ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 грудня 2009 року справа № 2а-2896/09/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Матуляка Я.П.,
при секретарі Шварговському Д.Д.,
за участю:
представника позивача Карабин Н.Б.,
представника відповідача Воришко Я.Я.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Оволайн ЛТД» до державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську про скасування рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій за №0003182303 від 23.06.2009 року та №00003472303 від 10.07.2009 року,-
В С Т А Н О В И В:
27.10.2009 року Товариство з обмеженою відповідальністю “Торговий дім “Оволайн ЛТД” звернулося з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції в м.Івано-Франківську про скасування рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій. Позовні вимоги мотивувало тим, що оскаржувані рішення за №0003182303 від 23.06.2009 року та №00003472303 від 10.07.2009 року є незаконними та такими, що винесені з порушенням норм матеріального права України.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала, суду пояснила, в рішенні про застосування штрафних (фінансових) санкцій за №0003182303 від 23.06.2009 року, зазначено, що воно прийняте на підставі акту перевірки №030149 від 04.06.2009 року, однак представником відповідача подано Акт за №0403/25/26/23/34623849 від 04.06.2009 року. В рішенні про застосування штрафних (фінансових) санкцій за №00003472303 від 10.07.2009 року, вказано, що воно прийняте на підставі Акту перевірки №7790/09/15/23/34623849 від 23.06.2009 року, однак представником відповідача подано Акт за №4498/18/19/23/34623849/771 від 23.06.2009 року. Крім того, зазначила, що при проведенні перевірки 04.06.2009 року в м.Чернігові, РРО на місці проведення розрахунків був в наявності та зареєстрований належним чином в ДПІ м. Івано-Франківська. В звязку з чим зазначає, що відповідачем не доведено фактів зазначених в Актах перевірки, на підставі яких винесені оскаржувані рішення. Тому просила позов задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив, суду пояснив, що позовні вимоги є безпідставними, необґрунтованими та такими, що не підлягають до задоволення . Вважає, що відповідачем правомірно застосовано до Товариства з обмеженою відповідальністю “Торговий дім “Оволайн ЛТД” штрафні санкції за порушення вимог Закону України «Про порядок застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ». Крім того, вказав, що зазначені представником позивача обставини, щодо невідповідності номерів Актів в оскаржуваних рішеннях, виникли в звязку із зазначенням в Рішенні від 23.06.2009 року номер бланку Акту, а в Рішенні від 10.07.2009 року реєстраційного номеру Акта в органі ДПС за місцем реєстрації субєкта господарювання. А тому це не може бути підставою для скасування оскаржуваних рішень. Просив в задоволенні позову відмовити.
Вислухавши представників сторін, дослідивши подані докази, суд прийшов до висновку що в задоволенні позову слід відмовити виходячи з наступних підстав:
Судом встановлено, що інспекторами ДПІ в м. Чернігові 04.06.2009 року, проведено перевірку дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності патентів і ліцензій торгового місця Товариства з обмеженою відповідальністю “Торговий дім “Оволайн ЛТД”, що розташоване за адресою: м.Чернігів, вул. Примакова,1.
За результатами перевірки виявлено порушення вимог п.1 ст. 3, ст. 7 Закону України “Про порядок застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, про що складно акт від 04.06.2009 року за №0403/25/26/23/34623849.
На підставі вказаного акту ДПІ в м.Івано-Франківську прийняла рішення від 23.06.2009 року за №0003182303, яким застосовано штрафні санкції до позивача за порушення порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг в сумі 340 грн.
З акту перевірки вбачається, що позивач проводив розрахункові операції через неналежним чином зареєстрований реєстратор розрахункових операцій. А саме, проведено розрахункові операції через РРО, зареєстрований в ДПІ м. Івано-Франківська 18.12.2008 року, але до початку використання не взятий на облік в ДПІ м. Чернігова.
Дана обставина не заперечується позивачем.
У відповідності до п.3 Переліку форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, затвердженого постановою КМУ за №1336 від 23.10.2000 року при здійсненні роздрібної торгівлі в кіосках, проведення розрахункових операцій із застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій є обовязковим.
Відповідно до п.1 ст.3 Закону України “Про порядок застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Як встановлено в судовому засіданні РРО, який використовувався позивачем, зареєстрований в ДПІ м. Івано-Франківська та не поставлений на облік в органах ДПІ м. Чернігова.
Відповідно до п.2 ст.17 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі: - двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій.
Також, судом встановлено, що інспекторами ДПІ в м. Суми 23.06.2009 року, проведено перевірку дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності патентів і ліцензій торгового місця, Товариства з обмеженою відповідальністю “Торговий дім “Оволайн ЛТД”, що розташоване за адресою: м.Суми, вул. Огарьова П-Павлівська.
За результатами перевірки виявлено порушення вимог п.1,2 ст. 3 Закону України “Про порядок застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, про що складно акт від 23.06.2009 року за №7790/09/15/23/34623849.
На підставі вказаного акту ДПІ в м.Івано-Франківську прийняла рішення №00003472303 від 10.07.2009 року, яким застосовано штрафні санкції до позивача за порушення порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг в сумі 1397 грн.
З акту перевірки вбачається, що позивач проводив розрахункові операції без застосування реєстратора розрахункових операцій при продажу товарів. А саме, не проведено через РРО розрахункової операції за реалізований товар та не роздрукування відповідного розрахункового документа на повну суму покупки 34,20 грн.; невидача особі, яка отримує товар, відповідного розрахункового документа на повну суму покупки; не проведено через РРО розрахункових операцій на загальну суму 279,40 грн. (з урахуванням суми покупки 34,20 грн.), отриману від реалізації яєць 23.06.2009 року.
Відсутність на місці реалізації ТзОВ “Оволайн” продукції на час проведення перевірки, реєстратора розрахункових операцій та відповідно і продаж товару без проведення розрахункової операції на суму покупки через РРО, підтверджується поясненнями продавця, описом готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій.
У відповідності до п.3 Переліку форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, затвердженого постановою КМУ за №1336 від 23.10.2000 року при здійсненні роздрібної торгівлі в кіосках, проведення розрахункових операцій із застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій є обовязковим.
Відповідно до п.1,2 ст.3 Закону України “Про порядок застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Відповідно до п.1 ст.17 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі: - п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Суд не приймає до уваги посилання представника позивача на те, що номера Атків зазначених в оскаржуваних рішеннях не відповідає номерам Актів поданих представником відповідача, так як ця обставина не спростовує факт вчинення позивачем порушень та не може бути підставою для скасування оскаржуваних рішень. Крім того, в судовому засіданні було оглянуто оригінали Актів перевірок за результатами, яких були прийняті оскаржувані рішення та встановлено, що в першому рішенні при написанні номеру Акту було внесено номер бланку рішення, а в другому вхідний реєстраційний номер органу ДПС за місцем державної реєстрації субєкта господарювання.
Жодних порушень при проведенні перевірок представниками органів ДПІ не було вчинено. Дана обставина підтверджується поясненнями продавців, підписами в Актах та направленнях на перевірку.
Таким чином застосування до позивача штрафних санкцій згідно ст.17 Закону суд вважає правомірним, суми санкцій визначені у відповідності до вимог чинного законодавства, тому в задоволенні позову слід відмовити.
На підставі ст.124 Конституції України, керуючись ст.ст. 158 - 163, 167 КАС України, суд-
п о с т а н о в и в:
В задоволені позову відмовити.
Постанова відповідно до ч.1 ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя (підпис) Я.П. Матуляк
Постанова в повному обсязі складена 09.12.2009 року.