ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
За змістом п. 3 Порядку № 45 на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено цим Порядком. .
Як встановлено з матеріалів справи та копії пенсійної справи позивача, на виконання Порядку № 45 листом № 4019/02/22-2017 від 22.03.2017 року МВС України повідомило Пенсійний фонд України про наявність постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яким змінено розмір грошового забезпечення поліцейських. Пенсійний фонд України, в свою чергу, листом № 9493/02-23 від 28.03.2017 року повідомив ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Київській області про підстави проведення перерахунку пенсій та необхідність підготовки списків осіб, яким належить провести перерахунок пенсій відповідно до абз. 2 п. 2 Порядку № 45. Листом № 2039/03 від 03.04.2017 року ОСОБА_2 управлінням Пенсійного фонду України в Київській області були передані до Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Київській області списки на 7682 особи для формування відповідних довідок, до яких був включений і ОСОБА_1 Відповідно до цього листа, Ліквідаційною комісією ГУ МВС України були сформовані довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатком та надіслано їх Головному управлінню Пенсійного фонду України в Київській області.
Відповідно до листа ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Київській області від 23.10.2017 року, основний розмір пенсії ОСОБА_1 станом на 01.10.2017 року становить 1223,86 гривень. Доказів здійснення перерахунку пенсії позивачеві ОСОБА_2 управлінням Пенсійного фонду України в Київській області суду не надано (а. с. 74).
Посилання ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Київській області, як на підставу для відмови у здійсненні перерахунку пенсії та у задоволенні позову, відсутність видатків на проведення перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), виходячи із грошового забезпечення поліцейських, Державним бюджетом України і бюджетом Пенсійного фонду України на 2016-2017 роки у структурі бюджетної програми за КПКВК 2506080, суд до уваги не приймає.
Так, за приписами ст. 10 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначено, що обов'язок нарахування та виплати пенсій покладено на органи Пенсійного фонду, які здійснюють нарахування пенсій на підставі наданих їм відповідними органами/особою-пенсіонером довідок про розмір грошового забезпечення, і розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення, зазначених у довідках.
Згідно зі статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Європейський суд з прав людини у справах «Кечко проти України», «Ромашов проти України», «Шевченко проти України» зауважив, що реалізація особою права, яке пов'язано з отриманням бюджетних коштів, що базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань, тобто посилання органами державної влади на відсутність коштів, як на причину невиконання своїх зобов'язань, є безпідставними. Європейський Суд з прав людини у своїх рішеннях констатував, що не приймає аргумент Уряду щодо бюджетних асигнувань, оскільки органи державної влади не можуть посилатись на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.
Таким чином, суд погоджується з доводами позивача про те, що бездіяльність ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Київській області щодо не проведення перерахунку йому пенсії з 01 січня 2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», є протиправною.
Доводи представника відповідача, наведені в запереченнях на позовну заяву, про залишення позовної заяви без розгляду в зв’язку з пропущенням позивачем строку звернення до суду, передбаченого ст. 99 КАС України, також не заслуговують на увагу суду, виходячи з такого.
Згідно п. 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьої статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
За правилами ч. 3 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Таким чином, враховуючи, що право на перерахунок пенсії позивач набув з 01.01.2016 року, проте, станом на час розгляду та вирішення даної справи доказів здійснення такого перерахунку відповідачем не надано, при цьому судом визнано незаконними і необґрунтованими мотиви відмови ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Київській області у проведенні перерахунку пенсії позивачеві, то суд, з урахуванням наведеної ст. 51 Закону, вважає можливим задовольнити позовні вимоги та зобов’язатиОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Київській області здійснити позивачеві перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», починаючи з 01.01.2016 року.
Подавши заперечення проти позову, відповідач не переконав суд у правомірності своїх дій, не виконавши обов’язку, передбаченого ч. 2 ст. 71 КАС України.
Разом з тим, позовна вимога про подальшу виплату пенсії з урахування перерахунку не підлягає задоволенню, оскільки в порядку адміністративного судочинства підлягають захисту лише порушені права, тому суд позбавлений можливості задовольняти вимоги на майбутнє, так як на час розгляду справи в суді права позивача в цій частині вимог не були порушені.
Відповідно до частини першої статті 267 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Вказаній нормі кореспондують положення абз. 7 п. 4 ч. 1 статті 163 КАС України, згідно з яким у резолютивній частині постанови суду може бути встановлений судом строк для подання суб'єктом владних повноважень - відповідачем до суду звіту про виконання постанови, якщо вона вимагає вчинення певних дій.
Отже, встановити судовий контроль за виконанням рішення суб'єктом владних повноважень-відповідачем у справі суд може під час прийняття постанови у справі. Такий контроль здійснюється судом шляхом зобов'язання надати звіт про виконання судового рішення, розгляду поданого звіту на виконання постанови суду, а в разі неподання такого звіту - встановленням нового строку для подання звіту та накладенням штрафу.
Разом з тим, слід зазначити, що вказаною статтею Кодексу адміністративного судочинства України встановлено право, а не обов'язок суду, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, зобов'язати суб'єкта владних повноважень, проти якого ухвалено судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Виходячи з наведеного, суд не вбачає підстав для встановлення судового контролю за виконанням рішення суду шляхом зобов’язання відповідача подати у 10-денний термін з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Як зазначено у ч.3 цієї статті, якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
Враховуючи, що позов немайнового характеру задоволено частково, то стягненню з відповідача на користь позивача за рахунок його бюджетних асигнувань підлягає половина судових витрат по оплаті судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст. 160 КАС України-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати бездіяльність ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Київській області щодо не проведення перерахунку ОСОБА_1 пенсії з 01 січня 2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», протиправною.
Зобов’язати ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Київській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», починаючи з 01 січня 2016 року.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Стягнути з ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Київській області на користь ОСОБА_1 судові витрати по оплаті судового збору в сумі 320 гривень.
Допустити негайне виконання постанови в межах суми стягнення за один місяць.
Постанова може бути оскаржена сторонами до Київського апеляційного адміністративного суду через Славутицький міський суд. Апеляційні скарги можуть бути подані протягом десяти днів з дня одержання копії повної постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо її не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи судом апеляційної інстанції.
Суддя Н. Ф. Теремецька