Ухвала суду № 70895200, 08.12.2017, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.12.2017
Номер справи
817/447/17
Номер документу
70895200
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Жуковська Л.А.

Суддя-доповідач:Охрімчук І.Г.

УХВАЛА

"08" грудня 2017 р. Справа № 817/447/17

Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Охрімчук І.Г., розглянувши апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області, Дубенської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Рівненській області на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "10" жовтня 2017 р. у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ОЛДІ" до Дубенської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Рівненській області, Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області треті особи - Головне управління Державної казначейської служби України в Рівненській області , Управління Державної казначейської служби України у Демидівському районі Рівненській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинення певних дій, ,-

ВСТАНОВИВ:

В березні 2017р. Товариство з обмеженою відповідальністю "ОЛДІ" звернулося до суду з адміністративним позовом до Дубенської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Рівненській області, Головного управління ДФС у Рівненській області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Управління Державної казначейської служби України у Демидівському районі Рівненській області, Головне управління Державної казначейської служби України у Рівненській області, в якому, з урахуванням заяви про зміну позовних вимог, просить:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача 1 щодо не направлення до органів державної казначейської служби висновків із зазначенням суми податку на додану вартість, що підлягає відшкодуванню з Державного бюджету України за листопад, грудень 2016 року, січень 2017 року,

- стягнути з Державного бюджету України на користь позивача пеню, нараховану на заборгованість бюджету з відшкодування податку на додану вартість за листопад, грудень 2016 року, січень 2017 року в розмірі 17089,69 грн.

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 10.10.2017р. позов задоволено. Визнано протиправною бездіяльність Демидівського відділення Дубенської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Рівненській області щодо ненаправлення до органів державної казначейської служби висновків із зазначенням суми податку на додану вартість, що підлягає відшкодуванню Товариству з обмеженою відповідальністю "ОЛДІ" з Державного бюджету України за листопад, грудень 2016 року, січень 2017 року. Стягнуто з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ОЛДІ" пеню, нараховану на заборгованість бюджету з відшкодування податку на додану вартість за листопад, грудень 2016 року, січень 2017 року в розмірі 17089 (сімнадцять тисяч вісімдесят дев'ять) грн. 69 коп.

Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, відповідачі - Дубенська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Рівненській області та Головне управління Державної фіскальної служби у Рівненській області звернулись з апеляційною скаргою, в якій просили постанову суду скасувати та прийняти нове рішення про відмову в позові.

Перевіривши апеляційну скаргу, подану відповідачами, суд вважає, що її не може бути прийнято до апеляційного провадження та вона підлягає залишенню без руху.

Згідно ч. 2 ст. 189 КАС України, отримавши апеляційну скаргу, суддя-доповідач протягом трьох днів перевіряє її відповідність вимогам статті 187 цього Кодексу і за відсутності перешкод постановляє ухвалу про відкриття апеляційного провадження.

Відповідно до ч. 3 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

Частиною 6 ст. 187 КАС України передбачено, що до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Приписами ч.2 ст.192 КАС України до заяви про приєднання до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Як вбачається із матеріалів справи, при зверненні до суду апеляційної інстанції зі скаргою, відповідачами не було подано документу про сплату судового збору.

Разом з тим, слід вказати, що 06.12.2017р. на адресу суду від відповідачеві надійшов документ про сплату судового збору в розмірі 8707,81 грн. Відповідно до платіжного доручення №1493 від 04.12.2017р. платником зазначено ГУ ДФС у Рівненській області.

Згідно п.п.2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, судовий збір справляється у розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

Відповідно до Закону України «Про судовий збір», з урахуванням змін внесених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», на момент подання апеляційної скарги, суб'єкти владних повноважень зобов'язані сплачувати судовий збір.

Згідно п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції, станом на час подання адміністративного позову), за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано юридичною особою судовий збір справляється в розмірі 1,5 % ціни позову, але не менше 1 розміру прож. мін.

Згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», розмір прож. мін. на 2017 рік становив 1600 грн.

Як вбачається з матеріалів справи, предметом даного спору є дві вимоги майнового характеру.

Таким чином, при поданні позовної заяви з вимогами майнового характеру сума судового збору, що підлягала сплаті до суду першої інстанції становила 9516,19 грн. (7916,19грн. + 1600 грн.).

Отже, судовий збір при поданні апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції становить 10467,80 грн.

Таким чином, кожному апелянту необхідно надати окремий документ про сплату судового збору у розмірі 10467,80 грн.

З огляду на те, що відповідно до платіжного доручення №1493 від 04.12.2017р. ГУ ДФС у Рівненській області сплачено судовий збір в розмірі 8707,81 грн., сума недоплати зазначеному відповідачу становить 1759,99 грн.

Дубенській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Рівненській області, як вже зазначалось, необхідно надати окремий документ про сплату судового збору у розмірі 10467,80 грн.

Судовий збір необхідно сплатити за наступними реквізитами: рахунок 31216206781002, найменування отримувача УДКСУ у м. Житомирі, банк отримувача ГУДКСУ у Житомирській області, МФО 811039, код ЄДРПОУ отримувача 38035726, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу *;101; (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Житомирський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).

При заповненні платіжного документа у графі "Код платника" платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв'язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.

Документ про сплату судового збору подається тільки в оригіналі.

Відповідно до частини 3 статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 КАС України, застосовуються правила статті 108 КАС України, згідно яких апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків.

Ухвала вважається виконаною у встановлений строк, якщо до вказаної дати необхідні документи були подані до канцелярії суду або відправлені поштою.

Керуючись ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області , Дубенської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Рівненській області залишити без руху.

Надати Головному управлінню Державної фіскальної служби у Рівненській області, , Дубенській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Рівненській області строк до "26" грудня 2017 р. для усунення зазначених недоліків.

Роз'яснити Головному управлінню Державної фіскальної служби у Рівненській області , Дубенській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Рівненській області , що у випадку невиконання вимог ухвали у встановлений строк, апеляційна скарга буде повернута.

Ухвала може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Суддя І.Г. Охрімчук