Постанова № 70990986, 06.12.2017, Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Дата ухвалення
06.12.2017
Номер справи
308/11439/17
Номер документу
70990986
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

308/11439/17

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06.12.2017 м. Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Фазикош О.В., за участю представника Закарпатської митниці ДФС України ОСОБА_1., розглянувши матеріали адміністративної справи про порушення митних правил, які надійшли із Закарпатської митниці ДФС України, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина громадянина ОСОБА_2 Сініша (Milic Sinisa), ІНФОРМАЦІЯ_1, місце народження Республіка Cербія, м. Крушевац (Krusevac), за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 471 Митного кодексу України,-

ВСТАНОВИВ:

04.10.2017 року о 02 год. 13 хв. в зону митного контролю на ділянку Виїзд митного поста «Тиса» Закарпатської митниці ДФС заїхав легковий автомобіль марки Ford , модель «Maverick 2.0 TD GLX» реєстраційний номерний знак ОСОБА_2 KS056IC, під керуванням громадянин ОСОБА_2 Сініша (Milic Sinisa), ІНФОРМАЦІЯ_1, місце проживання ОСОБА_2, округ Чічевац, с. Трубарево, вул. Князя Мілоша, 030 (Republic of Serbia, Cicevac, Trubarevo, Kneza Milosa 030).

Формою проходження митного контролю громадянин ОСОБА_2 Сініша (Milic Sinisa) обрав порядок проходження по смузі руху «зелений коридор».Згідно ч. 5 ст. 366 МК України обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення. Згідно ч. 6 даної статті громадяни, які проходять (проїжджають) через "зелений коридор", звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України. При усному опитуванні гр. ОСОБА_2 Сініша (Milic Sinisa) заявив, що через митний кордон України не переміщує товари в обсягах, що підлягають обовязковому письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами чи підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України.

В ході митного контролю зазначеного транспортного засобу та речей громадянина ОСОБА_2 Сініша (Milic Sinisa) був виявлений медичний препарат іноземного виробництва:

- «Bromazepam 3 mg», діюча речовина «bromazepam» (бромазепам), в кількості 29 (двадцять девять) таблеток в одній фабричній упаковці (в одному блістері 15 таблеток у другому 14 таблеток) Вищезазначені медичні препарати знаходилися в ящику для рукавичок у салоні автомобіля. Доступ до виявленого медпрепарату нічим не утруднювався.

Зазначені дії мають ознаки порушення (порушень) митних правил, передбаченого (передбачених) статтею 471 Митного кодексу України.

Гр. ОСОБА_2 Сініша (Milic Sinisa) в судове засідання не зявився, повідомлявся належним чином. У матеріалах справи наявні заяви від 04 жовтня 2017 року, згідно якої він просить розглянути зазначену справу без його присутності.

Представник Закарпатської митниці ДФС ОСОБА_1 в судовому засіданні просив притягнути громадянина громадянин ОСОБА_2 Сініша (Milic Sinisa) до адміністративної відповідальності за ст. 471 Митного кодексу України та застосувати до нього адміністративне стягнення передбачене санкцією ст. 471 МК України у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з конфіскацію товарів, які є безпосередніми предметами правопорушення.

Заслухавши пояснення представника Закарпатської митниці ДФС та дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.

Згідно ст. 471 МК України відповідальність настає за порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.

З протоколу про порушення митних правил № № 3342/30500/17 від "04" жовтня 2017 р. та доданих до нього матеріалів встановлено, що 04.10.2017 о 02 год. 13 хв. в зону митного контролю на ділянку Виїзд митного поста «Тиса» Закарпатської митниці ДФС заїхав легковий автомобіль марки Ford , модель «Maverick 2.0 TD GLX» реєстраційний номерний знак ОСОБА_2 KS056IC, під керуванням громадянин ОСОБА_2 Сініша (Milic Sinisa), ІНФОРМАЦІЯ_1, місце проживання ОСОБА_2, округ Чічевац, с. Трубарево, вул. Князя Мілоша, 030 (Republic of Serbia, Cicevac, Trubarevo, Kneza Milosa 030). Формою проходження митного контролю громадянин ОСОБА_2 Сініша (Milic Sinisa) обрав порядок проходження по смузі руху «зелений коридор». При усному опитуванні гр. ОСОБА_2 Сініша (Milic Sinisa) заявив, що через митний кордон України не переміщує товари в обсягах, що підлягають обовязковому письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами чи підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України. В ході митного контролю зазначеного транспортного засобу та речей громадянина ОСОБА_2 Сініша (Milic Sinisa) був виявлений медичний препарат іноземного виробництва:

- «Bromazepam 3 mg», діюча речовина «bromazepam» (бромазепам), в кількості 29 (двадцять девять) таблеток в одній фабричній упаковці (в одному блістері 15 таблеток у другому 14 таблеток), які знаходилися в ящику для рукавичок у салоні автомобіля. Доступ до виявленого медпрепарату нічим не утруднювався. Вартість виявлених лікарських засобів згідно наданого пояснення становить 170 ОСОБА_3, що згідно курсу НБУ станом на 04.10.2017 року складає 43 грн. 21 коп.

Згідно ч. 1 ст. 197 МК України у випадках, передбачених законом, на окремі товари встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України.

Згідно ч. 2 даної статті переліки таких товарів (із зазначенням їх опису та коду згідно з УКТ ЗЕД), а також порядок видачі відповідних дозволів та їх обігу з використанням засобів інформаційних технологій затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Згідно «Переліку товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012, № 436 на лікарські засоби, що містять наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори, які визначено постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 р. N 770, необхідний дозвіл на право ввезення (вивезення) чи на право транзиту наркотичних засобів, психотропних речовин або прекурсорів.

Згідно ст. 26 Закону України від 15.02.1995, № 60/95-ВР "Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори" фізичні особи мають право перевозити наркотичні засоби і психотропні речовини, придбані за призначенням лікаря, за наявності та на підставі рецепта, виданого закладом охорони здоров'я відповідно до вимог статей 27 і 28 цього Закону.

Відповідно до протоколу про одержання проб і зразків для проведення експертизи в справі про порушення митних правил №3342/30500/17 від 18 жовтня 2017 р., постанови про взяття проб і зразків у справі про порушення митних правил №3342/30500/17 від 18 жовтня 2017 р., постанови про призначення експертизи в справі про порушення митних правил№3342/30500/17 від 18 жовтня 2017 р. та висновку Закарпатського відділу з питань експертиз та досліджень Департаменту податкових та митних експертиз ДФС України № 142008400-0228 від 03.11.2017 року, що виявлений в ході огляду автомобіля препарат «Bromazepam 3 mg», - містить бромзепам, що є психотропною речовиною.

Діюча речовина препарату «Bromazepam 3 mg», «bromazepam» (бромазепам) віднесена до переліку наркотичних засобів та психотропних речовин і прекурсорів затвердженого ПКМУ від 06.05.2000 р. №770 Таблиці № ІІI Списку №2 «Наркотичні засоби, обіг яких обмежено».

Таким чином, громадянин ОСОБА_2 Сініша (Milic Sinisa) порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщував через митний кордон України, обравши формою проходження митного контролю проходження (проїзд) через «зелений коридор» предмети, переміщення яких через митний кордон України обмежено законодавством України.

Вина, громадянин ОСОБА_2 Сініша (Milic Sinisa) підтверджується матеріалами справи, а саме протоколом про порушення митних правил № 3342/30500/17 від 04 жовтня 2017 року, актом про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу від 04 жовтня 2017 року та доданими до нього фото таблицями, наявними в справі його письмовими пояснення від 04 жовтня 2017 року, в яких він визнає, що виявлений препарат належить йому, доповідною запискою від 04 жовтня 2017 року, поясненнями гр. ОСОБА_4 від 04.10.2017 року та висновком Закарпатського відділу з питань експертиз та досліджень Департаменту податкових та митних експертиз ДФС України № 142008400-0228 від 03.11.2017 року.

Відповідно дост.33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність. Обтяжуючих відповідальність особи обставин судом не встановлено. За правиламист.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

На підставі вищевикладеного, приходжу до переконання, що до громадянина ОСОБА_2 Сініша (Milic Sinisa) слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з конфіскацію безпосередніх предметів правопорушення, а саме є товарів, переміщення яких через митний кордон України обмежено законодавством України.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року № 3674-VI, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Згідно статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21 грудня 2016 року № 1801-VIII, з 1 січня 2017 року установлено прожитковий мінімуму для працездатних осіб у розмірі 1600 гривень.

Таким чином, порушник повинен сплатити судовий збір у розмірі 320 гривень.

Керуючись ст.ст.245, 283, 284 КУпАП, ст.ст.471, 522, 524, 527, 528, 529 МК України, п.5 ч.2 ст.4 Закон України «Про судовий збір», суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Громадянина ОСОБА_2 Сініша (Milic Sinisa), ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.471 Митного кодексу України та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1700 гривень, з конфіскацію безпосередніх предметів правопорушення, а саме є товарів, переміщення яких через митний кордон України обмежено законодавством України, а саме: - «Bromazepam 3 mg», діюча речовина «bromazepam» (бромазепам), в кількості 29 (двадцять девять) таблеток в одній фабричній упаковці (в одному блістері 15 таблеток у другому 14 таблеток).

Стягнути з громадянина ОСОБА_2 Сініша (Milic Sinisa), ІНФОРМАЦІЯ_1, судовий збір на користь держави у розмірі 320 гривень.

Реквізити для сплати судового збору за рішенням суду (постанови) про стягнення в дохід держави коштів: рахунок отримувача 31215256700001, назва отримувача коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві, код банку отримувача МФО 820019, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Строк звернення постанови для виконання - три місяці з дня винесення постанови.

На постанову суду може бути подана апеляційна скарга на протязі 10 днів до апеляційного суду Закарпатської області.

Суддя Ужгородського

міськрайонного суду ОСОБА_5