Єдиний державний реєстр судових рішень Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 грудня 2009 р. справа № 2а-17983/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Кірієнка В.О.
при секретаріСтоляренко Г.С.
за участю представника позивача Пищита Є.В. довір.
відповідач не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька до Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення заборгованості у розмірі 3507,21 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Кіровському районі м. Донецька звернулася до суду з позовом до Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення заборгованості у розмірі 3507,21 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що СПД ОСОБА_2 зареєстрований як фізична особа підприємець та знаходиться на податковому обліку у ДПІ Кіровського району м. Донецька, зареєстрований виконавчим комітетом Донецької міської ради 03.11.2006р.
21.08.2009 року працівниками інспекції здійснена перевірка, щодо дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки. Наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці за адресою: АДРЕСА_1, що належить відповідачу.
За результатами перевірки складений акт № 0158/05/65/23\3087903521/258 від 21.08.2009р., яким встановлені порушення п.1,2 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі громадського харчування та послуг».
На підставі цього акту перевірки винесено рішення про застосування фінансових санкцій № 0003032330 від 28.08.2009 р. на суму 1500 грн.
Станом на 13.10.2009р. відповідач має податковий борг з єдиного податку у сумі 2007,21 грн., який виник на підставі Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" N 746/99 від 28.06.1999р., згідно до якого суб'єкт підприємницької діяльності фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок Державного казначейства України. Пунктом 2 Указу передбачено, що ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.
Таким чином, за відповідачем існує заборгованість перед бюджетом по фінансовим санкціям та зі сплати єдиного податку у сумі 3507,21 грн.
Тому просить стягнути з Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 вказану суму.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило. Таким чином, неявка відповідача в судове засідання є без поважних причин. Відповідно до ч. 2 ст. 128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які не прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи. Тому суд вважає, що неприбуття представника відповідача в судове засідання не є перешкодою для розгляду справи.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у кіровському районі м. Донецька до Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення заборгованості перед бюджетом у сумі 3507,21 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 зареєстрована виконавчим комітетом Донецької міської ради від 03.11.2006 року за № 2266000 0000 029513, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності фізичної особи підприємця, перебуває на податковому обліку у ДПІ у Кіровському районі м. Донецька. (а.с. 3,4)
Відповідно до статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб та юридичних осіб у сфері публічно правових відносин від порушень, у тому числі, органів державної влади.
Відповідно до ст.2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів /обовязкових платежів/, а також неподаткових доходів, установлених законодавством. Відповідно до пункту 30 статті 2 Бюджетного кодексу України органи стягнення - податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень.Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, функцію подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Позивач Державна податкова інспекція у Кіровському районі м. Донецька є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
На підставі ст. 11-1 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” позивачем 21.08.2009 року була проведена перевірка відповідача в межах повноважень, визначених Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері ".
Так, ст. 15 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" визначено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
За результатами перевірки ДПІ у Кіровському районі м. Донецька був складений акт № 0158/05/65/23\3087903521/258 від 21.08.2009 року (а.с.6-7), яким встановлено порушення відповідачем п. 1,2 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме: не проведення розрахункової операції на повну суму вартості проданих товарів через реєстратор розрахункових операцій з не роздрукуванням відповідного розрахункового документа.
Пунктами 1, 6 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
1) у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки;
6) п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Позивачем за порушення вищевказаних вимог Закону було прийнято рішення про застосування фінансових санкцій № 0003032330 від 28.08.2009р. на суму 1500,00 грн.
Відповідно до ст. 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Оскільки відповідачем у встановлений законом строк штрафні (фінансові) санкцій сплачені не були, суд з урахуванням приведених норм діючого законодавства приходить до висновку про необхідність стягнення зазначеної суми санкцій з відповідача до Державного бюджету України.
Відповідно до п.2 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва” від 03.07.1998р. № 727/98, субєкти малого підприємництва фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
Ставка єдиного податку для субєктів малого підприємництва фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 грн. та більше 200 грн. на місяць.Субєкт підприємницької діяльності фізична особа сплачує єдиний податок щомісячно не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділення Державного казначейства України.Відповідно до п.5 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва”, субєкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунку та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
Отже, станом на 13.10.2009р. за відповідачем існує заборгованість перед бюджетом по фінансовим санкціям та зі сплати єдиного податку у сумі 3507,21 грн.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача про стягнення податкового боргу з єдиного податку у сумі 2007,21 грн. та штрафні санкції у сумі 1500,00 підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, ст.ст. 10,11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, ст.ст. 3, 15, 17, 25 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, керуючись ст.ст. керуючись ст.ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позов Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька до Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення заборгованості у розмірі 3507,21 грн. задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 (ІПН НОМЕР_2, АДРЕСА_2) на користь бюджету:
- штрафні санкції в сумі 1500,00 грн. на р/р 31119104700007, Одержувач: Державний бюджет УДК у Кіровському районі м. Донецька, ЄДРПОУ 34687153 банк: ГУ України у Донецькій області, МФО 834016, код платежу 21080900;
-суму податкового боргу зі сплати єдиного податку у розмірі 2007,21 грн. на р/р 34219379700007 одержувач: місцевий бюджет Кіровська районна рада, ЄДРПОУ 34687153 банк ГУДКУ в Д/о, МФО 834016, код платежу 16050200.
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частина у судовому засіданні 09 грудня 2009 року.
Повний текст постанови складений 14 грудня 2009 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Кірієнко В.О.