
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"05" грудня 2017 р. Справа № 809/1460/17
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
судді Главача І.А.,
за участю секретаря судового засідання - Савченко Н.В.,
представника позивача - ОСОБА_1,
представника Управління Пенсійного фонду в м. Івано-Франківську - Кушніра О.В.,
представника Тисменицького об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області - Постоловської Т.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Державного підприємства "Виробниче об'єднання "Карпати"
до відповідачів: Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську, Тисменицького об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області
про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій,-
ВСТАНОВИВ:
30.10.2017 Державне підприємство "Виробниче об'єднання "Карпати" (надалі - позивач, ДП "Виробниче об'єднання "Карпати") звернулося до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську, Тисменицького об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій. ДП "Виробниче об'єднання "Карпати" просило суд:
1) визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську щодо включення до розрахунків за №3694/04 від 18.05.2017, №4276/04 від 14.06.2017, №2047 від 30.06.2017, №2293/03 від 01.08.2017 фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", за період з 01.05.2017 до 01.11.2017 по пенсіонеру ОСОБА_4 у розмірі 2 435,91 грн., по пенсіонеру ОСОБА_5 у розмірі 5 814,30 грн., по пенсіонеру ОСОБА_6 у розмірі 8 514,90 грн. та зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську виключити із вказаних розрахунків та картки особового рахунку позивача суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій згаданим пенсіонерам;
2) визнати протиправними дії Тисменицького об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо включення до розрахунків за №846/02 від 10.05.2017 фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", за період з 01.05.2017 до 01.11.2017 по пенсіонеру ОСОБА_7 у розмірі 7 787,16 грн., ОСОБА_8 у розмірі 8 680,68 грн., ОСОБА_9 у розмірі 8 780,34 грн., ОСОБА_10 у розмірі 7 284,42 грн., ОСОБА_11 у розмірі 8 802,18 грн. та ОСОБА_12 у розмірі 9 059,04 грн. та зобов'язати Тисменицьке об'єднане Управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області виключити вказані суми із даного розрахунку, а Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську - виключити із картки особового рахунку позивача.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві. Просив позов повністю задовольнити.
Представники Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську, Тисменицького об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області у судовому засіданні проти позову заперечили з підстав, викладених у письмових запереченнях на позовну заяву від 08.11.2017 №7135/06 та від 13.11.2017 відповідно (а.с.70-72, 72-77). Додатково пояснили суду, що перевизначення дат досягнення громадянами ОСОБА_13, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 та ОСОБА_12 пенсійного віку здійснено відповідачами у зв'язку з набранням чинності 1 жовтня 2011 року Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 року за №2668-ІV, яким внесено зміни до статті 26 Закону Украни "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині підвищення пенсійного віку для жінок. А тому, правових підстав для виключення вказаних пенсіонерів із надісланих позивачу розрахунків за період з 01.05.2017 до 01.11.2017 немає. За таких обставин, вважають, що дані розрахунки складені та направлені позивачу у відповідності до вимог чинного законодавства. Просили у задоволенні позову відмовити.
Вислухавши представника позивача, представників відповідачів, дослідивши наявні та подані докази, суд дійшов висновку, що позов не підлягає до задоволення з наступних мотивів.
Судом встановлено, що позивач є юридичною особою, взятий на облік УПФ України в м. Івано-Франківську як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську супровідними листами від 18.05.2017 за №3694/04, від 14.06.2017 за №4276/04, від 18.07.2017 за №4960/04 та від 14.08.2017 за №5498/04 (надалі - повідомлення) надіслано на адресу позивача розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій призначених громадянам ОСОБА_13, ОСОБА_5, ОСОБА_6, відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", а також розрахунок за №846 від 10.05.2017, що надійшов від Тисменицького об'єднаного Управління Пенсійного фонду України по пенсіонерах ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 та ОСОБА_12 (а.с.16-28).
Не погоджуючись із даними розрахунками в частині включення суми витрат по вказаних пенсіонерах, позивач звернувся з даним позовом до суду.
Згідно частини 1 статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Виключно Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначаються: принципи та структура системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування; коло осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню; перелік платників страхових внесків, їх права та обов'язки; порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків; стягнення заборгованості за цими внесками.
Статтею 5 вказаного Закону його дію поширено на регулювання відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів на ці правовідносини може поширюватися лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що йому не суперечить.
Частиною 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсій призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".
При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Закон України "Про пенсійне забезпечення" відповідно до Конституції України гарантує всім непрацездатним громадянам України право на матеріальне забезпечення за рахунок суспільних фондів споживання шляхом надання трудових і соціальних пенсій.
Згідно частини 1 статті 13 Закону України Закону України "Про пенсійне забезпечення" на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи:
а) працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць:чоловіки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах;жінки - після досягнення 45 років і при стажі роботи не менше 15 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.
б) працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць:чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах;жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Судом встановлено, що громадяни ОСОБА_13, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 та ОСОБА_12 здобули спеціальний стаж роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", в тому числі й на підприємстві позивача. Дана обставина підтверджується наявними у матеріалах справи довідками про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, виданими Державним підприємством "Виробниче об'єднання "Карпати" від 03.03.2009 за №27, від 01.06.2009 за №535/59, від 09.06.2010 за №41 та за №67, від 11.10.2010 за №95, 14.10.2010 за №84, від 05.04.2011 за №43 та за №42, від 01.04.2011 за №№535/36 та 535/37, а також розрахунками стажу згаданих громадян (а.с.101-102, 105-107, 109-111,113-116, 118-119, 121-122, 124-125, 127-128,130-132).
У судовому засіданні встановлено, що Управлінням Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську згідно протоколів №13363 від 10.09.2009, №12449 від 23.09.2010 та за №39 від 12.05.2011 призначено громадянам ОСОБА_13, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 пенсію на пільгових умовах відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (а.с.123, 126, 129).
Тисменицьким об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Івано-Франківської області згідно розпорядження за №147316 від 21.06.2010, протоколів №9668 від 21.08.2010, №9857 від 12.11.2010, за №91154 від 12.01.2011, №9699 від 18.08.2011 та за №9619 від 30.08.2011 призначено громадянам ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 та ОСОБА_12 пенсію на пільгових умовах відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (а.с.100, 103, 108, 112, 117, 120).
При цьому суд зазначає, що позивачем не оскаржується правомірність призначення вказаним громадянам пільгових пенсій відповідно до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Обов'язок підприємств здійснювати відшкодування витрат Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлює Інструкція про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затверджена Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року за №21-1 (далі по тексту Інструкція), яка розроблена відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування".
Підпунктом 2.1.1 п. 2.1 Інструкції встановлено, що платниками страхових внесків є підприємства, установи й організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування - фіксований податок, єдиний податок та фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.
Відповідно пункту 6.1 Інструкції відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім платників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені у підпункті 4 пункту 291.4 статті 291 глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
За приписами пункту 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та абзацу 4 пункту 1 статті 2, абзацу 3 пункту 1 статті 4 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" (в редакції Закону, що діяла до 28 квітня 2013 року) підприємства відшкодовують Пенсійному фонду 100% витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення", а з 28.04.2013 - до досягнення віку, передбаченого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Таким чином, частиною 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та розділом 6 Інструкції встановлено обов'язок підприємств відшкодовувати витрати органу Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, особам, що здобули стаж, який дає право на даний вид пенсії на цьому підприємстві, до досягнення такими особами пенсійного віку.
З урахуванням наведеного, суд приходить висновку, що Державне підприємство "Виробниче об'єднання "Карпати" зобов'язане здійснювати відшкодування витрат Пенсійного фонду на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах ОСОБА_13, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 та ОСОБА_12 до досягнення згаданими громадянами пенсійного віку.
В силу приписів статті 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення" у редакції, чинній на час призначення пільгової пенсії згаданим пенсіонерам, жінки мають право на пенсію за віком після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 20 років.
Аналогічний пенсійний вік для жінок був передбачений і статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в редакції Закону від 09 липня 2003 року № 1058-IV.
Однак, підпунктом 17 пункту 6 розділу ІІ Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 №3668, який набрав чинності з 01.10.2011, внесено зміни до статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в редакції Закону №3668 встановлено, що особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.
До досягнення віку, встановленого абзацом першим цієї статті, право на пенсію за віком мають жінки ІНФОРМАЦІЯ_1 і старші після досягнення ними такого віку:
55 років - які народилися до 30 вересня 1956 року включно;
55 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1956 року по 31 березня 1957 року;
56 років - які народилися з 1 квітня 1957 року по 30 вересня 1957 року;
56 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1957 року по 31 березня 1958 року;
57 років - які народилися з 1 квітня 1958 року по 30 вересня 1958 року;
57 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1958 року по 31 березня 1959 року;
58 років - які народилися з 1 квітня 1959 року по 30 вересня 1959 року;
58 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року;
59 років - які народилися з 1 квітня 1960 року по 30 вересня 1960 року;
59 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року;
60 років - які народилися з 1 квітня 1961 року по 31 грудня 1961 року.
Наведені положення Закону є імперативними, неконституційними не визнавались.
У судовому засіданні встановлено, що громадяни ОСОБА_13 ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_4, ОСОБА_12 ІНФОРМАЦІЯ_5, ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_6, ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_7, ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_8, ОСОБА_10 ІНФОРМАЦІЯ_9, ОСОБА_14 ІНФОРМАЦІЯ_10, станом на 01.10.2011 (час набрання чинності статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в редакції Закону №3668 від 08.07.2011) не досягли пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (55 років).
В силу приписів частини 2 статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в редакції Закону №3668 від 08.07.2011, громадянка ОСОБА_13 досягне пенсійного віку - ІНФОРМАЦІЯ_11 ОСОБА_5 - ІНФОРМАЦІЯ_12, ОСОБА_6 - ІНФОРМАЦІЯ_14 ОСОБА_12 - ІНФОРМАЦІЯ_13, ОСОБА_7 - ІНФОРМАЦІЯ_15, ОСОБА_8 - ІНФОРМАЦІЯ_16, ОСОБА_9 - ІНФОРМАЦІЯ_18, ОСОБА_10 - ІНФОРМАЦІЯ_17 та ОСОБА_11 - 06.07.2021 відповідно.
Крім того, з 28.04.2013 набрав чинності Закон України від 04.04.2013 №184-VII "Про внесення змін до деяких законів України щодо добровільної сплати єдиного внеску", яким відсилочну норму на статтю 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення", що містилася в абзаці 4 пункту 1 статті 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", замінено на статтю 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Пунктом 6.4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України встановлено, що розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Відповідно до пункту 6.8 даної Інструкції у разі призначення пенсій на пільгових умовах особам, які мають необхідний стаж роботи не за місцем призначення цієї пенсії, орган Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії надсилає розрахунок згідно з додатками, зазначеними у пункті 6.4 цієї глави для зазначених підприємств, у двох примірниках через орган Пенсійного фонду за місцезнаходженням цього підприємства (крім підприємств, місцезнаходженням яких є вільна економічна зона "Крим"). Відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у таких випадках здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду за місцезнаходженням підприємства.
З урахуванням наведеного суд зазначає, що оскільки на час направлення розрахунків громадяни ОСОБА_13, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 та ОСОБА_12 не досягли пенсійного віку, Управлінням Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську правомірно включено до розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком №2, від 18.05.2017 за №3694/04, від 14.06.2017 за №4276/04, від 18.07.2017 за №4960/04 та від 14.08.2017 за №5498/04, а Тисменицьким об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Івано-Франківської області - до розрахунку від 10.05.2017 за №846 суми фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах для їх відшкодування позивачем по пенсіонерах ОСОБА_13 у розмірі 2 435,91 грн. (за період з 01.05.2017 до 04.07.2017) і ОСОБА_5 у розмірі 5 814,30 грн. (за період з 01.05.2017 до 18.07.2017) та за період з 01.05.2017 до 01.11.2017 по пенсіонерах ОСОБА_6 у розмірі 8 514,30 грн., ОСОБА_7 у розмірі 7 787,16 грн., ОСОБА_8 у розмірі 8 680,68 грн., ОСОБА_9 у розмірі 8 780,34 грн., ОСОБА_10 у розмірі 7 284,42 грн., ОСОБА_11 у розмірі 8 802,18 грн. та ОСОБА_12 у розмірі 9 059,04 грн.
Як наслідок, відсутні підстави для зобов'язання відповідачів виключити із вказаних розрахунків, а Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську - також виключити із картки особового рахунку позивача, суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій згаданим пенсіонерам, а тому позовна вимога задоволенню не підлягає.
Аналогічна правова позиція викладена Вищим адміністративним судом України в ухвалі від 14.04.2016 у справі №К/800/20633/15 за позовом Державного підприємства "Виробниче об'єднання "Карпати" до Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську Івано-Франківської області про визнання дій протиправними.
Згідно частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що в задоволенні позову слід відмовити.
На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позову відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Главач І.А.
Постанова складена в повному обсязі 11.12.2017.