Рішення № 7091214, 30.07.2009, Господарський суд Вінницької області

Дата ухвалення
30.07.2009
Номер справи
9/101-08
Номер документу
7091214
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua

_________________

І м е н е м У к р а ї н и

РІШЕННЯ

30 липня 2009 р.           Справа 9/101-08

за позовом:Замостянської районної ради м.Вінниці (21100 м.Вінниця, вул.50-річчя Перемоги, 7) та виконавчого комітету Замостянської районної ради (21100 м. Вінниця, вул. 50-річчя Перемоги, 7)

до: Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-МІЛ" ЛТД (юридична адреса: Вінницька обл., Калинівський район, с. Котюженці, фактична адреса: 21100 м. Вінниця, вул. 50-річчя Перемоги, 7, ідент. код 24899471)

3-я особа на стороні позивача, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Вінницька міська рада ( м. Вінниця, вул. Соборна, 59)

про розірвання договору оренди та стягнення боргу

Головуючий суддя

Cекретар судового засідання

Представники

          позивача : Пікановська Т.Б. - за дорученням

          відповідача : Лученко Г.В. - директор, Слюсар О.В. - за дорученням

третьої особи: не з"явився

ВСТАНОВИВ :

27 червня 2008 року Замостянська районна рада м. Вінниці та виконавчий комітет Замостянської районної ради звернулись з позовом до господарського суду Вінницької області про розірвання договору оренди нежитлових приміщень №2 від 02.01.2002 року, укладеного між Замостянською районною радою м. Вінниці та ТОВ "Агро-МІЛ" ЛТД, а також про стягнення заборгованості зі сплати орендної плати в сумі 15693,19 грн.

Позовні вимоги мотивовані наступним. 02.01.2002р. між позивачем - Виконавчим комітетом Замостянської районної ради м. Вінниці, як орендодавцем та відповідачем - товариством з обмеженою відповідальністю "Агро-Міл" ЛТД як орендарем, було укладено договір оренди нежилих приміщень № 2

Відповідно до цього договору позивач передав відповідачу в строкове платне користування кабінети №№ 131, 132, 133, що розташовані в адміністративному будинку Замостянської районної ради м. Вінниці, по вул. 50-річчя Перемоги, 7, загальною площею 53,37 м2.

Пунктом 2.3. передбачено, що передача приміщення здійснюється за вартістю, визначеною експертним шляхом. При проведенні експертної оцінки приміщення орендар відшкодовує орендодавцю витрати на її здійснення протягом 5 днів після отримання рахунку, що також зазначено і в пункті 4.2.3. договору "Обов'язки орендодавця".

Відповідно до п. 3.4. договору розмір орендної плати може бути змінено на вимогу однієї із сторін у разі зміни цін і тарифів, та в інших випадках, передбачених законодавчими актами України та актами органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

Обґрунтовуючи свої позовні вимоги, позивач вказує, що зміни до договору оренди, внесення яких обумовлене положенням чи умовами законодавства або рішеннями чи розпорядженнями виконавчого комітету Замостянської районної ради м. Вінниці є обов'язковими для сторін договору.

Згідно ст. 118 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" - з 2007 року орендна плата за комунальне майно визначається відповідно до її ринкової вартості у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Договори оренди комунального майна, укладені до 01.01.07, у 6-ти місячний термін підлягають обов'язковому перегляду, тобто не пізніше 01.07.2007 р.

Для визначення орендної плати за комунальне майно застосовано "Методику розрахунку та порядок використання плати за оренду державного майна", (затверджена постановою Кабінету Міністрів України 27.12.06 № 1846), з вартості майна визначеного незалежною (експертною) оцінкою.

30.03.07 на виконання Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік", Вінницькою міською радою було прийнято рішення № 860 "Про удосконалення порядку оренди майна, що належить до комунальної власності територіальної громади м. Вінниці", яким передбачено передачу комунального майна територіальної громади міста в оренду по ринковій вартості визначеній експертним шляхом. Дане рішення, щодо обрахунку орендної плати, аналогічне зазначені методиці.

Згідно підпункту 7.3.2. п. 7 рішення міської ради - оплата робіт по проведенню незалежної (експертної) оцінки проводиться за рахунок коштів орендаря (залучених коштів).

Виконавчий комітет Замостянської районної ради м. Вінниці прийняв рішення № 61 "Про удосконалення порядку оренди майна, що належить до комунальної власності територіальної громади Замостянського району м. Вінниці.

27.07.2007 року позивачем було прийнято рішення № 26-р "Про проведення незалежної експертної оцінки адміністративної будівлі Замостянської районної ради м.Вінниці".

22.08.2007 р. прийнято рішення № 65 "Про затвердження порядку перегляду договорів оренди, додаткової угоди до договору оренди приміщень (будівель)".

31.08.2007 р. була проведена незалежна (експертна) оцінка адміністративного будинку по вул. 50-річчя Перемоги, 7, висновок якої 25.10.07 був затверджений рішенням № 82 виконавчого комітету Замостянської районної ради м. Вінниці.

На підставі висновку про вартість майна (адмінбудинку), із застосуванням "Методики розрахунку та порядок використання плати за оренду державного майна", для ТОВ "Агро-Міл" ЛТД з 01.07.2007 р. була встановлено орендну плату за орендовані ним приміщення 1651,68 грн. в місяць.

27.11.07 Замостянська районна рада м. Вінниці звернулася до ТОВ "Агро-Міл" ЛТД з угодою про внесення змін та доповнень договору оренди нежилих приміщень в частині зміни розміру орендної плати, та відшкодування витрат на оцінку орендованого приміщення в сумі 354,55 грн.

11.12.07 за № 14/12-07 ТОВ "Агро-Міл" ЛТД у відповіді, наданій районній раді, відмовилось підписувати запропоновану угоду, орендувати приміщення по ринковій вартості, а також відшкодувати витрати на оцінку орендованого ними приміщення.

Як зазначає позивач, з цих підстав утворилась заборгованість у відповідача перед позивачем за період з 01.07.2007р. станом на 31.05.2008р. за оренду майна 15338,64 грн. та за проведену оцінку орендованого приміщення 354,55 гри., на загальну суму 15693,19 грн.

01.07.2008 року суддею Балтаком О.О. постановлено ухвалу, якою порушено провадження у даній справі та призначено її до розгляду.

Ухвалою суду від 21.08.2008 року провадження у справі №9/101-08 зупинено до вирішення пов'язаної з нею справи №6/99-07 за позовом Замостянської районної ради м. Вінниці до товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Міл" ЛТД про зобов'язання підписати угоду про внесення змін до договору оренди нежитлових приміщень, стягнення несплачених сум орендної плати та пені.

Постановою Житомирського апеляційного господарського суду від 11.12.2008 року ухвалу господарського суду Вінницької області від 21.08.2008 року скасовано, а справу направлено на новий розгляд.

Постановою Вищого господарського суду України від 24.02.2009 року постанову Житомирського апеляційного господарського суду від 11.12.2008 року залишено без змін.

Ухвалою Верховного Суду України, постановленою 23.04.2009 року, відмовлено у порушенні касаційного провадження з перегляду постанови Вищого господарського суду від 24.02.2009 року у справі №9/101-08.

23.06.2009 року дана справа повернулась до господарського суду Вінницької області.

Згідно резолюції голови суду від 24.06.2009 року, вона спрямована до розгляду судді Кожухар М.С.

Ухвалою суду від 30.06.2009 року справу прийнято суддею Кожухар М.С. до свого провадження та призначено до розгляду в судовому засіданні на 14.07.2009 року.

Ухвалою від 14.07.2009 року розгляд справи відкладено на 30.07.2009 року та залучено до участі у справі в якості 3-ї особи на стороні позивача, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору Вінницьку міську раду.

Відповідач у відзиві на позов та в судовому засіданні проти позову заперечує посилаючись на те, що відповідно до ст.6.3 договору, договір оренди може бути достроково розірвано за погодженням сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний рішенням суду у разі невиконання своїх зобов'язань та з інших підстав, передбачених законодавчими актами України.

Відповідач зазначив, що вносить своєчасно орендну плату в розмірі, яка була погоджена обома сторонами. Іншого розміру орендної плати сторонами не встановлено, що в свою чергу позбавляє орендаря обов'язку сплачувати збільшений розмір орендної плати, самостійно встановлений позивачем. Сплачуючи погоджений обома сторонами розмір орендної плати відповідач не порушує умови договору оренди, а тому у позивача відсутні підстави для його розірвання.

Відносно вимог про стягнення коштів за проведену оцінку орендованого приміщення, відповідач зазначив, що такий обов'язок виникає в орендаря тільки на момент підписання договору та не застосовуються у разі проведення незалежної експертної оцінки для визначення нового розміру орендної плати.

В судове засідання 30.07.2009 р. з"явились представники сторін, які викладені у позовній заяві та відзиві на позов доводи, відповідно, підтримали. 3-тя особа - Вінницька міська рада правом участі в розгляді справи не скористалась, про час і місце розгляду справи повідомлена належним чином. Відсутність представника 3-ї особи в судовому засіданні не перешкоджає розгляду справи по суті.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши та оцінивши подані докази по справі, надавши їм юридичну оцінку, суд дійшов висновку прийшов про відсутність підстав для задоволення позову, виходячи з наступного.

Як свідчать матеріали справи, 02.01.2002р. між позивачем - Виконавчим комітетом Замостянської районної ради м. Вінниці, як орендодавцем та відповідачем - товариством з обмеженою відповідальністю "Агро-Міл" ЛТД як орендарем, підписано договір оренди нежилих приміщень № 2

Відповідно до договору позивач передав відповідачу в строкове платне користування кабінети №№ 131, 132, 133, розташовані в адміністративному будинку Замостянської районної ради м. Вінниці, по вул. 50-річчя Перемоги, 7, загальною площею 53,37 м2.

Розмір орендної плати визначений п. 3.1 договору. Встановлено, що орендна плата визначена експертним шляхом за базовий місяць в при укладання договору оренди складає 162,34 грн. на місяць (без ПДВ).

Орендна плата за кожен наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за наступний місяць.

З наданих відповідачем платіжних доручень вбачається, що ним здійснювались орендні платежі у розмірах, що зазначені у договорі.

Замостянською районною радою 27.07.2007 року прийнято рішення № 26-р "Про проведення незалежної експертної оцінки адміністративної будівлі Замостянської районної ради м.Вінниці".

22.08.2007 р. прийнято рішення № 65 "Про затвердження порядку перегляду договорів оренди, додаткової угоди до договору оренди приміщень (будівель)".

31.08.2007 р. була проведена незалежна (експертна) оцінка адміністративного будинку по вул. 50-річчя Перемоги, 7, висновок якої 25.10.07 був затверджений рішенням № 82 виконавчого комітету Замостянської районної ради м. Вінниці.

На підставі висновку про вартість майна (адмінбудинку), із застосуванням "Методики розрахунку та порядок використання плати за оренду державного майна", для відповідача - ТОВ "Агро-Міл" ЛТД з 01.07.2007 р. встановлено новий розмір орендної плати за орендовані ним приміщення - 1651,68 грн. в місяць.

27.11.2007 року Замостянська районна рада м. Вінниці звернулася до відповідача з пропозицією підписати угоду, якою змінити розмір орендної плати, та відшкодувати витрати на оцінку орендованого приміщення в сумі 354,55 грн. за рахунок орендаря.

Відповідач відмовився підписувати вказану угоду та відшкодувати витрати на оцінку орендованого приміщення, що і стало підставою для звернення позивача з даним позовом до суду.

Підтримуючи позов, представник позивача послався на те, що Замостянська районна рада є власником об"єкта оренди, що раніше перебував на балансі Замостянської районної ради народних депутатів, відповідно до свідоцтва про право власності, виданого 25.02.1999 р. Вінницькою обласною радою на підставі рішення 4-ї сесії облради від 10.02.1999 р.

Разом з тим, постановою господарського суду Вінницької області від 29.01.2007 р. та ухвалою Житомирського апеляційного господарського суду від 29.05.2007 р. у справі № 12/25-07 встановлено таке.

Законом України "Про обернення майна Компартії України та КПРС на державну власність" від 20.12.1991р. №2004-ХІ визначено, що майно партійних комітетів Компартії України, КПРС, у тому числі підприємства та організації, що належать Компартії України, її кошти, паї, акції, інші цінні папери та майнові права, де б вони не знаходились, обертаються на загальнодержавну (республіканську) власність і власність відповідних адміністративно-територіальних одиниць (комунальну власність). Усе майно КПРС і майно Компартії України, а також майно партійних комітетів Компартії України у місті Києві належить до загальнодержавної (республіканської) власності. Майно, передане на баланс Верховної Ради Кримської АРСР, місцевих Рад народних депутатів, крім міста Києва, є власністю адміністративно-територіальних одиниць (комунальною власністю).

Здійснення функцій управління майном загальнодержавної (республіканської) власності, за винятком майна, що перебуває на балансі Верховної Ради України, було покладено на Кабінет Міністрів України.

Функції володіння, користування і розпорядження майном, віднесеним до власності адміністративно-територіальних одиниць (комунальної власності), було покладено на відповідні місцеві Ради народних депутатів.

Відповідно до постанов Верховної Ради УРСР від 8 грудня 1990р. "Про порядок введення в дію Закону Української РСР "Про місцеві Ради народних депутатів Української РСР та місцеве самоврядування", від 26 березня 1991р. "Про введення в дію Закону Української РСР "Про власність" 5 листопада 1991р. Кабінет Міністрів України прийняв постанову за №311 "Про розмежування державного майна України між загальнодержавною (республіканською) власністю і власністю адміністративно-територіальних одиниць (комунальною) власністю", якою затвердив перелік державного майна України, яке передається до власності адміністративно-територіальних одиниць (комунальної власності), і зобов'язав міністерства і відомства України, органи, уповноважені управляти державним майном, здійснити до 1 січня 1992р. передачу державного майна, яке перебуває у їх віданні, до комунальної власності згідно із затвердженим цією постановою переліком.

До затвердженого Кабінетом Міністрів України переліку державного майна України, що передається до власності областей (розділ І), увійшло, зокрема, майно виконкомів місцевих Рад народних депутатів (майнові комплекси виконкомів місцевих Рад народних депутатів, їх відділів і управлінь).

Пунктом 3 вищевказаної постанови КМ України встановлено, що розмежування майна між власністю областей, міст Києва та Севастополя і власністю районів, міст обласного підпорядкування, районів міст Києва та Севастополя провадиться облвиконкомами, Київським і Севастопольським міськвиконкомами з участю виконкомів нижчестоящих Рад народних депутатів; розмежування майна між власністю районів, міст обласного підпорядкування та власністю інших адміністративно-територіальних одиниць провадиться виконкомами районних і міських Рад народних депутатів з участю виконкомів районних у містах, міських районного підпорядкування, селищних і сільських Рад народних депутатів.

У відповідності до постанови Кабінету Міністрів України №311 від 08.12.1990р. "Про розмежування державного майна України між загальнодержавною (республіканською) власністю і власністю адміністративно-територіальних одиниць (комунальною) власністю", Закону України від 20 грудня 1991 року №2004-XII "Про обернення майна Компартії України та КПРС на державну власність", рішення облвиконкому від 09.12.1991р. №315 "Про забезпечення виконання постанови Кабінету Міністрів України щодо розмежування державного майна між загальнодержавною (республіканською) власністю і власністю адміністративно-територіальних одиниць (комунальною власністю) та на основі рішень облвиконкому №103, №104, №105, №106, №107, №108, №109 від 19.03.1992р., та №51 від 27.02.1992р. Вінницька обласна Рада народних депутатів 30.10.1992р. прийняла рішення, яким затвердила перелік об'єктів комунальної власності обласної Ради народних депутатів, що передаються в управління обласної державної адміністрації, розмежувавши віднесене до комунальної власності області майно між адміністративно-територіальними громадами області, а саме: майно комунальної власності області (додаток № 1 до рішення), майно комунальної власності районних і міських рад народних депутатів (додатки № 2, № 3), й установила, що розмежування власності районів, міст обласного підпорядкування та інших адміністративно-територіальних утворень здійснюється відповідними міськими та районними Радами народних депутатів.

Згідно пункту 11 додатку №1 “Перелік майна комунальної власності обласної Ради народних депутатів” рішення обласної Ради до обласної комунальної власності віднесено майно виконкомів місцевих Рад народних депутатів.

У пункті 9 "Переліку майна комунальної власності районних і міських рад народних депутатів" (додаток 2 вищезазначеного рішення), майно виконкомів місцевих рад народних депутатів також значиться як віднесене до комунальної власності Вінницької міської Ради народних депутатів .

Які саме об'єкти майна виконкомів місцевих Рад народних депутатів віднесено до обласної комунальної власності та комунальної власності м.Вінниці в пунктах 11 та 9 додатків №1 та №2 рішення від 30.10.1992р. не конкретизовано, тобто до складу майна увійшли й адміністративні будинки, в яких розміщувались районні в містах ради народних депутатів.

За змістом ч.2 ст.2 Закону УРСР "Про місцеві Ради народних депутатів та місцеве і регіональне самоврядування" на час прийняття рішення від 14.05.1993р. районні в містах ради народних депутатів окремо як ланка органу місцевого самоврядування, якій могло бути передане майно, не виділялись, а являлись складовою частиною міського самоврядування.

14.05.1993р. Вінницька обласна Рада народних депутатів прийняла рішення "Про зміни та доповнення до рішення 10 сесії обласної Ради народних депутатів 21 скликання від 30.10.92 "Про перелік об'єктів комунальної власності обласної Ради народних депутатів, що передаються в управління обласної державної адміністрації, та розмежування майнових інтересів між суб'єктами власності", яким пункт 11 додатку №1 до рішення 10 сесії обласної Ради народних депутатів 21 скликання від 30.10.1992р. виклала у редакції, згідно з якою до майна комунальної власності обласної ради народних депутатів віднесено лише адміністративні будинки м.Вінниця: по вул.Леніна,70; Хмельницьке шосе,7; з складськими приміщеннями по вул.Пугачова, автобаза по вул.Константиновича,45; адмінбудинки окремих управлінь, відділів, фондів облдержадміністрації і обласної Ради народних депутатів, редакції газет: "Вінниччина", "Панорама", "Поділля", "Камертон".

Пункт 9 додатку № 2 до рішення 10 сесії обласної Ради народних депутатів 21 скликання від 30.10.1992р. залишено без змін.

23.09.1992р. Вінницька міська Рада народних депутатів, керуючись ст.50 Закону України УРСР "Про місцеві Ради народних депутатів та місцеве і регіональне самоврядування", якою передбачено, що делегування міською Радою та її виконавчим комітетом окремих повноважень районній у місті Раді та її виконавчому комітету є обов'язковим, прийняла рішення "Про комунальну власність міста та повноваження в галузях управління комунальною власністю бюджету та фінансів". Вказаним рішенням міська рада затвердила перелік об'єктів, переданих згідно рішень облвиконкому та розпорядження Представника Президента у Вінницькій області до комунальної власності міської Ради народних депутатів (пункт 1 цього рішення), а також дозволила своєму виконавчому комітету та його відділам здійснювати управління комунальною власністю міста.

В подальшому, рішенням міської ради від 09.06.1995р. пункт 1 рішення Вінницької міської Ради народних депутатів від 23.09.1992р. було визнано таким, що втратив чинність, та затверджено перелік об'єктів комунальної власності в іншій редакції.

Докази скасування рішення Вінницької міської Ради народних депутатів від 09.06.1995р. в установленому законом порядку в матеріалах справи відсутні.

12.06.1997р. набув чинності Закон України від 21.05.1997р. №280/97-ВР “Про місцеве самоврядування в Україні”, пунктом 10 Прикінцевих та перехідних положень якого встановлено, що з набранням чинності цим Законом майно, яке до прийняття Конституції України (тобто до 28.06.1996р.) у встановленому законодавством порядку передане державою до комунальної власності адміністративно-територіальних одиниць та набуте ними на інших законних підставах, крім майна, що відчужене у встановленому законом порядку, є комунальною власністю відповідних територіальних громад сіл, селищ, міст.

В свою чергу, виконавчий комітет Вінницької міської ради, користуючись наданими йому міською радою повноваженнями щодо управління майном комунальної власності міста, 03.12.1998р. прийняв рішення за №1563 "Про визнання права комунальної власності територіальної громади м. Вінниці на адміністративні будинки №30, проспект Космонавтів; по вул.50-річчя Перемоги; №85, вул.Островського", яким визнано право комунальної власності територіальної громади м.Вінниці на ці будинки.

З матеріалів оглянутих у судовому засіданні справ № 12/25-07 та № 9/55-07 вбачається, що 10.02.1999р. Вінницька обласна рада прийняла рішення "Про об'єкти комунальної власності", яким включила зокрема будинок № 7 по вул. 50-річчя Перемоги у м. Вінниці до Переліку майна комунальної власності обласної Ради народних депутатів (додаток №1 до рішення 10 сесії обласної Ради народних депутатів 21 скликання від 30.10.1992р. "Про перелік об'єктів комунальної власності обласної Ради народних депутатів, що передаються в управління обласної державної адміністрації та розмежування майнових інтересів між суб'єктами власності") та передала його до комунальної власності територіальної громади Замостянського району м. Вінниці.

На підставі зазначеного рішення від 10.02.1999 р. Вінницька обласна рада 25.02.1999р. видала територіальній громаді Замостянського району м.Вінниці свідоцтво про право комунальної власності на вказаний будинок (а.с. 50 т.2).

10.11.2006р. Вінницька обласна рада, розглянувши клопотання Вінницької міської ради, з врахуванням пропозиції постійної комісії обласної ради з питань регулювання комунальної власності та приватизації, президії обласної Ради, прийняла рішення за №164, яким скасувала рішення 4 сесії Вінницької обласної Ради 23 скликання від 10 лютого 1999 року "Про об'єкти комунальної власності" та доручила постійній комісії обласної ради з питань регулювання комунальної власності та приватизації, виконкому Вінницької міської ради, комунальному підприємству "Вінницьке обласне бюро технічної інвентаризації" у відповідності до чинного законодавства вирішити питання щодо перереєстрації , зокрема, адміністративного будинку у м.Вінниці по вул. 50-річчя Перемоги 7, як об'єкта права комунальної власності територіальної громади м.Вінниці.

Рішення Вінницької обласної ради від 10.11.2006 р. оскаржене Ленінською районною радою м. Вінниці шляхом подання позову до господарського суду, який розглянуто у справі № 12/25-07. За наслідками розгляду даної справи у позові про визнання недійсним вказаного рішення Вінницької обласної ради постановою господарського суду Вінницької області від 29.01.2007 р., залишеним без змін ухвалою Житомирського апеляційного господарського суду, відмовлено.

Рішення Вінницької обласної ради від 10.11.2006 р. оскаржувалось також Замостянською районною радою. Постановою господарського суду Вінницької області від 11.04.2007 р. у справі № 9/55-07 у відповідному позові Замостянської районної ради відмовлено. Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 04.06.2009 р. постанова господарського суду Вінницької областівід 11.04.2007 р. скасована з тих підстав, що дана справа підлягає розгляду у порядку господарського, а не адміністративного судочинства.

З матеріалів справи № 9/55-07 вбачається, що 14.11.2006 р. на підставі рішення виконкому Вінницької міської ради № 2756 від 14.11.2006 р., на об"єкт нерухомості в цілому по вулиці 50-річчя Перемоги, № 7 видано свідоцтво № 338 про право власності на будівлю територіальній громаді м. Вінниці в особі Вінницької міської ради.

На підставі зазначеного свідоцтва будівлю № 7 по вул. 50-річчя Перемоги зареєстровано за територіальною громадою м. Вінниці в особі Вінницької міської ради, про що видано відповідне реєстраційне посвідчення.

Відповідно до ч. 2 ст. 35 Господарського процесуального кодексу України факти, встановлені рішенням господарського суду (іншого органу, який вирішує господарські спори) під час розгляду однієї справи, не доводяться знову при вирішенні інших спорів, в яких беруть участь ті самі сторони.

Отже з вищенаведеного випливає, що територіальна громада Замостянського району м. Вінниці не є власником будівлі № 7 по вул. 50-річчя Перемоги у м. Вінниці, оскільки рішення, на підставі якого вона отримала свідоцтво про право власності рішенням Вінницької обласної ради від 10.11.2006 р. скасовано, а 14.11.2006 р. на цю будівлю отримано свідоцтво про право власності територіальною громадою м. Вінниці.

Згідно зі ст. 5 Закону України від 10 квітня 1992 року N 2269-XII "Про оренду державного майна" орендодавцями є: Фонд державного майна України, його регіональні відділення та представництва - щодо цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, а також майна, що не увійшло до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації), що є державною власністю, крім майна, що належить до майнового комплексу Національної

академії наук України та галузевих академій наук; органи, уповноважені Верховною Радою Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування управляти майном, - щодо цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних

підрозділів та нерухомого майна, яке відповідно належить Автономній Республіці Крим або перебуває у комунальній власності.

Оскільки, як зазначено вище, об"єкт нерухомості, відповідно якого виник спір, є власністю територіальної громади м. Вінниці, Замостянська районна рада та її виконавчий комітет не можуть користуватись правами орендодавця цього майна, тобто вимагати розірвання договору оренди та стягнення орендної плати, в даному випадку за період з липня 2007 р. по травень 2008 р., і витрат на оцінку май          на.

З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку, що у позові слід відмовити.

Що стосується доводів позивачів, якими вони обгрунтовують позовні вимоги, то навіть за відсутності обставин, що наведені вище, виконавчим комітетом Замостянської районної ради порушений передбачений ст. 188 Господарського кодексу України, ст. 652 Цивільного кодексу України порядок внесення змін до договору стосовно розміру орендної плати, а відтак, і з цих підстав позивачі не набули права на розірвання договору та стягнення орендної плати у збільшеному розмірі.

Керуючись ст.ст. 4-3, 33, 35, 43, 49, 82, 84, 115 ГПК України,-

ВИРІШИВ :

В позові відмовити.

Суддя

          Повний текст рішення суду оформлено і підписано відповідно до вимог ст.84 ГПК України 04 серпня 2009 р.

віддрук. прим.:

1 - до справи

2,3 - позивачам

4 - відповідачу