Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
10.12.2009 р. № 2-а- 42820/09/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Архіпової С.В.,
при секретарі судового засідання Солуяновій Н.В.,
за участю: представника позивача ОСОБА_1
відповідача- Багдасаров Л.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Регіональне управління Департаменту контролю за виготовленням спирту,алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України в Харківській області
до Фізична особа - підприємець ОСОБА_2
про стягнення штрафних санкцій ,
В С Т А Н О В И В:
Позивач - Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Харківській області звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з зазначеним позовом до Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (надалі по тексту відповідач) та просив стягнути з останнього 1700,00 грн. штрафні санкції, накладені згідно рішення про застосування санкцій № 200827 від 16.09.2009р. за порушення реалізацію алкогольних напоїв без ліцензії.
В обґрунтування заявленого позову позивач зазначив, що в ході перевірки відповідача встановлений факт реалізації алкогольних напоїв без наявності відповідної ліцензії, а саме : здійснено продаж 50,0 гр. коньяку «Таврія - Три зірочки» по ціні 6,50 грн., чим, на думку позивача, порушено вимоги ч.10 ст.15 Закону України від державне регулювання виробництва та обігу спирту , коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». На підставі акту, складеного за результатами перевірки винесено зазначене вище рішення про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1700,00 грн., яке відповідачем не оскаржувалося, є чинним на теперішній час, проте кошти згідно нього відповідачем не сплачено.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив задовольнити їх у повному обсязі, виходячи з доводів, викладених в позовній заяві.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги визнав частково, зазначивши, що дійсно на момент перевірки 03.09.2009р. строк дії попередньої ліцензії скінчився, але бармен-офіціант, який здійснював обслуговування споживачів в кафе, де здійснює свою підприємницьку діяльність відповідач, реалізуючи коньяк без наявної ліцензії, діяла у цілях особистого збагачення, на власний ризик, реалізований коньяк був придбаний нею особисто та належав їй.
Заслухавши пояснення сторін та їх представників, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог та необхідність їх задовольнити у повному обсязі, керуючись наступним.
Так, судом встановлено, що 03 вересня 2009 року посадовими особами регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Харківській області, на підставі наказу від 03.09.09 № 672 та направлення від 03.09.09 № 551/32-3П, проведено позапланову виїзну перевірку кафе (адреса: м. Харків, пров. Пермський, 4), в якому здійснює свою підприємницьку діяльність відповідач, в межах повноважень податкових органів, визначених Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" з питань дотримання вимог законодавства, що регулює роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами.
Перевірка проведена у присутності відповідача, якому були вручені копія наказу і направлення на проведення перевірки, та бармена-офіціанта ОСОБА_3
В ході перевірки встановлений факт реалізації алкогольних напоїв без наявності відповідної ліцензії, а саме : здійснено продаж 50,0 гр. коньяку «Таврія - Три зірочки» по ціні 6,50 грн. На час перевірки строк ліцензії на здійснення даного виду діяльності (строк дії попередньої ліцензії з 02.09.2009 року до 02.09.2009 року ) закінчився, отже відповідач повинен був здійснювати ліцензований вид діяльності до 02 вересня 2009 року та на момент проведення перевірки не мав права реалізовувати коньяк. Нова ліцензія відповідачем отримана із строком дії з 15.09.2009 до 15.09.2010 року.
За результатами перевірки складено акт № 201142 від 03.09.2009р., в якому зазначено про виявлене порушення. Від підписання акту перевірки бармен ОСОБА_3 та відповідач відмовились, про що складено акт відмови від підписання акта перевірки від 03.09.0 № 17/32-312. Крім того, бармен ОСОБА_3 та відповідач відмовились отримувати акт перевірки, про що перевіряючими був складений акт відмови від отримання акта перевірки від 03.09.2009 р. № 17/32-312.
Проте, як встановлено судом, матеріали перевірки були направлені відповідачу поштою та отримані відповідачем 09.09.2009 р., про що свідчить особистий підпис в поштовому повідомленні про вручення.
На підставі зазначеного акту позивачем прийнято рішення про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій № 200827 від 16.09.2009р. за виявлене порушення реалізацію алкогольних напоїв без ліцензії, яке відповідачем також отримано та ним не оскаржувалося. За таких обставин вбачається, що дане рішення на даний час є чинним, проте кошти, визначені ним до сплати, відповідачем не сплачено.
В звязку із встановленими обставинами справи суд зазначає, що відповідно до ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» роздрібна торгівля алкогольними напоями може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності за наявності у них ліцензії.
Відповідно до абзацу 22 ст. 1 вищезазначеного Закону ліцензія (спеціальний дозвіл) - документ державного зразка, який засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності на провадження певного виду діяльності протягом визначеного строку. Ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями видається строком на один рік.
Відповідальність за вчинене відповідачем порушення передбачена абз.5 ч.2 ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
Постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року № 790 затверджений Порядок застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", пунктом 3 якого визначено, що до суб'єктів підприємницької діяльності, винних у вчиненні порушень, застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірах, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".
Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 р. № 790, передбачено, що у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання, сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
При цьому доводи відповідача про те, що працівник, який знаходиться з ним в трудових відносинах, здійснював реалізацію коньяку на власний розсуд без відома відповідача, суд не приймає, зазначаючи, що відповідач, як субєкт, який здійснює підприємницьку діяльність особисто несе відповідальність за дотримання його працівниками, які знаходяться з ним в трудових відносинах, вимог чинного законодавства України. Реалізація коньяку здійснювалась барменом-офіціантом у місці здійснення відповідачем підприємницької діяльності, отже дана особа діяла від імені відповідача.
На підставі викладеного, Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та керуючись ст., ст. 160,161,162,163 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити повністю. Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (код НОМЕР_1, АДРЕСА_1) на користь державного бюджету (р/р 31111106700008, код платежу 21081100, УДК в Жовтневому районі м. Харкова, код ЄДРПОУ 24134113 в установі банку ГУДК України в Харківській області, МФО 851011) фінансові санкції в розмірі 1700.00 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку поданнязаяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня складення постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.5 ст. 186 КАС України .
Повний текст постанови складено та підписано15 грудня 2009 року.
Суддя Архіпова С.В.