
Справа № 815/244/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 грудня 2017 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді – Кравченка М.М.,
розглянувши в письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Одеської обласної ради, Голови Одеської обласної ради VI скликання ОСОБА_2, третя особа: Департамент освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації, про визнання дій протиправними, визнання протиправним та скасування рішення від 23.12.2016 року № 296 VII в частині, -
СУТЬ СПОРУ:
ОСОБА_1 звернулася до Одеського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Одеської обласної ради, Голови Одеської обласної ради VI скликання ОСОБА_2, третя особа: Департамент освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації, в якому просила суд: визнати протиправними дії Голови Одеської обласної ради ОСОБА_2, головуючого на сесії обласної ради 23.12.2016 року щодо поставлення на голосування проекту рішення «Про укладення контрактів з директорами комунальних закладів освіти, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, повноваження з управління якими делеговано державній адміністрації» в частині П.1.7. укладення контракту з ОСОБА_3 на посаду директора комунального закладу «Котовська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів для дітей сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» (комунальний заклад «Подільська спеціалізована загальноосвітня школа інтернат І-ІІІ ступенів - ліцей інформаційних технологій»), на три роки; визнати протиправним та скасування рішення Одеської обласної ради № 296 VII від 23.12.2016 року «Про укладення контрактів з директорами комунальних закладів освіти, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, повноваження з управління якими делеговано державній адміністрації» в частині П.1.7. щодо укладення контракту з ОСОБА_3 на посаду директора комунального закладу «Котовська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів для дітей сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» (комунальний заклад «Подільська спеціалізована загальноосвітня школа інтернат І-ІІІ ступенів - ліцей інформаційних технологій»), на три роки.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив наступне.
23.12.2016 року під час засідання сесії Одеської обласної ради головував на сесії голова Одеської обласної ради VI скликання ОСОБА_2.
Головою Одеської обласної ради ОСОБА_2 було постановлено на голосування проект рішення «Про укладення контрактів з директорами комунальних закладів освіти, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, повноваження з управління якими делеговано державній адміністрації».
В зазначеному проекті рішення П.1.7 був відсутній.
Депутатом ОСОБА_4 в усній формі було запропоновано добавити до проекту П.1.7., яким призначити ОСОБА_3 на посаду директора комунального закладу «Котовська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів для дітей сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування» (комунальний заклад «Подільська спеціалізована загальноосвітня школа інтернат І-ІІІ ступенів - ліцей інформаційних технологій») на три роки.
Не ставлячи на голосування питання прийняття проекту рішення за основу, не вносячи у відповідності до регламенту, до взятого за основу проекту рішення змін, запропонованих депутатом ОСОБА_4, без погодження кандидатури ОСОБА_3 Т:В. в департаменті освіти і науки Одеської ОДА, головуючим на сесії ОСОБА_2 було поставлено на голосування проект рішення разом з П.1.7.
За вказаний проект рішення проголосувала більшість голосів депутатів.
30.12.2016 року набрало законної сили рішення Одеської обласної ради від 23.12.2016 року «Про укладення контрактів з директорами комунальних закладів освіти, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, повноваження з управління якими делеговано державній адміністрації».
ОСОБА_1 не погоджується з такими діями Голови Одеської обласної ради VI скликання ОСОБА_2 та вважає, що П.1.7. рішення Одеської обласної ради № 296 VII від 23.12.2016 року є протиправним на належить до скасування.
Суд, з урахуванням ст.122 та ст.128 КАС України, вирішив розглянути дану адміністративну справу в письмовому провадженні.
Дослідивши надані письмові докази, перевіривши матеріали справи, а також проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що в задоволенні адміністративного позову слід відмовити. Свій висновок суд вмотивовує наступним чином. Так, суд, -
ВСТАНОВИВ:
23.12.2016 року на засіданні сесії Одеської обласної ради Головою Одеської обласної ради ОСОБА_2 було постановлено на голосування рішення «Про укладення контрактів з директорами комунальних закладів освіти, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, повноваження з управління якими делеговано державній адміністрації», пунктом П.1.7. якого було передбачено укладення контракту з ОСОБА_3 на посаду директора комунального закладу «Котовська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів для дітей сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» (комунальний заклад «Подільська спеціалізована загальноосвітня школа інтернат І-ІІІ ступенів - ліцей інформаційних технологій»), на три роки, за який проголосувала більшість голосів депутатів.
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), добросовісно; розсудливо; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія).
Перевіривши законність дій та рішень відповідачів, суд прийшов до висновку, що адміністративний позов не належить до задоволення.
Одеська обласна рада як орган місцевого самоврядування, який представляє спільні інтереси територіальних громад області, відповідно до статті 19 Конституції України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» діє виключно в межах повноважень, в порядку та у спосіб, що визначені законом.
Відповідно до п.20 ч.1 ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» на пленарному засіданні сесії обласної ради вирішуються у встановленому законом порядку питання щодо управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, які перебувають в управлінні обласної ради, а також призначення і звільнення їх керівників.
Порядок призначення та звільнення директорів обласних комунальних підприємств врегульовано рішенням обласної ради від 22.09.2006 року № 73-V «Про майно спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, управління яким здійснює обласна рада», відповідно до якого обласна рада делегувала обласній державній адміністрації повноваження з управління частиною об’єктів спільної власності територіальних громад області.
Згідно з п.3.2. Рішення Обласної ради від 22.09.2006 року № 73-V Одеська обласна державна адміністрація (профільне управління) готує за попереднім погодженням з управлінням обласної ради з майнових відносин та подає на розгляд сесії обласної ради проекти рішень щодо призначення керівників підпорядкованих комунальних підприємств, установ, організацій, закладів, продовження строку дії укладених з ними контрактів та їх звільнення з підстав порушення керівниками положень законодавства України, умов контракту та статуту відповідного комунального підприємства, установи, організації чи закладу.
Відповідно до п.3.2.1 Рішення Обласної ради від 22.09.2006 року № 73-V голова обласної державної адміністрації укладає на підставі відповідних рішень обласної ради контракти з керівниками підпорядкованих комунальних підприємств, установ, організацій та закладів, вносить зміни та доповнення до них.
Оскільки Котовська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів для дітей сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування (комунальний заклад Подільська спеціалізована загальноосвітня школа інтернат І-ІІІ ступенів - ліцей інформаційних технологій) є комунальним закладом, то призначення керівника цього закладу повинно відбуватись відповідно до вищевказаної процедури.
Суд вважає необґрунтованими посилання позивача на постанову Кабінету Міністрів України від 13.10.2015 року № 827 «Про порядок призначення на посаду керівників загальноосвітніх навчальних закладів державної форми власності», оскільки положення вказаного нормативного акту стосуються закладів державної форми власності, а не комунальної.
Регламент Одеської обласної ради VІІ скликання затверджений рішенням обласної ради від 10.12.2015 року № 10-VІІ зі змінами внесеними рішеннями № 108-VІІ від 26.05.2016 року та № 371-VІІ від 21.03.2017 року.
Відповідно до п.1.6 Регламенту Одеської обласної ради регламент – це затверджений рішенням ОСОБА_4 документ нормативно-правового характеру, що встановлює порядок підготовки, скликання, проведення пленарних засідань обласної ради та вирішення інших процедурних питань діяльності обласної ради, її органів, депутатів, посадових осіб відповідно до їх повноважень, встановлених Конституцією та законами України.
Згідно з п.2.8.1 Регламенту Одеської обласної ради перелік, функціональна спрямованість і порядок організації роботи постійних комісій визначаються Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», цим Регламентом та Положенням про постійні комісії, що затверджується радою.
Відповідно до п.2.1.10 Регламенту Одеської обласної ради депутат обласної ради має право відповідно до чинного законодавства обирати та бути обраним в органи обласної ради, вносити в усній чи письмовій формі пропозиції, зауваження та доповнення щодо питань, які обговорюються на сесії, ставити запитання, давати довідки, вносити проекти рішень і доповнення до них, а також користується іншими правами відповідно до чинного законодавства та цього Регламенту.
Згідно з п.3.3.4 Регламенту Одеської обласної ради питання, внесені на розгляд сесії відповідно до пункту 3.5.2. цього Регламенту, згідно з планом підготовки сесії попередньо розглядаються на окремих і спільних засіданнях постійних комісій обласної ради та, у разі необхідності, можуть попередньо розглядатися на засіданні президії обласної ради.
Відповідно до п.3.8.2 Регламенту Одеської обласної ради під час підготовки проектів рішень обласної ради, пов’язаних з управлінням майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, в тому числі з приватизацією, обов’язковою є наявність позитивного висновку постійної комісії з питань управління майном спільної власності територіальних громад області.
Під час розгляду справи суд встановив, що Постійна комісія з питань управління майном спільної власності територіальних громад області Одеської обласної ради 15.12.2016 року прийняла висновки та рекомендації № 14/31-4 ПК, відповідно до яких вирішила підтримати призначення ОСОБА_3 на посаду директора комунального закладу «Котовська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» (комунальний заклад «Подільська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів - ліцей інформаційних технологій») строком на 3 роки, а також підтримати проект рішення обласної ради «Про призначення на посаду директора комунального закладу «Котовська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» (комунальний заклад «Подільська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів - ліцей інформаційних технологій») та рекомендувати на розгляд чергової сесії.
Крім того, 23.12.2016 року Постійна комісія з питань освіти, науки, молодіжної політики, спорту, культури та туризму Одеської обласної ради прийняла висновки та рекомендації № 1/22-9 ПК щодо розгляду висновків та рекомендацій постійної комісії обласної ради з питань управління майном спільної власності територіальних громад області № 14/31-4 ПК від 15.12.2016 року про розгляд проекту рішення «Про призначення на посаду директора комунального закладу «Котовська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» (комунальний заклад «Подільська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів - ліцей інформаційних технологій») та вирішила проект рішення «Про призначення на посаду директора комунального закладу «Котовська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» (комунальний заклад «Подільська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів - ліцей інформаційних технологій») підтримати в цілому та рекомендувати на розгляд чергової сесії.
Згідно з п.3.12.1 Регламенту Одеської обласної ради обговорення питання на пленарному засіданні обласної ради передбачає: включення питання до порядку денного сесії; доповідь, запитання доповідачу і відповіді на них; співдоповіді (в разі необхідності), запитання співдоповідачам та відповіді на них; виступи депутатів; виступ ініціатора розгляду питання (у разі необхідності); оголошення головуючим на засіданні про припинення обговорення; прийняття проекту рішення обласної ради з даного питання за основу; внесення депутатами пропозицій, що не були оголошені в ході обговорення; заключне слово доповідача та співдоповідачів (у разі необхідності); уточнення та оголошення головуючим пропозицій, які надійшли з обговорюваного питання і будуть виноситися на голосування; виступи депутатів з мотивів голосування; прийняття рішення обласної ради в цілому.
Суд встановив, що відповідно до протоколу пленарного засідання Одеської обласної ради від 23.12.2016 року після обговорення проекту на пленарному засіданні головуючим Урбанським А.І. було поставлено на голосування рішення про прийняття його за основу та в цілому.
Відповідно до п.3.5.2 Регламенту Одеської обласної ради пропозиції до порядку денного сесії обласної ради вносяться головою обласної ради, постійними комісіями обласної ради, депутатськими фракціями (групами), депутатами, головою обласної державної адміністрації у міру надходження до апарату обласної ради, але не пізніш дати, визначеної планом підготовки сесії. Такі пропозиції оформляються письмово із зазначенням назв питань, причин їх розгляду, ініціатора їх розгляду та доповідача з питання порядку денного сесії обласної ради. До них додаються проект рішення обласної ради та інші матеріали з питань, рекомендованих для розгляду на сесії. У разі якщо розробником проекту рішення є структурний підрозділ обласної державної адміністрації або інший орган державної влади, доповідачем на пленарному засіданні обласної ради визначається його керівник. Поважними причинами для відсутності такого керівника на пленарному засіданні обласної ради є тимчасова непрацездатність, відпустка або службове відрядження, про що обов’язково завчасно повідомляється голова обласної ради. У такому разі на пленарному засіданні обласної ради доповідає відповідний заступник. Проекти рішень обласної ради оформляються відповідно до вимог цього Регламенту.
З урахуванням зазначеного, суд прийшов до висновку, що депутат Одеської обласної ради має право вносити в усній формі пропозиції, зауваження та доповнення щодо питань, які обговорюються на сесії, вносити проекти рішень і доповнення до них.
Тобто, усна пропозиція депутата ОСОБА_4 доповнити проект рішення пунктом 1.7. щодо призначення ОСОБА_3 на посаду директора комунального закладу «Котовська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів для дітей сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування» (комунальний заклад «Подільська спеціалізована загальноосвітня школа інтернат І-ІІІ ступенів - ліцей інформаційних технологій») на три роки відповідає положенням регламенту.
Згідно з ч.6 ст.55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» голова районної, обласної, районної у місті ради: 1) скликає сесії ради, повідомляє депутатам і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії ради, питання, які передбачається внести на розгляд ради, веде засідання ради; 2) забезпечує підготовку сесій ради і питань, що вносяться на її розгляд, доведення рішень ради до виконавців, організує контроль за їх виконанням; 3) представляє раді кандидатури для обрання на посаду відповідно заступника голови районної, районної у місті ради чи першого заступника, заступника голови обласної ради; вносить на затвердження ради пропозиції щодо структури органів ради, її виконавчого апарату, витрат на їх утримання; 4) вносить раді пропозиції щодо утворення і обрання постійних комісій ради; 5) координує діяльність постійних комісій ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їх рекомендацій; 6) організує подання депутатам допомоги у здійсненні ними своїх повноважень; 7) організує відповідно до законодавства проведення референдумів та виборів до органів державної влади і місцевого самоврядування; 8) організує роботу президії (колегії) ради (у разі її створення); 9) призначає і звільняє керівників та інших працівників структурних підрозділів виконавчого апарату ради; 10) здійснює керівництво виконавчим апаратом ради; 11) є розпорядником коштів, передбачених на утримання ради та її виконавчого апарату; 12) підписує рішення ради, протоколи сесій ради; 13) забезпечує роботу по розгляду звернень громадян та доступу до публічної інформації; веде особистий прийом громадян; 14) забезпечує гласність у роботі ради та її органів, обговорення громадянами проектів рішень ради, важливих питань місцевого значення, вивчення громадської думки, оприлюднює рішення ради; 15) представляє раду у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, трудовими колективами, адміністрацією підприємств, установ, організацій і громадянами, а також у зовнішніх відносинах відповідно до законодавства; 16) за рішенням ради звертається до суду щодо визнання незаконними актів місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права територіальних громад у сфері їх спільних інтересів, а також повноваження районних, обласних рад та їх органів; 17) звітує перед радою про свою діяльність не менше одного разу на рік, у тому числі про виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації», здійснення державної регуляторної політики відповідно виконавчим апаратом районної, обласної ради, районної у місті ради, а на вимогу не менш як третини депутатів - у визначений радою термін; 18) вирішує інші питання, доручені йому радою.
Відповідно до ч.1 та ч.2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос.
Згідно з ч.2 ст.14 Закону України «Про освіту» місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування створюються відповідні органи управління освітою, діяльність яких спрямовується на: управління навчальними закладами, що є комунальною власністю; організацію навчально-методичного забезпечення навчальних закладів, вдосконалення професійної кваліфікації педагогічних працівників, їх перепідготовку та атестацію у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти; координацію дій педагогічних, виробничих колективів, сім'ї, громадськості з питань навчання і виховання дітей; визначення потреб, розроблення пропозицій щодо державного контракту і формування регіонального замовлення на педагогічні кадри, укладання договорів на їх підготовку; контроль за дотриманням вимог щодо змісту, рівня і обсягу освіти, атестацію навчальних закладів, що є комунальною власністю. Місцеві органи управління освітою у здійсненні своїх повноважень підпорядковані місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування та відповідним державним органам управління освітою.
Відповідно до ч.4 ст.20 Закону України «Про освіту» керівники навчальних закладів, що є комунальною власністю, призначаються органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері освіти, відповідними обласними, міськими, районними органами управління освітою за попереднім погодженням з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.
Згідно з ч.2 ст.26 Закону України «Про загальну середню освіту» призначення на посаду та звільнення з посади керівника державного та комунального загальноосвітнього навчального закладу здійснює відповідний орган управління освітою. Призначення на посаду та звільнення з посади заступників керівника та інших педагогічних працівників державного та комунального загальноосвітнього навчального закладу здійснюється відповідним органом управління освітою за поданням керівника загальноосвітнього навчального закладу. Призначення на посаду та звільнення з посади інших працівників державного та комунального загальноосвітнього навчального закладу здійснює його керівник. Призначення на посаду та звільнення з посади керівника і заступників керівника приватного загальноосвітнього навчального закладу здійснює його власник за погодженням з відповідним органом управління освітою. Призначення на посаду та звільнення з посади педагогічних та інших працівників приватного загальноосвітнього навчального закладу здійснює його власник.
Відповідно до ч.3 ст.37 Закону України «Про загальну середню освіту» ОСОБА_4 міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування в галузі загальної середньої освіти в межах їх компетенції, крім іншого, здійснюють добір, призначення на посаду та звільнення з посади педагогічних працівників, у тому числі керівних кадрів, державних і комунальних загальноосвітніх навчальних закладів.
Згідно з п.5 ч.1 ст.39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» голови місцевих державних адміністрацій укладають та розривають контракти з керівниками підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління відповідної місцевої державної адміністрації, або уповноважують на це своїх заступників.
З урахуванням зазначеного, суд прийшов до висновку, що дії Голови Одеської обласної ради ОСОБА_2 головуючого на сесії обласної ради 23.12.2016 року щодо поставлення на голосування проекту рішення «Про укладення контрактів з директорами комунальних закладів освіти, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, повноваження з управління якими делеговано державній адміністрації» в частині П.1.7. укладення контракту з ОСОБА_3 на посаду директора комунального закладу «Котовська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів для дітей сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» (комунальний заклад «Подільська спеціалізована загальноосвітня школа інтернат І-ІІІ ступенів - ліцей інформаційних технологій»), на три роки, - є правомірними; а рішення Одеської обласної ради № 296 VII від 23.12.2016 року «Про укладення контрактів з директорами комунальних закладів освіти, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, повноваження з управління якими делеговано державній адміністрації» в частині П.1.7. щодо укладення контракту з ОСОБА_3 на посаду директора комунального закладу «Котовська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів для дітей сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» (комунальний заклад «Подільська спеціалізована загальноосвітня школа інтернат І-ІІІ ступенів - ліцей інформаційних технологій»), на три роки, - обґрунтованим та законним.
Тобто, заявлені позовні вимоги не належать до задоволення.
Згідно з ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Доводи позивача, якими він обґрунтовував свої позовні вимоги, не знайшли свого підтвердження впродовж розгляду справи та спростовуються наведеними в рішенні суду обставинами. Адже, відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідачі довели суду належними та допустимими в спірних правовідносинах доказами з посиланнями на відповідні положення законодавства про необґрунтованість позовних вимог позивача.
Згідно з ч.1 ст.86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
Відповідно до вимог ст.94 КАС України розподіл судових витрат не здійснюється.
На підставі викладеного, керуючись Конституцією України, ст.ст.2, 7, 8, 9, 11, 27, 69-71, 86, 94, 122, 128, 159-163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні адміністративного позову відмовити.
Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст.185, 186 КАС України.
Постанова набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст.254 КАС України.
Суддя М.М. Кравченко