Постанова № 70891007, 11.12.2017, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.12.2017
Номер справи
815/5004/17
Номер документу
70891007
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/5004/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 год. 10 хв.

11 грудня 2017 року м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Тарасишиної О.М., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Біляївського району Одеської області, ОСОБА_3 управління Держгеокадастру в Одеській області про визнання незаконними рішення від 28.08.2017 року № 289/2017-VII, 05.09.2017 року №3332/105-17 та зобов’язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Біляївського району Одеської області, ОСОБА_3 управління Держгеокадастру в Одеській області про визнання незаконними рішення від 28.08.2017 року № 289/2017-VII, 05.09.2017 року №3332/105-17 та зобов’язання вчинити певні дії. 06.10.2017 року позивачем було подано уточнений адміністративний позов (вх..№ 27632 від 06.10.2017 року) (а.с. 38-42). Позивач заявив клопотання про відкликання та залишення без розгляду частини позовних вимог (а.с.97).

Ухвалою суду від 18.10.2017 року відкрито провадження у справі.

У судове засідання 05.12.2017 року позивач з’явився, адміністративний позов підтримав частково.

З урахуванням зазначеного, позивач просив:

Визнати незаконним рішення тридцять шостої сесії сьомого скликання ОСОБА_2 сільської ради Біляївського району Одеської області від 28.08.2017 року №289/2017-VII «Про надання земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) в межах села Холодна Балка Біляївського району Одеської області, яка розташована по вулиці Ювілейна (крайня кутова земельна ділянка) гр. ОСОБА_1М.»

Визнати протиправним рішення Відділу у Біляївському районі ОСОБА_3 управління Держгеокадастру в Одеській області від 05.09.2017 року №3332/105-17, яким ОСОБА_1 відмовлено у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр.. ОСОБА_1 у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) за адресою: Одеська область, Біляївський район, с. Холодна Балка, вул.. Ювілейна, б/н.

Стягнути з відповідачів на користь ОСОБА_1 судові витрати.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовував обставинами, викладеними в уточненому адміністративному позові (а.с. 38-42) з посиланням на письмові докази, що є додатком до первинного адміністративного позову (а.с. 10-26). Так, позивач зазначає, що відповідачами безпідставно відмовлено у наданні дозволу та затвердженні проекту землеустрою, а також порушено норми чинного законодавства, а саме ст.. 118, 122 Земельного кодексу України (далі – ЗК), ст..59 Закону України «Про місцеве самоврядування». Це, на думку позивача, призводить до порушення його конституційних прав як громадянина України. Адміністративний позов просив задовольнити в обсязі з урахуванням наданого у судовому засіданні 05.12.2017 року клопотання.

Представник відповідача ОСОБА_2 сільської ради Біляївського району Одеської області у судове засідання 05.12.2017 року не з’явився, про дату, час та місце судового засідання сповіщений належним чином та завчасно, про що у матеріалах справи міститься відповідна розписка (а.с. 90). 13.11.2017 року представник відповідача ОСОБА_2 сільської ради Біляївського району Одеської області направив до суду заперечення на адміністративний позов (а.с. 81 -83). Згідно даних заперечень, відповідач адміністративний позов не визнає, просить відмовити у задоволенні адміністративного позову, зазначаючи, що ОСОБА_2 сільською радою Біляївського району Одеської області правомірно було відмовлено позивачеві у виділенні земельної ділянки, на підтвердження своєї правової позиції представник відповідача посилається на ст.ст. 12, 118, 122 ЗК, ст. 26 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» та ч.3. ст.24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Представник відповідача ОСОБА_3 управління Держгеокадастру в Одеській області у судове засідання 05.12.2017 року з’явився, проти адміністративного позову заперечував. 01.11.2017 року до суду було надано заперечення на адміністративний позов (вх. №29884/17 від 01.11.2017 року), згідно яких, на думку представника відповідача, Головне управління Держгеокадастру в Одеській області діяло у відповідності до норм чинного законодавства та правомірно. На підтвердження своєї правової позиції представник відповідача ОСОБА_3 управління Держгеокадастру в Одеській області посилається на норми Конституції України, а також на ст..118, 122 ЗК. За таких обставин, просив у задоволенні адміністративного позову відмовити у повному обсязі.

Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Відтак, згідно ч.6 ст.128 КАС України справу розглянуто в порядку письмового провадження.

Дослідивши пояснення сторін та наявні у справі письмові докази, судом встановлено наступне.

08.02.2017 року ОСОБА_1 звернувся до ОСОБА_2 сільської ради Біляївського району Одеської області із клопотанням про надання земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) в межах села Холодна Балка Біляївського району Одеської області, яка розташована по вулиці Ювілейна (крайня кутова земельна ділянка) (а.с. 10).

Протягом місяця ОСОБА_2 сільська рада Біляївського району Одеської області не надала дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або мотивовану відмову у його наданні. У зв’язку з цим позивач 04.04.2017 року повідомив відповідача про замовлення розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання дозволу уповноваженим органом з посиланням на ч.7 ст. 118 ЗК (а.с. 11).

12.04.2017 року ОСОБА_2 сільська рада Біляївського району Одеської області направила позивачу лист, яким повідомила, що на підставі рішення 23 сесії ОСОБА_2 сільської ради Біляївського району Одеської області №206 від позивачеві було відмовлено у наданні земельної ділянки за аналогічним клопотанням у зв’язку із відсутністю вільних ділянок в запасі сільської ради. Тому відповідачем було прийнято рішення не повертатися до розгляду заяв позивача про надання дозволу на розробку нового проекту землеустрою та розгляд заяви було знято з порядку денного (а.с. 17).

28.08.2017 року рішенням тридцять шостої сесії сьомого скликання ОСОБА_2 сільської ради Біляївського району Одеської області №289/2017-VII «Про надання земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) в межах села Холодна Балка Біляївського району Одеської області, яка розташована по вулиці Ювілейна (крайня кутова земельна ділянка) гр. ОСОБА_1М.» позивачеві було відмовлено у наданні згоди на розробку проекту землеустрою у зв’язку із тим, що дана земельна ділянка за вищевказаним цільовим призначенням не може бути використана.

05.09.2017 року Відділом у Біляївському районі ОСОБА_3 управління Держгеокадастру в Одеській області позивачеві було надано відповідь на клопотання про затвердження проекту землеустрою, якою було повернуто зазначений проект з підстави рішення тридцять шостої сесії сьомого скликання ОСОБА_2 сільської ради Біляївського району Одеської області від 28.08.2017 року №289/2017-VII «Про надання земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) в межах села Холодна Балка Біляївського району Одеської області, яка розташована по вулиці Ювілейна (крайня кутова земельна ділянка) гр. ОСОБА_1М.», якою було відмовлено у наданні згоди на розробку проекту землеустрою.

Оцінивши належність, допустимість, достовірність наданих сторонами доказів, а також достатність та взаємний зв'язок у їх сукупності, суд вважає оскаржувані рішення відповідачів обґрунтованими, а позовні вимоги такими, що не підлягають задоволенню, у зв'язку з наступним.

Згідно ст..19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч.3 ст.140 Конститції України місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.

Згідно ч.2 ст.2 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Згідно ст..25 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.

Відповідно до ч.1. ст.. 122 ЗК сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

За таких обставин, ОСОБА_2 сільська рада Біляївського району Одеської області уповноважена на передачу земельних ділянок комунальної власності, розташованих в межах населеного пункту с. Холодна Балка.

Згідно ч.1 ст. 83 ЗК землі, які належать на праві власності територіальним громадам сіл, селищ, міст, є комунальною власністю.

Відповідно до. ч.1 ст. 12 ЗК До повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить:

а) розпорядження землями територіальних громад;

б) передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу;

в) надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу;

г) вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу;

ґ) викуп земельних ділянок для суспільних потреб відповідних територіальних громад сіл, селищ, міст;

д) організація землеустрою;

е) координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів;

є) здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного та екологічного законодавства;

ж) обмеження, тимчасова заборона (зупинення) використання земель громадянами і юридичними особами у разі порушення ними вимог земельного законодавства;

з) підготовка висновків щодо вилучення (викупу) та надання земельних ділянок відповідно до цього Кодексу;

и) встановлення та зміна меж районів у містах з районним поділом;

і) інформування населення щодо вилучення (викупу), надання земельних ділянок;

ї) внесення пропозицій до районної ради щодо встановлення і зміни меж сіл, селищ, міст;

й) вирішення земельних спорів;

к) вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.

Підстави та порядок набуття права на землю із земель державної та комунальної власності визначений Главою 19 Земельного кодексу України. Так, згідно ст.. 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.

Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі:

а) приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян;

б) одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій;

в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.

Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання.

Відповідно до п. «Г» ч.1 ст. 121 ЗК громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара.

Згідно ст. 118 ЗК громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до ОСОБА_4 міністрів Автономної Республіки Крим. ОСОБА_4 Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

У разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання Верховна ОСОБА_4 Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, не надав дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або мотивовану відмову у його наданні, то особа, зацікавлена в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє ОСОБА_4 Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Позивач зазначає, що, на його думку, відповідачем ОСОБА_2 сільською радою Біляївського району Одеської області неправомірно та безпідставно було відмовлено у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою. Позивач зазначає, щодо відповідачем ОСОБА_2 сільською радою Біляївського району Одеської області не враховано той факт, що він є інвалідом третьої групи та багатодітним батьком, на підтвердження чого були надані копії посвідчення та довідки про склад сім’ї (а.с. 25-26).

Аналізуючи вищезазначені норми Земельного кодексу України суд зазначає, що при вирішенні питання щодо надання такого дозволу орган місцевого самоврядування має враховувати в тому числі вимоги тих законодавчих актів, що регулюють відповідні матеріальні правовідносини у сфері містобудівної діяльності.

Як зазначає представник відповідача у своїх письмових запереченнях, земельна ділянка, яку позивач має намір отримати у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), за даним цільовим призначенням використана бути не може (а.с. 82). Ця підстава стала відмовою при розгляді аналогічних клопотань позивача у минулому.

Крім того, відповідно до ч.3 ст. 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» у разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог цього Закону, передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється.

Як зазначає представник відповідача, на теперішній час план зонування (детальний план території) лише перебуває на стадії затвердження, але його ще не прийнято.

Згідно змісту рішення тридцять шостої сесії сьомого скликання ОСОБА_2 сільської ради Біляївського району Одеської області від 28.08.2017 року №289/2017-VII «Про надання земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) в межах села Холодна Балка Біляївського району Одеської області, яка розташована по вулиці Ювілейна (крайня кутова земельна ділянка) гр. ОСОБА_1М.» вбачається, що органом місцевого самоврядування було здійснено низку заходів для забезпечення можливості позивача скористатись своїми законними правами: біля трьох років з обласного бюджету були виділені кошти на придбання житла, які до цього часу не використані, від запропонованих варіантів житла на території Біляївського району позивач відмовився, мотивуючи тим, що бажає тільки в селі ОСОБА_5 Серед громадян, які мають намір отримати земельну ділянку, також є інші пільгові категорії населення, в тому числі учасники бойових дій АТО. (а.с. 18).

За таких обставин, суд дійшов висновку, що позовна вимога щодо визнання незаконним рішення тридцять шостої сесії сьомого скликання ОСОБА_2 сільської ради Біляївського району Одеської області від 28.08.2017 року №289/2017-VII «Про надання земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) в межах села Холодна Балка Біляївського району Одеської області, яка розташована по вулиці Ювілейна (крайня кутова земельна ділянка) гр. ОСОБА_1М.» є безпідставною і необґрунтованою, а тому не підлягає задоволенню.

Позивач також зазначає, що Відділом у Біляївському районі ОСОБА_3 управління Держгеокадастру в Одеській області було неправомірно відмовлено у затвердженні проекту землеустрою. З приводу цього суд зазначає наступне.

Відповідно до ст.. 186-1 ЗК проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності (крім земельних ділянок зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи) підлягає обов’язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Згідно аналізу вищезазначених норм Земельного Кодексу України затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) може здійснюватись відповідним органом лише після отримання дозволу на розробку такого проекту.

Представник відповідача ОСОБА_3 управління Держгеокадастру в Одеській області у своїх письмових запереченнях зазначає, що підставою для відмови у затвердженні проекту землеустрою стало рішення тридцять шостої сесії сьомого скликання ОСОБА_2 сільської ради Біляївського району Одеської області від 28.08.2017 року №289/2017-VII «Про надання земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) в межах села Холодна Балка Біляївського району Одеської області, яка розташована по вулиці Ювілейна (крайня кутова земельна ділянка) гр. ОСОБА_1М.», якою позивачеві було відмовлено у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що позовна вимога щодо визнання протиправним рішення Відділу у Біляївському районі ОСОБА_3 управління Держгеокадастру в Одеській області від 05.09.2017 року №3332/105-17, яким ОСОБА_1 відмовлено у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр.. ОСОБА_1 у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) за адресою: Одеська область, Біляївський район, с. Холодна Балка, вул.. Ювілейна, б/н. є безпідставною і необґрунтованою, оскільки розпорядником вказаної земельної ділянки є ОСОБА_2 сільська рада Біляївського району Одеської області, та беручи до уваги рішення ОСОБА_2 сільської ради Біляївського району Одеської області від 28.08.2017 року №289/2017-VII «Про надання земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) в межах села Холодна Балка Біляївського району Одеської області, яка розташована по вулиці Ювілейна (крайня кутова земельна ділянка) гр. ОСОБА_1М.» суд вважає, що Відділ у Біляївському районі ОСОБА_3 управління Держгеокадастру в Одеській області діяв у рамках чинного законодавства України, відтак позовна вимога про визнання протиправним рішення Відділу у Біляївському районі ОСОБА_3 управління Держгеокадастру в Одеській області від 05.09.2017 року №3332/105-17, яким ОСОБА_1 відмовлено у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр.. ОСОБА_1 у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) за адресою: Одеська область, Біляївський район, с. Холодна Балка, вул.. Ювілейна, б/н. не підлягає задоволенню.

Отже, позивачем не надано жодних доказів та обґрунтувань, які б підтверджували його позовні вимоги щодо визнання протиправними дій та рішень відповідачів. Відповідачі, у свою чергу, надали ґрунтовні пояснення з приводу тих підстав, які стали підставою для винесення оскаржуваних рішень.

Згідно з ч. 1 ст. 69 та ч. 1 ст. 70 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.

Згідно з вимогами ст.86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили.

Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Також, згідно з ч.3 ст.2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених ст.72 цього Кодексу.

Згідно з ч.2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ч.1 ст.9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а згідно з ч.3 ст. 105 КАС України позивач, у тому числі має право вимагати скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень.

Згідно зі ст.159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Біляївського району Одеської області, ОСОБА_3 управління Держгеокадастру в Одеській області є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Згідно ч.2 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

Керуючись ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 128, 159 - 163, 167, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Біляївського району Одеської області, ОСОБА_3 управління Держгеокадастру в Одеській області про визнання незаконними рішення від 28.08.2017 року № 289/2017-VII, 05.09.2017 року №3332/105-17 та зобов’язання вчинити певні дії – відмовити повністю.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо рішення було прийняте у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії такого рішення. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили у відповідності зі статтею 254 КАС України.

Суддя О. М. Тарасишина