Постанова № 7097722, 20.07.2009, Бродівський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
20.07.2009
Номер справи
2а-168/2009
Номер документу
7097722
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2а-168/2009

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

20 липня 2009  року Бродівський  районний  суд Львівської області

в складі головуючої    судді Тропак О.В.

при секретарі Ковальчук Н.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Броди адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Бродівської районної державної адміністрації Львівської облас-ті про стягнення 7089 грн 12 коп суми недоплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період включно з липня 2007 року по включно грудень 2008 року,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач зхвернулася в суд з вищезазначеним позовом до відповідача.

В обгрутнування позову зазначила,що 17.12.2006 року у неї народилася дочка ОСОБА_2.

В даний час вона перебуваю на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Бродівської РДА,яким проводилась виплата їй допомоги на дочку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Ч.1 ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» (в редакції норми, яка діяла до зупинення її дії Законом України «Про державний бюджет на 2007 рік» від 19.12.2006 №489-V) було передбачено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

Законом України «Про державний бюджет на 2007 рік» пунктом 14 статті 71 зупинено на 2007 рік дію ч.1ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми». Натомість абзацом 3 ч.2 ст.56 Закону України «Про державний бюджет на 2007 рік» було встановлено новий розмір цієї допомоги для виплати у 2007 році. Відповідно до цієї норми Закону у 2007 році Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 90 гривень для незастрахованих осіб та не менше 23 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для застрахованих осіб, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Рішенням Конституційного суду України №6-рп/2007 від 09.07.2007 визнано неконституційним вищенаведені положення пункту 14 статті 71 та абзацу 3 частини 2 статті 56 Закону України «Про державний бюджет на 2007 рік».І згідно пункту 2 резолютивної частини вказаного рішення КСУ та ч.2ст.73 Закону України «Про Конституційний Суд України» вищезазначені положення Закону України «Про державний бюджет на 2007 рік» втратили чинність з моменту прийняття свого рішення Конституційним судом про їх неконституційність, тобто з 09.07.2007.

Зважаючи на втрату чинності вказаними положеннями Закону «Про державний бюджет на 2007 рік» починаючи з 09.07.2007 чинною була норма ч.1ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» до 01.01.2008, яка передбачала виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі прожиткового мінімуму для дитини віком до 6-и років.

Зважаючи на вищевказане в період з 09.07.2007 по 01.01.2008 відповідач керуючись ч.1ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» повинен був виплачувати їй допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі встановленого Законом прожиткового мінімуму для дитини віком до 6-и років, тобто за липень, серпень та вересень 2007 року - по 463 гривні на місяць і за жовтень, листопад та грудень 2007 року - по 470 гривень на місяць, що в сумі за період включно з липня по грудень 2007 року складає 2799 гривень (3 * 463 + 3* 470).

Натомість відповідач всупереч вимогам ч.2 ст.19 Конституції України та ч.1 ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» виплачував мені в період з липня 2007 року по грудень 2007 року включно вказану допомогу у розмірі

-2-

передбаченому нормами Закону України «Про державний бюджет на 2007 рік», які з 09.07.2007 втратили чинність на підставі рішення Конституційного суду України: 632,88 грн., що становить оплату за місяці липень – грудень згідно довідки про доходи,що додається.

Зважаючи на вказані підстави розмір недоплати допомоги за липень – грудень 2007 року складає 2166,12 гривень (2799 – 632,88).

З 01.01.2008 набрав чинності розділ II Закону України «Про державний бюджет на 2008рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України».Згідно пункту 23  цього  Закону  передбачено  нову  редакцію  ч.1ст.15  Закону  України  «Про  державну допомогу сім'ям з дітьми», згідно з якою допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень. Крім того, тим же пунктом 23 розділу II Закону України «Про державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» передбачено нову редакцію пункту 3 розділу VIII "Прикінцеві положення" Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», відповідно до якої допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між: з 1 січня 2008 року - 50 відсотками, з 1 січня 2009 року - 75 відсотками, з 1 січня 2010 року - 100 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців".

Таким чином, згідно зі змінами внесеними пунктом 23розділу II ЗУ «Про дер-жавний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» до ЗУ«Про державну допомогу сім'ям з дітьми» допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку починаючи з 01.01.2008 повинна випла-чуватися в розмірі,що дорівнює різниці між 50 відсотками,прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130грн. Тоді як,попередня норма ст.15 ЗУ «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» перед-бачала виплату допомоги у розмірі прожиткового мінімуму для дитини віком до 6-и років.

Фактично починаючи з 01.01.2008 виплата допомоги відповідачем здійснювалася їй у розмірі, що визначений відповідно до нової редакції ст.15 та п.З розділу VIII ЗУ «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»,тобто по 130 грн на місяць(що з врахуванням індексації виплачувалось в сумі 144,10грн),оскільки різниця між 50% прожиткового мінімуму,встановленого для працездатних осіб,та середньомісячним сукупним доходом її сім'ї в розрахунку на одну особу була меншою за 130 грн.

Вважає такі дії відповідача незаконними, такими, що суперечать нормам Конституції України та чинного законодавства, а також грубо обмежують та порушують її законні права та інтереси.

Відповідач при виплаті їй допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку не мав права керуватися змінами, внесеними пунктом 23 розділу II Закону України «Про державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» до ст.15 та п.З розділу VIII Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», а повинен був виплачувати їй вказану допомогу в розмірі прожиткового мінімуму для дитини віком до 6-и років, зважаючи на наступні підстави.

Відповідно ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування,їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Конституцією України Україну проголошено демократичною, соціальною, правовою державою (стаття 1), визнано, що найвищою соціальною цінністю в Україні є людина, її права і свободи та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, а їх утвердження і забезпечення є головним обов'язком держави (стаття 3) права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними (стаття 21), їх зміст і обсяг при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не може бути звужений (стаття 22) Преамбулою Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» передбачено, що цей Закон відповідно до Конституції України встановлює гаран-тований державою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми шляхом надання

державної грошової допомоги з урахуванням складу сім'ї, її доходів та віку

-3-

дітей і спрямований на забезпечення пріоритету державної допомоги сім'ям з дітьми у загальній системі соціального захисту населення. Таким чином, допомоги, які передбачені цим законом (в тому числі і допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), є однією з державних гарантій матеріального забезпечення осіб, які виховують дітей.

Конституційний Суд України в а.2п.3.1 та а.1п.3.2 мотивувальної частини свого рішення №6-рп/2007 від 09.07.2007 вказує на те, що утверджуючи і забезпечуючи права і свободи громадян, держава окремими законами України встановила певні соціальні пільги, компенсації і гарантії, що є складовою конституційного права на соціальний захист та права на достатній рівень життя кожного (статті 46, 48 Конституції України). А тому ці закони відповідно до ч.2ст.6, ч.2ст.19, ч.1ст.68 Конституції України є загальнообов'язковими, однаковою мірою мають додержуватися органами державної влади, місцевого самоврядування, їх посадовими особами. Невиконання державою своїх соціальних зобов'язань щодо окремих осіб ставить громадян у нерівні умови, підриває принцип довіри особи до держави, що закономірно призводить до порушення принципів соціальної, правової держави. А відповідно до частини третьої статті 22, статті 64 Конституції України право громадян на соціальний захист, інші соціально-економічні права можуть бути обмежені, у тому числі зупиненням дії законів (їх окремих положень), лише в умовах воєнного або надзвичайного стану на певний строк (а.6 пункту 3.1 рішення КСУ №6-рп/2007 від 09.07.2007).

Конституційний Суд України в п.4 свого рішення №8-рп/2005 від 11.10.2005 вказує на те, що згідно зі статтею 22 Конституції України (254к/96-ВР) закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Зміст прав і свобод людини — це умови і засоби, які визначають матеріальні та духовні можливості людини, необхідні для задоволення потреб її існування і розвитку. Обсяг прав людини — це кількісні показники відповідних можливостей, які характеризують його множинність, величину, інтенсивність і ступінь прояву та виражені у певних одиницях виміру (а.5п.4 рішення КСУ №8-рп/2005 від 11.10.2005).

Звуження змісту прав і свобод означає зменшення ознак, змістовних характеристик можливостей людини, які відображаються відповідними правами та свободами, тобто якісних характеристик права. Звуження обсягу прав і свобод — це зменшення кола суб'єктів, розміру території, часу , розміру або кількості благ чи будь-яких інших кількісно вимірюваних показників використання прав і свобод, тобто їх кількісної характеристики (а.6 п.4 рішення КСУ №8-рп/2005 від 11.10.2005).

Внесення пунктом 23 розділу II Закону України «Про державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» до ст.15 та п.З розділу VIII Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» змін призвело до обмеження права сімей з дітьми на вказану допомогу, зважаючи на те, що цими змінами фактично зменшено суми допомоги та мінімальний розмір цієї допомоги, які підлягають виплаті. Так, згідно норм Закону чинних до внесення змін пунктом 23 розділу II Закону України «Про державний бюджет на 2008 рік» допомога виплачувалась у розмірі прожиткового мінімуму для дитини віком до 6-и років і її мінімальний розмір допомоги не міг бути меншим цієї суми, тоді як після внесення змін значно зменшився мінімальний розмір допомоги, а сама методика визначення розміру допомоги, закріплена ст.15 та п.З розділу VIII Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», фактично не дозволяє виплачувати допомогу у розмірі вище мінімального.

Щодо внесення змін, які стосуються обмеження раніше встановлених пільг, компенсацій та соціальних гарантій, до чинних законів України Законом України про державний бюджет на відповідний рік, то Конституційний Суд України вказує на те, що зупинення Законом про Державний бюджет України дії інших законів України щодо надання пільг, компенсацій і гарантій, внесення змін до інших законів України, встановлення іншого (додаткового) правового регулювання відносин, ніж передбачено законами України, не відповідає статтям 1, 3, частині другій статті 6, частині другій статті 8, частині другій статті 19, статтям 21, 22, пункту 1 частини другої статті 92, частинам першій, другій, третій статті 95 Конституції України. А тому Верховна Рада України не повноважна при прийнятті закону про Державний бюджет України включати до нього положення про

-4-

внесення змін до чинних законів України , зупиняти дію окремих законів України та/ або будь-яким чином змінювати визначене іншими законами України правове регулювання суспільних відносин (п.5 рішення КСУ №6-рп/2007 від 09.07.2007).

Пленум Верховного суду України в п.2 своєї постанови №9 01.11.1996 роз'яснив, що оскільки Конституція України, як зазначено в її ст.8, має найвищу юридичну силу, а її норми є нормами прямої дії, суди при розгляді конкретних справ мають оцінювати зміст будь-якого закону чи іншого нормативно-правового акта з точки зору його відповідності Конституції і в усіх необхідних випадках застосовувати Конституцію як акт прямої дії. Судові рішення мають грунтуватись на Конституції, а також на чинному законодавстві, яке не суперечить їй. Якщо при розгляді справи буде встановлено, що нормативно-правовий акт, який піддягав застосуванню, не відповідає чи суперечить законові, суд зобов'язаний застосувати закон, який регулює ці правовідносини (а.2п.5 Постанови Пленуму ВСУ №9 від 01.11.1996).

Зважаючи на те, що Конституція України має найвищу юридичну силу, закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (ч.2ст.8 Конституції України), а п.23розділу II Закону України «Про державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким внесено зміни до ст.15 та п.З розділу VIII Закону України «Про державну Допомогу сім'ям з дітьми» суперечить вищенаведеним нормам Конституції України, відповідач при виплаті їй допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в силу ч.2ст.8 та ч.2ст.19 та інших вищенаведених положень Конституції України не мав права при визначені розміру суми допомоги керуватися змінами, внесеними п.23 розділу II Закону України «Про державний бюджет на 2008 рік», а повинен був здійснювати виплату їй вказаної допомоги не в розмірі 130 гривень, а в розмірі прожиткового мінімуму для дитини віком до 6 років.

Зважаючи на вказане, відповідач за період включно з січня по включно грудень 2008 року повинен був їй виплатити вказану допомогу у сумі 6483 гривень, що дорівнює 3 * 526 (сума допомоги за місяці січень, лютий, березень 2008 року) + 3 * 538 (сума допомоги за місяці квітень, травень, червень 2008 року) + 3 * 540 (сума допомоги за місяці липень, серпень, вересень 2008 року) + 3 * 557 (сума допомоги за місяці жовтень, листопад 2008 року). Натомість їй було виплачено за вказаний період лише 1560 гривень (згідно довідки про доходи, що додається).Таким чином, сума недоплати допомоги за місяці періоду січень-грудень 2008 року складає 4923 гривень (6483 – 1560).

Загальний розмір недоплати відповідачем їй допомоги по догляду за дитиною до досягнення неї трирічного віку за період включно з липня 2007 року по включно грудень 2008 року складає 2166,12  (сума недоплати за 2007 рік)  + 4923 (сума недоплати за 2008 рік) і дорівнює 7089,12 гривні.

Відповідач подав суду письмове заперечення на позов,в якому позову не визнав,покликаючись на наступне:

При призначенні допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею триріч-ного віку управління керується Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», Законами України про Державний бюджет на відповідний рік та Порядком призначення та виплати державної допомоги сім'ям з дітьми,затвердженим постано-вою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1751 з наступними змінами та до-повненнями.

Згідно з ч. 2 ст.19 Конституції України,органи державної влади,їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі,в межах повноважень та у спосіб,що пе-редбачені Конституцією та законами України.Конституція України не містить норм, які б встановлювали ієрархічну залежність одних законів від інших.

Єдиним законом України, який Конституція України виокремлює серед інших, це Закон про Державний бюджет України.Виключно законом про Державний бюджет України визначаються видатки на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків (частина друга статті 95 Конституції України).

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» покриття витрат на виплату державної допомоги сім'ям з дітьми здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України у вигляді субвенцій до місцевих бюд-жетів.

Згідно з ч.2 ст.21 Бюджетного кодексу України кошти бюджету,які отримують фізичні особи, надаються їм лише через розпорядника бюджетних коштів,яким є Міністерство праці та соціальної політики.

-5-

Управління здійснює лише перерахування державних коштів, шляхом реалізації делегованих державою повноважень відповідно до ч. З ст. 143 Конституції України і не може відповідати за встановлення розмірів допомог, самостійно визначати їх збільшення або зменшення.

Відповідно до вищенаведеного,збільшення розміру допомоги можливе за умови суттєвого збільшення фінансування з Державного бюджету та внесення змін до інших нормативно-правових актів,згідно яких проводиться виплата даної допомоги,оскіль-

ки призначення та виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею  три-річного віку здійснюється виключно за кошти Державного бюджету.

Так,ОСОБА_1,як особі,що здійснювала догляд за дитиною до досягнення

нею трирічного віку у 2007р. було виплачено допомогу в розмірах, встановлених

ст.56 ЗУ»Про державний бюджет на 2007 рік».

Рішенням Конституційного Суду від 09.07.07 №6-рп/2007 ст. 56 Закону Украї-ни «Про Державний бюджет на 2007 рік», визнано такою, що не відповідає Конститу-ції України і втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України Рішення-6,тобто з 09.07.07. Проте, зміни до Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" у видаткову частину не внесені.

Рішення Конституційного суду від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008(справа щодо предмета та змісту закону про Державний бюджет України) не стосується поло-жень статей ЗУ»Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» стосовно розміру  допомоги по догляду за ди-тиною до досягнення нею трирічного віку у 2008 році,яка виплачувалась відповідно до ЗУ»Про державну допомогу сім»ям з дітьми».

В судовому засіданні позивач і підтримала позов з підстав, наведених у позовній заяві.

В судовому засіданні представник відповідача позову не визнала з підстав, наведених у письмовому запереченні.

Заслухавши позивача та з»ясувавши обставини у справі і перевіривши їх до-казами,суд дійшов висновку,що позов підлягає до часткового задоволення з нас-тупних підстав:

Статтею 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми» визна-чено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надає-ться у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

Відповідно до копії свідоцтва про народження позивач народила  дитину- Парфенюк ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1/ас 9/.

Статтею 62 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років встановлений з 1 січня 2007 року - 434 грн.; з 1 квітня 2007 року - 463 грн.; з 1 жовтня 2007 року - 470 грн.

Частина 2 статті 8 Конституції України встановлює вимогу щодо законів України - усі вони приймаються виключно на основі Конституції України і повинні відповідати їй.Частиною 3 статті 22 Конституції України встановлено,що при при-йнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуже-ння змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2007 рік» дію ст. 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" було обмежено.

Однак,Рішеннями Конституційного Суду України від 09 липня 2007року № 6-рп /2007 визнано такими,що не відповідають Конституції України(є неконституційними) зокрема, положення ЗУ «Про Державний бюджет України на 2007 рік» якими обмежуєть-ся дія ст. 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми".

З дня ухвалення Конституційним Судом України Рішення № 6-рп/2007, визнані неконституційними положення Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" втратили чинність отже,з цього часу відновлено дію статті 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми".

Рішення Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року № 6-рп/2007 має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними по-зовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень статей, що визнані неконституційними.

На підставі ст.5 ЗУ «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» всі  всі види державної допомоги сім'ям з дітьми,крім допомоги у зв'язку з вагітністю та поло-гами жінкам , зазначеним у частині другій статті 4 цього Закону ,призначають і виплачують органи соціального захисту населення за місцем проживання батьків…А тому Управління праці є належним відповідачем.

-6-

Судом встановлено, що всупереч Рішенню Конституційного Суду України Упра-влінням праці та соціального захисту населення Бродівської районної державної адміністрації Львівської області оспорювана позивачем допомога по догляду за дитиною з 09 07.2007 р по грудень 2007 року включно виплачувалась не у повному розмірі.Згідно розрахунку,поданого представником відповідача,в сумарному виразі це становить 2072 грн 75  коп.

Так як покриття витрат на виплату державної допомоги сім'ям з дітьми здій снюється за рахунок коштів Державного бюджету України у вигляді субвенцій до місцевих бюджетів,а такі субвенції місцевому бюджету,тобто відповідачу у 2007 р не поступили,то суд дійшов висновку про відсутність достатніх правових підстав для задоволення позовних вимог шляхом стягнення з відповідача тієї суми недопла-ти допомоги,яку суд визнав обґрунтованою ,однак в зв»язку з цим суд вважає,що відповідача слід зобов»язати виплатити позивачу суму недоплаченої допомоги.

Позовні вимоги про стягнення суми недоплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за 2008 рік в сумі 4923 грн -до задоволення не підлягають,оскільки за вищезгаданий період позивачу виплачувалася допомога по догляду за дитиною у відповідності до розмірів,встановлених тими статтями ЗУ»Про державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України»,якими було врегульовано та встановлено розмір допомоги сім»ям з дітьми і які не були визнані неконституційними.

На підставі ст.15 ч.1 ЗУ»Про державну допомогу сім»ям з дітьми»,керуючись ст.ст.11,160,161,163 КАС України,суд,-

П О С Т А Н О В И В :

Позов задовольнити частково.

Зобов»язати Управління праці та соціального захисту населення Бродівської районної державної адміністрації Львівської області/ідентифікаційний номер за ЄДРПОУ 03194298/виплатити ОСОБА_1 недоплачену допомогу по до-гляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 09.07.2007 року по 01.01.2008 року в сумі 2072 грн 75 коп.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути з Державного бюджету України судовий збір на користь:

ОСОБА_1 в сумі 20 грн 73 коп.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністратив-

ного суду через Бродівський  районний суд Львівської області,шляхом подачі зая-ви про апеляційне оскарження  протягом десяти днів з дня  складення постанови в повному обсязі.

Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження з одночасним  надісланням  її копії до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження,якщо скарга подається у строк,встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя О.Тропак