
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
______________________________
УХВАЛА
"08" грудня 2017 р. Справа № 916/3016/17
За позовом: Одеської міської ради
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Ладаекспорт-Юг»
про стягнення збитків у розмірі 2 700 190,57грн.
Суддя Власова С.Г.
Суть спору: про стягнення з ТОВ «Ладаекспорт-Юг» на користь Одеської міської ради 2 700 190,57грн. збитків.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 08.12.2017р. порушено провадження у справі №916/3016/17 та призначено до розгляду в засіданні суду.
Як вбачається із Положення про Департамент комунальної власності Одеської міської ради, затвердженого рішенням Одеської міської ради від 19.02.2013р. №2752-VІ, а саме п.п.1.1., 2.2.2.15. Департамент є виконавчим органом Одеської міської ради відповідно до Закону України „Про місцеве самоврядування”, забезпечує реалізацію повноважень Одеської міської ради у галузі земельних відносин відповідно до чинного законодавства України, зокрема, контроль за виконанням договорів оренди землі: організація та здійснення контролю за виконанням умов договорів оренди землі та виконанням орендарями обов’язків відповідно до укладених договорів; здійснення моніторингу надходжень коштів від орендної плати за землю; підготовка актів про порушення орендарями умов договорів оренди землі та приписів про їх усунення.
Також, рішенням Одеської міської ради від 07.12.2016р. №1323-VІІ „Про бюджет міста Одеси на 2017 рік” визначено перелік виконавчих органів Одеської міської ради та комунальних підприємств, утворених Одеською міською радою, які здійснюють контроль за виконанням планових показників з надходжень доходів до бюджету міста Одеси та, зокрема, визначено, що на Департамент комунальної власності Одеської міської ради покладено контроль за виконанням планових показників з надходжень доходів за плату за землю до бюджету міста Одеси. Так, Департамент комунальної власності Одеської міської ради є єдиним виконавчим органом Одеської міської ради, на якого покладені повноваження щодо проведення контролю за своєчяасністю надходження коштів до бюджету територіальної громади міста Одеси.
Частинами 1, 3 ст. 27 ГПК України передбачено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до прийняття рішення господарським судом, якщо рішення з господарського спору може вплинути на їх права або обов’язки щодо однієї з сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за клопотанням сторін, прокурора або ініціативи господарського суду. Питання про допущення або залучення третіх осіб до участі у справі вирішується господарським судом, який виносить з цього приводу ухвалу.
Відповідно до п.1.6. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011р. „Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції” ГПК передбачає можливість участі в судовому процесі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог, на предмет спору, якщо рішення господарського суду зі спору може вплинути на права та обов'язки цієї особи щодо однієї із сторін (ст. 27 ГПК). Така третя особа виступає в процесі на стороні позивача або відповідача - у залежності від того, з ким із них у неї існують (або існували) певні правові відносини. Відповідно до статті 27 ГПК така третя особа може бути залучена до участі у справі за її заявою, а також за клопотанням сторін, прокурора. З підстав, зазначених у третьому і четвертому реченнях частини першої згаданої статті, господарський суд залучає певну особу до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, й за відсутності згаданих заяви чи клопотання. У будь-якому разі судом виноситься з даного питання ухвала з обов'язковим зазначенням у ній, на стороні кого (позивача чи відповідача) залучається ця третя особа.
Приймаючи до уваги те, що позивачем в позовній заяві вказано про необхідність залучення Департаменту комунальної власності Одеської міської ради до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача та те, що департамент у межах своєї компетенції вживає заходи щодо щодо проведення контролю за своєчяасністю надходження коштів до бюджету територіальної громади міста Одеси, суд дійшов висновку, що для встановлення всіх суттєвих обставин справи, та оскільки рішення у справі може вплинути на права та обов’язки Департаменту комунальної власності Одеської міської ради, слід залучити Департамент комунальної власності Одеської міської ради до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача.
Керуючись ст.27, ст.86 ГПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Залучити до участі у справі Департамент комунальної власності Одеської міської ради, в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача.
2. Розгляд справи призначено на „04” січня 2018р. об 12год.00хв.
3. Засідання суду відбудеться у приміщенні господарського суду Одеської області за адресою: м. Одеса, пр-т. Шевченка, 29, в залі № 9 тел. (0482)307-971.
4. Зобов’язати:
третю особу надати: оригінали установчих документів для огляду; пояснення по суті спору.
5. Явка представників сторін обов’язкова.
Суддя С.Г. Власова