Ухвала суду № 70875969, 11.12.2017, Рівненський міський суд Рівненської області

Дата ухвалення
11.12.2017
Номер справи
569/18683/17
Номер документу
70875969
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 569/18683/17

11 грудня 2017 року

Суддя Рівненського мiського суду Рівненської області ОСОБА_1, перевіривши виконання вимог ст.106 КАС України по справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області про визнання протиправними та скасування постанов про накладення адміністративного стягнення, -

В С Т А Н О В И В :

07 грудня 2017 року до Рівненського міського суду поштою надійшов адміністративний позов ОСОБА_2, поданий 04 грудня 2017 року в його інтересах представником – адвокатом ОСОБА_3, до Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області про визнання протиправними та скасування постанов про накладення адміністративного стягнення, в якому ОСОБА_2 просить суд скасувати постанови про накладення адміністративного стягнення від 18 жовтня 2017 року № 462-ДК/0000192По/08/01/-17, № 462-ДК/0000193По/08/01/-17, № 462-ДК/0000194По/08/01/-17, № 462-ДК/0000225По/08/01/-17, № 462-ДК/0000226По/08/01/-17, винесені уповноваженими посадовими особами Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області.

Одночасно представник ОСОБА_2 адвокат ОСОБА_3 просить суд поновити строк для подання адміністративного позову, посилаючись на те, що вказаний строк позивач пропустив з поважних причин, а саме у зв’язку із участю ОСОБА_2, який є директором ПСП «Троянівське», у засіданнях оперативного штабу із забезпечення прав і свобод власників земель чи збіжжя, пов’язаних зі спробою захоплення та незаконного збору врожаю на полях, який належить ПСП «Троянівське», а також у зв’язку з участю у судових засіданнях, які стосуються справ ПСП «Троянівське», у судах Житомирської та Київської областей.

Згідно частини першої статті 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Відповідно до статті 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 288 КУпАП позивачу надано право оскаржити винесену щодо нього постанову про накладення адміністративного стягнення у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або у суд в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України (шляхом пред’явлення адміністративного позову) з особливостями, встановленими КУпАП.

Згідно статті 289 КУпАП скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

Як слідує з оскаржуваних постанов про накладення адміністративного стягнення від 18 жовтня 2017 року та відповідних протоколів про адміністративне правопорушення від 18 жовтня 2017 року, ОСОБА_2 особисто був присутнім при розгляді справ про адміністративне правопорушення та отримав копії постанов 18 жовтня 2017 року, тобто у день їх винесення.

Враховуючи положення статті 103 КАС України, останнім днем оскарження цих постанов є 30 жовтня 2017 року.

У суд з адміністративним позовом ОСОБА_2 в особі свого представника адвоката ОСОБА_3 звернувся 04 грудня 2017 року, здавши позовну заяву на пошту, про що свідчить поштовий штемпель на відправленні, тобто після закінчення строків, установлених законом.

Відповідно до статті 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

З позовної заяви та доданих до неї матеріалів слідує, що позивач ОСОБА_2 дійсно приймав участь у засіданнях оперативного штабу із забезпечення прав і свобод власників земель чи збіжжя Житомирської облдержадміністрації 29 вересня 2017 року (протокол № 4) та 11 жовтня 2017 року (протокол № 5).

Разом з тим, суд звертає увагу на ту обставину, що вказані засідання проводилися до дати складання протоколів про адміністративне правопорушення та винесення постанов про накладення адміністративних стягнень, що мало місце 18 жовтня 2017 року, а тому участь позивача у цих засіданнях жодним чином не може впливати на строк звернення до суду і не має до цього ніякого відношення.

Надана представником позивача інформація з веб-сайту «Судова влада України» не містить жодних відомостей щодо зайнятості ОСОБА_2 в розгляді тих чи інших цивільних або кримінальних справ.

За наведених представником позивача обставин, підстав для визнання причин пропуску ОСОБА_2 строку звернення до адміністративного суду поважними суд не вбачає.

На думку суду, причина пропуску строку може бути визнана поважною, якщо вона відповідає водночас таким умовам: це обставина або кілька обставин, яка безпосередньо унеможливлює або ускладнює можливість вчинення процесуальних дій у визначений законом або судом строк; це обставина, яка виникла об’єктивно, незалежно від волі особи, яка пропустила строк; ця причина виникла протягом строку, який пропущено; ця обставина підтверджується належними і допустимими засобами доказування.

Оскільки будь-яких поважних причин, які б позбавляли можливості своєчасно звернутися до суду за захистом своїх порушених прав, позивачем не наведено, тому суд не вбачає підстав для поновлення строку звернення до суду.

Відповідно до вимог пункту 9 частини першої статті 155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

На підставі викладеного, керуючись п.3 ч.1 ст.288, ст.289 КУпАП, ст.6, ст.100, п.9 ч.1 ст.155, ч.2 ст.171-2 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В :

Адміністративний ОСОБА_2 до Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області про визнання протиправними та скасування постанов про накладення адміністративного стягнення залишити без розгляду у зв’язку з пропущенням строків звернення до адміністративного суду.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’яти днів з дня її проголошення до Житомирського апеляцiйного адміністративного суду через Рiвненський мiський суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя: Куцоконь Ю.П.