
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
11 грудня 2017 року м. Чернігів Справа № 825/2005/17
Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Д'яков В.І. перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Чернігівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернігівській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом до Чернігівська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Чернігівській області про:
- визнання протиправними дій Чернігівської об'єднаної державної податкової інспекції головного управління ДФС в Чернігівській області щодо відмови у видачі мені довідки;
- зобов’язання Чернігівської об'єднаної державної податкової інспекції головного управління ДФС в Чернігівській області видати ОСОБА_1 довідку про доходи для оформлення житлової субсидії;
- зобов’язання відділу соціальних допомог та субсидій м. Чернігова визнати неправомірність позбавлення ОСОБА_1 субсидії та вчинити належні дії.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Перевіривши адміністративний позов на предмет дотримання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, суд залишає її без руху з наступних підстав.
Так, пунктом 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п’ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до частини 4, 5 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності. Адміністративний позов суб’єкта владних повноважень може містити інші вимоги у випадках встановлених законом.
Системно проаналізувавши вищезазначені норми чинного законодавства та дослідивши даний позов, судом з’ясовано, що в адміністративному позові в якості відповідача у справі позивач зазначає лише Чернігівську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Чернігівській області.
Проте, як вбачається зі змісту позовних вимог, предметом позову, серед іншого, є зобов’язання відділу соціальних допомог та субсидій м. Чернігова визнати неправомірність позбавлення ОСОБА_1 субсидії та вчинити належні дії.
Разом з тим, відділу соціальних допомог та субсидій м. Чернігова не визначено відповідачем у даному адміністративному позові, що, у свою чергу, виключає можливість звернення до нього вимог позивачем.
Крім того, у відповідності до частини 3 статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень. Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Зі змісту позовних вимог вбачаються вимога до відділу соціальних допомог та субсидій м. Чернігова, який не суб’єктом владних повноважень та юридичною особою, а є структурним підрозділом Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради.
При цьому, суд зазначає, що відповідно до пункту 4 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам, зокрема, підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Також, підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України “Про судовий збір” визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою встановлюється ставка судового збору 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (640,00 грн).
Відповідно до статті 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” з 01 січня 2017 року установлено прожитковий мінімуму для працездатних осіб у розмірі 1600,00 грн.
Враховуючи викладене, позивачу за позовну вимогу щодо зобов’язання відділу соціальних допомог та субсидій м. Чернігова визнати неправомірність позбавлення ОСОБА_1 субсидії та вчинити належні дії, також належить сплатити судовий збір в розмірі, передбаченому статтею 4 Закону України “Про судовий збір”.
Згідно з частиною 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вказані недоліки позивач може усунути у п'ятиденний строк з моменту отримання копії ухвали суду шляхом подання до суду уточненого адміністративного позову (та його копій), з додержанням всіх вимог, встановлених статтею 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а також документу про сплату судового збору в розмірі, передбаченому статтею 4 Закону України “Про судовий збір” з врахуванням всіх позовних вимог.
На підставі наведеного та керуючись статтями 106, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Чернігівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернігівській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.
Встановити позивачу п'ятиденний строк з моменту отримання копії ухвали суду для усунення недоліків шляхом подання до суду уточненого адміністративного позову (та його копій), з додержанням всіх вимог, встановлених статтею 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а також документу про сплату судового збору в розмірі, передбаченому статтею 4 Закону України “Про судовий збір” з врахуванням всіх позовних вимог.
Роз’яснити позивачу, що у разі не усунення зазначених недоліків у встановлений судом строк, відповідно до ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява буде повернута позивачу.
Копію ухвали про залишення адміністративного позову без руху надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строк, передбачений статтями 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України
Суддя В.І. Д'яков