Ухвала суду № 70852966, 11.12.2017, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.12.2017
Номер справи
812/1872/17
Номер документу
70852966
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

12.2

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

11 грудня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1872/17

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чиркін С.М., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму Луганської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування висновку та подання дисциплінарної комісії,

ВСТАНОВИВ:

08 грудня 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму Луганської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування висновку та подання дисциплінарної комісії як первинне джерело наказу директора Департаменту від 29.11.2017 № 2-ст «Про застосування дисциплінарного стягнення до ОСОБА_1М.».

Пунктом 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Частиною другою статті 87 КАС України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» (далі - Закон № 3674-VI).

Згідно із частиною першої статті 3 Закону України № 3674-VI судовий збір, зокрема, справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Частиною другою статті 4 Закону України № 3674-VI передбачені розміри ставок судового збору, зокрема, за подання до адміністративного суду фізичною особою позовної заяви не майнового характеру - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

З огляду на розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2017 року - 1600,00 грн, встановлений статтею 9 Закону України від 21.12.2016 № 1801-VIII «Про Державний бюджет України на 2017 рік», за подання до адміністративного суду у 2017 році адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, встановлена ставка судового збору становить 640,00 грн.

З позовної заяви вбачається, що в прохальній частині заявлено вимогу про визнання протиправним та скасування висновку та подання, тобто по суті Позивач заявляє дві немайнові вимоги та наданий документ про сплату судового збору в сумі 640,00 грн, тобто Позивачем не доплачений судовий збір ще за одну немайнову позовну вимогу.

Таким чином, позивачу, у відповідності до вимог статті 4 Закону № 3674-VI, слід надати суду документ про сплату судового збору в розмірі 640,00 грн.

Пунктом 4 частини першої статті 106 КАС України визначено, що у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

В прохальній частині Позивач просить скасувати висновок та подання дисциплінарної комісії, які послугували підставою для прийняття наказу від 29.11.2017 № 2-ст «Про застосування дисциплінарного стягнення до ОСОБА_1М.», копія якого долучена Позивачем до матеріалів справи.

Однак позовні вимоги Позивачем не конкретизовані ні у часі, ні у відношенні об’єкту, а саме не визначено який саме висновок та яке саме подання просить скасувати Позивач, а саме не зазначено їх ні номер, ні дату, або інших конкретних ідентифікуючих ознак.

З інформації, зазначеної в наказі від 29.11.2017 № 2-ст, вбачається, що підставою для прийнятті наказу послугувало подання дисциплінарної комісії з розгляду дисциплінарних справ державних службовців Департаменту від 20.11.2017, про висновок дисциплінарної комісії в наказі не зазначається.

Таким чином суд позбавлений можливості визначити, який саме висновок просить скасувати Позивач.

Процесуальне законодавство встановлює вимоги до змісту позовної заяви. Зміст позовних вимог - це вимоги позивача (предмет позову). Вони визначаються відповідно до частини четвертої та п’ятої статті 105 КАС України. Таким чином, під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу згідно з частиною четвертою статті 105 КАС України, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло.

Як вбачається з позову, вказані в ньому вимоги є нечіткими.

Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

Оскільки вищевказані обставини перешкоджають відкриттю провадження у справі, адміністративний позов ОСОБА_1 до Департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму Луганської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування висновку та подання дисциплінарної комісії належить залишенню без руху з встановленням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.

Керуючись ст. ст. 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму Луганської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування висновку та подання дисциплінарної комісії залишити без руху.

Позивачу протягом п’яти календарних днів з дня отримання даної ухвали надати до суду: уточнений адміністративний позов, оформлений відповідно до вимог статті 106 КАС України; документ про сплату судового збору у розмірі 640,00 грн, сплачений за наступними реквізитами:

отримувач коштів - УК у м. Сєвєродонецький/Луганський окр.адмін.суд/22030001;

код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37944909;

банк отримувача -ГУДКCУ в Луганській області;

код банку отримувача (МФО) - 804013;

рахунок отримувача - 31217206784080;

код класифікації доходів бюджету - 22030001;

призначення платежу - *; 101; реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи; судовий збір, за позовом (ПІБ), Луганський окружний адміністративний суд.

У разі ненадання вищевказаних документів позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.

Копію даної ухвали невідкладно надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Ухвала суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

СуддяОСОБА_2