Постанова № 70898148, 04.12.2017, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.12.2017
Номер справи
807/2460/15
Номер документу
70898148
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

04 грудня 2017 рокум. Ужгород№ 807/2460/15

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді - Іванчулинця Д.В.,

суддів: Ващиліна Р.О. та Рейті С.І.,

при секретарі судових засідань - Фількорн В.В.,

за участі сторін та осіб, які беруть участь у розгляді справи:

позивача - ОСОБА_2,

представника відповідачів - ОСОБА_3,

розглянувши в приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду в залі судових засідань адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_2 до Міністерства внутрішніх справ України, Управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області, Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів - Ужгородський МВ УМВС України в Закарпатській області про визнання незаконними окремих рішень посадових осіб, врахування окремих періодів служби до вислуги років в ОВС та Національній поліції України, внесення змін до формулювання причин, підстав та дат звільнення до трудової книжки, відшкодування грошового забезпечення в тому числі і за час вимушеного прогулу, компенсаційних виплат, виплат з пенсійного забезпечення, поновлення на службі та відшкодування моральної шкоди, -

В С Т А Н О В И В:

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 04 грудня 2017 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанову у повному обсязі було складено 08 грудня 2017 року.

29 грудня 2015 року, ОСОБА_2 (далі - позивач) звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовною заявою до т.в.о. начальника Головного управління Національної поліції в Закарпатській області - голови ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області полковника поліції Князєва Сергія Миколайовича (далі - відповідач) про визнання незаконними окремих рішень посадових осіб, врахування окремих періодів служби до вислуги років в органах внутрішніх справ, зобов'язання вчинити дії, відшкодування грошового забезпечення та компенсаційних виплат, поновлення на службі (том І, а.с.3-8).

17 травня 2017 року позивачем подано до суду позовну заяву в остаточній редакції згідно прохальної частини якої останній просив суд: 1) у разі необхідності поновити пропущені процесуальні строки позивачем; 2) визнати незаконними дії службових осіб: - Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області, Управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області щодо невиплати заборгованості про грошовому (утриманню) забезпеченню за несення служби у добових нарядах в складі слідчо-оперативних груп, залучення до понаднормового несення служби з різних підстав, компенсаційних виплат за продовольчі пайки, речове майно, невиплату щорічної матеріальної допомоги, у не врахуванні окремих періодів служби до вислуги років в органах внутрішніх справ України, внесення недостовірних відомостей до грошового атестату № 121 від 31.12.2008 Головного управління Міністерства внутрішніх справ України, невиплаті заборгованостей по грошовому (утриманню) забезпеченню, невиплаті у повному обсязі вихідної допомоги при звільненні з органів внутрішніх справ України в тому числі і компенсаційних виплат у зв'язку з рівнем інфляції, компенсаційних виплат за 15 діб невикористаної щорічної відпустки, не перерахуванні і не виплаті різниці грошових сум між грошовим забезпеченням при встановленні нової вислуги років та виплачених грошових сум за період з 01.07.2007 до 25.12.2008 років, не виплату грошового забезпечення з 26.12.2008 до 31.03.2009, не перерахуванні та не виплаті сум з грошового забезпечення з 01.04.2009 до 06.11.2015, не перерахуванні і не виплаті різниці грошових сум з пенсійного забезпечення з 01.01.2009 по теперішній час, внесення до трудової книжки неправомірного запису про звільнення з ОВС на підставі пункту 1 статті 40 Кодексу законів про працю України, не проведенні у визначені строки повного розрахунку та видачі трудової книжки, внесення до неї недостовірних відомостей про прийняття присяги, дату звільнення та інших відомостей, не відшкодування коштів за вимушений прогул. Виданні незаконних наказів /наказ ГУМВС від 04.12.2008 за №512о/с, наказ ГУМВС від 24.12.2008 №552о/с, наказ ГУМВС від 20.03.2009 №134о/с, наказ УМВС від 05.11.2009 №530о/с, наказ УМВС від 10.08.2011 №265о/с, наказ УМВС області від 08.01.2013 №2о/с, наказ УМВС від 09.10.2015 № 222о/с, наказ УМВС від 19.08.2015 № 164 о/с, наказ УМВС від 06.11.2015 № 257о/с/; - Головного управління Національної поліції в Закарпатській області щодо внесення недостовірних відомостей до трудової книжки в тому числі і відомостей про прийняття присяги, дати звільнення, несвоєчасну її видачу та не проведення повного розрахунку з позивачем при звільненні у визначений строк. Не внесення відомостей про проходження служби з 01.01.2009 до 01.04.2009 в ГУМВС та з 09 до 10.11.2015 в ГУНП в Закарпатській області, не відшкодування коштів за вимушений прогул; 3) визнати незаконними та нечинними: - грошовий атестат №121 від 31.12.2008 Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області; - рахунково-платіжну відомість від 23.11.2015 за №173; - трудову книжку серії НОМЕР_1 заповнену та видану працівниками Головним управлінням Національної поліції в Закарпатській області 10.11.2015; 4) визнати незаконними (нечинними) та скасувати накази: - ГУМВС в Закарпатській області від 04.12.2008 за №512о/с; - ГУМВС в Закарпатській області від 24.12.2008 №552о/с; - ГУМВС в Закарпатській області від 20.03.2009 №134о/с; - УМВС в Закарпатській області від 05.11.2009 №30о/с; - УМВС в Закарпатській області від 10.08.2011 №265о/с; - УМВС в Закарпатській області від 08.01.2013 №2 о/с; - УМВС в Закарпатській області від 09.10.2015 № 222о/с; - УМВС в Закарпатській області від 19.08.2015 № 164о/с; - УМВС в Закарпатській області від 06.11.2015 № 257о/с; - ГУНП в Закарпатській області від 07.11.2015 № 1 о/с; 5) зобов'язати Управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області, а в разі його ліквідації, чи за відсутності посад та інших обставин Міністерство внутрішніх справ України у місячний термін з моменту набрання рішення суду законної сили у порядку, встановленому ст. 254 КАС України: - поновити позивача на службі в органах внутрішніх справ та в атестованій посаді старшого слідчого в особливо важливих справах, при наявності посад в УМВС України в Закарпатській області, при їх відсутності в МВС України, або на рівноцінну посаду надавши 15 діб невикористаної відпустки за 2006 рік та наступні за звільненням 2016 - 2017 роки, а також у повному обсязі матеріальну допомогу на оздоровлення та вирішення соціально побутових проблем; - зарахувати до вислуги років в органах внутрішніх справ України час навчання з 1978 по 1979 рік у Слов'янському енергобудівному технікумі, період проходження служби в Головному управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області з 25.12.2008 до 31.03.2009 /час виконання обов'язків старшого слідчого в особливо важливих справах за угодою сторін/, наступні періоди служби в Головному управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області, Управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області на посадах слідчого, старшого слідчого в особливо важливих справах та за час вимушеного прогулу; - оголосити вислугу років в органах внутрішніх справ наказом, належним чином завірену копію якого надати позивачу; - у відповідності до вимог "Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників", затвердженої спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 року за №58 заповнити нову трудову книжку із зазначенням всіх відомостей щодо трудового стажу, проходження дійсної військової служби, навчання, службу в органах внутрішніх справ України: - здійснити перерахунки з пенсійного забезпечення та направити їх до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області; 6) приймаючи до уваги, що позивач 09 - 10.11.2015 проходив службу, без укладення угоди в ГУНП в Закарпатській області, яке до теперішнього часу з ним не здійснило повного розрахунку при звільненні, зобов'язати Головне управління Національної поліції України в Закарпатській області у місячний термін з моменту набрання рішення суду законної сили у порядку, встановленому ст. 254 КАС України поновити позивача на службі та в атестованій посаді старшого слідчого в особливо важливих справах слідчого управління ГУНП в Закарпатській області, або рівноцінній посаді, надати 15 діб невикористаної відпустки за 2006 рік та наступні за звільненням 2016 - 2017 роки, а також у повному обсязі матеріальну допомогу на оздоровлення та вирішення соціально побутових проблем; - оголосити вислугу років в Національній поліції наказом, належним чином завірену копію якого надати позивачу; - у відповідності до вимог "Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників", затвердженої спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 року за №58 заповнити нову трудову книжку із зазначенням всіх відомостей щодо трудового стажу, проходження дійсної військової служби, навчання, службу в органах внутрішніх справ України, Національній поліції; - здійснити перерахунки з пенсійного забезпечення та направити їх до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області; 7) зобов'язати Управління МВС України в Закарпатській області, а в разі їх ліквідації Міністерство внутрішніх справ України, Державу Україна, а в разі встановлення правонаступництва ГУНП в Закарпатській області у місячний термін з моменту набрання рішення суду законної сили у порядку, встановленому ст. 254 КАС України виплатити позивачу заборгованість, сума якої буде встановлена при проведенні судово-економічної експертизи, або відповідачами за угодою сторін з урахуванням компенсаційних виплат внаслідок рівня інфляції грошового забезпечення та щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення із заборгованостей: - грошової компенсації за речове майно у розмірі 120,43 грн.; - грошової компенсації за 8 місяців за продовольчі пайки; - грошових сум з 15.08.1996 по 31.08.1999 за несення служби двічі на місяць в територіальному підрозділі УМВС - Ужгородському МВ УМВС в Закарпатській області у складі слідчо-оперативних груп, за несення служби у понаднормовий робочий час, вихідні, святкові дні, за роботу у нічний час; - грошових сум матеріальної допомоги в розмірі місячного грошового забезпечення на рік (за три роки 1977-1999) у відповідності до абз.4 п.2 Указу Президента України "Про умови грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу та оплати праці працівників органів внутрішніх справ" №926/96 від 04.10.1996 року; - грошових сум з 01.09.1999 по 09.06.2002 за залучення у понаднормовий час УМВС, ГУМВС області до груп документування при проведенні масових заходів, також при приїзді Президента України, членів Уряду України, охоронюваних державою осіб, на виборчі дільниці, виїжджав на власному автотранспорті у відрядження в міські і районні відділи області розташовані за межами Ужгородського гарнізону на підставі план-завдань УМВС області, використання власного автотранспорту, пального, витрат на квитки при проїздах в автобусах міжміського сполучення; - грошових сум з різниці за 6 місяців (з липня 2000 по січень 2001 року) за вислугу років до посадового окладу, передбачену Указом Президента України №926/96 від 04.10.1996, яка виплачувалась з вислуги років від 5 до 10 років у розмірі - 20%, замість належної від 10 до 15 років - 25%; - грошових сум матеріальної допомоги, передбаченої абз.4 ч.2 Указу Президента України №929/96 від 04.10.1996 року за період з 01.09.1999 по 09.06.2002; - грошових сум з 1 вересня 1999 року 40% надбавки вставленої Указом Президента України №847/99 від 14.07.1999 року "Про додаткові заходи щодо впорядкування грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України"; - грошових сум з 10.06.2002 по 14.02.2005 за залучення у понаднормовий час ГУМВС області до чергування в черговій частині УМВС - помічником чергового, залучення на чергування в оперативні штаби УМВС області, патрулювання за особистий рахунок території міста Ужгорода, на виборчі дільниці, виїзд у відрядження в міські і районні відділи області розташовані за межами Ужгородського гарнізону на підставі план-завдань УМВС області, компенсації за використання власного автотранспорту, пального, вартості проїзду в автобусах міжміського сполучення; - грошових сум матеріальної допомоги, передбаченої абз.4 ч.2 Указу Президента України № 929/96 від 04.10.1996 року за період з 10.06.2002 по 14.02.2005; - грошових сум з 1 травня 2003 року - щомісячної премії в розмірі 33,3 % передбаченої п.3 Постанови Кабінету Міністрів України від 22 травня 2003 року №829 "Про грошове забезпечення військовослужбовців";- грошових сум з 14.02.2005 по 24.12.2008 за залучення у понаднормовий час ГУМВС області щомісячно до добових нарядів в склад слідчо-оперативних груп, на виборчі дільниці (25.03.2006 з 09.35 год. (субота) до 27.03.2006 до 16.40 год.; 28.09.2007 з 08.55 год. (п'ятниця) до 01.10.2007 до 17.10 год. (понеділок); виїзд у відрядження в міські і районні відділи області розташовані за межами Ужгородського гарнізону на підставі план-завдань УМВС області (20.09.2012 з 18:00 до 24:00 год.), компенсації за використання власного автотранспорту, пального, вартості проїзду в автобусах міжміського сполучення; - різниці грошових сум з 01.07.2007 до 31.12.2007 від суми можливої пенсії, яка виплачувалась з 53% від грошового забезпечення замість належної 59%; - різниці грошових сум з 01.01.2008 до 31.12.2008 з грошового забезпечення, яке повинно було виплачуватись не менше грошового забезпечення за грудень 2007 року; - різниці грошових сум з 01.01.2008 до 30.11.2008, яке виплачувалось без урахування 100% щомісячної надбавки за виконання особливо важливих завдань до посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років за службу на посадах слідчих; - різниці грошових сум щодо вихідної допомоги у 2009 з урахуванням компенсаційних виплат у зв'язку з рівнем інфляції та належно встановленого грошового забезпечення у грудні 2008 року; - різниці грошових сум з 01.01.2009 до 01.01.2016 з пенсійного забезпечення, яке обчислювалася з 61% від грошового забезпечення замість належного відсотку з - 67%; - різниці грошових сум з 01.01.2016 по теперішній час з пенсійного забезпечення, яке обчислювалася з грошового забезпечення в ОВС при нормі обчислення з середнього грошового забезпечення в Національній поліції; - різниці грошових сум з 26.12.2008 до 31.03.2009 за роботу на посаді старшого слідчого організаційно - методичного відділу слідчого управління ГУМВС України в Закарпатській області за угодою сторін; - різниці грошових сум з 01.04.2009 до 06.11.2015 з різниці між грошовим забезпеченням на посаді старшого слідчого організаційно - методичного відділу слідчого управління ГУМВС, УМВС України в Закарпатській області та заробітною платою на посаді державного службовця в ГУМВС, УМВС області та матеріальній допомозі для вирішення соціально-побутових питань, допомозі для оздоровлення при щорічній основній відпустці в розмірі, що не перевищує місячного грошового забезпечення за весь час їх невиплати; - грошових сум за час вимушеного прогулу та затримки розрахунку при звільненні (за 1 рік 6 міс. 113 503,68 грн.) по час фактичного розрахунку; 8) допустити негайне виконання рішення суду в частині поновлення відповідача на службі в органах внутрішніх справ на атестованій посаді старшого слідчого в особливо важливих справах слідчого управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області та стягнення грошового (утримання) забезпечення; 9) допустити негайне виконання рішення суду в частині поновлення відповідача на службі в органах внутрішніх справ на посаді старшого слідчого в особливо важливих справах слідчого управління Головного управління Національної поліції в Закарпатській області та стягнення грошового (утримання) забезпечення; 10) прошу суд на виконання ч. 5 ст. 124, пункту 9 частини третьої статті 129 Конституції України, статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, у відповідності до останнього абзацу п.4 ч.1 ст.163, ч.1 і ч.5 ст.257 та ч.1 ст.267 КАСУ вирішити всі процесуальні питання, пов'язані з виконанням судового рішення по справі, та визначити в самому судовому рішенні спосіб, строки і порядок його виконання, покласти на відповідних суб'єктів владних повноважень (відповідачів) конкретні обов'язки щодо забезпечення виконання рішення, передбачивши, між іншим, зобов'язання суб'єктів владних повноважень (відповідачів) у визначений термін часу подати до суду звіти про виконання цього рішення (встановити судовий контроль) (том ІІ, а.с.51-61).

У судовому засіданні позивач підтримав уточненні позовні вимоги у повному обсязі з мотивів наведених у позовній заяві та в остаточній редакції позовної заяви і просив суд задовольнити адміністративний позов повністю з постановленням окремої ухвали шодо представника відповідачів через затягування розгляду справи.

Представник відповідачів у судовому засіданні заперечила проти заявлених позовних вимог у повному обсязі з мотивів наведених у письмових запереченнях та просила суд відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог повністю.

Заслухавши пояснення позивача та представника відповідачів, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

Стосовно твердження позивача про необхідність зарахування йому до вислуги років навчання у Слов'янському енергобудівному технікумі в період з 01 вересня 1978 року по 18 жовтня 1979 року, тобто 01 рік 01 місяць 18 днів з розрахунком рік навчання за шість місяців служби (06 місяців 24 днів), суд констатує наступне.

Згідно абзацу 13 пункту «а» частини 1 статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» передбачено, що пенсія за вислугу років призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д", "ж" статті 1-2 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби до календарної вислуги років зараховується також період, зазначений у частині другій статті 17 цього Закону.

У відповідності частини 2 статті 17 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» встановлено, що до вислуги років поліцейським, особам офіцерського складу, особам середнього, старшого та вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, державної пожежної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції чи Державної кримінально-виконавчої служби України при призначенні пенсії на умовах цього Закону додатково зараховується час їхнього навчання (незалежно від форми навчання) у цивільних вищих навчальних закладах, а також в інших навчальних закладах, після закінчення яких присвоюється офіцерське (спеціальне) звання, до вступу на військову службу, службу до органів внутрішніх справ, Національної поліції, державної пожежної охорони, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції чи Державної кримінально-виконавчої служби України або призначення на відповідну посаду в межах до п'яти років із розрахунку один рік навчання за шість місяців служби.

Отже, суд приходить висновку, що позовна вимога про зарахування до вислуги років терміну навчання позивача у Слов'янському енергобудівному технікумі не підлягає задоволенню, оскільки останньому, після закінчення технікуму, не було присвоєно офіцерського (спеціального) звання, а тому відсутні підстави передбачені ч.2 ст.17 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» для зарахування до вислуги років при обчисленні і призначенні пенсії терміну навчання в технікумі.

Щодо вимоги позивача про зарахування йому до вислуги років проходження ним строкової військової служби у військах Комітету державної безпеки Союзу радянських соціалістичних республік (далі - КДБ СРСР) військової частини за № 2156 ДС Закавказького прикордонного округу, в період з 01 березня 1982 року по 17 лютого 1984 року на прикордонній заставі, суд зазначає наступне.

Позивач у період з 1981 року по 1984 рік проходив військову службу у військах КДБ СРСР, військової частини з№ 2156 ДС Закавказького природного округу, у період з 01 березня 1982 року по 17 лютого 1984 року на прикордонній заставі, що підтверджується військовим квитком серії НОМЕР_2 від 21 жовтня 1984 року виданого Слов'янським міським військовим комісаріатом Донецької області, обліково-послужною картою до військового квитка та службовою характеристикою виданою 01 квітня 1998 року командиром військової частини 2156 ДС (том І, а.с.9-15).

У відповідності до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року за № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» (далі - Постанова № 393), що для призначення пенсій за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, особам, зазначеним у пункті «ж» статті 1-2 такого Закону, до вислуги років зараховуються військова служба в Збройних Силах, Державній прикордонній службі, Національній гвардії, Управлінні державної охорони, Цивільній обороні України, внутрішніх військах Міністерства внутрішніх справ та інших військових формуваннях, створених Верховною Радою України, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації, Державній спеціальній службі транспорту.

Згідно пункту 4 Постанови № 393 встановлено, що строкова військова служба зараховується до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, у календарному обчисленні, а в разі її проходження в умовах, визначених у пункті 3 цієї постанови, у віддалених і високогірних місцевостях або в інших умовах, які згідно із законодавством колишнього СРСР були підставою для зарахування до вислуги років для призначення пенсії на пільгових умовах, - у відповідному пільговому обчисленні.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року за № 393, вищезазначений період служби позивача у військах КДБ СРСР зараховується до вислуги років на пільгових умовах і обчислюється один місяць за півтора місяця служби.

Відтак, суд приходить переконання, що вимога позивача про зарахування до вислуги років період проходження ним військової служби у прикордонних військах КДБ СРСР підлягає до задоволення.

Як вбачається із матеріалів даної адміністративної справи, в період з 01 травня 1984 року по 01 вересня 1984 року позивач проходив службу у відділі Державної служби охорони при Слов'янському МВ УВС Донецького облвиконкому, вислуга років становить - 04 місяці , що підтверджується копією дублікату трудової книжки позивача серії НОМЕР_2 (том І, а.с.26-32).

З 01 вересня 1984 року по 30 червня 1988 року позивач навчався у Харківському юридичному інституті ім. Ф.Е. Дзержинського, що підтверджується копією диплому серії НОМЕР_3 (том І, а.с.131).

З 01 листопада 1989 року до 12 вересня 1995 року проходив службу у Торезському МВ УМВС України в Донецькій області, вислуга років становить - 05 років 10 місяців 12 днів, позивачеві присвоєно перше спеціальне звання - «лейтенант міліції» на підставі наказу Міністра МВС СРСР від 16 березня 1990 року за №130 (том І, а.с.231), а вислуга років обчислювалась на підставі Постановления Совета Министров СССР от 24 июля 1990 г. № 725 «О порядке исчисления выслуги лет, назначения и выплати пенсий и пособий лицам офицерского состава, прапорщикам, мичманам и военнослужащим сверхсрочной службы, лицам начальствующего и рядового состава органов Внутренних дел и их семьям», пунктом 7 якої було передбачено: «... При назначений лицам офицерского состава пенсий за выслугу лет, установленной пунктом "а" статьи 13 Закона СССР "О пенсионном обеспечении военнослужащих", в выслугу лет на пенсию включать также время обучения их до определения на действительную военную службу из за паса в гражданских высших и средних специальных учебных заведениях в пределах до пяти лет из расчета - один год учебы за шесть месяцев» (том І, а.с.186-188).

Аналогічна позиція вбачається з рішення колегії суддів Вищого адміністративного суду при ухваленні постанови по справі за № К-33614/10 от 22 січня 2013 року(том І, а.с.96-98).

12 вересня 1995 року при звільненні позивача з Торезського МВ УМВС України в Донецькій області в запас Збройних сил України, кадровою комісією УМВС України в Донецькій області станом на 04 вересня 1995 року встановлена вислуга років, в тому числі у пільговому обчисленні - 11 років 07 місяців 22 дня, яка оголошена наказом УМВС України в Донецькій області від 11 вересня 1995 року за № 240 о/с (том І, а.с.16), а на час звільнення з ОВС з 12 вересня 1995 вислуга років становила - 11 років 08 місяців 00 днів.

Разом з тим, станом на 12 вересня 1996 року вислуга років позивача з урахуванням вищенаведеного становила:

- 03 роки 03 місяці 15 днів - служба у прикордонних військах КДБ СРСР;

- 00 років 04 місяці 00 днів - служба у відділі Державного охорони при Слов'янському МВ УМВС України в Донецькій області;

- 01 рік 11 місяців 00 днів - навчання у Харківському юридичному інституті ім. Ф.Е. Дзержинського;

- 05 років 10 місяців 12 днів - служба у Торезському МВ УМВС України в Донецькій області.

В загальному трудовий стаж позивача (вислуга років) за вищезазначені періоди становить 11 років 04 місяців 27 день, що підтверджується копією дублікату трудової книжки та копією диплома про вищу освіту.

Як вбачається з позовної заяви, при проходженні позивачем служби в період з 16 серпня 1996 року по 25 грудня 2008 року в підрозділах УМВС України в Закарпатській області, ГУ МВС України в Закарпатській області, вислуга років встановлена наказом УМВС України в Донецькій області від 11 вересня 1995 року за № 240 о/с, що становить - 12 років 04 місяців 09 днів, працівниками вищезазначених підрозділів не взята до уваги.

Згідно пункту 3.3 Інструкції «Про організацію роботи з пенсійного забезпечення військовослужбовців внутрішніх військ та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України і членів їхніх сімей», затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України 31 жовтня 2003 року за № 1276 (далі - Інструкція № 1276) встановлено, що у вислугу років зараховуються тільки періоди, які підтверджені наказами. Окремі періоди служби за відсутності документів і неможливості їх одержання через відсутність архівних даних можуть бути, як виняток, підтверджені наказами по особовому складу. Зазначені накази складаються на підставі мотивованих висновків про підтвердження служби після вивчення усіх даних та документів, що підтверджують проходження служби в окремі періоди. Усі ці документи повинні бути перераховані у висновку (том І, а.с.200).

Прослуживши в підрозділах УМВС України в Закарпатській області, ГУ МВС України в Закарпатській області з 15 серпня 1996 року (наказ УМВС України в Закарпатській області від 03 вересня 1996 року № 315 о/с) до 24 грудня 2008 року (наказ ГУМВС України в Закарпатській області від 24 грудня 2008 року за № 552 о/с (том ІІІ, а.с.36)) - тобто 12 років 04 місяця 09 днів при звільненні з посади старшого слідчого в особливо важливих справах організаційно-методичного відділу СУ УМВС України в Закарпатській області, відповідно до «Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29 липня 1991 року за № 114 (далі - положення №114) був звільнений зі служби в органах внутрішніх справ за п.65 «а» /за віком/у відставку з встановленням вислуги років для призначення пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 - 22 роки 09 місяців 12 днів - тобто без урахування дійсної військової служби у пільговому обчисленні та навчання у Слов'янському енергобудівному технікумі.

31 грудня 2008 року Головним управлінням МВС України в Закарпатській області був заповнений і зареєстрований в канцелярії ГУМВС України у Закарпатській області за № 938 грошовий атестат № 121 до якого внесені відомості про вислугу років станом на 01 грудня 2008 року - 22 роки 06 місяців 18 днів та відомості щодо суми виплати грошової допомоги при звільненні - 49715,40 грн. (том І, а.с.208).

13 січня 2009 року позивачем в ГУМВС України в Закарпатській області здано обхідний лист (том І, а.с.24)та отримано трудову книжку серії НОМЕР_3 від 12 червня 1980 року з датою звільнення з органів внутрішніх справ з 25 грудня 2008 року, а також військовий квиток серії НОМЕР_2 від 21 жовтня 1984 року (том І, а.с.9-13) з обліково-послужною карткою до нього (том І, а.с.14).

Разом з тим, дата звільнення, як стверджує позивач, з органів внутрішніх справ не відповідає дійсності та суперечить вимогам статті 4 «Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників», затвердженої спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року за №58 (далі - Інструкція № 58) згідно якої «... уповноважений орган зобов'язаний видати працівнику його трудову книжку в день звільнення з внесеним до неї записом про звільнення. При затримці видачі трудової книжки з вини власника, або уповноваженого ним органу працівникові сплачується середній заробіток за весь час вимушеного прогулу. Днем звільнення в такому разі вважається день видачі трудової книжки. Про новий день звільнення видасться наказ і вноситься запис до трудової книжки працівника. Раніше внесений запис про день звільнення визнається недійсним у порядку, встановленому пунктом 2.10 Інструкції». Якщо підприємство, де був зроблений неправильний або неточний запис, ліквідовано, то відповідний запис робить правонаступник і засвідчує це печаткою, а у разі його відсутності - вища організація, якій було підпорядковане ліквідоване підприємство, а в разі її відсутності - облархів або держархів.

У 2012 році, з метою підтвердження раніше відомих відомостей про вислугу років, які містилися: у військовому квитку серії НУ № 8109927 від 21 жовтня 1984 року виданому Слов'янським міським військовим комісаріатом у Донецькій області (том І, а.с.9-13), відомостей в обліково-послужній картці до військового квитка серії НУ № 8109927 (том І, а.с.14), службовій характеристиці виданій 04 квітня 1984 року командиром в/ч 2156 „ДС" (том І, а.с.15), які знаходились в особовій справі та були враховані наказом УМВС України в Донецькій області від 11 вересня 1995 року за № 240 о/с (том І, а.с.16), на вимогу службових осіб УМВС України в Закарпатській області позивачем була надана архивная справка Центрального пограничного архиву Федеральной службы безопасности Российской Федерации от 30.03.2012 за №21/59/Р-3979 з аналогічними даними зазначеними у військовому квитку та обліково-послужній картці до нього (том І, а.с.195).

29 грудня 2012 року при отриманні листа - роз'яснення з Адміністрації Державної прикордонної служби України від 17 грудня 2012 року за №0.10-10691/0/6-12 (том І, а.с.201), яким засвідчувалась правильність зарахування позивачу УМВС України в Донецькій області у пільговому обчисленні служби на прикордонній заставі, комісією УМВС області до вислуги років позивача додатково зараховано 11 місяців 23 дні дійсної військової служби у пільговому обчисленні, також прийнято рішення про внесення змін до наказу ГУМВС України в Закарпатській області № 552 о/с від 24 грудня 2008 року, переоформлення розрахунку вислуги років з пенсійного забезпечення та скерування його до Управління фінансового забезпечення бухгалтерського обліку УМВС (том І, а.с.17-19).

Наказом УМВС України в Закарпатській області від 08 січня 2013 року за № 2 о/с (том І, а.с.20) оголошено зміну у вислузі років позивача встановленій наказом ГУ МВС України в Закарпатській області від 24 грудня 2008 року за № 552 о/с з 22 років 09 місяців 12 днів на 23 роки 09 місяців 05 днів, яка на думку позивача не відповідає дійсності, у зв'язку з тим, УМВС України в Закарпатській області до вислуги років в органах внутрішніх справ не зараховано час навчання з 1978 по 1979 рік у Слов'янському енергобудівному технікумі, яка частково була зарахована та оголошена наказом УМВС України в Донецькій області від 11 вересня 1995 року за № 240 о/с, що на думку позивача суперечить вимогам статті 64 Конституції України.

У відповідності до вимог статті 64 Конституції України встановлено, що конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.

Після перерахування вислуги років УМВС України в Закарпатській області, всупереч на думку позивача вимог статті 56 Конституції України, яка гарантує, що кожен має право на відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень, з липня 2007 року до 31 грудня 2007 року не перераховано та не виплачено у повному обсязі грошове забезпечення з урахуванням щомісячної доплати від суми пенсії, яка б могла бути нарахована за несення служби у добових нарядах в складі слідчо-оперативних груп, у відповідності до Методичних рекомендацій МВС України від 30 червня 2005 року.

Наказом УМВС України в Закарпатській області від 22 червня 2007 року за №128 о/с розмір доплати від суми можливої пенсії був встановлений - 50% (том І, а.с.21, 22).

Сума пенсії яка нараховувалась і виплачувалась позивачу з 01 липня 2007 року з вислуги років в органах внутрішніх справ 21 рік - 53% (50% за 20 років служби в органах внутрішніх справ та 3% за 1 рік служби в органах внутрішніх справ понад 20 років), замість 59% з вислуги років в органах внутрішніх справ 23 роки.

З 1 січня 2008 року на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року вступив в дію наказ МВС України від 31 грудня 2007 року за № 499, яким затверджено Інструкцію «Про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ», пунктом 5 наказу було передбачено виплату грошового забезпечення не нижче грудня 2007 року внаслідок чого з наведених вище підстав протягом 2008 року позивач отримував грошове забезпечення у неповному обсязі, заборгованість не виплачено, станом на день розгляду справи.

Крім того, наказом ГУМВС України в Закарпатській області від 05 грудня 2008 року за № 516 о/с у відповідності до п.2.5.1. наказу МВС України від 31 грудня 2007 року за № 499 з 01 січня 2008 року позивачу була встановлена щомісячна надбавка за виконання особливо важливих завдань у розмірі 100 % посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років за службу на посадах слідчих, разом з тим грошове забезпечення з урахуванням даної надбавки за 11 місяців виплачено не було, а розмір останньої був врахований лише з квітня по грудень 2008 року.

Зазначені вище обставини вплинули на розмір встановленої суми пенсії, яка до того ж обчислювалася не з 67% від грошового забезпечення, а з 61%, дії службових осіб УМВС України в Закарпатській області суперечать вимогам частини 3 статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», якою передбачено, що перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Також бездіяльність уповноважених службових осіб ГУМВС України в Закарпатській області, УМВС України в Закарпатській області та ГУНП в Закарпатській області суперечить вимогам п.24 Постанови правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року за № 3-1 «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»», яким передбачено у п'ятиденний строк при настанні обставин з перерахунку пенсії повідомляти про це Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області.

Бездіяльність уповноважених службових осіб ГУМВС України в Закарпатській області, УМВС України в Закарпатській області та ГУНП в Закарпатській області суперечить вимогам Закону України від 23.12.2015 № 900-VI, ст. 43, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», абз.5 п.2.2 рішення Конституційний Суд України від 13 травня 2015 року (справа № І-9/2015 за конституційним зверненням громадянина ОСОБА_5 щодо офіційного тлумачення положень ч.3 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб, п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року за № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій призначених відповідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової до служби, та деяких інших осіб, змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 1992 року за № 393.

Вихідна допомога зазначена у грошовому атестаті № 121 від 31 грудня 2008 року, який зареєстрований в канцелярії ГУМВС України в Закарпатській області за № 938, у неповному обсязі, без виплати компенсаційних виплат та всіх заборгованостей отримана тільки в липні 2009 року.

Також при виданні наказу № 552 о/с не було надано, а ні 15 діб щорічної основної невикористаної відпустки за 2006 рік, а ні компенсації за невикористану щорічну відпустку, що є порушенням вимог статті 45 Конституції України, яка гарантує, що кожен, хто працює, має право на відпочинок. Компенсація за речове майно також не виплачувалась.

Незважаючи на наказ від 24 грудня 2008 за № 552 о/с, який є недійсним з підстав передбачених статтею 4 Інструкції № 58 та пункту 68 Положення № 114 у якому зазначено, що особи рядового і начальницького складу, які виявили бажання звільнитися зі служби за особистим проханням, попереджають прямого начальника органу внутрішніх справ про прийняте ними рішення не пізніш як за три місяці до дня звільнення, про що подають рапорт за командою та тими обставинами, що за угодою сторін, позивач продовжував працювати в ГУМВС України в Закарпатській області та виконувати функціональні обов'язки передбачені посадою старшого слідчого в особливо важливих справах організаційно - методичного відділу СУ ГУМВС України в Закарпатській області не отримуючи при цьому грошового забезпечення, що є порушенням вимог частин 2, 3 статті 43 Конституції України, яка гарантує, що в Україні використання примусової праці забороняється, а також кожному гарантується право на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.

Також даний період служби не зараховано до вислуги років в органах внутрішніх справ і з грошового (утримання) забезпечення не проведено відповідних відрахувань до відповідних установ.

Відповідно до п.24 Положення № 114 у разі незаконного звільнення або переведення на іншу посаду особи рядового, начальницького складу органів внутрішніх справ підлягають поновленню на попередній посаді з виплатою грошового забезпечення за час вимушеного прогулу або різниці в грошовому забезпеченні за час виконання службових обов'язків, але не більш як за один рік. Якщо заява про поновлення на службі розглядається більше одного року не з вини особи рядового, начальницького складу, така особа має право на отримання грошового забезпечення за весь час вимушеного прогулу.

20 березня 2009 року без звільнення з посади на якій перебував позивач за угодою сторін, наказом ГУМВС України в Закарпатській області № 134 о/с був призначений з 01 квітня 2009 року на посаду слідчого організаційно-методичного відділу слідчого управління ГУМВС України в Закарпатській області державного службовця 13 рангу 6 категорії (том ІІІ, а.с.37)

Наказом УМВС України в Закарпатській області від 05 листопада 2010 року за № 530 о/с позивач був призначений на посаду слідчого організаційно-методичного відділу слідчого управління УМВС України в Закарпатській області (том ІІІ, а.с.38).

05 листопада 2015 року на ім'я начальника УМВС України в Закарпатській області, копія голові Закарпатської обласної організації Професіональної спілки атестованих працівників ОВС України Менджула В.Г подано заяву у якій викладені вищевказані порушення чинного законодавства, а також шляхи їх вирішення - зарахування до вислуги років періоду служби з 25 грудня 2008 року до теперішнього часу та звільнення позивача з ОВС з урахуванням вищевказаного на підставі Положення №114 з виплатою всіх заборгованостей з грошового та пенсійного забезпечення за весь період затримки (том І, а.с.218).

06 листопада 2015 року наказом Управління МВС України в Закарпатській області за № 257 о/с було звільнено позивача з ОВС (том І, а.с.23).

Згідно копії даного наказу наявного в матеріалах справи, позивач був з ним ознайомлений 09 листопада 2015 року (том І, а.с.23).

Наказом Міністра внутрішніх справ України Авакова А.Б. від 30 жовтня 2015 року № 1311 «Про затвердження голів ліквідаційних комісій територіальних органів МВС по Закарпатській області» головою ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області (код ЄДРПО - 08592170) затверджено начальника УМВС України в Закарпатській області полковника міліції Князева Сергія Миколайовича, цим же наказом затверджено голів ліквідаційних комісій територіальних підрозділів УМВС області - начальників міськрайонних відділів міліції.

Наказом начальника УМВС України в Закарпатській області полковника міліції Князева С.М. від 05 листопада 2015 року за № 1515 «Про затвердження персонального складу ліквідаційної комісії Управління - Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області» утворено ліквідаційну комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області (код ЄДР 08592170) з числа працівників міліції УМВС України в Закарпатській області та розпочато роботу з ліквідації УМВС.

Наказом МВС України від 06 листопада 2015 року за №1388 з 07 листопада 2015 року ліквідовано усі структурні підрозділи та скорочено усі посади в УМВС України в Закарпатській області.

Заборгованість по грошовому (утриманню) забезпеченню наступна:

При проходженні служби в Ужгородському МВ УМВС України в Закарпатській області з 15.08.1996 по 31.08.1999 на посаді слідчого позивач двічі на місяць залучався до добових нарядів, очолював слідчо-оперативні групи.

За вказаний період служби грошове (утримання) забезпечення за несення служби у понаднормовий час, вихідні та святкові дні у полуторному, подвійному розмірі з урахуванням доплати до посадового окладу за роботу у нічний час в розмірі - 35% не виплачувалось, відгули не надавались, що підтверджується - денежным атестатом № 35 виданим Ужгородським МБ УМВС Закарпатській області 28 жовтня 1999 року (том І, а.с.227).

Існує заборгованість за 8 місяців 1999 року по виплаті надбавки за продовольчий пайок, що також підтверджується грошовим атестатом (том І, а.с.227).

Заборгованість по продовольчим пайкам у відповідності до норм № 7 затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 1996р. № 316 становить: борошно пшеничне першого сорту 31,993 кг.; крупа різна 24,00 кг., макаронні вироби 7,992 кг.; м'ясо 31,993 кг.; олія 7,992 л.; масло тваринне 7,992 кг.; яйця курячі 160 шт.; цукор 12,00 кг. Та молоко незбиране згущене з цукром 9,60 л..

Відповідно до п.12 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом ОВС Української РСР, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 1991 року за № 114, особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ одержують грошове і речове забезпечення за нормами, встановленими законодавством.

Згідно з довідкою № 20 від 25.02.1997 виданою відділом ХОЗО УМВС України в Закарпатській області про виплату грошових компенсацій замість належних предметів форменого грошового обмундирування позивачу повинна була бути виплачена компенсація за речове майно у розмірі 120,43 грн., яка на день розгляду справи останньому не виплачена (том І, а.с.228).

Всупереч вимог абз.4 п.2 Указу Президента України «Про умови грошового забезпечення осіб рядового 1_ начальницького складу та оплати праці працівників органів внутрішніх справ» №926/96 від 04.10.1996 року особам рядового та начальницького складу органу внутрішніх справ належить виплачувати матеріальну допомогу в розмірі місячного грошового забезпечення на рік. Дана норма носить імперативний характер, тому обов'язок щодо виплати такої допомоги також є безумовним.

Разом з тим за вказаний період служби жодного разу при наданні чергової відпустки не було надано позивачеві матеріальну допомогу в сумі грошового (утримання) забезпечення.

Місячне грошове забезпечення - 290,25 *3=870,75 грн. (без врахування залучення до понаднормової служби в складі слідчо-оперативних груп).

При проходженні служби у відділі дізнання УМВС України в Закарпатській області з 01.09.1999 року по 09.06.2002 року на посаді дізнавача та старшого дізиавача позивач залучався до груп документування при проведенні масових заходів, а також при приїзді Президента України, членів Уряду України, охоронюваних державою осіб, на виборчі дільниці, виїжджав на власному автотранспорті у відрядження в міські і районні відділи області розташовані за межами Ужгородського гарнізону на підставі план-завдань УМВС області, разом з тим за вказані заходи грошове (утримання) забезпечення з урахуванням добових за відрядження, понаднормовий робочий день, роботу у святкові, вихідні дні, у нічний час не виплачувалось, також не виплачувались компенсації за використання власного автотранспорту, пального, вартість проїзду в автобусах міжміського сполучення, що підтверджується графіками виходу на патрулювання, графіками чергування та планом-завданням.

Наказом УМВС України в Закарпатській області за №18 а/с від 25.01.2001 року, станом на 01.02.2001 року встановлена вислуга років в ОВС - 10 років 07 місяців 27 днів. Вказаним наказом підтверджено несвоєчасність встановлення вислуги років в ОВС внаслідок чого надбавка за вислугу років до посадового окладу, передбачена Указом Президента України №926/96 від 04.10.1996 на протязі 6 місяців - з липня 2000 року по січень 2001 року виплачувалась з вислуги років від 5 до 10 років у розмірі - 20%, замість належної від 10 до 15 років - 25%.

Довідкою про грошове забезпечення УФЗБО області за 2000-2001 роки підтверджено факт не перерахування і не виплати різниці відсотків з грошового забезпечення за вислугу років, заборгованість по якій існує до теперішнього часу.

При звільнені не виплачено кошти у вигляді матеріальної допомоги, передбачені абз.4 ч.2 Указу Президента України №929/96 від 04.10.1996 року за період з 01.09.1999 по 09.06.2002. Дана норма Указу має імперативний (обов'язковий) характер.

Починаючи з 1 вересня 1999 року не виплачувалась 40% надбавка вставлена Указом Президента України №847/99 від 14.07.1999 року «Про додаткові заходи щодо впорядкування грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України».

При проходженні служби позивачем у штабі УМВС України в Закарпатській області з 10.06.2002 по 14.02.2005 на посаді оперуповноваженого інспекції штабу неодноразово залучався до чергування в черговій частині УМВС - помічником чергового, на чергування в оперативні штаби УМВС області, патрулювання за особистий рахунок території міста Ужгорода, на виборчі дільниці, виїжджав у відрядження в міські і районні відділи області розташовані за межами Ужгородського гарнізону на підставі план-завдань УМВС області, разом з тим за участь у вказаних заходах грошове (утримання) забезпечення з урахуванням добових за відрядження, понаднормовий робочий день, роботу у святкові, вихідні дні, у нічний час не виплачувалось, також не виплачувались компенсації за використання власного автотранспорту, пального, вартість проїзду в автобусах міжміського сполучення.

При звільнені не виплачено кошти у вигляді матеріальної допомоги, передбачені абз.4 ч.2 Указу Президента України №929/96 від 04.10.1996 року за період з 10.06.2002 по 14.02.2005. Дана норма Указу має імперативний (обов'язковий) характер.

Не виплачувалась починаючи з 01 травня 2003 року, щомісячна премія в розмірі 33,3 % передбачена п.3 Постанови Кабінету Міністрів України від 22 травня 2003 року №829 «Про грошове забезпечення військовослужбовців», та 40% надбавка вставлена Указом Президента України №847/99 від 14.07.1999 року «Про додаткові заходи щодо впорядкування грошового забезпеченні військовослужбовців Збройних Сил України.

При проходженні служби у слідчому управлінні УМВС України в Закарпатській області з 14.02.2005 по 24.12.2008 на посадах слідчого, старшого слідчого щомісяця залучався до добових нарядів - очолював слідчо-оперативні групи.

За вказаний період служби грошове забезпечення за несення служби у понаднормовий час, вихідні та святкові дні у полуторному, подвійному розмірі з урахуванням доплати до посадового окладу за роботу у нічний час в розмірі - 35% позивачу не виплачувалось, відгули не надавались.

Крім того останній залучався на виборчі дільниці, виїжджав у відрядження в міські і районні відділи області розташовані за межами Ужгородського гарнізону на підставі план-завдань УМВС області, разом з тим за вказані заходи грошове (утримання) забезпечення з урахуванням добових за відрядження, понаднормовий робочий день, роботу у святкові, вихідні дні, у нічний час не виплачувалось, також не виплачувались компенсації за використання власного автотранспорту, пального, вартість проїзду в автобусах міжміського сполучення.

Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Тобто вимоги позивача щодо визнання протиправними дій посадових осіб відповідача про невиплату заборгованості позивачеві по грошовому утриманню підлягає до задоволення.

Однак, стосовно вимоги про поновлення на посаді в органах внутрішніх справ та Національній поліції, остання не підлягає до задоволення, оскільки позивача було звільнено з посади у зв'язку з початком ліквідації Міністерства внутрішніх справ України та його структурних підрозділів, зокрема у відповідності до вимог пункту 1 статті 40 Кодексу законів про працю України та пункту 8 розділу ХІ Закону України «Про Національну поліцію». Позивач не виявив намірів проходити службу в органах поліції, не звернувся із відповідною заявою та не проходив спеціальної перевірки та інших етапів, передбачених відповідним законодавством, що б підтвердило його волевиявлення на заняття посади в органах поліції.

Позивача не може бути поновлено на службі в органах поліції, оскільки останні жодного дня не проходив служби в лавах Національної поліції чи її структурних підрозділах, а тому і дана вимога не підлягає до задоволення.

Враховуючи зазначене вище, суд приходить переконання, що вимоги позивача підлягають до часткового задоволення без постановлення окремої ухвали, оскільки представник відповідачів добросовісно виконувала свої процесуальні права та обов'яки.

Керуючись ст.ст. 160, 161, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов ОСОБА_2 до Міністерства внутрішніх справ України, Управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області, Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів - Ужгородський МВ УМВС України в Закарпатській області про визнання незаконними окремих рішень посадових осіб, врахування окремих періодів служби до вислуги років в ОВС та Національній поліції України, внесення змін до формулювання причин, підстав та дат звільнення до трудової книжки, відшкодування грошового забезпечення в тому числі і за час вимушеного прогулу, компенсаційних виплат, виплат з пенсійного забезпечення, поновлення на службі та відшкодування моральної шкоди - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії посадових осіб Головного управління МВС України в Закарпатській області та Управління МВС України в Закарпатській області щодо невиплати та нарахування грошового забезпечення та компенсаційних виплат.

Зобов'язати Головне управління Національної поліції у Закарпатській області нарахувати та виплатити ОСОБА_2:

1) грошові компенсації за речове майно у розмірі 120,43 грн.

2) грошові компенсації за 8 місяців за продовольчі пайки;

3) грошових сум за періоди:

- з 15.08.1996 року по 31.08.1999 року за несення служби двічі на місяць в Ужгородському МВ УМВС в Закарпатській області;

- грошових сум матеріальної допомоги в розмірі грошового забезпечення на рік (за три роки 1997-1999);

- з 01.09.1999 року по 09.06.2002 року за залучення у понаднормовий час, матеріальної допомоги та 40 % надбавки;

- грошових сум з різниці за 6 місяців (з липня 2000 по січень 2001 року);

- грошових сум з 10.06.2002 року по 14.02.2005 року за залучення у понаднормовий час та матеріальної допомоги;

- грошових сум з 01.05.2003 року щорічної премії в розмірі 33,3 %;

- грошових сум з 14.02.2005 року по 24.12.2008 року за залучення у понаднормовий час;

- різниці грошових сум з 01.07.2007 року по 31.12.2007 року з урахуванням вислуги років в органах внутрішніх справ 23 роки;

- різниці грошових сум з 01.01.2008 року по 31.12.2008 року;

- різниці грошових сум з 01.01.2008 року по 30.11.2008 року щомісячної надбавки за виконання особливо важливих завдань.

В решті частини позовних вимог - відмовити повністю.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст.254 КАС України.

Головуючий суддяД.В. Іванчулинець

Судді Р.О. Ващилін

С.І. Рейті