
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про зупинення провадження в адміністративній справі
07 грудня 2017 року № 810/3094/17
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнової А.О., за участю секретаря судового засідання Сакевич Ж.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Мульті Грейн Компані" до Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправним та скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,
за участю:
представника позивача: Левченко В.В., довіреність від 12.04.2017 б/н,
представника відповідача: Домашенко Т.Г., довіреність від 08.09.2017 №3166/9/10-36-10
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Мульті Грейн Компані" з позовом до Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправним та скасування рішення №17/12 від 26.05.2017 за №17-10-36-12-02-25 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю "Мульті Грейн Компані", прийнятого Головним управлінням ДФС у Київській області та зобов'язання Головного управління ДФС у Київській області поновити Товариство з обмеженою відповідальністю "Мульті Грейн Компані" в реєстрі платників податку на додану вартість з 26.05.2017 року.
Ухвалами Київського окружного адміністративного суду від 15.09.2017 відкрито провадження в адміністративній справі №810/3094/17, витребувано докази по справі, закінчено підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду.
У судове засідання, призначене на 07.12.2017, з'явились представники сторін.
Як вбачається з позовної заяви, однією із позовних вимог є вимога про зобов'язання Головного управління ДФС у Київській області поновити Товариство з обмеженою відповідальністю "Мульті Грейн Компані" в реєстрі платників податку на додану вартість з 26.05.2017 року.
Згідно із ст.19-2 Податкового кодексу України центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, в частині забезпечення формування та реалізації податкової та митної політики виконує такі функції:здійснює координацію діяльності контролюючих органів;затверджує нормативно-правові акти з питань, що належать до компетенції контролюючих органів; прогнозує, аналізує надходження податків, зборів, платежів, визначених Податковим та Митним кодексами України, Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", джерела податкових надходжень, вивчає вплив макроекономічних показників, законодавства, угод про вступ до міжнародних організацій, інших міжнародних договорів України на надходження податків, зборів, платежів, надає пропозиції щодо збільшення їх обсягу та зменшення втрат бюджету; узагальнює практику застосування законодавства з питань оподаткування, законодавства з питань сплати єдиного внеску, розробляє проекти нормативно-правових актів;видає узагальнюючі податкові консультації відповідно до цього Кодексу; виконує інші функції, передбачені законом.
Відповідно до п.1 Положення про Державну фіскальну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2014 №236, Державна фіскальна служба України (ДФС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску.
Згідно із пп.36 п.4 Положення ДФС відповідно до покладених на неї завдань здійснює в межах повноважень, передбачених законом, формування та ведення реєстрів, банків та баз даних, а також забезпечує ведення реєстру страхувальників єдиного внеску.
Абзацом 1 п.2.3 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 №1130, визначено, що формування та ведення реєстру платників податку на додану вартість здійснює Державна фіскальна служба України.
Отже ведення реєстру платників податку на додану вартість належить до повноважень Державної фіскальної служби України.
Відповідно до частин 1 та 3 статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.
Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача.
За таких обставин та приймаючи до уваги те, що одна із позовних вимог спрямована на вчинення дій Державною фіскальною службою України, суд дійшов висновку щодо необхідності залучення Державної фіскальної служби України в якості другого відповідача.
Ухвалою суду від 07.11.2017 було витребувано докази по справі від позивача.
Проте, позивач вимоги ухвали виконав частково та надав суду не всі витребувані судом документи.
Крім того, у судовому засіданні 07.12.2017 у суду виникла необхідність витребування додаткових доказів по справі від позивача та від Державної фіскальної служби України.
Згідно з частиною 4 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Відповідно до частини 5 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає.
Частиною 4 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язкову суд витребує названі документи та матеріали.
При цьому, витребування доказів є не правом, а обов'язком суду, що направлений на повний та всебічний розгляд справи.
За таких обставин та приймаючи до уваги те, що вирішення спору по суті потребує дослідження доказів, необхідних для всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи, суд дійшов висновку щодо необхідності витребування доказів по справі від позивача та від Державної фіскальної служби України.
Відповідно до п.4 ч.2 ст. 156 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
Присутній у судовому засіданні 07.12.2017 представник позивача заявив клопотання про зупинення провадження у справі у зв'язку із залученням ДФС України в якості відповідача по справі.
Враховуючи обмежені строки розгляду справи, суд вважає за доцільне зупинити провадження по справі, призначивши при цьому дату наступного судового засідання, витребувати докази по справі від позивача та від Державної фіскальної служби України.
Керуючись статтями 11, 52, 71, 156, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Залучити в якості відповідача по справі Державну фіскальну службу України (04053, м. Київ, Львівська пл., 8).
2. Зобов'язати позивача невідкладно направити відповідачу, Державній фіскальній службі України, копію позовної заяви із усіма доданими до неї документами, докази чого надати суду до 22.12.2017.
3.ПОВТОРНО витребувати докази по справі від позивача:
- копії договору про доставку поштової кореспонденції позивачу за адресою, де зазначається орендоване приміщення офісу, договорів про надання послуг з інтернету, підключення телефонного зв'язку та інших, що підтверджують місцезнаходження позивача за цією адресою.
4.Додатково витребувати докази по справі від позивача:
- докази внесення орендованої плати за період дії договорів оренди.
5. Витребувати докази по справі від Державної фіскальної служби України:
- письмові заперечення у разі невизнання позову;
- витяг з Реєстру платників ПДВ на Товариство з обмеженою відповідальністю "Мульті Грейн Компані" (код ЄРПОУ 32541178) із зазначенням всіх відомостей щодо позивача.
6. Витребувані докази надати суду у строк до 29.01.2018 або у судове засідання.
7. Провадження в справі зупинити до 29 січня 2018 року, призначити наступне судове засідання у справі на 29 січня 2018 року о 14:00 год.
8. Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі.
Ухвала суду в частині залучення відповідача та витребування доказів набирає законної сили з моменту постановляння і не може бути оскаржена окремо. Заперечення на ухвалу можуть бути викладені в апеляційній скарзі на постанову суду першої інстанції.
Ухвала суду в частині зупинення провадження у справі набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Кушнова А.О.